Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
5
Favori
257.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rampage4u

Merhaba arkadaşlar.
    Arkadaşım için Canon MP480 bakıyordum ve bu ürünü Bimekste 133 TL gördüm.Nasıl bir ürün sizce ? çok çıktı almayacak tipik bir ev kullanıcısı.Arada fotokopi çeker,fotoğraf baskısıda yapar ama ayda 1 yada hiç.

Veyahut varmı önerdiğiniz bir model fiyat aralığıda max 150 TL kadar.. ? teşekkürler..

hmm bi ara teknosa da 131 lira satürn de 129 lira idi fiyatlar yakın yinede...

media marketlerde mp620 vardı bi ara 169 189 lira arası kampanyalı idi bitmeyen yerler şuan vardır..

mp620 ile 480 arasında dağlar kadar fark var eğer onu bulabilirseniz iyi olur...

• böyle bir başlığa rastlamam iyi oldu:) bende kalitesi yüzünden canondan yana kullanmak istiyorum tercihimi.. bütçem 250 tl civarı hangi all in one canonu önerirsiniz arkadaşlar ?
  • Arkadaşlar benim canon mp520 yazıcım var. sürekli siyahı kullanıyorum resetleme işini çok onceden yapmıştım bugun tekrar dolum yaptım ama siyah ilk başta kesik kesik yazmaya daha sonrada hiç yazmamaya başladı. kaç kere temizle-yoğun temizle yaptım. sorun ne olabılır yardımcı olursanız sevinirim. olmadı bi servise götüreceğim ama çok para isteyebilirler gibi geliyo :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxaljin

Arkadaşlar benim canon mp520 yazıcım var. sürekli siyahı kullanıyorum resetleme işini çok onceden yapmıştım bugun tekrar dolum yaptım ama siyah ilk başta kesik kesik yazmaya daha sonrada hiç yazmamaya başladı. kaç kere temizle-yoğun temizle yaptım. sorun ne olabılır yardımcı olursanız sevinirim. olmadı bi servise götüreceğim ama çok para isteyebilirler gibi geliyo :(

evet çok para isterler yavaş modda yazdırınca düzelme oluyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

quote:

Arkadaşlar benim canon mp520 yazıcım var. sürekli siyahı kullanıyorum resetleme işini çok onceden yapmıştım bugun tekrar dolum yaptım ama siyah ilk başta kesik kesik yazmaya daha sonrada hiç yazmamaya başladı. kaç kere temizle-yoğun temizle yaptım. sorun ne olabılır yardımcı olursanız sevinirim. olmadı bi servise götüreceğim ama çok para isteyebilirler gibi geliyo :(

evet çok para isterler yavaş modda yazdırınca düzelme oluyor mu

yok hocam en kaliteli ve en yavaş baskıda bile kağıt tertemiz çıkıyor. buna rağmen renkliler mükemmel yazıyor. sadece siyah yazmıyor. işin daha kötü tarafı servis bakıyorum internetten bi türlü bulamadım sitesinde bile yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxaljin -- 17 Şubat 2010; 23:35:25 >

• hmm bence servis boşuna olucak, yazıcıdan daha fazla fiyat bile olabilir...

acaba mürekkepte mi sorun doldurduğunuz şekilde üstten hava basın mürekkep süngere gitsin...birde öyle koyun...

gerçi temizleme yapmışsınzı buda yaramayacaktır...servis filan götürürseniz fiyatı buraya yazın belki direk yeni yazıcı alırsınız:..
    mp620 bulabilirseniz 169 189 lira kalmışsa mp540 170 lira m560 280 lira civarı ...aynı sizin kartuşlarınızı kullanıyor...
  • quote:

aBaBaDaN arkaşımızında mp610 yazıcısısı tıkanmış ve açmış nasıl yaptığını alıntı olarak ekliyorum
    quote:

Orijinalden alıntı: aBaBaDaN

Evet arkadaşlar bugün şu dakika itibari ile tıkanan yazıcı kafasını açtımOlurda yazıcı kafası tıkanırsa şunlar uyguluyoruzKafayı söküyoruz.Cescesordan aldığım temizleyici losyonu kullandım ben.Mürekkep elırken bir adet sprey olanından sipariş ederseniz iyi olur.Yoksa elinizdeki losyonu kullanın.Neyse kartuş uçlarının oturduğu yuvarlak yerler var yazıcı kafasında.O uçlardan tıkalı olanın üstünü aşacak şekilde losyonu döküyoruz.Çokta abartmayınOndan sonra bi yarım saat kadar bekliyoruz o losyon üstten aşağı akıyor ve kafa açılıyor.Hepsi bu kadar.Benimki böyle açıldı.Açılması için garanti vermiyorum yanlış anlaşılmasın

Kafanın nasıl söküldüğünün tarifi

quote:

Orijinalden alıntı: joe_black

Hocam kartuşların hepsini çıkardıktan sonra kafanın sol tarafında bir kol var onu çevirip yazıcı kafasını çıkarabilirsin. Yazıcıyı aldığında kafa takılı mıydı? Ben yazıcının kafasını kendim takmıştım.

