Şimdi Ara

Çelik Kapı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
12
Favori
98.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fotoselli kapı sistemleri nerelerde kullanılıyor daha çok ?
  • Arkadaşlar yeni bir göbek aldım. Göbeği çıkardım yenisini takarken göbek son 1 cm daha gitmesi gerekirken bir türlü gitmedi bende göbeği zorlamadan çelik rozet kısmınıda söküp yeni göbeği taktım. Kapı açıkken sorunsuz bir şekilde 3 kademe kilitleniyor. Fakat kapıyı kapatınca sadece 1 kademe kilitleniyor. Belki yeni göbektendir diye eski göbeği taktım yine aynı durum, açıkken 3 kademe kilitliyor, kapalıyken sadece 1 kere kilitliyor, anahtar daha fazla dönmüyor dakikalarca uğraştım delikleri kontrol ettim nafile. Nedeni ne olabilir?
  • çelik kapı araştırıyorum ev için (Ankara da ikamet ediyorum), 1500 - 2000 tl limitim var,
    veya biraz daha çıka bilirim ankara için işini iyi yapan bir firma önerisi istiyorum marka saplantım yok
    fiyat performans iyi olsun
    bilen ya da bu fiyat civarı kaliteli bir kapı önerecek arkadaşlar varsa memnun olurum.
    (kale al demeyin 1500 2000 tl ye kale kapı yok :) )
  • Kale önermeyin demişsin ama bauhaus da 2400 tl ye kale kapı kampanyası var fiyat değişmediyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ablay

@mimarim
    http://balgatanahtarci.com/hirsizliga-son/
    Böyle bir ürün var. Tavsiye edermisiniz. Yoksa yeni kapı almak dahamı mantıklı.
    Kilit ve uzun cubuk montaj dahil fiyatı 300 TL.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

ilginç...ama mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubeceren

Arkadaşlar yeni bir göbek aldım. Göbeği çıkardım yenisini takarken göbek son 1 cm daha gitmesi gerekirken bir türlü gitmedi bende göbeği zorlamadan çelik rozet kısmınıda söküp yeni göbeği taktım. Kapı açıkken sorunsuz bir şekilde 3 kademe kilitleniyor. Fakat kapıyı kapatınca sadece 1 kademe kilitleniyor. Belki yeni göbektendir diye eski göbeği taktım yine aynı durum, açıkken 3 kademe kilitliyor, kapalıyken sadece 1 kere kilitliyor, anahtar daha fazla dönmüyor dakikalarca uğraştım delikleri kontrol ettim nafile. Nedeni ne olabilir?

alttaki girisimden once kasa uzerinde silindirik millerin girdigi delikleri estetik amacli makyajlayan plastik yuzukler olabiliyor,bunlari demonte edip deneme yapin.

aksi halde kapi kanadindan cikip kasaya giren silindirik uclardan en az bir tanesinde milimetrik hizalanma sapmasi olabiliyor.
    bunun hangisi oldugunu bulmak icin silindirik milin uzerini etraflica markor ile boyatip kapiyi anahtarla kilitlemeye hafifce zorla,gidebildigi kadar fazla degil.
    surtunmeyle markorlu yuzeyde iz kalir, bu girisim isabetli tesbit neticesi vermeyebilir.
    her halukarda kasa uzerindeki supheli deligi tesbit hedefli olmadiysa ihtimal supheli delikleri balik sirti ege ile geregince yedireceksin.
    kamanan yuzey kapinin ic veya dis yonunde olabilir yani deligi dairesel yedirmek icap etmeyebilir.
    imkaninin varsa bunu matkap kullanarak tungsten vanadyum celik freze ucu ile de yedirebilirsiniz.
    DiKKAT kromajli,boyali yuzeylerden dolayi itinali yetenek gerekir ege daha guvenlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 5 Nisan 2015; 14:39:45 >

• Konusu denk gelmişken fikirlerinizi almak isterim. İstanbul'da yeni bi eve taşındım. Kapı markalı değil ama ucuz bişeyde değil. Kapıya kale 190 Sn kelepçe, üst kilide kale 164 ktb sm + kale 500 Stn rozet alt kilide kale 252r kancalı kilit + kale 500 Stn rozet taktım. Alttaki kilide barel olarak kale 164 Cec mi yoksa kaba gege mi takayım yoksa başka tavsiyeleriniz olurmu? Ayrıca seçimim nasıl değerlendirirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Endişesi hırsızlıkla ilgili olan arkadaşlara önerim sigorta yaptırın. 130-200 TL arası çok makul fiyatlarda sigorta yaptırabilirsiniz. Evine iki kez hırsız girmiş birisi olarak söyleyebilirim ki hırsız istedikten sonra bi şekilde giriyor. Senelik 150 lira yatırıp sigorta sahibi olmak bence çok uygun. Taksit vs. de yapıyor hemen her yer artık. Konuyla alakasız oldu ama diğer arkadaşların da başı yanmasın benim gibi istedim.
  • Kale i aradım da 3500 den aşağı çelik kapı yok arkadaş. Ne 1500ü ... :) Bana tavsiye edebileceğiniz bir çelik kapı var mı arkadaşlar. İstanbul' da oturuyorum. konuyu yenileyeylim biraz. Adres, site vs... bunlar lazım. Sadece isim vermekle olmuyor.
  • Arkadaşlar kilit dost için. Hırsıza ne kapı ne kilit dayanır. Nacizane tavsiyem alarm taktirmaniz olacaktır. Tecrübe ile sabittir.

