Şimdi Ara

casio g-shock ga 100 ilk izlenimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
13.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çocukluğumdan beri casio saatlerim oldu f 91w, databank, güneş enerjili dbe30 modeli vs.
    en sonunda ve ilk defa bir g shock saat aldım.

saati saatturk sitesinden sipariş ettim araya bayram tatili girdi sonra stokta olmadığı dışarıdan geleceği söylendi elime geçmesi biraz uzun sürdü ama en son bu hafta başında kavuştum.

yabancı sitelerde model siyah metal kutudan çıkıyor ama bana böyle bir kutuyla ulaştı. saatin kapağından üretim yeri olarak tailand yazıyor. tam model ismi de Ga 100 1a2dr

model bana göre çok büyük değil beni rahatsız etmedi. Gömleği biraz geri çektiğimde takım elbisenin altında kullanabildimm

Plastik yapısı ise gayet kibar, plastik yüzeye dokunduğumda bana uycuz hissi vermedi yumuşak bir his verdi
    Bazı sitelerde saatin göstergelerinin forsforlu olduğu yazıyordu ama incelediğimde fosforlu olmadığını gördüm bence bu bir eksiklik. öte yandan sarı renk bir aydınlatması mevcut.
    modlarla fazla uğraşmadım sadece saati ve tarihi ayarladım bu da uzun sürmedi. önceden casio kullanan biri çok rahat ayarlayabilir
    sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışayım.

şimdi ben susayım az önce alelacele çektiğim bir kaç fotoğraf konuşsun

• güle güle kullan, güzel bir model seçmişsin.
  • sağol kardeş gerçekten hoş saat
  • Çok beğendim Tebrik ederim, gayet başarılı bir seçim dostum Güle güle kullan...
  • çok güzel fotoğraflar ve saat :)

hayırlı olsun
  • hayırlı olsun
    fiyat nedir?
    ben de bunu alacağım bakalım..
    92 tl
    Casio DW-9052-1VDR
    http://www.elifsaat.com/Casio-DW-9052-1VDR,PR-70894.html
  • Tesekkurler. ALlah herkese guzellerini nasip etsin. ben 170 e aldim bu saati

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trlux

Çocukluğumdan beri casio saatlerim oldu f 91w, databank, güneş enerjili dbe30 modeli vs.
    en sonunda ve ilk defa bir g shock saat aldım.

saati saatturk sitesinden sipariş ettim araya bayram tatili girdi sonra stokta olmadığı dışarıdan geleceği söylendi elime geçmesi biraz uzun sürdü ama en son bu hafta başında kavuştum.

yabancı sitelerde model siyah metal kutudan çıkıyor ama bana böyle bir kutuyla ulaştı. saatin kapağından üretim yeri olarak tailand yazıyor. tam model ismi de Ga 100 1a2dr

model bana göre çok büyük değil beni rahatsız etmedi. Gömleği biraz geri çektiğimde takım elbisenin altında kullanabildimm

Plastik yapısı ise gayet kibar, plastik yüzeye dokunduğumda bana uycuz hissi vermedi yumuşak bir his verdi
    Bazı sitelerde saatin göstergelerinin forsforlu olduğu yazıyordu ama incelediğimde fosforlu olmadığını gördüm bence bu bir eksiklik. öte yandan sarı renk bir aydınlatması mevcut.
    modlarla fazla uğraşmadım sadece saati ve tarihi ayarladım bu da uzun sürmedi. önceden casio kullanan biri çok rahat ayarlayabilir
    sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışayım.

şimdi ben susayım az önce alelacele çektiğim bir kaç fotoğraf konuşsun

Hocam bende aynı saatten bugün aldım ama 12h (12 saat formatı) ve 24h (24 saat formatı) ayalarnı yapamadım örneğin 21.00 değilde 9.00 diye gözüküyor.
    Nasıl yaptınız acaba ?
    Birde dil ayalarını nereden yaptınız ?

