Şimdi Ara

Çanak Anten Kurdurucam Yardım Lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk başta çevredeki esnaftan mı kurdursam yoksa onlar dandik takarlar diye kendim mi kaliteli alsam sonra bir ustaya kurdursam arada kaldım.Eğer sen al ustaya kurdur derseniz gittigidiyordan öyle bir baktımta 85 cm iyi gibi geldi bana zaten en çok satılan da oymuş.Ama 2'li ve 4'lü lnb falan var onların farkı ne oluyor anlamadım.Ben sadece kendi uydu alıcıma bağlayıp izleyeceğim tek televizyon yani.O ikili dörtlü farkını anlamadım ayrıca mesela altta linkini verdiğim ürün iyi midir?Ve başka dikkat etmem gereken bir şey var mı bilmiyorum.Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/tek-canak-ciftli-lnb-25-metre-kablo-set-halinde-181314448

• Söyle bi tvciye halleder.mühim olan çanağın ince ayarı.onuda hertürlü usta yapıcak zaten.iyi ayarlarsa sorun kalmaz.malzemeler aşağı yukarı heryerde aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çağır bi televizyon uğraşmaya değmez adam herşeyi tam takım yapar
  • 2'li lnb ile çanaktan 2 ayrı kablo indirip 2 ayrı uydu cihazı ile 2 televizyondan yayın izlersin,
    4'lü lnb ile çanaktan 4 ayrı kablo indirip 4 ayrı uydu cihazı ile 4 televizyondan yayın izlersin.
  • anladım saolun en iyisi bir usta çağırıp yaptırıyım 2 'li lnb'de yeter bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

anladım saolun en iyisi bir usta çağırıp yaptırıyım 2 'li lnb'de yeter bana.

http://www.teknosa.com/urunler/110240207/next-tekli-kurulum-canak-seti-box-yeni

99 TL, Kargo ve Kurulum dahil 9 taksit.

Gelen tüm ekipmanlar Next markalı uydu kablo kalitesi de fena değil. Kurulum içinde resmi Next servisi geliyor. Servise gelenlerin elindeki ekipmanlar daha iyi, mahalledeki esnaftan daha iyidir.

Tavsiye ederim, birçok kişiye bu şekilde kurdurtuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ripo

quote:

anladım saolun en iyisi bir usta çağırıp yaptırıyım 2 'li lnb'de yeter bana.

http://www.teknosa.com/urunler/110240207/next-tekli-kurulum-canak-seti-box-yeni

99 TL, Kargo ve Kurulum dahil 9 taksit.

Gelen tüm ekipmanlar Next markalı uydu kablo kalitesi de fena değil. Kurulum içinde resmi Next servisi geliyor. Servise gelenlerin elindeki ekipmanlar daha iyi, mahalledeki esnaftan daha iyidir.

Tavsiye ederim, birçok kişiye bu şekilde kurdurtuyorum.

bu ürünü alıp next'i mi arıcaz kurulum için onlarda gelip takıcaklar ücret almadan gidecekler.Eğer böyleyse bunu alayım o zaman esnafa göre daha kalitelidir hem

• quote:

bu ürünü alıp next'i mi arıcaz kurulum için onlarda gelip takıcaklar ücret almadan gidecekler.Eğer böyleyse bunu alayım o zaman esnafa göre daha kalitelidir hem

Evet bunu alıyorsunuz sonra Next müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Onlar servis gönderiyor ve ücretsiz kuruyorlar. Paketin içinde 40 lira olan kurulum ücreti dahil. Eğer 20 metre kablo yetmezse her 1 metre ekstra için 1 TL alıyorlar. Yani paketle gelen 20 metre kablo hakkı size yetmez ise o kabloyu alıyorlar size 25 metre gerekirse 25 metre kablo veriyorlar ve +5 TL alıyorlar. Bunun dışında herhangi bir ücret yok.

Ürün açıklamasında içeriği yazıyor.

Next Tekli Kurulum Çanak Seti Box

+ 1 adet 80 cm çanak
    + 1 adet tekli LNB
    + 20 metre kablo
    + Kurulum

Ben bunu mağazadan da aldırdım. Mağazadan satın alırken ürünü servis getirsin diye bir seçenekte vardı, siz ödemeyi mağazaya yapıyordunuz ve servis formu dolduruyordunuz. Ürünü de servis yanında getiriyordu, hiçbir şey ödemeden kurup gidiyordu.

İnternet'den alınca ücretsiz kargo ile yollayacaklar, bu sebeple siz ürün gelince Next müşteri hizmetlerini arayıp kurulum talebi yapacaksınız.

Yine de satın almadan önce Teknosa müşteri hizmetlerini arayın ve bilgi alın.

• quote:

quote:

Evet bunu alıyorsunuz sonra Next müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Onlar servis gönderiyor ve ücretsiz kuruyorlar. Paketin içinde 40 lira olan kurulum ücreti dahil. Eğer 20 metre kablo yetmezse her 1 metre ekstra için 1 TL alıyorlar. Yani paketle gelen 20 metre kablo hakkı size yetmez ise o kabloyu alıyorlar size 25 metre gerekirse 25 metre kablo veriyorlar ve +5 TL alıyorlar. Bunun dışında herhangi bir ücret yok.

