Şimdi Ara

Canlı fiyat değişimleri ve fiyat geçmişi (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
53
Favori
20.142
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hani ne oldu site hocam. Bir an önce beta başlasın. Bekliyoruz
  • Siteleri incelemedim fakat aklıma bir fikir geldi belki zaten yapılıyordur bilmiyorum. Şimdi biz sıcak fırsatcılar ihtiyaç olmasa bile çok indirimde olan bazı ürünleri alıyoruz malum. sitenize girsek vatan bilgisayarda fiyat değişimi olmuş tüm ürünleri görebilirmiyiz? oransal olarak en çok değişmiş ürünleri görebilirmiyiz? bu metodla normalde çok düşmüş ürünleri keşfetmekte şansa kalmaz :) sitenize bol bol gireceğimi düşünüyorum. hepsiburada teknosa vatan n11 gittigidiyor ilk aşamada çok iş görecektir.
  • İlk sayfada yorumlarını olanlara da onursal üyelik verirsin siteden artık fikir babaları gibisinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilzenci

quote:

Orijinalden alıntı: johnymu

hepsiburada
    hızlı al
    gittigidiyor
    n11
    bimeks
    teknosa vs.

n11 ve gittigidiyor haric hepsi entegre edildi suan. onlarda market modeli oldugu icin sitenin coook ilerleyen donemlerinde, sunucu gucum arttiginda entegre edecegim (urun sayilari milyonu geciyor)

n11 için ilk aşamada bazı ketegorilerin fiyatını alma gibi bir durum yapamaz mısınız? Genelde cep telefonu ve bilgisayar forumdakş kişilerin önceliği arasında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elinize sağlık, yapılan iş değerli olmakla birlikte , gerçekleşmesi halinde bundan sonra alsatçılar bize bir şey koklatmazlar gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: STND

Siteleri incelemedim fakat aklıma bir fikir geldi belki zaten yapılıyordur bilmiyorum. Şimdi biz sıcak fırsatcılar ihtiyaç olmasa bile çok indirimde olan bazı ürünleri alıyoruz malum. sitenize girsek vatan bilgisayarda fiyat değişimi olmuş tüm ürünleri görebilirmiyiz? oransal olarak en çok değişmiş ürünleri görebilirmiyiz? bu metodla normalde çok düşmüş ürünleri keşfetmekte şansa kalmaz :) sitenize bol bol gireceğimi düşünüyorum. hepsiburada teknosa vatan n11 gittigidiyor ilk aşamada çok iş görecektir.

evet zaten oncelikli amaclardan birisi bu, buna ek olarak bunun icin siteye girmenize gerek bile kalmayabilir. cunku kendi kriterlerinize gore abonelik olusturabileceksiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: sharap

Hani ne oldu site hocam. Bir an önce beta başlasın. Bekliyoruz

daha var, tek basina hem mimariyi kurup hem de tasarim vs. islerle ugrasmak coooook zor

quote:

Orijinalden alıntı: feiter

İlk sayfada yorumlarını olanlara da onursal üyelik verirsin siteden artık fikir babaları gibisinden

buradan gelen herkes onursal uyemiz, bas tacimiz :))

quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

Hocam size de gelir olması açısından birsürü reklam yerine ürün adreslerine avantajix tarzında bir gelir ortaklığı sisteminin referans linkini entegre edebilirsiniz bence size ciddi bir kazancı olur, akakçe de tıklayınca kendsinin referansıyla yolluyor ordan kar ediyorlar.

siteye reklam almayacagim, gelir modeli affiliate olucak sadece.

n11 ve gittigidiyor isi sikinti arkadaslar, baslangicta onlar da olacak sekilde acmak istersem ucretli uyelik vs. gibi bir modelle girmem lazim cunku proje serverlarinin bana maliyeti cok yukseliyor. bu proje acildiktan sonra belki 6-7 ay hic para kazanmayacak haliyle bu surecteki para cebimden cikacak, ogrenci adamiz sonucta bizde :))

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

elinize sağlık, yapılan iş değerli olmakla birlikte , gerçekleşmesi halinde bundan sonra alsatçılar bize bir şey koklatmazlar gibi

:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilzenci -- 25 Ağustos 2016; 16:58:15 >

• Hep düşünüyordum böyle bir site bize de şart diye. Merakla bekliyorum.

