Şimdi Ara

cd sürücüm boş cd leri okumuyor,dolu cd leri okuyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
76.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizin okuyucunun rw özelliği olduğundan eminmisiniz
  • Boş Cd Taktığında Böle Demesi Normal Cd Sürücünde Birşey Yok Merak Etme
  • aynı sorunu aylarca yaşadım. servise getirmem gerekiyordu. Ama yeni aldığım toplama bilgisayarım için servise zaten çok fazla gitmiştim. Derdimi çözebileceklerinden de doğrusu emin değildim. DVD yazıcım garantiden yeni gelmişti. Kopyalama yapmadığı için sökerek servise getirdiğimde oradaki bilgisayara takılınca sorunsuz çalışmıştı. Ama nedense bendeki bilgisayarda çalışmıyordu. Günlerce internette sorunumu googleye yazarak çözümünü araştırdım. Bu sayfa karşıma çıktığında sevinmiştim. Ümitle devamını okuyordum. Çünki sorun benim sorunumla aynıydı. Ama maalesef bir çözüm bulamamıştım. Bu konudaki önerlierin bir çoğunu değişik sitelerden okudum. Bilgisayarımı açtım uğraştım. Ne olduğunu dahi bilmediğim ilk defa forumlardan öğrendiğim campır ayarlarını bile değiştirdim. ama sorunumu çözemedim. Sonunda karar vermiştim. belkide benim işletim sistemim hatalı idi. başka bir xp cd si ile format attım. donanım yazılımlarını yüklemeden dvd yazıcımı denedim. Erişilemez yanlış işlev hatası ortadan kalkmıştı. gigabyte GA 965P-S3 anakart kullanmaktayım. Anakartımın drayvırını yükleyince aynı hata yeniden oluştu. drayvırları kaldırınca sistem açmaz oldu. Sorunun işletim sisteminde değil anakartın yazılımında olduğunu düşündüm. Yeniden format attım. Bu sefer anakartımın yazılımını internetten indirerek kurdum. Şu anda dvd yazıcım gayet güzel çalışıyor. Önceden dolu cd ve dvd leri okuyabiliyor ama boş cd ve dvd leri ne okuyabiliyor ne de yazabiliyordu. Açmak isteyince de erişilemez yanlış işlev hatası veriyordu. Bu tecrübemi burada paylaşmak istedim. Sırf bu yüzden foruma üye oldum. Umarım bu tecrübem size de faydalı olur. sevgilerle...

• ya bende de aynı sorun var. gerçekten bunun çözümünü bilen yok mu. Bende de sağ tıklayınca kayıt bölümü yok. sorun ondan mı kaynaklanıyor acaba....
  • http://www.isobuster.com/
    isobuster yazılımını indirip, bununla CD içeriğini görmeye çalış
  • quote:

Orjinalden alıntı: adem81

bilgisayarıma gireceksin dvd rw nin üstüne sağ tık özellklere geleceksin kayt sekmesine geçeceksin bu sürücüde cd kaydetmeyi etkinleştiri işaretliyeceksin tamam diyeceksin

cd sürücüm boş cd leri okumuyor,dolu cd leri okuyor

veya neronun ek yazılım programı olan incd yükleyerek cdye atmak istediklerinizi direk cdye kopyalayabilirsiniz

Arkadaşlar aynı sorun bende de var ve "Kayıt" sekmesi gözükmüyor bende.Onun görünmesi için ne yapabilirim?Yardım eder misiniz lütfen.Ayrıca DVD Writer ım son zamanlarda g/ç hatası veriyordu sistem geri yükleme yapınca düzeldi ama şimdi de boş cd için yanlış işlev hatası veriyor.Cevaplarınızı bekliyorum...
    Şimdiden teşekkürler,kolay gelsin.

• 1. Önce Başlat'ı sonra Çalıştır'ı tıklatın.
    2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
    3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını genişletin:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CD Burning\Drives
    4. Dosya menüsünde Ver'i tıklatın.
    5. Dosya adı kutusuna sürücü anahtarlarının yedek kopyası yazın ve Kaydet'i tıklatın.

Not Bu kayıt defteri alt anahtarını, kaydettiğiniz sürücü anahtarlarının yedek kopyası.reg dosyasını çift tıklatarak geri yükleyebilirsiniz.
    6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, Drives altındaki Volume{GUID} klasörünü tıklatın; burada GUID, 32 karakter uzunluğunda onaltılık bir genel benzersiz tanımlayıcıdır.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM sürücüsü varsa, her sürücü için ek bir Volume{GUID} klasörü listelenir.
    7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sağ bölmesinde, Drive Type öğesini çift tıklatın.
    8. Sürücü türüne bağlı olarak, Değer verisi kutusuna 1 veya 2 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü CD-R ise sürücü türü 1, sürücü CD-RW ise sürücü türü 2 olmalıdır.
    9. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
    10. Önce Başlat'ı sonra Bilgisayarım'ı tıklatın.
    11. Taşınabilir Depolama Aygıtı altında, CD-R veya CD-RW sürücüsünü sağ tıklatın ve açılan kısayol menüsünden Özellikler'i tıklatın.
    12. Kayıt sekmesi görüntüleniyorsa, Windows sürücüyü bir kayıt yapılabilen aygıt olarak tanımlamıştır.
    13. İptal'i tıklatın.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM, DVD-ROM veya CD-RW sürücüsü varsa ve Kayıt sekmesi görüntülenmiyorsa, Windows kayıt defterinde yanlış bir sürücü "kayıt yapılabilen" olarak yapılandırılmış olabilir. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:a. 1. ile 9. adımlar arasını yineleyip, yukarıdaki değerini değiştirmiş olduğunuz Volume{GUID} klasörünün Drive Type değerini düzenleyin.
    b. Değer verisi kutusuna 3 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü türü değeri olarak 3 kullanılması, sürücünün standart bir CD-ROM olduğunu ve yazdırılabilir olmadığını gösterir.
    c. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, sonraki Volume{GUID} klasörünü tıklatın.
    d. 7. ve 8. adımları izleyip, Değer verisi girdisini sürücü türüne bağlı olarak 1 veya 2 olarak değiştirin.
    e. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve 10 ile 12. adımlar arasını yineleyip CD-R veya CD-RW sürücüsünün Özellikler iletişim kutusunda Kayıt sekmesinin görüntülendiğini doğrulayın.

