Şimdi Ara

CDRom Yerine HDD Takmak (L50-B-27R)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
6
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> CDRom Yerine HDD Takmak (L50-B-27R)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    519 Mesaj
    Merhabalar. Bilgisayarın hdd yerine aldığım 850 evo'yu taktım. 1 TB harddisk boşa çıktı. Bunu da cdrom'u iptal edip oraya takmak istiyorum. Neye ihtiyacım olduğunu biliyorum ama tam olarak değil. Alacağım aparatın bilgisayara uyum sağlayacağını nerden bilebilirim? Rengi, yapısı... Yamalı gibi durmasını istemiyorum. Yardım bekliyorum.

|
    |

bilgisayarına uygun 3.5" ya da 2.5" Hdd Caddy alacaksın, sonra hdd caddy içerisinde 1tb hdd'ni takacaksın cdrom bölümüne iteliceksin vidasını da tutturucaksın bilgisayarını açıcaksın normal taşınabilir hdd gibi görcek. Görmezse bios'a girip USB Security miydi neydi böyle bir şey vardı Off yapacaksın onu sonra görmeye başlıcak. Kendi notebookumda öyle kullanıyorum :)
    |
    |
    Ryniesta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sıkıntı şurada hocam, cdromun kapağı sökülmüyor sanırım. Yani kasa kısmı. Yeni alacağım hdd caddy kapaksız olursa sıkıntı, alamam. Kapaklı olursa da bilgisayarın kasasına uyum durumu nasıl olacak ki? Yamalı gibi, olmaz.

Şöyle sorayım, her pcnin cdrom kapağı sökülüyor mu? Ben beceremedim çünkü.
    |
    |
    hiper_john kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Ryniesta

Sıkıntı şurada hocam, cdromun kapağı sökülmüyor sanırım. Yani kasa kısmı. Yeni alacağım hdd caddy kapaksız olursa sıkıntı, alamam. Kapaklı olursa da bilgisayarın kasasına uyum durumu nasıl olacak ki? Yamalı gibi, olmaz.

Şöyle sorayım, her pcnin cdrom kapağı sökülüyor mu? Ben beceremedim çünkü.

kapağı sökülmüyor olamaz diye düşünüyorum cd rom u söktüğünde o üst kapak tırnaklarla tutturulmuş olur. Alacağın caddy zaten çıplak yani kapaksız kendi kapağını takacaksın. Yani senin pcne göre üretmiyorlar bunu alıyorsun takıyorsun kendi kapağını kozmetik görüntüyü toparlamış oluyorsun.

Anladım hocam teşekkürler.
    |
    |
    PowerShot58 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederiz her zaman.
    |
    |
    Ryniesta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
192.168.1.1
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.