Şimdi Ara

Canon mu Nikon mu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar profesyonel bir fotoğraf makinesi almak istiyorum ama hangisi iyidir en ufak fikrim yok yardımcı olur musunuz? Farklı markalar veya fikirlere açığım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• en ufak fikrin yokken neden pro makine almak istiyosun biraz aciklar misin

•  Canon mu Nikon mu
     Canon mu Nikon mu

Bence açtığınız başlık sayısı cevap alabilmeniz için yeterli seviyeye ulaşamamış.

• Deli_Yaban kullanıcısına yanıt
    Anne karnında mı öğreniliyordu hocam pardon?! Cahilliğime verin.

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni üyeyim az çok takip ediyodum forumu kanalları yeni keşfediyorum biraz anlayış lütfen...

• Merhaba, fotokritik sitesinde fotoğrafçılık ile ilgili aradığınız soruların cevaplarını daha kolay bulursunuz ;)
  • Saki3d kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum. en mantıklı ve nezaketli cevap buydu

• quote:

Orijinalden alıntı: mortalresistannce
    ...

Ok... olabilir tabi, gırgırına takıldım. Nikon Canon diye ezberden gitmeyip biraz güncel bilgi edinin bence. Forumda bu işin pazarlaması ile uğraşan görevliler + fanatik olup bu modelleri öneren çok üye var. O nedenle siz malını satmak isteyen yada taraftar toplamak isteyene malzeme olmaktansa kendiniz biraz araştırın bence.

Not : Bunu dün yazdım ama forum arıza yapmıştı sanırım, 30 dakika boyunca ara ara yollamayı denedimse de olmadı. En nihayet pes ettim, geç olmuştu.

Şunu diyecektim ayrıca,
    Buradan
    https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos700d&attr13_1=fujifilm_xa2&attr13_2=oly_em10&attr13_3=nikon_d5300&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=1600&attr16_1=1600&attr16_2=1600&attr16_3=1600&normalization=full&widget=1&x=-0.8769506131919126&y=0.16143849136476496
    Modelleri değiştirerek ve orada gördüğünüz ISO 1600'ü işte farklı ISO ayarlarına getirerek falan makinaların sensör performansını kıyaslayabilirsiniz. Kendiniz de birşeyler öğrenmeye çalışırsanız sadece biri(leri) dediği için öyle olduğuna inanmak zorunda kalmazsınız.

Yine şöyle bir kaynak daha vereyim,
     Canon mu Nikon mu
    Buradan
    http://photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Canon%20EOS%20700D,Canon%20EOS%2070D,Nikon%20D5500,Olympus%20OM-D%20E-M5,Olympus%20OM-D%20E-M5%20Mark%20II,Sony%20ILCE-6000
    kendiniz de bakıp dinamik aralık başarımını görebilirsiniz.

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• sıfırdan bu işe başlayacağınız için bir bütçe belirleyin ve gidin mağazalara makineleri gözünüzle görün elinize alın. hangisi sizen elinize içinize malzeme kalitesi duruşu siniyorsa ona bakın derim aralarındaki farkı ayırt edecek seviyede değilsiniz. Bende değilim yanlış anlamayın canon mu nikon mu en çok sorulan konu. hep bunu kullanıyorum ben Mercedes mi BMW mi gibi bir soru 2 side bu pazarda önde gidenler ama sony pentax gibi çok iyi markalarda dünya pazarında başa baş rekabetteler
    1.olarak bütçe belirle
    2.olarak o bütçeyle neler alabileceğini araştır 2 3 model belirle bir sürü forum var Tahir yıldız Altan bal Türknikon canontürk sitelerde biraz oku
    3.olarak makineleri yerinde gör elle bunu taşırmıyım ben bu lensi tak çıkarla uğraşır mıyım menüyü aç bak uğraşmak zevklimidir. yoksa autoya alıp çekeceksen yada hazır modları kullanacaksan uğraşma al bi kompak makine 300 e bak keyfine cep telefonuyla bile mucizeler yaratan var
    4. ne gibi ekipmanlar ne gibi çekimlerde kullanılıyor manzara için ayrı portre için ayrı makro için ayrı ayrıda ayır lens var bunları bir len te birleştirince inan feci masraflar çıkıyor tripotu grip i yedek bataryası filtresi hazıkartı derken oo iş baya uzuyor
    7 aydır uğraşıyorum amatörün belki 1 çıt üstüne çıktım hergün bişeyler okuyorum çok zevk alıyorum çekmek ayarlarla uğraşmak ekipman bakmak baya büyük zevk veriyor bu istek yada bu işten para kazanma derdin yoksa bil ki çevremdeki çoğu kişi ya kenara atıyor cep telefonu ile çekiyor yada alıyor otoya çekiyor
    senin yolundan geçtiğim için bu kadar uzun yazdım

• Ynsanlaryn hayal gücü vardyr !..
    Bir insan "Ben ?u konuda hiçbir?ey bilmiyorum" diye dü?ünüp de o konuda hiçbir ?ey yapmamak veya "Yahu ben neyim ki, dur ?u dereye girmeden önce bir parma?ymy sokup kontrol edeyim" gibi dü?ünmek zorunda de?illerdir. Hele ki böyle bir alanda. Çok geziyordur belki. Çok ilgi duymaktadyr da zaman ve maddi olarak ancak imkan bulabilmi?tir. Bunlary bilmeden birisi hakkynda "Sen haddini bil, al ?unu otur oturdu?un yerde bi bakalym, syrany bekle" der gibi olmak do?ru mu ? NOT : Öyle bir ?ey denmemi?tir bu ba?lykta. Sözüm ba?lyktan öte yani.

@Babakedi arkada?ymyn dedi?i 3 ve 4'üncü maddeler ve maddesiz son bölümü de çok yararly.
    Benim size yukarydaki mesajym bu marka ezberinden kafanyzy çykartmanyz içindi. Birkaç örnek vereyim...
    Örnek 1 -http://fotoptik.blogspot.com/2016/10/vizorsuz-m43-sensorlu-kit-lensli-pl3.html
    Örnek 2 -http://m43turkiye.com/viewtopic.php?t=895
    1'inci örnekteki sonuç 2 gün önce oldu. Yani bugün 2.elde 500-600 liralara bulunabilen bir makina ile de gayet iyi i?ler çykartylabilirin sözle de?il görsel ve tecrübe edilmi? kanty.

Sonuç olarak marka ?eklinde dü?ünmeyin. Hayal edin, ebat, a?yrlyk, kullanaca?ynyz ortamlarda bu nedenlerle çykartyp kullanamama gibi sorunlar olabilir mi, bu nedenlerle ço?u zaman "Onu mu taşıyacağım şimdi koca çanta" gibi durumlar olabilir mi ? Oluyor ki her ne kadar bu kitlesel ezber "Canon mu Nikon mu" diye ço?unun aklyna ilk gelenler olsa da tecrübeli büyük bir ço?unluk da Olympus, Sony, Fujifilm, Panasonic, Samsung(çekildi artyk dijital foto pazaryndan) gibi markalaryn aynasyz modellerine yöneldi, yönelmekte.

Forum gümlemis, kaymis !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 18 Ekim 2016; 22:53:40 >

• Babakedi kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ediyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.