Şimdi Ara

Canlı fiyat değişimleri ve fiyat geçmişi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
53
Favori
20.140
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canlı olarak fiyat değişimlerini görebileceğimiz ve ürünlerin fiyat geçmişini inceleyebileceğimiz (örneğin %20 indirim 500TL'ye satılmaya çalışılan ürünün 10 gun once 520TL olması gibi) bir site yapmaya başladım.

Bu sitenin guzel yonleri olarak, ornegin X firmasinda herhangi bir urunde GERCEK %30 ( veya 100 TL ) indirim oldugu zaman bildirim vs. alabileceksiniz ya da siteden bunlari canli gorebileceksiniz.

Altta yazdığım siteler tamam, başka hangi sitelerden fiyat verilerini çekmeliyim? Hangi e-ticaret sitelerini yogun olarak kullaniyorsunuz?
    - Vatan Bilgisayar
    - Hepsiburada

fiyatfil.com uzerinden bekleme listesine kayit olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilzenci -- 31 Ağustos 2016; 13:34:28 >

• Çok güzel bir çalışma. İnşallah gerçekleşir. N11 ve gg eklersen Açılış için yeterli olur diye düşünüyorum. Kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tebrik ederim güzel fikir. Merakla bekliyorum :) mediamarkt ve teknosa da eklenebilir.
  • Gearbest

Bangood

Amazon

N11

GittiGidiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İleride giyim de olabilir. Risk şu 2 al 1 öde gibi kampanyalar da yapıyorlar onları nasıl düzeltirsiniz bilmem.
    LCW, Flo, Boyner tut Pier Cardin'e kadar.

İndirim siteleride olur Morhipo, Markafoni gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhalif13 -- 18 Ağustos 2016; 14:56:38 >
  • Kolay olmayan bir işe girişmişsiniz. Amazon için örneğini görüp bizde de olsa keşke demiştim.

Düzgün çalışan ve kullanıcı deneyimi düzgün bir şekilde yapılırsa çok kişi faydalanır bu sistemden diye düşünüyorum.

Hepsiburada - Gittigidiyor - Sanalmarket - ebebek sık kullandığım siteler. Bunları kapsayan bir sisteme sık sık gireceğime eminim.

Kolay gelsin şimdiden.
  • morhipo

• quote:

Orijinalden alıntı: umtyldz

Kolay olmayan bir işe girişmişsiniz. Amazon için örneğini görüp bizde de olsa keşke demiştim.

Düzgün çalışan ve kullanıcı deneyimi düzgün bir şekilde yapılırsa çok kişi faydalanır bu sistemden diye düşünüyorum.

Hepsiburada - Gittigidiyor - Sanalmarket - ebebek sık kullandığım siteler. Bunları kapsayan bir sisteme sık sık gireceğime eminim.

Kolay gelsin şimdiden.

Evet ben de amazon orneginden yola ciktim acikcasi.
    Vatan ve Gittigidiyor icin olani 2 gundur kendi bilgisayarimda calistiriyorum, yaptiklari cok sacma degisiklikler var.

Ornegin Vatan'da bir TV nin fiyati 8300TL'den 7600TL ye dustu ama sitede %10 indirim vs. bir ibare cikmadi yaninda. Ayrica dun gece toplamda 80 tane urunun fiyati 30TL-50TL araliginda degisti, bu degisimler sanirim dolar kuru ile alakali seyler.

Entegre etmesi cok zor olmayacak siteleri tek tek entegre edecegim, siteyi de en az 4-5 e-ticaret sitesini entegre ettigimde aktif hale getirmeyi dusunuyorum.

Oneriler icin cok tesekkurler

• sadece amazon için benzer fiyat takipçi sitesi var.
    bi inceleyin isterseniz . fikir verebilir
    http://camelcamelcamel.com/

• Güzel çalışma hocam. elinize sağlık. biran önce görmek isteriz. hatta foruma sabit konu falan yapsınlar. tıklanma sayısını arttırmaya uğraşırız. host domain giderleriniz reklam vs karışılansın böyle bir çalışma emeğiniz boşa gitmesin
  • http://cachedview.com/ yapılmışı var
  • bi ara bi arkadaşk aynısının android uygulamasnını yapmıştı. ama sorun çok sık güncellenememesiyydi.
  • kizilzenci K kullanıcısına yanıt
    Merhaba güzel proje.

