Şimdi Ara

Canon kit lens yerine Sigma 17-70 almak iyi fikir mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
18.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Canon kit lens yerine Sigma 17-70 almak iyi fikir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

Orijinalden alıntı: aylakadam81

Bende bir tamron 17-50 kullanìcisi olarak sunlari soyleyebilirim. Sabit 2.8 diyafram ve keskinlik cok iyi ama af yavas ve sesli.birde renk doygunlugu cok hosuma gitmiyor. + larini dusunecek olursa 17-70 daha iyi bir tercih gibi duruyor.

17-50 nin de eksilerinin olması iyi oldu. Kafamı kurcalayıp duruyordu.

eksilere bir noktada katilmiyorum, bence renkleri çok güzel özellikle soğuk renklerde hoş tonları var.
    af biraz yavaş ama sadece ekran acikken vizorden bence gayet basarili odaklama konusunda.

Renk konusunda ikiniz de kendinize göre değerlendirme yapmışsınız gördüğüm kadarıyla

ben de tamronu teshirde bir nikonla denedim dün, af sigmaya göre fark edilir seviyede yavaş, ses olayı ne kadar önemli bilmiyorum ama sigma cok sessiz tamrona göre.

• bende sigma 10-20 3.5 var gayet güzel.gerçi makina gövdesi kadar para verdim.kit e bin basar ::)
  • kit lensimi 1-2 ay kullanıp 17-70 macro os'ye geçtim.
    genel olarak memnun kaldım diyebilirim.
    hem zoom hem geniş açı hemde macro daha ne olsun.
    yanlız biraz ağır bir lens yarım kg üzerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernesto__che

İnceledim hocam, görüntüde fazla bir fark yok. Peki AF hızı ve sağlamlık olarak hangisi üstündür? Genel olarak sizin görüşünüz nedir?

sağlamlıkta hiç bir fark yok arkadaşım.sigmanın af si daha hızlı ve sessiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: erk4n

kit lensimi 1-2 ay kullanıp 17-70 macro os'ye geçtim.

Hocam peki keşke sigmanın yerine şu lensi alsaydım dediniz mi?
    Benim için yüksek meblağlar bunlar. Pişman olmak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernesto__che

quote:

Orijinalden alıntı: erk4n

kit lensimi 1-2 ay kullanıp 17-70 macro os'ye geçtim.

Hocam peki keşke sigmanın yerine şu lensi alsaydım dediniz mi?
    Benim için yüksek meblağlar bunlar. Pişman olmak istemiyorum

tak gez lensi arıyorsan bence en mantılısı 17-70 olur. ben memnun kaldım.

sadece tek bir alanda ilgiliysen beklentini belki karşılamaz.
    ama hepsinden biraz olsun dersen memnun kalırsın.
    ortalama üzeri bir lenstir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Kendim icin soyluyorum sabit odakli lens kullanmak buyuk avantaj. Bende sizin gibi kit lens yerine daha iyi birsey alayim dedim ve Sigma 17-70 almistim macrolu falan guzel diye, biraz tecrube ettikten sonra Tamron 17-50 ile degistirdim. Tamron'la 2 senelik mutlu birlikteligimizi -daha yeni sayilir- 24-70 f 2.8 L ye gecerek sonlandirdim. Sunu soyleyebilirm keskinlik acisindan 24-70 ile Tamron( VC siz modeli ) arasinda cok fark yok koseleri hesaba katmazsak.

Hocam mesajınızı yazalı baya olmuş ama yine de soruyum. Sizce Tamron 17-50 Sigma'dan daha mı iyi? Ayrıca sizdeki model VCsiz olan mı? Sokak fotoğrafçılığında kullanmak için lens arıyorum. Tamron 17-50 non vc kit lensten sonra çok fark yaratır mı? Cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aylakadam81

Bende bir tamron 17-50 kullanìcisi olarak sunlari soyleyebilirim. Sabit 2.8 diyafram ve keskinlik cok iyi ama af yavas ve sesli.birde renk doygunlugu cok hosuma gitmiyor. + larini dusunecek olursa 17-70 daha iyi bir tercih gibi duruyor.

