Şimdi Ara

Cep telefonlarına %10'luk Trt Zammı! (Radyolu-radyosuz Hepsine) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
7.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

3 ayda bir telefon almayın kardeşim sizde. Ben gibi 400 tllik telefonla 2 yıl idare edin. Sanki hepiniz işadamısınız. Halbuki işadamı bile kullanmaz 3000 tllik telefon ama neyse. Tabiki keşke vergiler daha az olsa, daha çok kazansak ama olmuyor işte ekonomik bir düzen olmak zorunda.

Telekomünikasyona yatırılan para maaşların %10'u olmuş. Bu ne demektir? Kazancımızın %10'unu sosyal medya gibi gereksiz bişeye veriyoruz. Çocuk çıkmış telefonumu değiştireceğim artık kaldırmıyor diyor. Online oyun denilen saçma sapan şeyleri oynamak zorunda değilsin.

Çocuğa sorsan komünistim der, Amerika emperyalist der ama, hayatını onsuz da devam ettirebileceği telefonunu alsan oturur ağlar.

Bu telekomünikasyon çılgınlığına nasıl son veririz diye düşünmüyor da %4 ek vergi geldi diye üzülüyor.

6 ayda bir 3000 tllik telefon alıyorum param gidiyor diye üzülmüyor da vereceği 100 TL vergi için üzülüyor.

Bu işin siyaseti yok arkadaşlar. Artık telekomünikasyon için ayıracağınız parayı sınırlı tutun. Kapitalist düzen bu şekilde işliyor. Adam önce güncelleme yayınlıyor. Eski işlemci kaldıramaz hale geliyor sen de telefonum eskidi diye 6 ayda bir soluğu telefoncu da alıyorsun. Tabiki teknoloji gelişiyor gelişecek ama harcamanızı, ekonomik dengenizi etkileyecek şekilde bağımlı bir köle olmayın...

Biz diyoruz ki saçma sapan vergiler alınıyor, adam diyor ki 3000 liralık telefon almayın.

Bu adama ne anlatabilirsiniz ki arkadaşlar...

Bak güzel kardeşim senin "alamadığın" hani o 3000 Liralık "iş adamları telefonları"nın neredeyse 1500 lirasının vergi olduğunu, yani sen bir telefon kendine alırken bir de devlete aldığının farkına varamazsın, kapasite yetmiyor sanırım.

Millet burda alınan saçma vergiye yanıyor sen diyorsun ki almayın kardeşim kapitalist düzen hebele hübele. Bu kapitalist düzen yalnızca bizim ülkemizde var mı sanıyorsun.

Dünyadan haberi olmayan, Türkiye hariç ülke görmemiş, kültürsüz ve "yol yaptı yol" diyenlerden hiç bir farkın yok hepinize acıyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ATV-Kanal 24 vb türevleri örnek verebileceğim, bunları izlemektense Tv'yş kapatıp sessizce oturmayı tercih edebileceğim yegane gereksiz kanal topluluğu.
  • Saçma sapan dizilere, programlara verilen trilyonların bir yerden çıkması lazım dimi.

• fahrenhayt46 kullanıcısına yanıt
    yazınızdan savunmasanız bile hak verdiğiniz anlamı çıkarılıyor. ayrıca SEN değil SİZ olacak. lütfen kahvehane muamelesi yapmayın!
  • Arkadaşlar konu ile alakasız ama yardımınıza ihtiyacım var 1500 1600 arasına kadar bütçem var yeni telefon almayı düşünüyorum. Benim telefondan istediğim ısınma sorunu ve kasma problemi yaşamamak oyun oynarken sıkıntıya düşmemek acaba önerebileceğiniz bu fiyatlara bu özellikleri sağlayacak bir ürün var mı cevaplarsanız çok sevinirim. :)
  • Yeni vergi gelmiş hoşgelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambo34_orijinali

yazınızdan savunmasanız bile hak verdiğiniz anlamı çıkarılıyor. ayrıca SEN değil SİZ olacak. lütfen kahvehane muamelesi yapmayın!

Yazımın en üstünde zam gelmesinin iyi olmadığını yazdığım halde nasıl böyle bir anlam çıkardın? seni tebrik ederim.

