Şimdi Ara

Cep telefonlarına %10'luk Trt Zammı! (Radyolu-radyosuz Hepsine) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
7.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16 yıldır iktidarda olup vergi adaletini sağlayamayan bir iktidar olamaz. kuyumcular asgari ücret ile vergi verir, futbolculardan vergi alınmaz, mücevher ve yat yakıtından vergi alınmaz, muhasebeciler naylon fatura yuvası.

adaleti sağlayamayıp kurunun yanında yaşı da yakıyorlar yıllardır.
  • https://mobile.twitter.com/FenerIi_Ressam/status/894283194601701376/video/1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Linkteki en çok beğeni alan yorum bilmiş hocam. Zaten bu trt değil rte payı, bunu herkes biliyor.

Zaten TRT = Tayyip Radyo Televizyon oldu artık.

• Reisçiler nerdesiniz... Var mı buna bir açıklamanız?
  • TiRaNTx kullanıcısına yanıt
    Hoşafa sermaye bulundu dış mihrakların oyunu bozuluyor

• Allah belanızı versin diyelim mi? Hadi demeyelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiRaNTx

Reisçiler nerdesiniz... Var mı buna bir açıklamanız?

Var hocam.Zammin arkasindayim bu hukumet telefonlara %50 zam yapsada sorun yok.

AkFan On:

Simdi oncelikle zam kesinlikle dogru.Sanayiden alinan vergi kaldirilmis.Neden sanayi uretecek ki turkiye kazansin.Fakat %3 vergidende olmak olmaz elektronige yukleyelim bu %3'u nasilsa surekli satiliyor hemde koreye,amerikaya darbe vururuz mallarini satamazlar.

Tabi elestiri kismimda var Yerli Telefonlardan ozellikle VESTEL vergi alinmamasi lazim cunku ramidir islemcisidir hep manisada uretiliyor.Yerli VESTEL kazanacak para ulke icinde dolasacak disariya gitmeyecek.

AkFan Off

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 8 Ağustos 2017; 12:46:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • <iframe width="640" height="360" src="http://alkislarlayasiyorum.com/embedplayer/351380" frameborder="0"></iframe>
  • Orhan Gencebay-Batsın bu dünya diyorum.
  • İnşAllah ,bırakın telefonu,bilgisayarı beyaz eşyayı,Yiyecek ekmeğe bile muhtaç halde olurlar.
    Bne zaten yanmışım,yanmayan reisciler düşünsün
    destekledim zamdır %120 yapılmasını hükümetimizden talep ediyorum
  • Bence daha fazla düzenleme yapılması gerekiyor henüz vergi konusunda bizi yeterince kıskanmıyorlar devam edilmeli düzenlemelere :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Orijinalden alıntı: TiRaNTx

Reisçiler nerdesiniz... Var mı buna bir açıklamanız?

Var hocam.Zammin arkasindayim bu hukumet telefonlara %50 zam yapsada sorun yok.

AkFan On:

Simdi oncelikle zam kesinlikle dogru.Sanayiden alinan vergi kaldirilmis.Neden sanayi uretecek ki turkiye kazansin.Fakat %3 vergidende olmak olmaz elektronige yukleyelim bu %3'u nasilsa surekli satiliyor hemde koreye,amerikaya darbe vururuz mallarini satamazlar.

Tabi elestiri kismimda var Yerli Telefonlardan ozellikle VESTEL vergi alinmamasi lazim cunku ramidir islemcisidir hep manisada uretiliyor.Yerli VESTEL kazanacak para ulke icinde dolasacak disariya gitmeyecek.

AkFan Off

15 yıldır ülke kaynaklarının hunharca harcayıp ülke yerine beslemelere aktarıp karnı (cebi)doyan sözde iş adamları kenara çekilip ağızlarındaki kürdan ve göbeklerini kaşıyarak ülkenin haline gülerek bakıyorlar, gazı verip ihracatın %56'sını alan Avrupa'ya eyyy Almanya,eyyy bilmem ne diye atıp %2 ihracatımızı yapdığımız Rusya,dan süriyedeki hatanın telafisini beklersen;
    köylü üretmesin diye vergi yükleyip, ital üründen pay (cebe) alırım düşüncesi güderek, gezdiğim yatın yakıtınada vergi vermeyip rahat gezeyip dersen fakir fukara ölsün, yaşasın zenginlik diye slogan atıp hala bu zihniyeti taşıdığınıza inanamıyorum.

