Şimdi Ara

Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
7.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstediğiniz herhangi bir test olursa yazın onları da yapmaya çalışırım.

Test sistemi:
    İşlemci: i7 3930k
    Anakart: Asus Rampage iv Geve
    Ram:16Gb Corsair Dominator Platinum
    SSD: 480gb Kingstone Hyper X 3K
    Kasa:Corsair 350D

Oyun testleri 2560x1440 çözünürlüğünde yapılacaktır, başka kartlarla karşılaştırırken buna dikkat edin.

Kartın resimleri
    (Fotoğraf makinesini bulabilirsem daha düzgün resimler gelecektir)

R9 290x yapılmış hali ile

Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması)

1440p || 1080p
     Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) ||  Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması)

R9 290 saat hızlarında R9 290x hali
    1440p || 1080p
     Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) ||  Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması)

3DMark 11
    1100/1350

3DMark Def || 1060/1350
     Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması)

Valley
    Def || 1100/1350

Tomb Raider
    1440p || 1080p
     Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) ||  Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması)
    1440p 1100/1350 || 1100/1350

Batman Arkham City
     Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması)

Battlefield 4
    1440p Avg: 61.194 - Min: 37 - Max: 92
    1080p Avg: 107.427 - Min: 67 - Max: 172 tekrar test aldım pek inanmadığım için sonuç Avg: 95.025 - Min: 47 - Max: 132 (tam full server)
     Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması) Türkiye de İlk R9 290 Kullanıcı İncelemesi(Ufak 290-290x karşılaştırması)

Metro 2033
    1080p || 1440p

Kart hakkında şu andaki görüşüm bulabildiğim tek kötü yanı klasik olarak sıcaklığı onun içinde bir soğutucu alınıp çözülür ama şu hali ile sessiz olması için uğraşınca kart hızını düşürüyor buda performansına baya bir yansıyor, onun haricinde fiyatına göre verdiği fps gayet güzel. Hiç driver sıkıntısı da çıkartmadı kullanımı zevkli bir kart. Bir de şansıma az da olsa coil wine denilen sesten var ama kartta bir zararı olmadığı için takmıyorum çok zaten soğutucusu sayesinde duyulmuyor bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Poyri -- 23 Kasım 2013; 13:51:46 >

• Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın Ses % kaçta çok rahatsız edici düzeyde?
    Yalnız 290 nın 780'i geçtiği söylenmiyormuydu yanlışmı hatırlıyorum ?Ben 2612 skor almışım Valleyde.
  • Yine ilk geldi. eline sağlık Poyrazım
    Baya ısınmış görünüyor.. Fan auto halde max. % kaç hıza çıkıyor ve ses yapmaya başlıyor.?
    Birde OC denemesi yaptın mı.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Yine ilk geldi. eline sağlık Poyrazım
    Baya ısınmış görünüyor.. Fan auto halde max. % kaç hıza çıkıyor ve ses yapmaya başlıyor.?
    Birde OC denemesi yaptın mı.?
    Ürün yurtdışımı ? Yurtdışı ise kaça mal oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faewox

Ürün yurtdışımı ? Yurtdışı ise kaça mal oldu ?

Alıntıları Göster
    Hayırlısı olsun dostum çok güzel sonuçlar almışsın...Alacak arkadaşlar için çok iyi olmuş ...

Memnun kaldın mı ? titandan sonra ki izlenimlerin neler ? 760 da kullandın. Sonuç olarak yorumun nedir ? Kimlere hitab ediyor bu kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meroboy -- 14 Kasım 2013; 17:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meroboy

Hayırlısı olsun dostum çok güzel sonuçlar almışsın...Alacak arkadaşlar için çok iyi olmuş ...

Memnun kaldın mı ? titandan sonra ki izlenimlerin neler ? 760 da kullandın. Sonuç olarak yorumun nedir ? Kimlere hitab ediyor bu kart

Alıntıları Göster
    Yanıyorsun Poyrazım

Ses olarak 7970 gibi bir kart duymadım ben daha Cenk'lerde CF olarak duyduğumda evde kompresör felan çalışıyor sanmıştım

Ufaktanda olsa OC'lu bir kaç skor görebilicek miyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: meroboy

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun eline sağlık inceleme için, benimde 290x gelirse inceleme yapıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 14 Kasım 2013; 17:55:25 >
  • @Equ senin kartın direk overclock lu ondan biraz hız düşürüp alırsan diğer inceleme sitelerindeki gibi sonuçlar çıkar, bir de sen testi alırken Extreme de mi aldın yoksa Extreme HD de mi?