• Gshock un çok beğendiğim bir modeli hayırlı olsun
  • şu ana kadar 2 adet g shock saatim oldu , birinde titreşim özelliği var diğeri de güneş enerjili ikisinide çok seviyorum fakat ; bu saatler darbeye dayanıklı bunu da çift kasa ile gerçekleştiriyorlar yani o gördüğünüz kasanın içinde saatin asıl kasası var , ben saati hiç çıkartmıyorum saatin düğmelerinin arasından içeriye sabun artığı toz vs giriyor ve 3-5 yıl sonra ( benimki 5 yıl oldu ) koku yapmaya başlıyor artık takmıyorum , bir de bu güneş enerjili olayı var ilk zamanlar sorun yoktu gerçi şu anda da sorun yok ama belli zaman sonra sorun olmaya başlayacak , pilin ömrü azalmaya başladığı zaman hele bir de kış ayı ise saat şarj olmuyor , pil türkiyede bulamadım , ebay da var o da 25 usd uzun lafın kısası bir daha güneş enerjili ve g shock almam........
  • kesinlikle çok iyi bi saat daha alaalı 1 gün oldu. Çok beğendim ayarlarıyla uğraşmak çok zevklihttp://www.onlinesaatci.com/kullanim-klavuzlari-pdf.php?name=GA-100-1A2DR-kullanim-klavuzu&katalog_no=5081 bu adres sizede yardımcı olabilir özellikleri tatmin edici saat 200 maltına kadar su geçirmiyo havuz ve denizde çok iş yarar ama swatch daki gibi ekranı buğulanıyo mu bilmiyorum deneyen varsa yorum atarsa sevinirim. Kardeşim sende güle güle kullan.
  • bi fotoğraf daha ekleyelim
    saat güzel arada haftasonları takıyorum. sırada bir seiko monster almak var bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: trlux

bi fotoğraf daha ekleyelim
    saat güzel arada haftasonları takıyorum. sırada bir seiko monster almak var bakalım

Çok güzel bir g-shock. Ben de beyaz marker kombinasyonunu beğeniyordum bunun ama mavi markerlarla daha güzel olmuş sanki.

Epeydir kullanmış oldunuz artık, yukarıda arkadaşın bahsettiği "sabun artığı, toz vb. girme ve koku yapması" problemini yaşadınız mı? İzlenimlerinizi alabilir miyiz?

• burbank kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Beyaz renk olanları bazen saatçide görüyorum da bana sanki çakma saatmiş gibi görünüyor. Mavisi bence hoş yeni renkleri falan da çıktı bu modelin.
    Ekranda leke kaldığı oluyor. arada silmek lazım.Camın çevresinde köşelerde toz kalıyor. İyi silmek laızm. Koku durumu olmadı ama kordonun iç kısımlarında toz birikebiliyor.
    Bu modeli ben fosforlu zannediyordum öyle bir durum yok.Ekran ışığı da sarı . Bu durumlar moral bozucu bence.
    ben sonuç olarak memnunum güzel bi saat.

İleride imkan olursa şu modellerden belki alırım .

• Bilgiler için teşekkürler. Yukarıda iki renk kombinasyonlu fotoğraflarını koyduğunuz G-Shock modeli çok büyük yalnız sağlam bilek lazım ona. Benim bilek çevrem 17,3 cm ve benim kolumda aşırı büyük durdu. Önce mağazada kolunuzda denemeden almayın derim.

@trlux

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 24 Haziran 2014; 14:44:35 >
  • trlux T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Hocam bende bu modelden almayi dusunuyorum.Saat nasil rahat mi?Dikkat cekiyor mu?Cevrenizden gelen yorumlar nasil

• O saatin ağaç dalında ne işi var

Not: güzel saat f/p iyiymiş

• Benim beğendiğim modellerden birisi G-shocklardan, 2013`te almana rağmen ben bu saatin reklamlarını bu yaz panolarda gördüm
  • Hayırlı olsun. Bende hediye olarak ae den replikasını aldım. İçi çalışıyor mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.