• Konu Sahibi Arkadaşı Destekliyorum..
    Fakat Bu Sözlerim Konu İçindeki Bazı Arkadaşlara..
    İsterseniz Arkadaşa Bot Kurdurtun.. Kredi Kartı Bilgilerini Falan Verin Sizin Yerinize Ödemeleri Bile Geçsin.. Siz Yatın.. Kargo Geldiğinde Kargoyu Alırsınız ?
    Artniyetli Arkadaşlar Olmayacak, İhtiyaç Doğrultusunda Bir Üründen En Fazla 2 Tane Alacaksa Fırsattan Yararlanacaklar Güzel Olabilir Ama..
    Ben Pek İnanmıyorum Sistemin Böyle İşleyeceğini.. Sömürücü Al-Satçı Olacaktır..
  • helal olsun. mikemmel bi site olacak. paralı üyelik yapsanız işlemez mi_?
  • Pet proje olarak aklımdaydı, sizinki de gayet başarılı duruyor, elinize sağlık.

Farklı sitelerdeki aynı ürünleri birbirine eşleme işini nasıl çözdünüz (çözdünüz mü ya da); özellikle laptop vb. ürünlerde ürün başlıkları çok acayip oluyor. Ben farklı sitelerde farklı adlarda geçen aynı ürünü eşleyip, son kullanıcının seçtiği bir ürünün olası tüm satıcılardaki en düşük fiyatını takip edebilen bir şey yapmayı istiyordum.

Bir de projenizin ticarileştirilmiş halini Prisync adı altında bir firma yapıyor, Türk firması; bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 26 Ağustos 2016; 23:45:07 >
  • Projeyi ben de takip edeceğim, öncelikle sizi tebrik ediyorum, gerçekten kolay olmayan bir proje. Normalde bu tür siteler - yanlış bilmiyorsam - site sahiplerine XML olarak veri sunuyor, fakat sizin botlar doğrudan sayfalara girip ürünleri tarayacak sanırım. Bunun yükü çok fazla olmaz mı? Milyonlarca ürün var ve fiyat değişikliği için hem tüm sayfa taranacak hem de eski verinin de karşılaştırma yapılması için saklanması gerekiyor. Beta test kullanıcısı olabilirim.

Altyapısı ve çalışma prensibini de merak ediyorum. Cevap veya PM yoluyla bilgi verirseniz sevinirim.
  • Tum sorulara cevap vereyim, oncelikle hepinize tesekkurler;

- Urunleri nasil eslestiriyorsun?
    Bu algoritmik olarak zor bir surec, aslinda projemizin kapsaminda bu yer almiyor (proje sadece fiyat gecmisi ve gunun sicak firsatlarini / oylama ve fiyat dusus miktar ya da oranina gore / sunacak). Ileride buna bulacagim cozumler olacak, baslangicta akakce'ye link verebilirim.

- XML vs. olmadan bu kadar urunun cekilmesi cok yogun bir islem degil mi?
    Haklisin, fakat cogu buyuk firmanin hali hazirda mobil uygulamalari var. Bazen verileri oradan cekiyoruz, eger yoksa web sitelerini kullaniyoruz. Sunucu redis queue ile 6-7 farkli workerlara bu isleri dagitiyor. Bir sikinti/yogunluk vs. durumlarda worker sayisini 6-7 yerine 10-15'e cok rahatlikla cikarabiliyorum.

