Şimdi Ara

CARBON CLEAN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
2
Favori
120.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: crein

Motor içinde kurumlar yavaş birikirken motor içindeki parçalar da zaman içinde motorun kurumlu yapısına uyuyormuş. CC ile o kurumları temizleyince motor yağ kaçırabilir ve motor açmak gerekebilir dediler.
    Ben yaptırdıgımda 99000 falandı ve oyle birsey olursa sorumluluk almayız dediler. Ondan sonra 10000 km kullandım herhangi bir sorun olmadı.
    Bu risk ozellikle dizeller için daha fazlaymıs.
    CC için en ideal km 50-70000 arası dediler.

peki tşk.

hangi motorlarda sorun çıkmış diye sordun mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre.

quote:

Motor içinde kurumlar yavaş birikirken motor içindeki parçalar da zaman içinde motorun kurumlu yapısına uyuyormuş. CC ile o kurumları temizleyince motor yağ kaçırabilir ve motor açmak gerekebilir dediler.
    Ben yaptırdıgımda 99000 falandı ve oyle birsey olursa sorumluluk almayız dediler. Ondan sonra 10000 km kullandım herhangi bir sorun olmadı.
    Bu risk ozellikle dizeller için daha fazlaymıs.
    CC için en ideal km 50-70000 arası dediler.

peki tşk.

hangi motorlarda sorun çıkmış diye sordun mu?

Sormadım.

Bir de aslında benim sinir olduğum şey... 100000'e kadar butun bakımlarını serviste yaptırdım ben arabamın.
    Servisde de CC makinası vardı ve bana kimse gel sana CC yapalım demedi.
    Bosch'dan once servise gittim yaptırmak için. Ve adamlar senin araba 100000 olmuş sana yapamayız dediler.
    Ben de bir daha servise uğramadım zaten...

• 141.000de aracimiz yaptirmayi dusunuyodum da sanirim bu riski almaya gerek yok..
  • karbon temizleme test sonuçları

CARBON CLEAN
  • faydası var yaa, benim arabamda hissedilir derece düştü yakıt tüketimi vallaha ben öyle gözlemledim. Bazen ilk çalıştrışta çok benzin kokusu gelirdi o da kesildi.

yani 50 bin 60 bin km araçlarda tavsiye ederim. 50 - 60 YTL başka kıytırık icatlara para vereceklerine bence motoru bi temizletsinler bi denesinler
  • Ben de aracımı ilk çalıştırdığımda keskin bir benzin kokusu geliyor. Araç 54.500kmde, zaten triger kayışı değişecektim servise soralım bakalım carbon clean yapıyorlar mı? Yapıyorlarsa onu da halledelim o arada..
    quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

faydası var yaa, benim arabamda hissedilir derece düştü yakıt tüketimi vallaha ben öyle gözlemledim. Bazen ilk çalıştrışta çok benzin kokusu gelirdi o da kesildi.

yani 50 bin 60 bin km araçlarda tavsiye ederim. 50 - 60 YTL başka kıytırık icatlara para vereceklerine bence motoru bi temizletsinler bi denesinler
  • ben 2ay önce yaptırdım.ankara da bir özel serviste.fiyatıda 50 ytl.servisin sahibi her 50.000 kmde bir yaptırmak lazım diyor.yakıt tüketiminde ve hızlanmasında çok fark etti.birde bu "100.000 km'i devirmiş araçlara önermiyoruz" meselesi servisteki ustaya göre hikaye.yalnız bu işlemden sonra imkanınız varsa bir uzun yol yapın.aracı yüksek devirde kullanıp,basın biraz.bu sayede tam temizlik sağlanıyormuş.
  • Ben de bugün yaptırdım. 70 ytl.ye maloldu. İlk hissettiklerim; motordan gelen ses daha da azaldı. Araç daha iyi nefes alır hale geldi, hızlanma arttığından çekişe faydası oldu. Yakıt olayını zamanla öğreneceğim.
    Kesinlikle araca faydası var, aracım 54700km.de ve bir dahaki temizleme 50bin km. sonra dedi usta. Verdiğiniz paranın karşılığını alıyorsunuz. Usta, işi bitince deneme sürüşü yaptı. Aracı geri getirirken ben 6-7metre karşıdaydım, motor sesini dahi duymadım, araç sanki çalışmıyordu...
  • araci 100.000km uzerinde olup da ilk kez yaptiran varmi beyler??
  • Ben birşey sormak istiyorum.. Kaç yerde sordum ama cevabını tam alamadım / bulamadım..

VURUNTU nedir? Neden olur? Nasıl hissedilir?
  • lpg li araçlara uygulanmasının bir sakıncası (veya faydası) varmı acaba?
  • Lpg'li araçlarda yapılmıyor, onların bu tür değişikliği başka şekilde oluyor. Ustaya sorduğumda aynen böyle söyledi.

quote:

Orjinalden alıntı: maxu

lpg li araçlara uygulanmasının bir sakıncası (veya faydası) varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Lpg'li araçlarda yapılmıyor, onların bu tür değişikliği başka şekilde oluyor. Ustaya sorduğumda aynen böyle söyledi.

quote:

lpg li araçlara uygulanmasının bir sakıncası (veya faydası) varmı acaba?

