Şimdi Ara

Catzilla Benchmark (Beta sürecinde katılım sona ermiştir.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
572
Cevap
3
Favori
18.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia kartlarda azcık daha yüksek sonuçlar veriyor gibi geldi bana.

Ekleme: PGH'de test edilmiş. Tahmin ettiğim gibi Nvidia kartlarda daha iyi sonuçlar almış. Özellikle OpenGL'de AMD kartlar iyice geriye düşüyor.

Catzilla Benchmark (Beta sürecinde katılım sona ermiştir.)

Ancak dikkat edilirse hadise yeni kartlarda ortaya çıkıyor. Eski nesil kartlarda AMD ile Nvidia arasında pek fark yok. Hatta GTX570-HD6950 sonuçlarına göre eski nesil kartlarda AMD'nin biraz daha iyi olduğunu söylemek bile mümkün.

Diğer taraftan çözünürlük ve AA yükselince Nvidia kartlar her zamanki gibi daha fazla performans kaybına uğruyor. Ancak sıralamada bir değişiklik olmuyor. Yalnızca OpenGL sonuçlarından oluşacak sıralama değişmiş görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 22 Aralık 2012; 15:26:19 >

• mesajim bulunsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok ilginç bi sorun yaşadım verdiğiniz linkten indirdim kurdum açtım sistem dondu win 8 64bit kullanıyorum bi kaç kere reset attım ve sadece onu açınca donduğuna emin oldum sonra bunu sildim windowstaki kitaplıklarda şimdi çalışmıyor çok büyük bi sorun değil ama neden böyle yaptı çözemedim virüs olsa zaten nortanda uyarı verirdi
  • Bende de "kimlik avı" uyarısı verdi gene de kurdum çünkü bilgisayarımda banka kaydım yok :)
  • HD6950 2X Crossfire (840/1300) + i7 2600K 4.5GHz ikilisinden çıkan sonucuma bakın. CrossfireX desteği yok henüz sanırım.

CCC'den ilgili profili olmayan uygulamalar için CrossfireX'i etkinleştiri seçip yaptım;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 22 Aralık 2012; 16:04:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Beta olunca başlık açmayayım dedim. Herkes haberdar olsun diye de hem AMD kart kullanıcılarının hem de Nvidia kart kullanıcılarının konularına vermiştim linki. Ama bu konu daha iyi olmuş. En azından bu benchmark için bir veri tabanı oluşur.

Buarada tes nasıl? Beğendiniz mi dostlar? Ben güzide netbook'a işkence çektirmemek için indirmedim de...

Genel bir üstünlük sağlayan taraf var mı?

animasyon çok güzel ama sonunda pis fare kediyi paket ediyor, uyuz oldum :)

• Intel i5 2500K @ 4.6 Ghz
    AMD HD7950 PCS+ @ 1000 / 5400

Güncellendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 24 Aralık 2012; 0:26:15 >
  • İşlemci default 3.1ghz. 7850@1200/1300

•  Catzilla Benchmark (Beta sürecinde katılım sona ermiştir.)
  • Forumun en düşük skoru bende

• +1
  • Biraz önce işlemciyi güç tasarrufunda unutmuşum :) bu da yenisi:

fx 8150
    hd 7870

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill
    Mukteda arkadaş paylaşmıştı

evet ayarların bu şekilde yapılması gerekliymiş. teşekkürler öğrendiğim iyi oldu
    cpu > 2600k@4,5ghz @1,35v
    gpu'lar oc yapılmadı. gigabyte gtx670 sli ile yeni test sonuçları;

https://store.donanimhaber.com/15/19/4e/15194e08ef291cb9f782d9df56ab747f.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 22 Aralık 2012; 17:21:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BoRaXiN

quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Beta olunca başlık açmayayım dedim. Herkes haberdar olsun diye de hem AMD kart kullanıcılarının hem de Nvidia kart kullanıcılarının konularına vermiştim linki. Ama bu konu daha iyi olmuş. En azından bu benchmark için bir veri tabanı oluşur.

Buarada tes nasıl? Beğendiniz mi dostlar? Ben güzide netbook'a işkence çektirmemek için indirmedim de...

Genel bir üstünlük sağlayan taraf var mı?

animasyon çok güzel ama sonunda pis fare kediyi paket ediyor, uyuz oldum :)

fare?????????

• buda benim tiger daki test (imzadaki sistem herşey default)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 22 Aralık 2012; 20:57:51 >
  • FX 8320 4.8ghz MSI HD7870 HAWK 1340/1500ghz

• Görüldüğü üzere 1. tabelaya yazılır şampiyon olarak. eğer skoru geçerseniz orada sizin adınız yazabilir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drserk

quote:

Erkin degil çünki,cp den sli rendering den aktif etmeniz lazım.

aslında nvidia kontrol panelden etkin. sli için başka bir ayar var mı? sli rendering nereden aktif edilir bilmiyorum

Mukteda arkadaş paylaşmıştı

bunu 690'da göremedim, sadece sli kartlarda mı oluyor acaba?

• Aslında tek kartlı sistemler ve sli sistemler diye ayrılsa ilk konuda güzel olur.
    Bu da benim günlük kullanımdaki sonucum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just In Time

Görüldüğü üzere 1. tabelaya yazılır şampiyon olarak. eğer skoru geçerseniz orada sizin adınız yazabilir

Skoru güncelledim, 8. sıraya yükseldim sanırım

@Poyri!!! doğru söylüyor, tek kart ve çoklu kart ayrı ayrı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 22 Aralık 2012; 20:23:23 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.