Ürün açıklamasında içeriği yazıyor.

Next Tekli Kurulum Çanak Seti Box

+ 1 adet 80 cm çanak
    + 1 adet tekli LNB
    + 20 metre kablo
    + Kurulum

Ben bunu mağazadan da aldırdım. Mağazadan satın alırken ürünü servis getirsin diye bir seçenekte vardı, siz ödemeyi mağazaya yapıyordunuz ve servis formu dolduruyordunuz. Ürünü de servis yanında getiriyordu, hiçbir şey ödemeden kurup gidiyordu.

İnternet'den alınca ücretsiz kargo ile yollayacaklar, bu sebeple siz ürün gelince Next müşteri hizmetlerini arayıp kurulum talebi yapacaksınız.

Yine de satın almadan önce Teknosa müşteri hizmetlerini arayın ve bilgi alın.

ha öyle mi tamam benim yakında teknosa var giderim ordan alırım formumuda doldururum ödemeyi yaparım teknosa'ya,next elemanları gelirken getirirler yanlarında takıp giderler o zaman.Çok saol verdiğin bilgiler için.

• quote:

ha öyle mi tamam benim yakında teknosa var giderim ordan alırım formumuda doldururum ödemeyi yaparım teknosa'ya,next elemanları gelirken getirirler yanlarında takıp giderler o zaman.Çok saol verdiğin bilgiler için.

Rica ederim. Yakınınızdaki Teknosa'ya gitmeden önce siteye girip ürünün bulunduğu mağazaları kontrol edin, mağaza da ürün yoksa çıkış yapamayacakları için satışta yapamazlar. Boşu boşuna yorulmayın. Ayrıca gitmeden önce müşteri hizmetlerinden teyit alın çünkü her Teknosa bu tip konularda bilgili değil. Rica ederim.
  • quote:

quote:

Rica ederim. Yakınınızdaki Teknosa'ya gitmeden önce siteye girip ürünün bulunduğu mağazaları kontrol edin, mağaza da ürün yoksa çıkış yapamayacakları için satışta yapamazlar. Boşu boşuna yorulmayın. Ayrıca gitmeden önce müşteri hizmetlerinden teyit alın çünkü her Teknosa bu tip konularda bilgili değil. Rica ederim.

hocam şimdi iki tv'ye bağlancak salona da bağlamaya karar verdim lakin o verdiğin linkteki olmuyor galiba tekli lnb çünkü o.Sonra başka aradım teknosada çift çanaklı 2 adet lnb'li var 150 tl'ye.İlla öyle mi almak gerek tek çanaktan çiftli lnb kullansam olmuyor mu?Oluyorsa o üründe teknosada yok herhalde dimi.Onu başka yerden almak lazım herhalde.

• Tek çanak 2li lnb ile bir uydudan 2 televizyona yayın alırsın,İki çanak 2li lnb ile iki farklı uydudan 2 televizyona yayın alırsın,(bu sistemi alırsan 2 uydunun lnbsinden gelen kabloların birleşip tek kablo ile uydu cihazına getirecek Switch lerden 2 tane gerekir ).Çift çanak tekli lnb ile iki farklı uydudan 1 televizyona yayın alırsın.(bu sistemi alırsan 2 uydunun lnbsinden gelen kabloların birleşip tek kablo ile uydu cihazına getirecek Switch lerden 1 tane gerekir )

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • quote:

hocam şimdi iki tv'ye bağlancak salona da bağlamaya karar verdim lakin o verdiğin linkteki olmuyor galiba tekli lnb çünkü o.Sonra başka aradım teknosada çift çanaklı 2 adet lnb'li var 150 tl'ye.İlla öyle mi almak gerek tek çanaktan çiftli lnb kullansam olmuyor mu?Oluyorsa o üründe teknosada yok herhalde dimi.Onu başka yerden almak lazım herhalde.

Teknosa'da o şekilde yok maalesef. Bu 99 TL olan seti Next bayisi de 109 liraya veriyor 10 TL önemli değil ancak Teknosa gibi taksit yaptıramıyorsunuz.

Sizin istediğiniz Teknosa da yok ancak Next yetkili servislerinde sizin istediğiniz şekilde de kurulum paketleri var. Taksitli değilde nakit öderseniz Next servisinden de satın alabilirsiniz.

Örneğin ben benim bölgeme bakan servisi aradım ve 80 cm Next çanak + 2'li Next LNB + 2 tv için 50 metre Next marka RG6-U4 kablolama + kurulum için fiyat aldım. Set fiyatı 160 TL.

http://www.next.com.tr/tr/yetkililer/yetkili-servisler

Buradan size en yakın yetkili servisin yerini öğrenip telefon açarak fiyat alabilirsiniz. İstediğiniz seti mutlaka tam olarak söyleyin. Müşteri hizmetlerini ararsanız onlarda yardımcı olurlar.

