Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
5
Favori
257.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceyarr

Arkdaşlar selam herkese
    Ben bu yazıcı işinden anlamıyorum ama uygun fiyatlı all in one tarzı bir yazıcıya gereksinim duyduğumdan bugün bir MP240 satın aldım.
    ****' dan 105 TL 10 taksitle. Yalnız kafama takılan bir şey oldu. 110 TL' ye de MP250 modeli vardı. Farkını sordum.
    Satıcı da, tek farkının MP 240 modelinde dijital foto makinesi bağlamak için usb girişi bulunduğunu söyledi. MP 250' de yokmuş. Başka da hiçbir farkı yokmuş.
    Ben yine de ısrarla sordum. İyi de bunun modeli 250 yani model nosu olarka sanki üst model gibi artı fiyatı da 5 TL daha fazla.
    Ancak satıcı yine de hiçbir farkı olmadığını söyleyerek extra usb girişi olduğundan dolayı bana MP240 modelini sattı
    Bu iki modelin arasındaki fark konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    Ayrıca forumdan takip ettiğim kadarıyla daha üst model cihazlarda usb girişinden bluetooth dongle ile bluetooth bağlantı kurulabiliyormuş.
    Bu MP240' ın usb girişine dijital foto makinesi dışında başka usb cihazlar bağlanabiliyor mu acaba?

evet satıcı doğru demiş..farkı o var...

usb girişinden pictbridge denilen özellik kullanılıyor foto makinesi bağlama gibi ama ben normal usb bellekte takıyorum görüyor tabi hata veriyor ama
    yinede dosya aktarımı filan yapılabiliyor yazıcıdan belki sizdede olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: flash220

CANON MF4010 LASER ÇOK FONKSİYONLU YAZICI
    almayı düşünüyorum kullanan biligisi olan arkadaşlar nasıl bir cihazdır kartuşu nasıl doldurulur bilgi verirseniz sevinirim

iyi bir yazıcı fx-10 toner kullanır dolumu için fx-10 dolumunu araştırınız..

yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği var.. 2000 sayfa yazdırabilir tam dolu tonerle çıkar ..

eğer doldurmak dert olmasın istiyorsanız bu makineye pelikanın fx-10 tonerini de kullanabilirsiniz fiyatı yaklaşık 85 tl filan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

quote:

almayı düşünüyorum kullanan biligisi olan arkadaşlar nasıl bir cihazdır kartuşu nasıl doldurulur bilgi verirseniz sevinirim

yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği var.. 2000 sayfa yazdırabilir tam dolu tonerle çıkar ..

eğer doldurmak dert olmasın istiyorsanız bu makineye pelikanın fx-10 tonerini de kullanabilirsiniz fiyatı yaklaşık 85 tl filan...

@ Dehşetengiz
    verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim pelikan toner bilgisinini vermeniz çok iyi oldu bu yazıcıdan sipariş verdim kullanıp deneyimlerimi yeniden yazarım bu arda toner doldurmayı denerim öncelikle olmaz ise öneriniz uzerine pelikan kartuş ile kullanırım sanırım pelikan kartuş kulanırsam garantide sorun olmaz diye düşünüyorum ama tabi önce kendi kartuşunu ne zaman bitirebilirim tabi bilemiyorum

• quote:

quote:

quote:

@ Dehşetengiz
    verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim pelikan toner bilgisinini vermeniz çok iyi oldu bu yazıcıdan sipariş verdim kullanıp deneyimlerimi yeniden yazarım bu arda toner doldurmayı denerim öncelikle olmaz ise öneriniz uzerine pelikan kartuş ile kullanırım sanırım pelikan kartuş kulanırsam garantide sorun olmaz diye düşünüyorum ama tabi önce kendi kartuşunu ne zaman bitirebilirim tabi bilemiyorum

pelikan tonerde orjinal olduğundan makineye zarar vermicektir..

Ama garantiye giderken içinden pelikan toneri çıkar boş olan canon toneri tak yine de işi garantiye almak lazım...

Bu arada pelikan toner 85 tl dedim ama onun uygun fiyatınıda bulabilirsin 75 e belki ...kartuş ve toner fiyatlarını bilirsin heryerde çok değişiktir..

• quote:

Orijinalden alıntı: last emperor

arkadaslar benim renkli cikti alma ihtiyacim yok.Maddi bütcem 100- enfazla 150 tl bana canon un tarayicili,cipsiz,dolum yapabilecegim hangi modelini tavsiye edersiniz ?

mp150,160,190,210,220,240 gibi basıt modelleri tercih et. cok dayanıklı yazıcılardır.
    kartuş bitik uyarısı veripte yazmayınca tek yapman gereken iptal tuşuna 5 saniye basmandır.
    duzgun dolum yaparsan cok uzun sure dolum yaparak kullanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: TARANTULA-MK

Merhaba arkadaşlar

Mp540, mp620, mp630 ve mp970 modelleri sanırım aynı kartuşları kullanıyor. Bu kartuşlar için piyasada resetlenebilen kartuşlar var ama hiç kullanan oldu mu, işe yarıyor mu? Pek yorum bulamadım araştırınca. Teşekkürler

edit:

http://www.ecrater.com/product.php?pid=5115396

Bu linkte pgi-221 için resetlenebilen kartuş çipleri var ama mp630 için de uyumlu demiş?? Bir yanlışlık mı var?

