Şimdi Ara

CARBON CLEAN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
216
Cevap
2
Favori
120.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeşler vw aracına yakın zamanda carbon clean yaptıran oldumu?
    fiyat ne kadardır.
  • paylaşım için teşekkürler.....
  • arkadaşlar ben iki hafta önce mersin bosch ar servisten 50 ytl fiyat aldım carbon clean için
  • Carbon clean yaptırmanıza gerek yok 2 depo ultimate harcayın uzun yolda motor temizleniyor zaten... Yağ değişim periyodlarına dikkat edin birde... Para tuzağı..
  • 135000 km.deki aracıma hem carbon clear hemde enjektör temizligi yaptırdım bir tek yakıtta bir düşüş gördüm uzun yolda denemesini yaptım.Hız 90 ila 120 km arası ve yarı depodan sonrası klima açıktı ışık yandıgında km 715 deydi depoyu fulledim 43 lt benzin aldı (ARABA 98 1.6 OPEL ASTRA)Antalya dönüşü yine fulledim ışık 720 kmde yandı 30000 kmde bir yaptırmanızı tavsiye ederim saygılar (her iki temizlik özel serviste 90 ytl)
  • benim Mazda Lantis in 112.000 km de geçen gün buji ve buji kablolarını yeniledik ve şehir dışı 100 km de 8 lt yaktığını tespit ettik ;

biraz fazla gibi bence ;

CC yaptırmalımıyım sizce ve bu sarfiyat normalmi , 1800 cc .
  • şu an 2 aracımada yaptırdım biri 2000 model 2.5 tdi transporter 134.000 de yaptırdım diğeri 1986 w124 230e mercedes 236.000 de yaptırdım ve çok memnunum özellikle transporterim kara duman atıyordu duman kesildi mercedeste rolanti sorunu vardı oda halloldu
  • Beyler CC olayını şehir içi çok kullanan arkadaşlara özellikle öneriyorlar. Genelde 1-2. viteste arada 3. vitese çıkan sürücülerin araçlarında işe yarıyor. Ben de motor sessizliğinden, araçtaki ataklığın haricinde bu ay da yakıt sarfiyatında düşüş gördüm. Lamba 25km. daha sonra yandı. Eskisine göre daha fazla yol gittim.
  • arkadaşlar bu işlemin hiç bir zararı yok değilmi