Reisin dediği gibi, "ülke yönetmek bakkal yönetmeye benzemez" diyorum lider olmak istiyorsan halkdan almayıp halka daha fazla vermelisin örnek;Mustafa Kemal Atatürk,dür. Ayrıca
    1960'da yerli araba (devrim) üreten ülkeden 2017'de organik hoşaf üreten ülke olduk.eğitim ile dini birbirine bağlayıp cahil kesim oluşturup biz cuma günleri Allah'a günahlarımızı affet diye dua ederken cübbeli ve diğer din tüccarları(bize cennetde huriler ver diye dua edenlere)kulluk edersen ve tüm dünyada bu anlayış red edilip ülkemizde kabul görmesi akılla mantıkla uzaktan yakından ilgisi yoktur. ama bizim ülkemizde ne hikmetse bunlar işleniyor ve nasılsa halkın %35 buna destek verip diğer %20 kararsız kesimi kandırarak bunu başarmak akıllı olduğunuzu değil kümesin başındaki Tilki olduğu anlamına gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mur37 -- 8 Ağustos 2017; 13:59:22 >

• Memlekete 5 kuruş faydası olmayan tipler elinde 5 bin liralık telefonla geziyor. Bence az bile yapılmış. Cep telefonu ithalatını kısıtlayacak her türlü düzenlemenin arkasındayım .
  • Şu bir gerçektir bir ülkede (savaşsan veya büyük afet hasıl olmadıkça) vergiler artıyorsa,mutlaka birileri fazla götürüyordur.

• hazinede para yok para. lüks harcamalar, gereksiz harcamalar, saray, vs derken hazine yetişemiyor artık. ek kaynak lazım. üretim olmadan bu nasıl olacak? tabiki en kolay yol ek vergi veya vergilerin yükseltilmesi ile. bu kaçıncı ? sıkışınca ötv arttır. trt arttır bilmem ne arttır. sorsan, ki artık sormaya bile gerek, kendileri körü körüne inandığı için söylüyorlar her fırsatta, imfye borç veririz, avrupa bizi kıskaniyoreeeee. evet kıskanıyor, üretmeden, üreticisinden çok kazanan bir devletimiz olduğu için kıskanıyor!
  • Bıdı Bıdı Bıdı
    İşi siyasete çevirmişler yine
    Varmı sıcak fırsat telefon için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Bu kafayla gidersen yakinda yiyecek ekmek icinde sicak firsat ararsin haberin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

Bu kafayla gidersen yakinda yiyecek ekmek icinde sicak firsat ararsin haberin olsun.

Biz ne yıllar gördük,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 ayda bir telefon almayın kardeşim sizde. Ben gibi 400 tllik telefonla 2 yıl idare edin. Sanki hepiniz işadamısınız. Halbuki işadamı bile kullanmaz 3000 tllik telefon ama neyse. Tabiki keşke vergiler daha az olsa, daha çok kazansak ama olmuyor işte ekonomik bir düzen olmak zorunda.

Telekomünikasyona yatırılan para maaşların %10'u olmuş. Bu ne demektir? Kazancımızın %10'unu sosyal medya gibi gereksiz bişeye veriyoruz. Çocuk çıkmış telefonumu değiştireceğim artık kaldırmıyor diyor. Online oyun denilen saçma sapan şeyleri oynamak zorunda değilsin.

Çocuğa sorsan komünistim der, Amerika emperyalist der ama, hayatını onsuz da devam ettirebileceği telefonunu alsan oturur ağlar.

Bu telekomünikasyon çılgınlığına nasıl son veririz diye düşünmüyor da %4 ek vergi geldi diye üzülüyor.

6 ayda bir 3000 tllik telefon alıyorum param gidiyor diye üzülmüyor da vereceği 100 TL vergi için üzülüyor.

Bu işin siyaseti yok arkadaşlar. Artık telekomünikasyon için ayıracağınız parayı sınırlı tutun. Kapitalist düzen bu şekilde işliyor. Adam önce güncelleme yayınlıyor. Eski işlemci kaldıramaz hale geliyor sen de telefonum eskidi diye 6 ayda bir soluğu telefoncu da alıyorsun. Tabiki teknoloji gelişiyor gelişecek ama harcamanızı, ekonomik dengenizi etkileyecek şekilde bağımlı bir köle olmayın...

• Bu habere bir şarap içilir şimdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan3156 -- 8 Ağustos 2017; 16:22:32 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.