PGI 520 -CLI 521 serisi kartuş kullanan cihazlar herhangi bir yazılım ile resetlenmez. MP 620 kullanıyorum, kolay dolum kartuşu aldım 1 aydır sorun yok. kartuşlarda senin link de verdiğin auto reset chip mevcut. yani bu chip sayesinde kartuşlar sürekli dolu gösterir. hiçbir şekilde kartuş az veya bitti uyarısı almazsın.

Dikkat etmen konu sadece, sürekli resim baskısı yapıyor isen yazıcının kapağını açıp ara sıra kartuşları kontrol etmen. zaten şeffaf olduğundan içindeki mürekkep seviyesini sökmeden görebilirsin. buna dikkat etmez isen mürekkep bittiğinde yazıcının kafasını yakma ihtimali var. zaten kafası en pahalı parçasıdır.

En mantıklısı kolay dolum kartuşu almak. bir defaya mahsus 60 tl verirsin ama sürekli doldur doldur kullan dilersen kartuşların resmini makinadan çıkarıp koyabilirim.

Mürekkep olayına gelince En kaliteli mürekkep kore malı İNKTEC dir sonra OCP gelir. İNKTEC i türkiyede bulmak imkansız OCP ise istabulda disbiritörü var sanırım. kaliteki çıktı almak istiyorsanız orjinal olmak kaydı ile bu iki marka gerisi yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 30 Aralık 2009; 2:36:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ReCKLeSS17

Canon Pixma Mp510 bu yazıcıdan kullanmaktayım.Kartuşlar maalesef chipli.dolum yapmak istiyorum,acaba bu kartuşları resetleme yapabilmek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım.

Alıntıdır.

Reset Yazıcı Canon MP140, MP160, MP180, MP210, MP220, MP460, MP470, MP500, MP510, MP530, MP600, MP610, MP800, MP820, MP810, MP830, MP960, MP970
    1.Start with printer off
    2.Press and hold resume Button (triangle in the circle) and click “Power” button. green led should be on
    3.While holding the Power button, release the Resume Button.
    4.Without releasing the Power Button, click “Resume” button for two times and release Both Buttons.
    5.Click “Resume” for four times then soon click “Power” button, to confirm the selected action (reset counter absorber).
    6.Turn off the printer and turn on again

1.Start ile Yazıcıyı kapatın
    2.Daire (üçgen) ve "Power" düğmesi Düğmeye basılı tutun. LED yeşil olmalıdır
    3.basılı Iken, Devam düğmesini bırakın Güç düğmesi tutarak.
    4.Iki kez tıklayın "Devam" düğmesine Güç düğmesini bırakmadan ve iki tuşu serbest bırakın.
    5.Click "Devam" tuşuna dört kez sonra yakında tıklayın "Power" düğmesi, seçilen eylemi onaylamak için.
    6.Yazıcıyı kapatın ve tekrar açın

• pıxma mp160 yazıcıya ait türkçe kullanım klavuzu varmı acaba? emanet bir yazıcı buldum scan yaptıramıyorum, konuyu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drnuba -- 2 Ocak 2010; 12:43:50 >
  • Türkçe kullanım klavuzu bulunmuyor fakat sayfaların son kısmında çağrı merkezinin telefonu mevcut. 7/24 çalışıyor olması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam :) Oradan bilgiyi hızlı bir şekilde alabilirsin.
  • bossa cevap için tşk. problemi hallettim..[/b
  • quote:

quote:

Arkdaşlar selam herkese
    Ben bu yazıcı işinden anlamıyorum ama uygun fiyatlı all in one tarzı bir yazıcıya gereksinim duyduğumdan bugün bir MP240 satın aldım.
    ****' dan 105 TL 10 taksitle. Yalnız kafama takılan bir şey oldu. 110 TL' ye de MP250 modeli vardı. Farkını sordum.
    Satıcı da, tek farkının MP 240 modelinde dijital foto makinesi bağlamak için usb girişi bulunduğunu söyledi. MP 250' de yokmuş. Başka da hiçbir farkı yokmuş.
    Ben yine de ısrarla sordum. İyi de bunun modeli 250 yani model nosu olarka sanki üst model gibi artı fiyatı da 5 TL daha fazla.
    Ancak satıcı yine de hiçbir farkı olmadığını söyleyerek extra usb girişi olduğundan dolayı bana MP240 modelini sattı
    Ayrıca forumdan takip ettiğim kadarıyla daha üst model cihazlarda usb girişinden bluetooth dongle ile bluetooth bağlantı kurulabiliyormuş.
    Bu MP240' ın usb girişine dijital foto makinesi dışında başka usb cihazlar bağlanabiliyor mu acaba?

usb girişinden pictbridge denilen özellik kullanılıyor foto makinesi bağlama gibi ama ben normal usb bellekte takıyorum görüyor tabi hata veriyor ama

Teşekkür ederim
    250 yerine 240 almakla iyi etmişim sanırım.