• Çelik kapıların güvenliği artık eskisi gibi lafla veya kafa karıştıran çoğu kişinin anlamadığı teknik bilgilerle ölçülmüyor. Bugün avrupada belirlenmiş bazı standartlar var. Bunlardan birisi de kapıların hırsızlığa karşı dirençlerinin ölçüldüğü EN 1627 standardı. Laboratuvar ortamında kapıların belirli aletler ile (levye, kama, matkap, çekiç, balyoz, jet taşı gibi) belirli sürelerde eğitimli profesyoneller tarafından açılıp açılamadığını test ederek bu testleri geçen kapılara ilgili sertifikaları veriyorlar. Kapıların güvenlik seviyelerini gösteren bu sertifikalar 1 en düşük 6 en yüksek olmak üzere 6 seviyeden oluşuyor. Avrupada genellikle çelik kapıların fiyatları da bu sertifika seviyesine göre değişiyor. Türkiye'de bu ciddiyette kapı üretimi yapan sınırlı sayıdaki firmalardan Ankara Çelik Kapı'nın (www.ankaracelikkapi.com.tr) class 5 ve class 4 belgeleri bulunuyor. Yani class 4 ile 120 dakika , class 5 ile de 160 dakika hırsızlığa karşı dayanım sertifikalı çelik kapıya sahip oluyorsunuz. Tavsiyem merdiven altı tabir edilen, güvenliğini lafla ispat etmeye çalışan yerler yerine bu işi ciddiyetle yapan dünya çapında gerekli sertifikalara sahip bir yerden çelik kapı almanızdır.

• Hırsızlık Test Videolarını aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

Class 4 - 120 dakika Hırsız Dayanımı-https://www.youtube.com/watch?v=x0OH42vV2UI

Class 5 - 160 dakika Hırsız Dayanımı -https://www.youtube.com/watch?v=oidMXqObYGo
  • ıspartakule çilingirwww.ispartakulecilingir.com olarak şunu demek istiyorum kapıda kasa kısmı çok önemli beton ile dolu olmalı ayrıca kapının kilit sistemi de hırsızlara karşı korumalı olmalı diğer hiç birşey önemli değil kimse kapıyı kırıp ta eve girmiyor . ıspartakule çilingir
  • Bursa için
    www.deltador.com

tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoren77

Bursa için
    www.deltador.com

tavsiye ederim.

Tavsiye üzerine bakmadığımız kapı kalmadı ama kalite yok arkadaş hiçbirinde

3 aydır araştırıyorum katalokta bakıyorum güzel süslemişler yerinde bakıyorum, işçilik ve malzeme kalitesi 5 para etmez

sadece biraz kaliteli bir marka gördüm; oda mina çelik kapı ama satıcı istanbulda olduğu için izmite getirtmek istemedim.

Mina çelik kapı standardında aynı kalite ve tasarım üretim yapan yiğit çelik kapı var oda izmitte yok

Koçtaşta kale nin k-93 model kapısı var 2199 TL fiyatı var ama kapı gerçekten çelik kapı ve heryeri kalite.

En sonunda dayanamdım sipariş ettim ve çıktım

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇöÇan

quote:

Orijinalden alıntı: yoren77

Bursa için
    www.deltador.com

tavsiye ederim.

Tavsiye üzerine bakmadığımız kapı kalmadı ama kalite yok arkadaş hiçbirinde

3 aydır araştırıyorum katalokta bakıyorum güzel süslemişler yerinde bakıyorum, işçilik ve malzeme kalitesi 5 para etmez

sadece biraz kaliteli bir marka gördüm; oda mina çelik kapı ama satıcı istanbulda olduğu için izmite getirtmek istemedim.

Mina çelik kapı standardında aynı kalite ve tasarım üretim yapan yiğit çelik kapı var oda izmitte yok

Koçtaşta kale nin k-93 model kapısı var 2199 TL fiyatı var ama kapı gerçekten çelik kapı ve heryeri kalite.

En sonunda dayanamdım sipariş ettim ve çıktım

Hayırlı olsun. Umarım siparişiniz beklediğiniz gibi gelir.

• çelik kapı ile ilgili faydalı bilgiler bulabileceğiniz bir site. Kafanızdaki soruların bir kısmının cevabını bulabilirsiniz.
    http://www.celikkapibursa.com
  • merhaba,
    Taşçelik kapı nasıldır? tavsiye edermisiniz teşekkürler
  • Ablay A kullanıcısına yanıt
    Bence elektromanyetik kilitler çelik kapı için çok uygun değil, hem görüntüsü iyi olmaz hem de elektrik kesilirse kapı açılır. Ofisler, asansörler vb kapılarda kilit kullanmamak ve şifreli sisteme geçirmek için uygun oluyor o kilitler. Marelli markalı olanı hem uygun fiyatlı hem de kalitelidir , almak isterseniz bakarsınız :http://www.hirdavatfirsati.com/p-3857-Elektronik-kapi-kilitleri-Marelli-280-kg-elektromanyetik-%28elektro-manyetik%29-kilit-ve-aparatlari-ELEKTROMANYETIK-.html

• umutsan U kullanıcısına yanıt
    Merhaba, taşçelik kapı diye bir şey duymadım malesef.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.