yani motorda bu işlemden doğacak sorunlar yaşanırmı

bide nerede yapılıyor bu işlem
  • CC yaptırıp sorun yaşayan duymadım. Tam tersi her araçta az da olsa faydası olmuş. Bende hissedilir fark oldu. Ama bunun belli km.lerde olduğundan dikkat etmek lazım. Ben 54500km.de yaptım, bir dahaki 50bin km. sonra... :) (yaşarsak da görürsek veya araba durursa)
  • 10 GÜN ÖNCE TRABZONDA CC YAPTIRDIM.
    MOTOR ARTIK DAHA TİTREŞİMSİZ ÇALIŞIYOR (ÖZELLİKLE RÖLANTİDE)
    ÇEKİŞTE HER SÜRÜCÜNÜN (YENİ SÜRÜCÜLER BİLE) HİSSEDEBİLECEĞİ KADAR İYİLEŞME VAR.
    ARACIM (ROVER 620 Sİ) 97 BİN KM VE 1995 MODEL OLMASINA RAĞMEN, UZUN YOLDA FABRİKA VERİSİNE ÇOK YAKIN TÜKETİM DEĞERLERİ (TRABZON-İST) YAKALADIM. ÜSTELİK KLİMAYI HİÇ KAPAMADIM.
    KISACASI CC KESİNLİKLE İŞE YARIYOR...
  • DÜN BENDE ENJEKTÖRÜ TEMİZLETTİM.system clean adında bir aletleri var.Herşey gözümün önünde yapıldığı için içim rahat. 2 şişe temizleyici doldurup makinaya arabayı rolantide çalıştırıyorlar. Benim 1 saat sürdü, motor gücüne bağlı olarak zaman kısalabilir.Ustanın dediğine göre dikkat etmemiz gereken sürekli gaza basarak 10-15 dakikada temizlenmesine müsade etmeyin, rölantide çalışması gerekiyormuş, ve arabayı ilk depoda 1.vites hariç yüksek devirlerde kullanacaksın dahada açılıcak dedi. Ben 70YTL.ye yaptırdım rampalarda kendini gerçekten belli ediyor. K.Çekmece-Tepeüstü. Karbüratörcü Mehmet Usta, Herhangi bir taksiciye sorun size gösterir. Bakımda çok uygun YAĞ-HAVA FİLTRESİ-YAĞ FİLTRESİ-BENZİN FİLTRESİ toplam 38 YTL.
  • bendede 92 model doğan L war 62000de ama aşırı derecede benzin harcıo (resmen yutuo içio nederseniz deyin) aracı fazla kullanmadığım için lpg taktırma taraftarı diilim cc yaptırsam yararlı olacağı kanaatindeyim ama her ustayım diyene arabamı teslim etmek istemiorum istanbul anadolu yakasında cc yaptırabileceğim yer nerde var cevaplarınızı bekliyorum ve yaklaşık maliyeti ne kdr olur
  • Dün aracımın 50000km bakımında carbon cleaner yaptırdım. Arabamı servise verdiğimde çeyrek depo benzin vardı. ARacımı teslim aldığımda benzin ibresi son çizgideydi. Kmye baktım 40 km kadar yol yapılmış.Onu da rot-balans ayarı için arabayı TEMde yüksek hızda test etmelerini istemiştim. AMa azalan benzine bi türlü anlam verememiştim. Meğer buradan öğrendiğim kadarıyla CC karışımı için benzin çekiyolarmış depodan ve 1 saat rolantide çalışıyomuş araba. Ben de arabayı test edene nasıl bir zorlamayla test ettiyse diye içimdem saydırmıştım aracı teslim aldıktan sonra.

Arkadaşlar, faydası gerçekten çok farkediliyor. Hızlanması, ara hızlanması dehşet arttı. Yaptığım kmye göre benzin ışığı yanması lazım ama hala yanmadı. İki depodur sadece 97 oktan koyuyordum, bundan sonrada 97oktan koyacam. Bence kesinlikle yaptırılmalı.. 50ytl

• bu gün eşimin polosuna carbon clean yaptırdım 2001 model 1.4 motor 46.000 kmde. önce aracın benzin hortumunu söküp carbon clean cihazına bağladılar ordan çıkan bir hortumuda benzin girişine depodan yarım litre benzini cihazın deposuna çektiler sonra temizleyici maddeyiye bu depoya eklediler. daha sonra aracın yakıt pompasının elektirik bağlantısını sökerek araca kendi deposundan benzin gelmesini endellediler.bunları yaptıktan sonra aracı çalıştırdık araç carbon clean cihazının deposundaki yakıt ve temizleyici karışımı bitene kadar çalıştırılıyormuş normalde 1 saat kadar sürüyormuş ama bizim keratanın az yakacağı tuttu 2 saat sürdü işlem. yakıt bittikten sonra bağlantıları tekrar yaptılar.

bu işlem için sadece yarım litre benzin kullanılıyor. işlemden sonra bir kaç gün egzoz dumanı biraz kötü kokuyormuş borulara kalan temizleyici bitene kadar ve arasıra egzostan su gelebiliyormuş bunlar normal şeyler dediler endişe etmenize gerek yok bir kaç gün kullandıktan sonra neler fark ettiğini yazarım kazasız arızasız ve cezasız günler dilerim

CARBON CLEAN

CARBON CLEAN

• quote:

Orjinalden alıntı: selo078

DÜN BENDE ENJEKTÖRÜ TEMİZLETTİM.system clean adında bir aletleri var.Herşey gözümün önünde yapıldığı için içim rahat. 2 şişe temizleyici doldurup makinaya arabayı rolantide çalıştırıyorlar. Benim 1 saat sürdü, motor gücüne bağlı olarak zaman kısalabilir.Ustanın dediğine göre dikkat etmemiz gereken sürekli gaza basarak 10-15 dakikada temizlenmesine müsade etmeyin, rölantide çalışması gerekiyormuş, ve arabayı ilk depoda 1.vites hariç yüksek devirlerde kullanacaksın dahada açılıcak dedi. Ben 70YTL.ye yaptırdım rampalarda kendini gerçekten belli ediyor. K.Çekmece-Tepeüstü. Karbüratörcü Mehmet Usta, Herhangi bir taksiciye sorun size gösterir. Bakımda çok uygun YAĞ-HAVA FİLTRESİ-YAĞ FİLTRESİ-BENZİN FİLTRESİ toplam 38 YTL.

tam adresi verebilirmisin hocam. ben beylikdüzünde oturuyorum bana yakın. bende aracıma uygulamak istiyorum C.C ' yi ama aracım 119 binde. biraz kararsizim açıkçası...

• quote:

Orjinalden alıntı: FIRST BULLET

bu gün eşimin polosuna carbon clean yaptırdım 2001 model 1.4 motor 46.000 kmde. önce aracın benzin hortumunu söküp carbon clean cihazına bağladılar ordan çıkan bir hortumuda benzin girişine depodan yarım litre benzini cihazın deposuna çektiler sonra temizleyici maddeyiye bu depoya eklediler. daha sonra aracın yakıt pompasının elektirik bağlantısını sökerek araca kendi deposundan benzin gelmesini endellediler.bunları yaptıktan sonra aracı çalıştırdık araç carbon clean cihazının deposundaki yakıt ve temizleyici karışımı bitene kadar çalıştırılıyormuş normalde 1 saat kadar sürüyormuş ama bizim keratanın az yakacağı tuttu 2 saat sürdü işlem. yakıt bittikten sonra bağlantıları tekrar yaptılar.

bu işlem için sadece yarım litre benzin kullanılıyor. işlemden sonra bir kaç gün egzoz dumanı biraz kötü kokuyormuş borulara kalan temizleyici bitene kadar ve arasıra egzostan su gelebiliyormuş bunlar normal şeyler dediler endişe etmenize gerek yok bir kaç gün kullandıktan sonra neler fark ettiğini yazarım kazasız arızasız ve cezasız günler dilerim

akşam eve giderken biraz problem yaşadım gazdan ayağımı çekince motor devri çok çabuk düşüyor ve motor duruyordu her durduğumda ve her gazdan ayağımı çektiğimde motor durdu. ama sabah işe gelirken bir problem yoktu. neden oldu bilmiyorum arayıp soracağım adamlara olmadı öğlende götürürüm tekrar

• quote:

Orjinalden alıntı: fiesta1903

bendede 92 model doğan L war 62000de ama aşırı derecede benzin harcıo (resmen yutuo içio nederseniz deyin) aracı fazla kullanmadığım için lpg taktırma taraftarı diilim cc yaptırsam yararlı olacağı kanaatindeyim ama her ustayım diyene arabamı teslim etmek istemiorum istanbul anadolu yakasında cc yaptırabileceğim yer nerde var cevaplarınızı bekliyorum ve yaklaşık maliyeti ne kdr olur

92 model doğan L
    62.000'de
    15 yılda!

nerdeyse yılda 4000 km yapmış??!!
  • Kullanşlı bir ürün.Motor içindeki kurumları temizliyor.Özellikle de buji çevresini.Aracın çekişi artıyor ve yakıtı düşüyor.Tavsiye derim.
  • 153 binde aracım..CC olayını yaptırdıkdan sonra yorumlarımı yazarım..
    iştahım kabardı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.