- Prisync bunu yapiyor?
    Prisync ticari olarak firmalara bu hizmeti sagliyor, o da belirli sayida urun ile. Hedefi business olan bir proje, benim hedefim son kullanici. Gelir modelim de eger isler yerinde giderse sadece affilate ile olacak.

- Otomatik satin alma olacak mi?
    Baslangicta dusunmuyorum, ama sonradan olabilir. Atiyorum cep telefonunuza cok extrem bir firsat oldugunda mesaj gonderir onay verirseniz satin alma islemi gerceklesir. ( Bunu sadece benim sistemime kredi karti ile kayit olmus, uyeligi onaylanmis kullanicilara sunabilirim tabii ki)

• kizilzenci K kullanıcısına yanıt
    sanırım benim söylediklerime de cevap vermişsiniz fakat ben otomatik satın alması yorum yapan arkadaşlara abartmamaları için söylemiştim..
    böyle olursa bize ürün kalmaz diye düşünüyorum..
    yani herkes çok şey istiyor ama az da forumdaki diğer üyeleri düşünmek lazım..

bence fiyat karşılaştırması olmasın..
    otomatik ödeme de olmasın tabii :D
    biz istiyoruz ki ihtiyaç doğrultusunda veya uygun fiyat görüldüğünde 1 veya maksimum 2 adet ürün alınması..
    al-satçılara fırsat vermemek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugayyalinc

sanırım benim söylediklerime de cevap vermişsiniz fakat ben otomatik satın alması yorum yapan arkadaşlara abartmamaları için söylemiştim..
    böyle olursa bize ürün kalmaz diye düşünüyorum..
    yani herkes çok şey istiyor ama az da forumdaki diğer üyeleri düşünmek lazım..

bence fiyat karşılaştırması olmasın..
    otomatik ödeme de olmasın tabii :D
    biz istiyoruz ki ihtiyaç doğrultusunda veya uygun fiyat görüldüğünde 1 veya maksimum 2 adet ürün alınması..
    al-satçılara fırsat vermemek..

Benim her sey yolunda giderse cok ilerisi icin fikrim vardi o sekilde, cok iyi fiyat dususlerinde sistem otomatik satin alip saticak gibi :)) O yuzden ciddi sanip cevapladim
  • kizilzenci K kullanıcısına yanıt
    ciddi olmamamın nedeni..
    bazı kişiler kredi kartlarının limitini maksimum'a çıkarıp bu işe girişir.. öyle insanlar var bu forumda..
    gerek öğrenciler, gerek düşük ücretle çalışan işçiler, evlenmek üzere olan genç kardeşlerim ve daha bir sürü insan bu fırsatı kovalarken üstteki eli kredi kartlı birisi otomatik ödeme ile ürünü alıp bu arkadaşların önüne taş koyacaktır..
  • fiyatfil.com uzerinden bekleme listesine kayit olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilzenci -- 31 Ağustos 2016; 13:34:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetfx

Projeyi ben de takip edeceğim, öncelikle sizi tebrik ediyorum, gerçekten kolay olmayan bir proje. Normalde bu tür siteler - yanlış bilmiyorsam - site sahiplerine XML olarak veri sunuyor, fakat sizin botlar doğrudan sayfalara girip ürünleri tarayacak sanırım. Bunun yükü çok fazla olmaz mı? Milyonlarca ürün var ve fiyat değişikliği için hem tüm sayfa taranacak hem de eski verinin de karşılaştırma yapılması için saklanması gerekiyor. Beta test kullanıcısı olabilirim.

Altyapısı ve çalışma prensibini de merak ediyorum. Cevap veya PM yoluyla bilgi verirseniz sevinirim.

hocam siz de bu zamana kadarki kendi yaptığınız şeyleri paylaşsanız merak ediyoruz : )
  • Bekleme listesine kayıt oldum. Örnek koymanız da güzel olmuş.
  • Neden sadece ilk 10 indirim görünüyor?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.