Şimdi Ara

CANON 600D FLASH SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Canon 600D aldım çekimlerde flash acılıyor deklansore yarım basıyorum flash acılıp kapanıyor hızlı bı sekılde bızt bızt ses cıkarıyor deklansor odaklama sesı degıl dedıgımın sızdede boyle bısey oluyormu aceba ??

• 600D kullananlar A+ modunda böyle bı durum oluyormu sızdede kılavuzu okudumda orda deklansore yarım basıldıgında flas bir dizi flash patlatır ve kaydeder daha ıyı cekım ıcın felan yazıyor bende bozuk felan sandım sızdede oyle oluyormu aceba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheque123123

Canon 600D aldım çekimlerde flash acılıyor deklansore yarım basıyorum flash acılıp kapanıyor hızlı bı sekılde bızt bızt ses cıkarıyor deklansor odaklama sesı degıl dedıgımın sızdede boyle bısey oluyormu aceba ??

O Bir Sorun Değil.Karanlık Ortamlarda Makina Netleyebilmek İçin Flaşı Kullanıyor.Karanlık Ortamlarda Makina Netleyemez.Netlemeye Yardımcı olması için yapılmış bir şey o.GÜVENLE KULLANABİLİRSİNİZ ! Lensin Üzerinde AF-MF Ayarları Var.AF de Makina Netler ; MF de Siz Netlersiniz.MF de Kullanırsanız Netlemeyi Siz Yaparsınız.Ancak Flaş Netlemeye Yardımcı olmak İçin Patlamaz(Çünkü Siz Netliyeceksiniz.Makina Değil).Yanı AF-MF Meselesini Anlatmamın Sebebi Kafanızın Rahat Olması .Makina Otomatik Netlediği İçin Flaşa İhtiyaç Duyuyor(Karanlık Ortamlarda.)

• normal bir durum,merak edecek birşey yok
  • Çok sağol kardeşim ilk makınem oldugu ıcın bıraz cahılım yurtdısından aldım bıde hanı belkı bozuktur dusuncesıne kapılmıstım neysekı degılmıs.
    Teşekkurler :)
  • CANON 600D ALDIM YENİ. Flash patladığında resmin alt ortasında yarım daire şeklinde kara bir gölge şeklinde bir leke çıkıyor. Flash patladığında lensin olduğu alt kısma flash vurduğu için gölge yapıyor. Bu durumu nasıl çözerim.
  • flsah hatası ile alakalı resimlerden bir örnek
     CANON 600D FLASH SORUNU
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.