Uzun zamandır amazon.com ve amazon.de için "Keepa Box" ı kullanıyorum.

Bence onlarda olduğu gibi entegrasyon işlerini hallettikten sonra site yerine (site de olsun tabi) browser add on üzerine yatırım yapmalısın. Böylece ilgili siteye girince senin addon fiyat geçmişini sitenin içeriside gösterebilir.

örnek:

Canlı fiyat değişimleri ve fiyat geçmişi

• Webdenal ekle hb nin şişirdiği ürünlerin gerçek fiyatlarına burdan bakıyorum bilişimport.com da olabilir...

• Almak istediğiniz ürünleri akakçe de fiyat alarmı kurarak haberdar olabilirsiniz... Örnek; ürün fiyatı 900TL, alarmı 800'e kurdun, fiyat 800'e yaklaşınca sana eposta gelir. Kullanıcının detaylı fiyat analizi yapması saçma geldi. Ürün bütçenize uygunsa alırsınız yoksa analizle uğraşmazsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliaxe

Almak istediğiniz ürünleri akakçe de fiyat alarmı kurarak haberdar olabilirsiniz... Örnek; ürün fiyatı 900TL, alarmı 800'e kurdun, fiyat 800'e yaklaşınca sana eposta gelir. Kullanıcının detaylı fiyat analizi yapması saçma geldi. Ürün bütçenize uygunsa alırsınız yoksa analizle uğraşmazsınız...

Bu dediginiz bir urun almayi kafaya koymus kisi icin cok saglikli calisiyor. Ama bazen sadece cok guzel indirim oldugu icin urun alabiliyoruz, benim yapmaya calistigim ana sey bu.

Ikincisi ise yapilan sahte indirimleri yakalamak
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

bi ara bi arkadaşk aynısının android uygulamasnını yapmıştı. ama sorun çok sık güncellenememesiyydi.

Bazi sitelerde oyle problemler yasanabilir.

Ornegin Hepsiburada'daki bilgisayar urunleri kategorisindeki tum urunlerin fiyatlarini cekerken minimum sayida istek yapip o veriyi almaniz gerekir ki, hem duzgun araliklarla bu isi tekrar edebilesiniz hem de hepsiburada tarafindan IP BAN vs. yemeyesiniz.

O yuzden zaten sisteme ilk basta entegre edecegim sistemleri guzel ayarlamaya calisiyorum.

Misal, suan benim hepsiburada'dan test icin takip ettigim 17500 urun var ve bunlarin tamaminin fiyatini guncellemem 75 saniye aliyor.
  • kizilzenci K kullanıcısına yanıt
    Bir sayfayı okumak 0.0042sn sürüyor söylediğinize göre, hepsiburada.com'da şimdi rasgele bir sayfa indirdim 238KB tuttu boyutu.
    238KB datayı sadece 0.0042sn de okutabiliyosanız, saniyede 120MB internet hızınız var demektir. Ya da kategorilerden gittiniz sayfada 24 ürün olduğu için saniyede 5MB İnternet yetti :)
    Güzel güzel, elinize sağlık.
  • böyle bir şey yapıpta başarırsanız eğer köşeyi çok fena dönersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliaxe

Bir sayfayı okumak 0.0042sn sürüyor söylediğinize göre, hepsiburada.com'da şimdi rasgele bir sayfa indirdim 238KB tuttu boyutu.
    238KB datayı sadece 0.0042sn de okutabiliyosanız, saniyede 120MB internet hızınız var demektir. Ya da kategorilerden gittiniz sayfada 24 ürün olduğu için saniyede 5MB İnternet yetti :)
    Güzel güzel, elinize sağlık.

Test sunucusunun interneti 100mbit, fakat ben sizin yaptiginiz gibi web arayuzunden degil onlarin kendi mobil uygulama altyapisindan cekiyorum verileri. Haliyle 1 sayfa 50 60kb oluyor

Suan biten entegrasyonlar:
    - Hepsiburada
    - Vatan
    - Webdenal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilzenci -- 18 Ağustos 2016; 17:00:18 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.