• merhaba arkadaşlar canon mp 630 printer ve dolan kartuş kullanıyorum.printerda bazı problemler var.

1)siyah pbgk sürekli yazıcı kafası altından akıtıyor.
    2)Bk herzaman yazmıyor.püskürtme deseninde yazdığı zamanda 1ml boş çizgi gözükmektedir.
    3)Yazıcı kapağı açıkken dinlenme moduna giriyor,ekran kapandıktan sonra yazıcı kafası kendi kendine hareket etmektedir.eğer yazıcıyı kitleyen mandal açıksa,hareketinden dolayı printerin içinde sağ tarafa vurup hata veriyor.

2 tane epson rx585 kullanıyorum.Böyle bir printer görmedim.Kapağı açık olduğu halde neden printer kafası hareket ederki?1 ile 2.ci maddeler hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar,
    Ben de yeni bir Canon MF 4320 kullanıcısı olarak baskı alternatifleri hakkında bir iki şey sormak istiyorum. Malum normal A4 beyaz fotokopi kağıdı ile uzun süren okumalar gözü fazlası ile yormaktadır.
    Buna alternatif olarak yazıcımızda kullanabileceğimiz sarı veya gri tonlu kağıtlar var mıdır, varsa nereden temin etmek mümkündür?
    Piyasada yaygın olarak satılan A4 kağıtları haricinde kağıtlar kullanacaksak kağıt seçiminde dikkat etmemiz gereken unsurlar nelerdir?
    Standart A4 kağıtlarından daha ince veya daha kalın kağıtlar kullanmamız halinde bunun yazıcımıza verebileceği muhtemel zararlar nelerdir?
    Baskı konusunda tecrübeli arkadaşlar konu hakkındaki tecrübelerini aktarabilirlerse müteşekkir oluruz.
  • mp540 kullanıyorum. Kapağı açıp yaklaşık bir 10 dakika sonra kafa diğer tarafa geçiyor sadece. @ps3z sorun bundan farklı sanırım değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TARANTULA-MK

mp540 kullanıyorum. Kapağı açıp yaklaşık bir 10 dakika sonra kafa diğer tarafa geçiyor sadece. @ps3z sorun bundan farklı sanırım değil mi?

kapak açıkken kafa mandalını açtığımda,açık olduğunu algılamadan kendisini 10dk gibi bir zaman sonra sağa doğru hareket edip çarpıyor.Sürümde teknik bir arıza değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps3z -- 20 Şubat 2010; 17:46:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3z

kapak açıkken kafa mandalını açtığımda,açık olduğunu algılamadan kendisini 10dk gibi bir zaman sonra sağa doğru hareket edip çarpıyor.Sürümde teknik bir arıza değilmi?

Bende de geçiyor diğer tarafa ama çarpma gibi herhangi birşey olmuyor, kapatıp açınca eski yerine geliyor. Ben de bir arıza olduğunu düşünüyordum yazıyı görünce şaşırdım. Çarpma oluyorsa durum daha ciddi anlaşılan. Püskürtme uçlarındaki durum bende pgbk da mevcut yine. Gözle gürünen hafif çizgili bir test çıktısı alıyorum. Şuan içinengel olmuyor bana ama ilerlerse garantiye göndermeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TARANTULA-MK

quote:

Orijinalden alıntı: ps3z

Bende de geçiyor diğer tarafa ama çarpma gibi herhangi birşey olmuyor, kapatıp açınca eski yerine geliyor. Ben de bir arıza olduğunu düşünüyordum yazıyı görünce şaşırdım. Çarpma oluyorsa durum daha ciddi anlaşılan. Püskürtme uçlarındaki durum bende pgbk da mevcut yine. Gözle gürünen hafif çizgili bir test çıktısı alıyorum. Şuan içinengel olmuyor bana ama ilerlerse garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Bende yatay değil dikey boş çizgi alıyorum,zannedersem yazıcı kafası yolcu gibi:D

• Önceki soruma henüz cevap gelmedi ama ben şansımı zorlamaya devam ediyim. Yeni aldığım MF 4320 yazıcımın ilk test çıktılarını aldığımda fotokopisinin aslından çok hafif de olsa daha açık bir tonda yazdırdığını fark ettim. Resim kopyaladığımda ise kopyada herhangi bir detayın kaybolmadığını ama yine çok hafif şekilde daha açık bir tonda çıktı verdiğini gördüm. Acaba bu çok hafif de olsa ton farkı fotokopi için normal mi???
  • quote:

Orijinalden alıntı: münzevii

Önceki soruma henüz cevap gelmedi ama ben şansımı zorlamaya devam ediyim. Yeni aldığım MF 4320 yazıcımın ilk test çıktılarını aldığımda fotokopisinin aslından çok hafif de olsa daha açık bir tonda yazdırdığını fark ettim. Resim kopyaladığımda ise kopyada herhangi bir detayın kaybolmadığını ama yine çok hafif şekilde daha açık bir tonda çıktı verdiğini gördüm. Acaba bu çok hafif de olsa ton farkı fotokopi için normal mi???

