Şimdi Ara

GTX Titan Kullanıcı İncelmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
2
Favori
6.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Testler güncellenmeye devam edecektir. Herhangi bir isteğiniz olursa belirtin o şekilde de test almaya çalışırım.
    Sayfanın açılması biraz uzun sürebilir resim olayını abarttım birazcık.

Kartı karşılaştırmak isterseniz imzam da hem gtx680 hem hd7970 incelemesi mevcut bu iki inceleme de kartlar çıktığı ilk haftalarda yapıldı, Titan da daha yeni ve daha düzgün driver ı gelmediği için karşılaştırmalarınızı güncel testler yerine bu testlerle yapmanızı öneririm.

Test Sistemi
    Anakart: Asus p9x79 deluxe
    İşlemci: i7 3930k @4.5
    Ram: 16gb 2033mhz
    SSD: Corsair Neutron GTX 120
    PSU: Corsair AX1200i
    Kasa: Corsair 800D
    İşletim Sistemi: Windows 8

GTX Titan Kullanıcı İncelmesi GTX Titan Kullanıcı İncelmesi GTX Titan Kullanıcı İncelmesi

Testlerde belirtilmediği sürece kart stok şeklindedir hiç bir ayarı değiştirilmemiştir.

Battlefield 3 Multiplayer

GTX Titan Kullanıcı İncelmesi GTX Titan Kullanıcı İncelmesi

Oyunu Ultra da oynamak gayet akıcı min fps olarak en düşük ss lerdeki seviyede gördüm.

Crysis 3 MxAA

Kart bu aa ayarında oyunu oynatabilir seviyede yanlız bazı ağır sahnelerde fps düştüğünden dolayı bu ayarda oynamak yer yer sıkıntı olabilir ama oda çok ufak bir overclock sayesinde düzeliyor.

Crysis 3 FxAA

Bu ayarlarda oyunda süper bir akıcılık var, oyunun sonraki kısımlarında da kartı en çok zorlayan yerleri açtım hiç bir şekilde bir kasma yada takılma olmadı.

Crysis 3 Multiplayer

GTX Titan Kullanıcı İncelmesi GTX Titan Kullanıcı İncelmesi GTX Titan Kullanıcı İncelmesi

Buda oyunda ki kartın kullanımları.

Farcry 3

Hitman Absolution

Mafia 2

Tomb Raider

Crysis WH

En çok merak edilen oyun LoL

3D Mark11

3D Mark

Unigine Valley ve Heaven Testi

Çok uğraşmadan kafadan değer sallayarak bir overclock denemesin de bulundum kartta sırf gpu ya +150 verdim, karşılaştırma için bu karttan önce kullandığım GTX670sli skorunu da koyuyorum(GTX670 lar 1150mhz hızında)

GTX Titan
    GTX 670 Sli

Bu sistemden önce GTX670 2gb Slı, ondan önce GTX690 ondan öncede HD7970cf kullanıyordum, bu sistemlere baktığımızda fps olarak GTX Titan dan daha benchmarklar da daha yüksek puan alıyorlar fakat hepsinin dezavantajı çift gpu olmaları. Bu 3 sistemde de ısınma sorunu ve HD7970cf haricinde bir ses sorunu yaşamadım, 7970ler de referans tasarımdı oda normal, ama tüm kurulumlar da yaşadığım en büyük sorun akıcılık oldu. Crysis gibi bir oyunda mesela 30 fps üstü akıcıdır denebilir 30 fps çok rahatsız etmez ama sli yada cf kurulumların da fps yoğun sahnelerde 35-40 a düştüğü zaman sanki fps düşükmüş gibi kasma ve takılma hissediliyordu ve akıcılık kayboluyordu. Bu durum zaten en yoğun sahnelerde oluyor ama bu sahneler önemli zaten max fps olarak çok uçuk değerler veriyorlar ama konu hem min fpsye hemde akıcılığa gelince sorun yaşıyorlar. Fakat tek gpu da durum bu şekilde olmuyor illa GTX Titan olmasına gerek yok GTX680(overclocklandığı zaman) düşük fpsler de akıcılık olarak cf yada sli sistemlerden daha başarılı oluyor, bu durum Titan da daha da keyifli kart güçlü olunca ne GTX680 nin yada sli, cf sistemlerin sorun çıkarttığı yerde sorun çıkartmıyor fps düşüşü hissedilmiyor. Daha keyifli olduğunu açıklamak içinde en kolay örnek, sli cf kullanırken hep fps değerlerini gösteren bir program açarım ve kastığında direk gözüm fps değerine kayar bu kart ile oyun oynarken fps değerlerine hiç bakmıyorum çünkü gerek olmuyor bir değişiklik olduğu hissedilmiyor.

İlerleyen günlerde daha çok inceleme eklenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Poyri -- 10 Mart 2013; 15:19:45 >

• 3d mark 11 de sorun yaşıyorum, fizik testine kadar sorun yok ama fizik testinde en çok 4 fps alabiliyorum vede bu test bittikten sonra combined çalışmıyor takılıp kalıyor. Bunun bir çözümü var mı? 3d mark 11 güncel vede sistem stabildir.
  • Dostum Güle güle kullan kartını ve de gelecek bazı garip yorumlari salla. Herkese gore degil bu kart ama super kart. Sonucta tek çekirdekte en hızlı kart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler. Kesin garip ve saçma yorumlar gelecek her zaman yapılıyor onlar incelemelerim de ondan alıştım artık
  • eline saglık arkadaşım güzel bi inceleme
  • bf3 de renk hılesını nasıl yapıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

bf3 de renk hılesını nasıl yapıyorsun?

Bf3 renk hilesi falan yok ayarlardan renk koru secenegini aktif et bu sekilde olur.