Fan sesi %40 da sıkıntı çıkartmaya başlıyor hatta %50si GTX Titan ın %100 ne eşit neredeyse. %100 e alınca zaten ufak çapta roket motoru gibi bir şey oluyor kasa nasıl ileri gitmedi anlamadım açıkçası

@dJ_bLoW İlk oldu mu emin değilim ondan konu başlığına yazmadım olduysa ekliyeyim yine gelenek bozulmasın
    Daha tam uzun süreli oyun oynamadım bu soruna o zaman cevap vermek daha mantıklı olur gibi, yoksa zaten resimleri büyütünce fan hızı gözüküyor bu hızlarda daha çok rahatsız etmedi.
    Oc işine girmeden önce konu da biraz oyun sonucu olsun en azından 3-4 tane sonra bakarım ona BF4 multi de filan biraz kurcaladıktan sonra ona başlarım.

@Faewox Karttı yurtdışından aldım, fiyat için amazona bakın direk genelde değişiyor fiyat ondan en mantıklısı bu olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

@Equ senin kartın direk overclock lu ondan biraz hız düşürüp alırsan diğer inceleme sitelerindeki gibi sonuçlar çıkar, bir de sen testi alırken Extreme de mi aldın yoksa Extreme HD de mi?

Fan sesi %40 da sıkıntı çıkartmaya başlıyor hatta %50si GTX Titan ın %100 ne eşit neredeyse. %100 e alınca zaten ufak çapta roket motoru gibi bir şey oluyor kasa nasıl ileri gitmedi anlamadım açıkçası

@dJ_bLoW İlk oldu mu emin değilim ondan konu başlığına yazmadım olduysa ekliyeyim yine gelenek bozulmasın
    Daha tam uzun süreli oyun oynamadım bu soruna o zaman cevap vermek daha mantıklı olur gibi, yoksa zaten resimleri büyütünce fan hızı gözüküyor bu hızlarda daha çok rahatsız etmedi.
    Oc işine girmeden önce konu da biraz oyun sonucu olsun en azından 3-4 tane sonra bakarım ona BF4 multi de filan biraz kurcaladıktan sonra ona başlarım.

@Faewox Karttı yurtdışından aldım, fiyat için amazona bakın direk genelde değişiyor fiyat ondan en mantıklısı bu olur.
    Turkiyeye kargosuydu, gümrüğüydü falan olarak sormuştum. Yoksa fiyat 450$ civarlarında diye biliyorum.
  • Hayırlı olsun iyi günlerde kullan.
  • Sen incelemelerini yap bakalım stok halde. sonra kurcalarsın biraz Poyrazım.
    İzlemedeyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Sen incelemelerini yap bakalım stok halde. sonra kurcalarsın biraz Poyrazım.
    İzlemedeyim..
    Çok overclock denediniz ayak üstü oldu direk 10000 üstü çıkacak mı diye yapayım dedim ilkinde az kaldı ikinci de çıktı direk. Kutu üzerinde açık voltaj yazıyor ama msi afterburner dan açamadım belki performance moduna almak gerekiyordur, zaten özel bios atacağım kartta en sonunda ama kendisi ne yapıyor onu görmek için voltaj olayınıda çözsem iyi olacak.

@Faewox Amazon zaten sizin için gümrük kargo hepsini hesaplıyor, şu anda alırsanız 1100tl civarına geliyor.

@zhee Daha odayı ısıtamadım o sorunu nasıl çözücem bilmiyorum %100ü 7970 den daha gürültülü ama o seviyeye bench alırken bile çıkmak gereksiz. Bende yaptım o cf olayını bilirim o sesi kulaklıkla çözülmeyecek gibi değil ama.

http://www.3dmark.com/3dm/1629721?
    AMD nin yeni driverları daha 3d mark tarafından tanınmıyor galiba.