Ton farkı bence normal. Ama çıktıları daha koyu yapmak istiyorsanız yoğunluğu arttırabilirsiniz.
  • Tarantula öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Yalnız sorunumu biraz daha detaylandırmam gerek sanırım. Çıktı ile fotokopi arasında ton farkı var derken herhangi bir kağıt ile fotokopi çektiğimde değil, yine yazıcıdan çıkarttığım kağıt ile yani aynı kağıt ile arasındaki farkı kast etmek istemiştim. Herhalde çok fonksiyonlu yazıcıların normal çıktı ve fotokopi renk tonu ayarları aynı olmalıdır değil mi? Normal çıktı ile fotokopi ayarlarının farklı olma ihtimali var mıdır, bunu nereden kontrol edebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: münzevii

Tarantula öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Yalnız sorunumu biraz daha detaylandırmam gerek sanırım. Çıktı ile fotokopi arasında ton farkı var derken herhangi bir kağıt ile fotokopi çektiğimde değil, yine yazıcıdan çıkarttığım kağıt ile yani aynı kağıt ile arasındaki farkı kast etmek istemiştim. Herhalde çok fonksiyonlu yazıcıların normal çıktı ve fotokopi renk tonu ayarları aynı olmalıdır değil mi? Normal çıktı ile fotokopi ayarlarının farklı olma ihtimali var mıdır, bunu nereden kontrol edebiliriz?

Ben yanlış kullandım sanırım. Anladığım kadayla sizin demek isteğdiniz: Bilgisayardan yazdırdığım bir belgeyi fotokopi çektiğimde daha açık bir tonda yazdırıyor. Karşılaştırdınız zaman birebir aynı tonda olmaması tarayıcıdan kaynaklı bir durum ki birçok yazıcıda ve kendi yazıcımda aldığım sonuçlar da aynı yönde. Bu yüzden normal demiştim. Fotokopi zaten bilgisayardan aldığımız bir çıktının yanında daha kalitesiz olacaktır. Ama bu açıklık fazla ise ayarlardan kalite ayarını arttırmakta fayda var.

• Canon mp190'ın kartuş resetleme yöntemini tam 6 aydır arıyorum. 3-4 dolumdan sonra kartuş mefta oluyor. Yardımcı olabilirseniz aşağıda linki verdim...

http://resim.donanimhaber.com/m_34000670/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38073239
  • quote:

hmm bence servis boşuna olucak, yazıcıdan daha fazla fiyat bile olabilir...

acaba mürekkepte mi sorun doldurduğunuz şekilde üstten hava basın mürekkep süngere gitsin...birde öyle koyun...

gerçi temizleme yapmışsınzı buda yaramayacaktır...servis filan götürürseniz fiyatı buraya yazın belki direk yeni yazıcı alırsınız:..
    mp620 bulabilirseniz 169 189 lira kalmışsa mp540 170 lira m560 280 lira civarı ...aynı sizin kartuşlarınızı kullanıyor...

mesajı yazdıktan sonra ertesi sabah servisi buldum. oradaki eleman işleme gerek yok zaten kartuşu doldurduğum için garantiside yok ben bakıvereyim dedi. ertesi gün yazıcı kafası tıkanmış açtım buharla kartuşuda doldurdum 20 lira yeterli dedi. ben göbek ata ata gittim bi deneyelim dedim. yazıcının ekranı çalışmıyor. kurcaladı actı kapattı olmadı bidaha bakayım dedi ertesi gün aradım istanbula servise yollamış haber bekliyorum. cescesordan kolay dolum kartuşu almıştım daha hiç kullanamadan makina gitti. mp520 zaten satılmıyor sanırım sizin dediğiniz makinalara bakacağım şimdi teşekkürler

• quote:

quote:

hmm bence servis boşuna olucak, yazıcıdan daha fazla fiyat bile olabilir...

mesajı yazdıktan sonra ertesi sabah servisi buldum. oradaki eleman işleme gerek yok zaten kartuşu doldurduğum için garantiside yok ben bakıvereyim dedi. ertesi gün yazıcı kafası tıkanmış açtım buharla kartuşuda doldurdum 20 lira yeterli dedi. ben göbek ata ata gittim bi deneyelim dedim. yazıcının ekranı çalışmıyor. kurcaladı actı kapattı olmadı bidaha bakayım dedi ertesi gün aradım istanbula servise yollamış haber bekliyorum. cescesordan kolay dolum kartuşu almıştım daha hiç kullanamadan makina gitti. mp520 zaten satılmıyor sanırım sizin dediğiniz makinalara bakacağım şimdi teşekkürler

Kartuşa dolum yapan Canon servisi mi?

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.