• quote:

Renk hilesi değil o renk körü modu ayarlarda var color blind yazıyor on yaparsan arkadaşın sslerindeki gibi olacaktır. Bu arada güzel inceleme ellerine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

quote:

Bf3 renk hilesi falan yok ayarlardan renk koru secenegini aktif et bu sekilde olur.

ayarlarda varmı oyle bır ayar?

bende hıle dıye okumustum bır yerlerde..
  • her üst seviye kartta crysis düşük fps veriyor sorun oyunun yüksek kaliteli grafiklerinden kaynaklanıyor zaten crysis 3 için ekran kartı almam bf3 tatmin edici sonuçlar vermiş driver güncellemesiyle bf3'de yüksek artış elde edilicektir iyi günlerde kullanın en az 1 yıl overclock yapmayın
  • quote:

quote:

quote:

Hayir degil direk kendi ayarlarinda bilgisayar basina gecince tam yerini yazarim istersen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayir degil direk kendi ayarlarinda bilgisayar basina gecince tam yerini yazarim istersen.

az once meraktan baktım gordum ayarı..aylardır oynuyoruz hıc farketmemısım..bu arada ıncelemeler guzel olmus..crysıs 3 de msaa8x hangı akla koyulduysa o ayar..tıtan bıle surunmus o ayarda saka gıbı..bf3 sonucları bana dusuk gıbı geldı..sence?

• Bence normal denebilir bu ss leri alirken genelde dusuk yerler de almaya calistim. Zaten serverlsr 64 kislik ve full,1 map genis digeri dar. Dar alanda surekli siddetli catisma oldugu icin fpsyi daha cok dusuruyor her yerde bir seyler oluyor. Gtx670 tek kartla high ayarlarda min fps olarak cok abartili durumlar haricinde 40a dusuyordu bu ultrada 70e dusuyor 1 defa 60 gordum oda oyunun acilma ekranindaydi. Zaten abartili fpslere cikmiyor 110 fps nin ustune cikinca karttin kullanim %si dusuyor ozaman da fps o seviyelerde kaliyor.

• oyun testleri stok hızda değil sanırım +150 core clock olarak yapmışsın yada ben yanlış anladım?
  • quote:

3d mark 11 de sorun yaşıyorum, fizik testine kadar sorun yok ama fizik testinde en çok 4 fps alabiliyorum vede bu test bittikten sonra combined çalışmıyor takılıp kalıyor. Bunun bir çözümü var mı? 3d mark 11 güncel vede sistem stabildir.

Güzel inceleme

bende windows 8 de çok sıkıntı yaşadım tek kart aktif aktif olduğunda hiç bir sorun olmadan kullanıyorum fakat sli açınca oyunlarda uygulamalarda display driver has stopped hatası alıyorum (kartları ayrı ayrı denedim sıkıntı olmadı), bende windows 7ye döndüm 2 gündür herhangi bir sorun yok
  • Bu Titan Gtx 690'dan dahamı iyi? Birde fiyatı ne kadar acaba bilgilendirirseniz.
  • Hayırlı olsun, muhteşem bir kart.

Herhangi bir SLI-CF çözümden kesinlikle daha mantıklı. Tabi amacı, gerçek anlamda performanslı ve keyifli oyun olanlar için :)

Bu kart, PS4 oyunlarında sürekli iyi performans verecek bence. 6 GB ram'i ve Titan ismini laf olsun diye koymadı nv :)

Bir ara elimdeki 670'le karşılaştırma isteyebilirim, sahne veya timedemo olarak. İlerde fiyatlar düşebilirse Titan almak istiyorum ben de.

quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

her üst seviye kartta crysis düşük fps veriyor sorun oyunun yüksek kaliteli grafiklerinden kaynaklanıyor

Hayır. Zorlaması, optimize özürlü olmasından, görünmeyen şeyleri çizmesinden veya getirisi gözle anlaşılamayan şeyleri aşırı hassas çizmesinden kaynaklanıyor.

Zaten mevcut özürlü haliyle de abartı bir şey yok. Very high + 2TX SMAA açılırsa, 680 bile 60 fps oynatıyor. 2TX SMAA, aşağı yukarı 4x MSAA kalitesini noAA performansında veriyor.

Bir de high'a düşürülürse, grafik kaybı olmadan(hakkat olmuyor), 120hz monitörcüler bile sürekli akıcı oynayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Mart 2013; 3:39:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightwish34

oyun testleri stok hızda değil sanırım +150 core clock olarak yapmışsın yada ben yanlış anladım?

Kendi boost hizi bu. Fabrika cikisi bu sekilde 600 serisinde bu sekilde gpuz de gozuken degerlerden daha hizki calisirlar.

@Hanibal187 ben win8 de sadece 3d mark 11 de sorun yasiyorum baska bir sorun cikmadigi surece win7 ye donmeyi dusunmuyorum su an icin.

• Poyri hocam, BF3 fpsleri o kart için çok düşük değil mi?

Win8le mi alakalı acaba?

Bu sahnede, eşit ayarlarla, GTX 670 @1241/7200 ile, 100'e ulaşabilen fps değerleri alıyorum(Win7 - 314.14). Kamera hareketine göre 90-100 (hatta 95-100) arası dalgalanıyordu.
    Daha az player vardı, ama uzak mesafe olduğu için gpu'yu etkilemeyecektir.

Siz 87 almışsınız, gpu kullanımı %99 olsaydı bile 90 civarları olacaktı. Titan'ın(üstelik 1 GHz'de çalışmış), benim kartla eşit vermesi düşünülemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Mart 2013; 4:34:58 >

• cryengine3 motoru harbi çok güçlü yeni nesilin ön gösterimi resmen
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.