Lpgli araçlarda benzine alınca, lpg takılmamıs araçlardan bir farkı oluyor mu ki çalışma olarak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

DÜN AKŞAM 4. LEVENT SANAYİDEKİ BOSCH CAR SERVİSE MAİL GÖNDERDİM.
    BU SABAH ARADILAR. 1 SAAT SÜRÜYORMUŞ VE 60 YTL FİYATI VARMIŞ.
    ÖZEL ÇÖZÜCÜ VE ARAÇTAN ÇEKİLECEK BENZİNLE KARIŞIM HAZIRLANIYORMUŞ. RÖLANTİDE 1 SAAT ÇALIŞTIRLIYORMUŞ. VE TEMİZLENİYORMUŞ...

BEN DE AYNI YERDE YAPTIRDIM. EN FARKEDİLİR ŞEY MOTOR TİTREŞİMİNİN DÜŞMESİ OLDU VE ÇEKİŞ ARTTI.(DİZEL)
  • Dizel veya benzinli araçlarda oluyor, enjeksiyonlu araçlarda daha rahat yapılıyor, lpg'den benzine geçiş olsa da aracın lpgli olması işi değiştiriyor.
    quote:

Lpgli araçlarda benzine alınca, lpg takılmamıs araçlardan bir farkı oluyor mu ki çalışma olarak?

• Arkadaşlar, bu carbon clean olayı gerçekten çok başka bir olaymış, bugün epeydir aracımı sürüyorum ve hala bu kadar fark olduğuna inanamıyorum, sanki araç full bakımsızlıkla girdiği servisten full bakımla çıkmış gibi oldu. Üstelik serviste bunu bilmediklerinden bu işi yapan sanayide bir ustaya gittik. Daha yeni bakım yaptırmıştım, hiç eksiğim yok bu konuda. Motor çok daha iyi, araç çok daha iyi ve erken hızlanıyor, daha ataklaştı, üst vitese çıkma kolay olacağı için yakıt tüketimi de azalacaktır, özellikle şehiriçinde fark edecektir diye düşünüyorum. Hava filtresinin takılı olduğu kısımdan motora giden bölüm temizlendiğinden usta bana temizlenen yeri gösterdiğinde yepyeni olmuş gibiydi. Tekrar bu konuyu gündeme getiren arkadaşlara teşekkür eder, carbon clean yapmaya niyeti olan arkadaşlara en kısa zamanda tereddütsüz yapmalarını öneririm.
  • OKTAN: BENZİNİN KENDİLİĞİNDEN TUTUŞMAYA DAYANIKLILIĞIDIR...
    VURUNTU: DÜŞÜK OKTANLI BENZİN KULLANIMI SONUCU (BUJİ ATEŞLEMESİNDEN ÖNCE) OLUŞAN DÜZENSİZ YANMANIN ÇIKARDIĞI ŞIKIRTI ŞEKLİNDE SES. (ÇOK ZARARLIDIR. ÖZELLİKLE PİSTONLARIN YÜZEYİNDE TAMİRİ MÜMKÜN OLMAYAN HASARLAR OLUŞTURABİLİR.)
    VURUNTU SESİ ÇOĞUNLUKLA, GAZA YÜKLENİLDİĞİNDE DUYULUR...
    95 OKTAN BENZİN KULLANAN VE UZUN SÜRE (60-70 BİN KM) CARBON TEMİZLİĞİ YAPILMAYAN ARAÇLARDA OLUŞAN KARBON BİRİKİMİ NETİCESİNDE YANMA ODASINDAKİ HACİM DARALMASI SONUCU, VURUNTU OLUŞABİLİR...
    VURUNTUYU TAM OLARAK ORTADAN KALDIRMAK İÇİN, CARBON CLEAN YAPILMALIDIR...
    OKTAN SAYISI YÜKSEK BENZİN DE KISMÎ ÇÖZÜM OLABİLİR...

quote:

Orjinalden alıntı: aTTra

Ben birşey sormak istiyorum.. Kaç yerde sordum ama cevabını tam alamadım / bulamadım..

VURUNTU nedir? Neden olur? Nasıl hissedilir?

• quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Arkadaşlar, bu carbon clean olayı gerçekten çok başka bir olaymış, bugün epeydir aracımı sürüyorum ve hala bu kadar fark olduğuna inanamıyorum, sanki araç full bakımsızlıkla girdiği servisten full bakımla çıkmış gibi oldu. Üstelik serviste bunu bilmediklerinden bu işi yapan sanayide bir ustaya gittik. Daha yeni bakım yaptırmıştım, hiç eksiğim yok bu konuda. Motor çok daha iyi, araç çok daha iyi ve erken hızlanıyor, daha ataklaştı, üst vitese çıkma kolay olacağı için yakıt tüketimi de azalacaktır, özellikle şehiriçinde fark edecektir diye düşünüyorum. Hava filtresinin takılı olduğu kısımdan motora giden bölüm temizlendiğinden usta bana temizlenen yeri gösterdiğinde yepyeni olmuş gibiydi. Tekrar bu konuyu gündeme getiren arkadaşlara teşekkür eder, carbon clean yapmaya niyeti olan arkadaşlara en kısa zamanda tereddütsüz yapmalarını öneririm.

Senden ricam lpg li araçlara nasıl uygulandığı konusunda bir bilgi edinirsen bizimle paylaşman

• @maxu, üstte de yazmıştım, aynı soru soruldu, CC yaptırırken ustaya sorduk, lpg'li araçlara yapılmıyor dedi.
  • quote:

Senden ricam lpg li araçlara nasıl uygulandığı konusunda bir bilgi edinirsen bizimle paylaşman

lpg li araçlara yapılmıyor.çünkü lpg li araçlarda kurum oluşumu yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.