Şimdi Ara

Çekilen Araç İçin Gelen Trafik Cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bizim aracımız 2 hafta önce iett durağı önüne park diye çekilmişti. Çekilen otoparktan gittik 140 küsür lira ödeyip aldık. Bugün postayla tebligat geldi 144 liralık. Biz bunu ödemedik mi zaten? Otoparka ödediğimiz para bu değil miydi, yoksa o sadece çekme ve otopark parasıydı da ceza ayrı mıdır, nasıl emin olabiliriz? Bilgisi olan biri açığa kavuşturabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 11 Mart 2021; 17:29:21 >

• Ödediğiniz otopark ve çekici parası. Yeni gelen trafik cezası. E devlet den kontrol edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıl önce çektirdiğimde 90 çekici, 15 otopark, 100 civarı ceza aldılar

• Otoparkta ödediğinizin makbuzu vs varsa doğru mahkemeye. Geçtiğimiz yıllarda bir avukatın başına gelmişti mahkeme cezayı iptal etmişti bir suçtan iki ceza yazılamaz diye.

Başvuruyu değerlendiren İstanbul 6’ncı Sulh Ceza Hakimliği ise Avukat Atamer’in aracının yasak park yerinden çekildiği ve aynı zamanda idari para cezası düzenlendiğini hatırlatarak, bir eylemle ilgili ancak bir yaptırım uygulanabileceğini, avukat Atamer’in aracının çekilerek ve idari para cezası düzenlenmesinin hakkaniyete uygun olmadığı kanaatine varıldığını ifade ederek itirazın kabulüne karar verdi.

İstanbul 6’ncı Sulh Ceza Hakimliği’nin kararında, “108 TL’lik idari yaptırım kararının kaldırılmasına, dosya üzerinde yapılan inceleme 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 28/10 maddesi gereğince kesin olarak karar verildi” denildi.

• Pisikletçi kullanıcısına yanıt
    Makbuzu duruyor da 108₺’yi ödedim bile burada ayrı denince. Şimdi başvursam iade mi ederler?
  • Ode gec baskan mahkemedir odur budur cekecegin cefaya degmez. Haram olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • busterr kullanıcısına yanıt
    O detayları bilmiyorum sanırım cezaya itiraz ödedikten sonra yapılıyor. Ben hatırladığım emsal kararı attım.
  • 2 ceza olmuyor bu durum.ilk ödediğiniz para çekici+otopark parası.şimdi gelen ise hatalı park cezası.

• Benim de başıma geldi.İzmir-buca da yangın musluğunun yanına park etmiştim.Geldiğimde araç yoktu.Ordaki dükkan aracımı polisin otoparka çektirdiğini söyledi. 110 civarı aracı teslim alma otoparktan bir de yanlış yere parktan erken ödeme indirimi ile 99 tl ödemiştim yılbaşından önce şimdi cezalar artmıştır.Size gelen ceza normal.2 tane ödüyoruz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.