C

Çavuş
08 Ocak 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 1)
Gönderileri
herkese günaydın;
80 GB sata harddiskli sistemime 500 gb 2. bir sata harddisk ilave ettim. bağlantıları yaptığımda hdyi göreceğimi sandım ama bilgisayar hiç bir diski görmedi. Biraz uğraştıktan sonra (kabloları değiştirdim) açılşta 80 gb hd görüp açılacak gibi oluyor ama windows xp logosundan sonra ekran kararıyor. ya da resetleniyor. bilgisayarı açmayı beceremedim. sizce sorun ne olabilir?
merhabalar,

aşağıda ikinci sorun olarak arkadaşımızın yazdığı konu olan "açılışta dikey çizgiler" yeni aldığım telefonda mevcut, ancak geri götürüp gösterdiğimde bunun normal olduğunu ve hepsinde olduğunu söylediler ve iki tane telefon açıp gösterdi gerçekten de her iki telefonda da aynı dikey çizgiler çıktı. Ama benim midem biraz bulandı tabii. çünkü 2 arkadaşımda da 6230i var ve dikey çizgiler onlarda yok.. Bunun tam olarak neolduğunu bilen var mı acaba? ne yapmamı önerirsiniz?

quote:

Orjinalden alıntı: By PaCHa

beyler 6230i nın su ana kadar ıkı ana problemı var bence bu ıkısıde ıcındekı yazılımdan kaynaklanıyor.BIRINCI sorun bt ıle ılgılı bazen verı transferı sırasında baglantı koptu gıbı hatalar verıyor ya ıslemcısı yetmıyor yada yazılımdan.IKINCI sorun ıse acılısta dıkey cızgıler cıkıyor bununkesın nedenı YAZılım.sımdılık bu kadar ama bu telefon cok guzel en azından benı w800 cıkıp ucuzlayana kadar ıdare eder
arkadaslar,

uzun zamandır bilg. toplamamıstım. bir arkadasım için toplayayım dedim gectiğimiz hafta kasayı topladım. bugün de yazılımları halledeyim dedim. bilg. actim harddiski gördü, falan filan derken cpu error gibi bi yazı cikti ve bilg. kapandi. kasayi actiğimda hafta içi kasayı toplarken nasıl bağlayacağımı düşündüğüm psu power kablosunu (20 pinlik) 24 pinlik anakarta alltaki 4 pin bosta kalacak şekilde bağladığı gördüm. Unutmuşum bu mevzuyu arşatırmayı. Umarim bilgisayara göçmemiştir yoksa çok kötü olacak. benim sorum bu p4 3.0 LGA775 işlemcili P5p800 anakarta bu enerji kablosunu nasıl bağlayabilirim. kasayı/psu yu mu değiştirmeliyim .kolayca dönüştürü bulabilir miyim(işe yarar mı). bu arada kasa aopenh600b35 350 watt.
çözüm ne olmalı sizce. tabii cpuYu veya başka bişiyi bozmadıysam..
Dün akşam bilgisayarıma bir disket taktım baktım ışığı yanmıyor, disket takın yazıyor dedim herhalde elektrik kablosu gevşek, zaten kasa kapağı da sürekli açık elimi uzattım floppy'nin arkasına kurcalıyordum. birden elektrikler kesilmiş gibi kapandı bilg. aç kapa uğraştım bana mısın demedi .power supply'ı yandı galiba diyerekten bugün değiştirdim. yeni power supply fanı çalışıyor, led ışılarıda ilk açtığımda yanıp sönüyordu (bilg. hiç açılmadı tabii) şimdi o da yanıp sönmüyor sadece power suplly fanı çalışıyor. çok uzattım galiba ama benim anakart mı yandı acaba ne dersiniz? ne yapmalıyım.
emektar abit be6II kartımı bırakmak istemiyorum...
yaw ben de xp pro kurulu harddsikim 2 aprca baska isletim sistemi yok. bilgisayari formatlayamiorum. neden acaba. nasil kaldirabilirim bu xp yi.
benim minik sorunum su.ağda 10 bilgisayar birbirini görüyor sadece bir tanesi programlarını kullandığı diğer makineyi ağ komsuları penceresinde göremiyor. run satirindan calisiyor yani bilgisayari görüyor ama ağ komsularinda cikmiyor bunun sebebi ne olabilir. tesekkur ederim...
yaw su digital fotograf makinalarinda kullanilan cf kartlar var ya. baktim hepsiburada.com a sandisk fiyati digerlerinin neredeyse yarisi halbuki sandisk cok iyi diyolar. bu fiyat farki neden . farkli ürün degil ki (öyle miacaba ) 64 mb 38$ a gelirken casionun ki 286 $ a gelio. nedir bu...ben digital makineme hangi cf karti almaliyim.kodak inb ki ise 191$ .?!?!??
bu konuda bilgisi olan var mi ? simdiden tesekürler...
Simdi ben win xp pro kullaniyorum. gecen aksam cd-rw (lg 16x10x40x) a cd-rw taktim ama görmedi sonra 52x asus cdrom uma taktim o da okumadi. ne oldu nasil oldu anlamadim sonucta önceden sorunsuz calisan cdrom um ve cdwriterim simdi cdlerin hemen hemen hepsini taktigimda cd yok diyor. cd writerim taktigim cdnin cd-r mi cd-rw mi oldugunu görüyor ama icerigini yine görmüyor okumuyor. yaw sorun ne olabilir. ben kafayi yicem yakinda ..
17" monitör alacagim ama karar veremiyorum. nelere dikkat etmeliyim. bütçem küçüktür 200$.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 65
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.458 (Bu ay: 56)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.