Sanki zammı ben yaptım da bana "açıklayın cahil kaldık yazmışsın". Yazdığımı anlamayıp laf atıyorsun, sonra da sen deme kahvehane oldu diyorsun.

Kendini beğenmişliğin sana kalsın.

Sana cevap gelmesini istemiyorsan kimseye laf atma, yazılanları iyi oku öncelikle.
  • Memleket iyiye gidiyyy
  • Adamlar hala 50% alıyor dua edin 50% yapmamışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

3 ayda bir telefon almayın kardeşim sizde. Ben gibi 400 tllik telefonla 2 yıl idare edin. Sanki hepiniz işadamısınız. Halbuki işadamı bile kullanmaz 3000 tllik telefon ama neyse. Tabiki keşke vergiler daha az olsa, daha çok kazansak ama olmuyor işte ekonomik bir düzen olmak zorunda.

Telekomünikasyona yatırılan para maaşların %10'u olmuş. Bu ne demektir? Kazancımızın %10'unu sosyal medya gibi gereksiz bişeye veriyoruz. Çocuk çıkmış telefonumu değiştireceğim artık kaldırmıyor diyor. Online oyun denilen saçma sapan şeyleri oynamak zorunda değilsin.

Çocuğa sorsan komünistim der, Amerika emperyalist der ama, hayatını onsuz da devam ettirebileceği telefonunu alsan oturur ağlar.

Bu telekomünikasyon çılgınlığına nasıl son veririz diye düşünmüyor da %4 ek vergi geldi diye üzülüyor.

6 ayda bir 3000 tllik telefon alıyorum param gidiyor diye üzülmüyor da vereceği 100 TL vergi için üzülüyor.

Bu işin siyaseti yok arkadaşlar. Artık telekomünikasyon için ayıracağınız parayı sınırlı tutun. Kapitalist düzen bu şekilde işliyor. Adam önce güncelleme yayınlıyor. Eski işlemci kaldıramaz hale geliyor sen de telefonum eskidi diye 6 ayda bir soluğu telefoncu da alıyorsun. Tabiki teknoloji gelişiyor gelişecek ama harcamanızı, ekonomik dengenizi etkileyecek şekilde bağımlı bir köle olmayın...

Televizyon, bilgisayar ve tabletlere de yeni vergi yansıdı..Seni şöyle dumanla haberleşebileceğin bir bölgeye alalım, hiç çıkma ordan!

Dünyanın en çok dolaylı vergisini veren ülkeyiz neden diye soracağına yeni vergiye seviniyor überzeka

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• az bile size müstehak. %100 de olur inşallah o zaman anlarsınız bir şeylerin yanlış gittiğini
  • Donlar aşşağı beyler artık kim tüfeği yağlayacak bilemiyorum.

Geçen maliye bakanı geçirmişti.

Artık şaşırır hale geldik, bence direk domalık halde duralım adamlar yorulmasın, yoksa yorulduk diyede vergi alırlar bizden.

Böyle giderse son aşama olarak maaşlarımıza direk el koyacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

hazinede para yok para. lüks harcamalar, gereksiz harcamalar, saray, vs derken hazine yetişemiyor artık. ek kaynak lazım. üretim olmadan bu nasıl olacak? tabiki en kolay yol ek vergi veya vergilerin yükseltilmesi ile. bu kaçıncı ? sıkışınca ötv arttır. trt arttır bilmem ne arttır. sorsan, ki artık sormaya bile gerek, kendileri körü körüne inandığı için söylüyorlar her fırsatta, imfye borç veririz, avrupa bizi kıskaniyoreeeee. evet kıskanıyor, üretmeden, üreticisinden çok kazanan bir devletimiz olduğu için kıskanıyor!

hazine özelleştirilsin hahahaha. herkes başının çaresine baksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisst0n

Adamlar hala 50% alıyor dua edin 50% yapmamışlar

devlet zoruyla %44, fiili %38
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    gemide vergi yok o zaman istediğimiz kadar yat ve kotra alabiliyor muyuz
  • fahrenhayt46 kullanıcısına yanıt
    sadece ben öyle anlamadığıma göre siz dönüp kendi uslubunuzu bir kontrol edin. ayrıca halen sen diye hitap ediyorsunuz. size cevap yazmak gereksiz oluyor.
  • Trt zarar ediyot kapatin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.