Hepinize teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Poyri -- 14 Kasım 2013; 18:16:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

Çok overclock denediniz ayak üstü oldu direk 10000 üstü çıkacak mı diye yapayım dedim ilkinde az kaldı ikinci de çıktı direk. Kutu üzerinde açık voltaj yazıyor ama msi afterburner dan açamadım belki performance moduna almak gerekiyordur, zaten özel bios atacağım kartta en sonunda ama kendisi ne yapıyor onu görmek için voltaj olayınıda çözsem iyi olacak.

@Faewox Amazon zaten sizin için gümrük kargo hepsini hesaplıyor, şu anda alırsanız 1100tl civarına geliyor.

@zhee Daha odayı ısıtamadım o sorunu nasıl çözücem bilmiyorum %100ü 7970 den daha gürültülü ama o seviyeye bench alırken bile çıkmak gereksiz. Bende yaptım o cf olayını bilirim o sesi kulaklıkla çözülmeyecek gibi değil ama.

http://www.3dmark.com/3dm/1629721?
    AMD nin yeni driverları daha 3d mark tarafından tanınmıyor galiba.

Hepinize teşekkürler.
    BF3 veya BF4 testi de koyarmısınız?
  • hocam ses ve sıcaklık konusunda ref.tasarım olmus olmasının da etkisi vardır diger oyun testlerini de bi alsak bu kart 770 den ustun 780 den dusuk tam arası dimi
  • BF4 multi testlerine birazdan başlıyorum ne yazık ki benchmark programı olmadığı için ancak ss alarak yapabileceğim, bf3 içinde aynı şekilde. Zaten bf4 yapınca bf3 e gerek kalmaz aynı gibiler.

@gmyo31 Referans tasarım olmasının etkisi büyük ama her şekilde kart sıcak çalışıyor, şu ana kadar hız düşürme filan görmedim yani sıcak çalışması sıkıntı çıkartmıyor. Bu kart R9 290 ile aynı performansı veriyor oyunlar o neredeyse bu da orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

BF4 multi testlerine birazdan başlıyorum ne yazık ki benchmark programı olmadığı için ancak ss alarak yapabileceğim, bf3 içinde aynı şekilde. Zaten bf4 yapınca bf3 e gerek kalmaz aynı gibiler.

@gmyo31 Referans tasarım olmasının etkisi büyük ama her şekilde kart sıcak çalışıyor, şu ana kadar hız düşürme filan görmedim yani sıcak çalışması sıkıntı çıkartmıyor. Bu kart R9 290 ile aynı performansı veriyor oyunlar o neredeyse bu da orada.

bf4'te fraps f11 test alsan benchmark programindan iyi olur.

1ghz'de aldigin bu arada 10000 yazmissin testle karsilastirma acisindan hintli bir vatandasin stok diyor ama 1030 yaziyor hint fakiri hesabi hint stogu sanirsam 290x ve 4.7ghz 3770k ile yaptigi test.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 14 Kasım 2013; 19:07:38 >
  • Belki başka bios atarak o hızı stok yapmıştır, 10000 ini aldığım testte kart 1ghz de değil 1060 da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

quote:

BF4 multi testlerine birazdan başlıyorum ne yazık ki benchmark programı olmadığı için ancak ss alarak yapabileceğim, bf3 içinde aynı şekilde. Zaten bf4 yapınca bf3 e gerek kalmaz aynı gibiler.

bf4'te fraps f11 test alsan benchmark programindan iyi olur.

1ghz'de aldigin bu arada 10000 yazmissin testle karsilastirma acisindan hintli bir vatandasin stok diyor ama 1030 yaziyor hint fakiri hesabi hint stogu sanirsam 290x ve 4.7ghz 3770k ile yaptigi test.

Alıntıları Göster
    hayirli olsun gule gule kullanin, inceleme icin tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

hayirli olsun gule gule kullanin, inceleme icin tesekkurler.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun öncelikle . BF4 multi testlerini rica ediyorum 1920x 2560x full ayar ortalama fps sölerseniz mape göre çok sevinirim teşekkürler=)
  • quote:

hocam kartınız zaten 290 değil mi 290x yazcaktınız herhalde?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.