Bir de benim esas merak ettiğim şey; Yazıcıyla pek fazla işim yok. Eski resimlerim vardı onları taramak istiyordum. O işi hallettim. Ara sıra (Belki senede 1-2 kere) bir çıktı almak gerekir veya fotokopi gerekir. Ancak öyle kullanırım. Yazcıcıyı aldığımda içinden promosyon olarak 3 tane 10x15 fotoğraf kağıdı çıktı. Bunlara fotoğraf basabilirim belki deneme maksatlı olarak. Yani demek istediğim; yazıcıyı pek fazla kullanmayacağımdan dolayı kartuşlarda kuruma problemi falan olur mu, olursa şayet bu durumu nasıl engelleyebilirim?

• Arkadaşlar forumu neredeyse altüst ettim gözden kaçırmış olabilirim ama hiç canon pixma mp 250 model yazıcıya denk gelmedim.Kartuşları nasıl resetleyebilecebiğimi bilen var mı ? Diğer modeller için olanların hepsini denedim olmadı.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler....
  • Arkadaşlar, bende geçen gün TeknoSa'dan kampanyalı Canon PİXMA MP190 aldım.Herşeyi normal, fotokopide çekiyor ama yazıcının üzerindeki Kartuş durumunu gösteren yerde Kartuşu tanımıyor ışığı yanıyor.Ve bu yüzden işlem yapamıyorum.Nette araştırdım ve Kartuş resetlenmesi gerekiyormuş tanıması için.Baktım baktım MP19O'na ait bir resetleme önerisi göremedim gerçekten kafayı yemek üzereyim.Yok mu bu modelin bi resetleme yöntemi bilen arkadaşlardan rica ediyorum yardım elini uzatsınlar.
  • İçinde üçgen bulunan iptal tuşuna uyarı kaybolana kadar basılı tutun.Bende mp 180 vardı işe yaradı.bi deneyebilirsiniz
  • bende canon mp610 var. Bunun siyah mürekkebi bitti ben bunu tek bir tane olarak istanbulda nerde bulurum arkadaşlar?
  • Benim canon mp140 çok fonksiyonlu yazıcım var. ancak mürekkebim şu anda yok ve tarayıcımda çalışmıyor bunun sebebi nedir acaba ? mürekkep olmadığı zaman hiç bişey çalışmayacak mı ? bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.. :D
  • quote:

quote:

quote:

Arkdaşlar selam herkese

Teşekkür ederim
    250 yerine 240 almakla iyi etmişim sanırım.

Bir de benim esas merak ettiğim şey; Yazıcıyla pek fazla işim yok. Eski resimlerim vardı onları taramak istiyordum. O işi hallettim. Ara sıra (Belki senede 1-2 kere) bir çıktı almak gerekir veya fotokopi gerekir. Ancak öyle kullanırım. Yazcıcıyı aldığımda içinden promosyon olarak 3 tane 10x15 fotoğraf kağıdı çıktı. Bunlara fotoğraf basabilirim belki deneme maksatlı olarak. Yani demek istediğim; yazıcıyı pek fazla kullanmayacağımdan dolayı kartuşlarda kuruma problemi falan olur mu, olursa şayet bu durumu nasıl engelleyebilirim?

alırken müşterilere genelde 10-15 günde bir çıktı almasını öneriyoruz...

yani ayda 2-3 sayfa alın cıktı böylece ihtimali azaltırsınız

• Arkadaşlar üçgen işaretine devamlı basıldığında bir müddet daha yazmaya devam ediyor ancak daha sonra silik yazmaya başlıyor.Kesin çözüm gibi görünmüyor.Yine de teşekkürler.... mp 250
  • canon ix4000 a3 yazıcı hakkında bilgisi olan var mı
    a3 fotoğraf basmak istiyorum.beslemeli sistemi kurucam bunu destekliyor olması gerekli.bu modele uygun kolay dolum kartuşları var ancak uzun vadede bi sorunla karşılaşırmıyım bimek isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: agro43

canon ix4000 a3 yazıcı hakkında bilgisi olan var mı
    a3 fotoğraf basmak istiyorum.beslemeli sistemi kurucam bunu destekliyor olması gerekli.bu modele uygun kolay dolum kartuşları var ancak uzun vadede bi sorunla karşılaşırmıyım bimek isterim

uzun vadede garantisi olmaz sonuçta orjinal bişey değil kullandığınız...

sorunda olur hiç sorunda çıkmayabilir garantisi yok....

Bu tüm dolum veya beslemeli sistemler için geçerli..
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.