En önemlisi (drive type)deki değeri 2 yapmanız ondan sonra zaten Cd özelliklerinde kayıt sekmesi açılıyor ve boş cd leri görüyor ben denedim yaptım.inşallah sizin işinizede yarar.başarılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: emrear

1. Önce Başlat'ı sonra Çalıştır'ı tıklatın.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CD Burning\Drives
    5. Dosya adı kutusuna sürücü anahtarlarının yedek kopyası yazın ve Kaydet'i tıklatın.

Not Bu kayıt defteri alt anahtarını, kaydettiğiniz sürücü anahtarlarının yedek kopyası.reg dosyasını çift tıklatarak geri yükleyebilirsiniz.
    6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, Drives altındaki Volume{GUID} klasörünü tıklatın; burada GUID, 32 karakter uzunluğunda onaltılık bir genel benzersiz tanımlayıcıdır.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM sürücüsü varsa, her sürücü için ek bir Volume{GUID} klasörü listelenir.
    7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sağ bölmesinde, Drive Type öğesini çift tıklatın.
    8. Sürücü türüne bağlı olarak, Değer verisi kutusuna 1 veya 2 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

11. Taşınabilir Depolama Aygıtı altında, CD-R veya CD-RW sürücüsünü sağ tıklatın ve açılan kısayol menüsünden Özellikler'i tıklatın.
    12. Kayıt sekmesi görüntüleniyorsa, Windows sürücüyü bir kayıt yapılabilen aygıt olarak tanımlamıştır.
    13. İptal'i tıklatın.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM, DVD-ROM veya CD-RW sürücüsü varsa ve Kayıt sekmesi görüntülenmiyorsa, Windows kayıt defterinde yanlış bir sürücü "kayıt yapılabilen" olarak yapılandırılmış olabilir. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:a. 1. ile 9. adımlar arasını yineleyip, yukarıdaki değerini değiştirmiş olduğunuz Volume{GUID} klasörünün Drive Type değerini düzenleyin.

Sürücü türü değeri olarak 3 kullanılması, sürücünün standart bir CD-ROM olduğunu ve yazdırılabilir olmadığını gösterir.
    c. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, sonraki Volume{GUID} klasörünü tıklatın.
    d. 7. ve 8. adımları izleyip, Değer verisi girdisini sürücü türüne bağlı olarak 1 veya 2 olarak değiştirin.
    e. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve 10 ile 12. adımlar arasını yineleyip CD-R veya CD-RW sürücüsünün Özellikler iletişim kutusunda Kayıt sekmesinin görüntülendiğini doğrulayın.

En önemlisi (drive type)deki değeri 2 yapmanız ondan sonra zaten Cd özelliklerinde kayıt sekmesi açılıyor ve boş cd leri görüyor ben denedim yaptım.inşallah sizin işinizede yarar.başarılar...

çok saol allah razı olsun sorunumu çözdün..artık dvd rw içine girebiliorum boş cd leri dvd leri okuyor

• Slm emrear dediğin gibi hepsini yaptım cd-rw özelliklerindende kayıt sekmesi çıktı oralarıda yaptım ama tam yazıcam zaman cd yazılabilir değil gibi hata veriyo ama cd yazılabilir yani sizce nedir problem? şimdiden teşekkürler
  • Bilgiler için tşk ederim şu an bendede yazıyor!
  • cevap doğru cd sürücüne sağ tuş de özel kayıt cd kaydetme tik at oluo.bendede ole oldu sımdı buran baktım duzelttım artık yazabılıom cok sağolun arkıler sızın gıbı ınsanalar olmasa fortmat atccaktım
  • çok teşekkür ederim bendede oldu
  • eline sağlık emre
    quote:

Orjinalden alıntı: emrear

1. Önce Başlat'ı sonra Çalıştır'ı tıklatın.

13. İptal'i tıklatın.

• forumuma yeni üye oldum bende sadece dvd rw war ama kayıtsekmesini açtım ama

boş cd leri takınca okuyor ama boş göstermiyor [simage][/simage]
  • quote:

Orjinalden alıntı: myth1907

kardeş cd sürücün Writer değilse elbette giremezsin içine....

writer olmadan boş cd açılmaz
  • benimki writer yazıcı okuyucu herşey war
  • sadece boş cd yi takınca 700 mb boş alan göstermiyo :S o sorunum var cd leri yazıp okuyom ama nero ile yazıyom
  • benim drives in altında volume yokk napcam
  • elinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.