Şimdi Ara

Cep telefonlarına %10'luk Trt Zammı! (Radyolu-radyosuz Hepsine) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
7.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    neyse ki ben hep bin liralık alıyorum.
  • Serciey kullanıcısına yanıt
    Sorma ver parası
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

3 ayda bir telefon almayın kardeşim sizde. Ben gibi 400 tllik telefonla 2 yıl idare edin. Sanki hepiniz işadamısınız. Halbuki işadamı bile kullanmaz 3000 tllik telefon ama neyse. Tabiki keşke vergiler daha az olsa, daha çok kazansak ama olmuyor işte ekonomik bir düzen olmak zorunda.

Telekomünikasyona yatırılan para maaşların %10'u olmuş. Bu ne demektir? Kazancımızın %10'unu sosyal medya gibi gereksiz bişeye veriyoruz. Çocuk çıkmış telefonumu değiştireceğim artık kaldırmıyor diyor. Online oyun denilen saçma sapan şeyleri oynamak zorunda değilsin.

Çocuğa sorsan komünistim der, Amerika emperyalist der ama, hayatını onsuz da devam ettirebileceği telefonunu alsan oturur ağlar.

Bu telekomünikasyon çılgınlığına nasıl son veririz diye düşünmüyor da %4 ek vergi geldi diye üzülüyor.

6 ayda bir 3000 tllik telefon alıyorum param gidiyor diye üzülmüyor da vereceği 100 TL vergi için üzülüyor.

Bu işin siyaseti yok arkadaşlar. Artık telekomünikasyon için ayıracağınız parayı sınırlı tutun. Kapitalist düzen bu şekilde işliyor. Adam önce güncelleme yayınlıyor. Eski işlemci kaldıramaz hale geliyor sen de telefonum eskidi diye 6 ayda bir soluğu telefoncu da alıyorsun. Tabiki teknoloji gelişiyor gelişecek ama harcamanızı, ekonomik dengenizi etkileyecek şekilde bağımlı bir köle olmayın...

Ben senin gibi insanları görünce çok sinirleniyorum.

Telefondan %25 ötv %18 kdv %10 trt payı ve hesaplayamadığım biçimde ötvnin kdvsi alınıyor.

Yine telekomünikasyon gideri olan cep telefonu faturalarında %25 öiv %18 kdv 1.50 lira gibi telsiz kullanım ücreti ve hesaplayamadığım şekilde öivnin kdvsi alınıyor.

Sende gelmiş çok bilenler gibi almayın diyorsun. Millet muasır olamayacak mı arkadaş.

%10 a denk gelmesi şişirilmiş vergiden. 500 liralık telefonun yarısı vergi 50 liralık faturanın yarısı vergi

Sizleri gördükçe az diyorum inşallah bu oran %50 olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O kadar kaynak akıyor ama bir beste yarışmasında ilk 10 a girenlere 2000 lira veriyor. Şarkının maliyeti, telifi, nota yazması, çaldırması zaten 3-4 bin lira. Ondan sonra trt arşivine şarkı girmiyor, yeni besteler çıkmıyor!
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Çok boş yorum okudum ama bu kadar güzel süslenmiş boş yorumu ilk defa görüyorum. Sen şu dondurma konusunda bedava 100 tane dondurma alıp fotoğrafını paylaşan beleşci eleman değil misin?

• quote:

3 ayda bir telefon almayın kardeşim sizde. Ben gibi 400 tllik telefonla 2 yıl idare edin. Sanki hepiniz işadamısınız. Halbuki işadamı bile kullanmaz 3000 tllik telefon ama neyse. Tabiki keşke vergiler daha az olsa, daha çok kazansak ama olmuyor işte ekonomik bir düzen olmak zorunda.

Telekomünikasyona yatırılan para maaşların %10'u olmuş. Bu ne demektir? Kazancımızın %10'unu sosyal medya gibi gereksiz bişeye veriyoruz. Çocuk çıkmış telefonumu değiştireceğim artık kaldırmıyor diyor. Online oyun denilen saçma sapan şeyleri oynamak zorunda değilsin.

Çocuğa sorsan komünistim der, Amerika emperyalist der ama, hayatını onsuz da devam ettirebileceği telefonunu alsan oturur ağlar.

Bu telekomünikasyon çılgınlığına nasıl son veririz diye düşünmüyor da %4 ek vergi geldi diye üzülüyor.

6 ayda bir 3000 tllik telefon alıyorum param gidiyor diye üzülmüyor da vereceği 100 TL vergi için üzülüyor.

Bu işin siyaseti yok arkadaşlar. Artık telekomünikasyon için ayıracağınız parayı sınırlı tutun. Kapitalist düzen bu şekilde işliyor. Adam önce güncelleme yayınlıyor. Eski işlemci kaldıramaz hale geliyor sen de telefonum eskidi diye 6 ayda bir soluğu telefoncu da alıyorsun. Tabiki teknoloji gelişiyor gelişecek ama harcamanızı, ekonomik dengenizi etkileyecek şekilde bağımlı bir köle olmayın...