Hocam afnin sesi kit lensinki kadar fazla mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üni Güç - Gooner

quote:

Kendim icin soyluyorum sabit odakli lens kullanmak buyuk avantaj. Bende sizin gibi kit lens yerine daha iyi birsey alayim dedim ve Sigma 17-70 almistim macrolu falan guzel diye, biraz tecrube ettikten sonra Tamron 17-50 ile degistirdim. Tamron'la 2 senelik mutlu birlikteligimizi -daha yeni sayilir- 24-70 f 2.8 L ye gecerek sonlandirdim. Sunu soyleyebilirm keskinlik acisindan 24-70 ile Tamron( VC siz modeli ) arasinda cok fark yok koseleri hesaba katmazsak.

Hocam mesajınızı yazalı baya olmuş ama yine de soruyum. Sizce Tamron 17-50 Sigma'dan daha mı iyi? Ayrıca sizdeki model VCsiz olan mı? Sokak fotoğrafçılığında kullanmak için lens arıyorum. Tamron 17-50 non vc kit lensten sonra çok fark yaratır mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Ben bu deneyimi yasayali 4 sene oldu yeni modeller nasil bilemiyorum. Tamron vcsiz olani keskinlik olarak cok iyi Sigma'dan daha iyi 24-70L ile yarisir neredeyse. Renk olarak Tamron'un kontrasti az biraz ama renkleri duzenlemek kolay photoshop ile. Sigma cok kirmiziya kacik. Son olarak Tamron'un en buyuk avantaji sabit f2.8 diyaframi olmasi ve f2.8 diyaframda bile cok iyi keskinlik verebilmesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Üni Güç - Gooner

quote:

Ben bu deneyimi yasayali 4 sene oldu yeni modeller nasil bilemiyorum. Tamron vcsiz olani keskinlik olarak cok iyi Sigma'dan daha iyi 24-70L ile yarisir neredeyse. Renk olarak Tamron'un kontrasti az biraz ama renkleri duzenlemek kolay photoshop ile. Sigma cok kirmiziya kacik. Son olarak Tamron'un en buyuk avantaji sabit f2.8 diyaframi olmasi ve f2.8 diyaframda bile cok iyi keskinlik verebilmesi.

Yani Tamron 17-50 diyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Bence fotoğrafçılıkta keskinlik herşey değildir eğer kit lensin keskinliği sizi tatmin etmiyorsa.Ben olsam 18-55 yanına canon 50 f1.8 alırım

• Konum hala güncelmiş:) Geçen yıl Sigma'yı Tamron 17-50 ile değiştim, biraz daha memnunum. Yanında Canon 55-250 ve f 1,8 minik lens var. Uzun süre bu seriyle devam edeceğim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenitra

Konum hala güncelmiş:) Geçen yıl Sigma'yı Tamron 17-50 ile değiştim, biraz daha memnunum. Yanında Canon 55-250 ve f 1,8 minik lens var. Uzun süre bu seriyle devam edeceğim:)

İki lensi de kullanmış biri olarak (+) ve (-) lerini ayrı ayrı yazarsanız benim gibi arayışta olan başka arkadaşlara da ışık tutmuş olursunuz diye düşünüyorum.İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opxito

quote:

Konum hala güncelmiş:) Geçen yıl Sigma'yı Tamron 17-50 ile değiştim, biraz daha memnunum. Yanında Canon 55-250 ve f 1,8 minik lens var. Uzun süre bu seriyle devam edeceğim:)

İki lensi de kullanmış biri olarak (+) ve (-) lerini ayrı ayrı yazarsanız benim gibi arayışta olan başka arkadaşlara da ışık tutmuş olursunuz diye düşünüyorum.İyi günler.

Üzerime vazife değil ama iki lensi de kullandım.
    İkisi de güzel lens. Ancak tekrar bunlardan birini alacak olsam tamron alırım. Bana daha keskin geliyor.