Tebrik ederim, "Hükümet zam yapmakta haksız" dememek için bir yorumda bin takla atmayı başarmışsın. Şaştım kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tiglat Pileser

Nerenize doğru vereyim mehteri, kulak arkası boş mu?

kulak deliği müsait
  • quote:

adam isterse kazancının %50 sini verir telefona. nasıl mantıkta insanlarsınız anlamıyorum.

asgari alan adam iphone 7 kullanıyorsa bunun ödemelerini göze almıştır, öyle mutlu oluyordur, yada mutlu olduğunu sanıyordur..

bunu yargılamak size bize düşmez. özgürlük bunu gerektirir.

teknoloji çağındayız artık. ben neden daha iyi bir ürün kullanmak istemeyeyim? bu tarz teknolojik ürünler(TV-Telefon-Kamera, vb.) eskisi kadar pahalı değil. yurt dışı satış fiyatlarına bakın adamlar kendi para birimleri ile 500 BİRİME ALIYOR biz burda minimum 5-6 katı ödüyoruz. TV'si için de Telefonu için de herşeyi için bu böyle arkadaş.

Daha da sizin gibi insanlar görüyoruz piyasada. Allah aşkına söyleyin, siyaset denilen kirli şeyi kafamızdan silersek, şu zamlara vergilere ses çıkarmaz mıydınız yine de?

• Uçakla bir saat mesafedeki Kıbrıs da fiyatlar kayıt harcını düştükten sonra bile en az 500 TL uyguna geliyor alın bir uçak bileti günü birlik gidip gelin, gezip gördüğünüz de yanınıza kar kalsın :)

• Eleman utanmasa halkımız çok oksijen tüketiyor, biraz az oksijen tüketin bu ne müsriflik diyecek

• Bu zamlardan kimse memnun değil ancak haberi doğru vermek lazım. Yapılan zam yüzde 10 değil. radyosuz cihazlardan alınan yüzde 6 ve radyolu cihazlardan alınan yüzde 7 oranındaki pay yüzde 10a çıkarıldı. Bu da yüzde 10 zam yapıldı demek değildir.

yüzde kaça geldiğini isteyen hesaplasın.

quote:

Düzenleme öncesi tüketiciye KDV ve ÖTV dahil bin liraya mal olan cep telefonlarına 38 lira 40 kuruş bandrol ücreti yansıyordu. Yeni düzenlemeyle bin liralık bir cep telefonuna 25 lira 55 kuruş ek bandrol ücreti getirildi. Böylece bandrol için ödenen tutar bin TL'lik bir cep telefonu için 63 lira 95 kuruşa çıkmış oldu
  • deveye sormuşlar boynun eğri demişler... deve nerem doğru ki demiş

• Telefondan trt izlemiştim geçen ya ondanmı ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: fahrenhayt46

Bu zamlardan kimse memnun değil ancak haberi doğru vermek lazım. Yapılan zam yüzde 10 değil. radyosuz cihazlardan alınan yüzde 6 ve radyolu cihazlardan alınan yüzde 7 oranındaki pay yüzde 10a çıkarıldı. Bu da yüzde 10 zam yapıldı demek değildir.

yüzde kaça geldiğini isteyen hesaplasın.

quote:

Düzenleme öncesi tüketiciye KDV ve ÖTV dahil bin liraya mal olan cep telefonlarına 38 lira 40 kuruş bandrol ücreti yansıyordu. Yeni düzenlemeyle bin liralık bir cep telefonuna 25 lira 55 kuruş ek bandrol ücreti getirildi. Böylece bandrol için ödenen tutar bin TL'lik bir cep telefonu için 63 lira 95 kuruşa çıkmış oldu

Kardeş zaten bin liralık telefonda %25 ötv + %18 kdv+ötvnin kdvsi çıktığı zaman 620-640 lık bir tutar kalıyor verdiğin rakamda vergisisiz telefonun %10'nuna denk geliyor.

İthamda bulunuyorsun birde ayıp valla

• Nereye nasıl bindireceklerini şaşırdılar iyice. Yük hep kendi insanımızda zaten, utanmadan daha da ağırlaştırıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • soyken kullanıcısına yanıt
    klimasız, sıkış-tepiş, camı açılmayan toplu taşıma aracında azıcık şikayetçi olsan " git taksiye bin kardeşim" diyen birileri olur ya. nedense o geldi aklıma. sanki insan gibi toplu taşıma olmazmış veya hak ettiğimiz buymuş gibi.
  • fahrenhayt46 kullanıcısına yanıt
    trt ile uzak yakın alakası olmayan cep telefonuna %10 para ödenmesini de bir açıklayın. cahil kaldık burada!!
  • Ya yeter ya bıktık vergilerinizden iyice yaşanmaz yaptınız ülkeyi

• yakında kayıp-kaçak bedeli falan da alırlar.
  • avrupa bizi kıskanıyor. Tam yerinde karar tebrik ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.