İkisinin de eksi yönü ağır ve büyük olmaları.
  • quote:

quote:

quote:

İkisi de güzel lens. Ancak tekrar bunlardan birini alacak olsam tamron alırım. Bana daha keskin geliyor.

katılıyorum ,17-70 i uzun süre kullanmadım , 17-50 kullanıyorum . 17-50 daha kontrastlı ve keskin bana göre de . her aralıkta 2.8 olması da bir avantaj sayılabilir . sigmanın da 70mm de macro özelliği tercih sebebi olabilir .

• arkadaslar aklıma takılan bır kac soru var yardımcı olursanız sevınırım.
    makınam d90 ancak yakın bı zamanda d7000 alacagım. fotografcılıkta yenı sayılırım, en sevdıgım fotograflar genelde portre fotografları ozellıkle dugun fotolarını sevıyorum. dugun fotosundan kastım dugun salonundakı klıse fotolar degıl ınsanların duygularını ve mımıklerını yansıttıgım (orn gelın alma, gelının annesıne bakısı, gelın damatın guzel ortamlarda cekımı) fotolar. suan elımde 18-105mm nıkon ve 50mm 1.8D nıkon lensler var. ancak tabıkı pek yeterlı degıller. bu bakımdan lens konusunda arastırmalar yaptım vardıgım sonucları degerlendırırsenız sevınırım.

oncelıkle 24-70mm 2.8 lens alma nıyetındeydım ancak crop farkı var ve ben bu objektıfı alsam dahı 24-70 olarak kullanamayacagım. bende kendımce acaba 17-50 mm f2.8 lık bır lens alsam nasıl olur dıye dusunmekteyım. aynı sey 70-200 mm 2.8 ıcınde gecerlı. crop farkından dolayı bu mm lerı yakalayabılmem ıcın 50-150 mm 2.8 lens almam dahamı uygun olur? bu ıkı lens ıcınde en uygun sıgma dıye dusundum hem bu aralıkları vermesı hemde fıyatının nıkon lenslere göre daha uygun olmasından dolayı. sızce bu ıkı lens amacım ıcın ıs gorurumu? yada baskaca tavsıyelerınız neler? cvplar ıcın tskler.

• quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

quote:

quote:

quote:

katılıyorum ,17-70 i uzun süre kullanmadım , 17-50 kullanıyorum . 17-50 daha kontrastlı ve keskin bana göre de . her aralıkta 2.8 olması da bir avantaj sayılabilir . sigmanın da 70mm de macro özelliği tercih sebebi olabilir .

Ben de Tamron'u biraz daha keskin buldum. 2.8 benim için çok önemliydi iç mekanlarda çok çekim yaptığım için. Objektifi en çok nerelerde kullanacağınıza bağlı olarak ihtiyacınız olan objektif değişiyor. Macro özelliğine gelince, elbette her iki lens de gerçek bir macro objektifin yerini tutmuyor. Sigma'da çok yakından çekim yapılabiliyor ama Tamron'da da mümkün olan en yakın mesafeden çekim yaparak Sigma'daki gibi "macro" görüntüler elde edilebiliyor.

• amacım portre ıcın guzel aralıkta zoom objektım almaktı ancak aklıma ve parama yakın en uygun lens (nıkon) 24-85 afs vr idi. onunda hakkında pek bır yorum goremedım. nıkon harıcı lens konusunda ıse rıske giremedım acıkcası. bende en ıyısı ve garantısıne yönelıp elımdekı 50 mm 1.8 e ek olarak 85 mm 1.8 ve 35mm 1.8 aldım. prime lensler le belkı bıraz daha zorlanacagım ama 4 5 bın lıra para vermedende o keskınlıkte nikonun zoom lensı yok. body ım d7000
  • Tamron hiç kullanmadım.
    Sigma 17-70 non OS iç mekanlarda (loş ışıkta) elde çekimde çok sıkıntı çıkartıyor.
    Şu anda amatör olarak tesbih çekimi yapıyorum (lightbox ve tripot kullanarak) makro çekim kalitesi bence gayet iyi. Çok fazla AF kullanmıyorum ama kullandığımda hızlı netliyor ve ses az.
    Eğer genel olarak iç mekanda çekim yapacaksanız OS'li versiyon almanızı tavsiye ederim.
    Bence 18-55 ve 18-135 kit lensler ile kıyas bile kabul etmez.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.