Servise diyeceğiniz;

+ 80 cm (veya 85 cm) Next çanaklı
    + 2'li Next LNB'li
    + 2 TV için (kablo metresi sorar 50 metre yeter derseniz)
    + Kurulum dahil fiyat almak istiyorum.

Kurulum bölgesine göre fiyat 3 aşağı 5 yukarı oynar ama fazla değişmez. Bu şekilde yaptırabilirsiniz.

• quote:

quote:

Teknosa'da o şekilde yok maalesef. Bu 99 TL olan seti Next bayisi de 109 liraya veriyor 10 TL önemli değil ancak Teknosa gibi taksit yaptıramıyorsunuz.

Sizin istediğiniz Teknosa da yok ancak Next yetkili servislerinde sizin istediğiniz şekilde de kurulum paketleri var. Taksitli değilde nakit öderseniz Next servisinden de satın alabilirsiniz.

Örneğin ben benim bölgeme bakan servisi aradım ve 80 cm Next çanak + 2'li Next LNB + 2 tv için 50 metre Next marka RG6-U4 kablolama + kurulum için fiyat aldım. Set fiyatı 160 TL.

http://www.next.com.tr/tr/yetkililer/yetkili-servisler

Buradan size en yakın yetkili servisin yerini öğrenip telefon açarak fiyat alabilirsiniz. İstediğiniz seti mutlaka tam olarak söyleyin. Müşteri hizmetlerini ararsanız onlarda yardımcı olurlar.

Servise diyeceğiniz;

+ 80 cm (veya 85 cm) Next çanaklı
    + 2'li Next LNB'li
    + 2 TV için (kablo metresi sorar 50 metre yeter derseniz)
    + Kurulum dahil fiyat almak istiyorum.

Kurulum bölgesine göre fiyat 3 aşağı 5 yukarı oynar ama fazla değişmez. Bu şekilde yaptırabilirsiniz.

anladım buldum bize yakın olanı ordan fiyat bilgisini alıp yaptırırım artık.Nakit ödeyecektim zaten sıkıntı olmaz o bakımdan.Benim fiyatta aşağı yukarı 160 tl olur demek ki dediğin gibi istanbulda oturuyorum.

• quote:

anladım buldum bize yakın olanı ordan fiyat bilgisini alıp yaptırırım artık.Nakit ödeyecektim zaten sıkıntı olmaz o bakımdan.Benim fiyatta aşağı yukarı 160 tl olur demek ki dediğin gibi istanbulda oturuyorum.

Arayın görüşün yardımcı olurlar. Bende İstanbul'da yaşıyorum, aşağı yukarı aynı olur. Servis size çok uzaksa o zaman +yakıt parası alabiliyorlar ama yakın servis varsa özellikle aynı ilçede varsa hemen hemen aynı olur.

• quote:

Bu konuya detaylı bir cevap yazdım ancak forumun çökmesi sebebiyle yok oldu, umarım önceki yazdıklarımı okuma fırsatınız olmuştur. Bu sebeple tekrar kısa bir cevap yazıyorum.

Teknosa'da bu şekilde bir paket yok ancak Next servislerinde benzer paketler var. Tek çanak + 2 TV için olan paket civarımdaki Next servisinde (İstanbul) 160 TL. Sizinde civarınızdaki Next servislerinden fiyat alabilirsiniz, üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır.

Bayiden isteyeceğiniz paket;

+ Kurulum
    + 80 veya 85 CM Next çanak
    + 2'li Next LNB
    + 50 Metre RG6-U4 Next kablo (yetmezse +1 metre için +1 TL)

Next Servis Listesi :http://www.next.com.tr/tr/yetkililer/yetkili-servisler?g=2

• quote:

quote:

Bu konuya detaylı bir cevap yazdım ancak forumun çökmesi sebebiyle yok oldu, umarım önceki yazdıklarımı okuma fırsatınız olmuştur. Bu sebeple tekrar kısa bir cevap yazıyorum.

Teknosa'da bu şekilde bir paket yok ancak Next servislerinde benzer paketler var. Tek çanak + 2 TV için olan paket civarımdaki Next servisinde (İstanbul) 160 TL. Sizinde civarınızdaki Next servislerinden fiyat alabilirsiniz, üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır.

Bayiden isteyeceğiniz paket;

+ Kurulum
    + 80 veya 85 CM Next çanak
    + 2'li Next LNB
    + 50 Metre RG6-U4 Next kablo (yetmezse +1 metre için +1 TL)

Next Servis Listesi :http://www.next.com.tr/tr/yetkililer/yetkili-servisler?g=2

evet evet okumuştum gene teşekkür ederim yazdığın için.En yakın zamanda arıyıp çağırcam da evde olamıyorum sabahları o yüzden pazar çağırtırım herhalde umarım pazarları çalışıyorlardır :D

•  Çanak Anten Kurdurucam Yardım Lazım

bende bu splitter var lmb ile aynı işi görürmü yoksa lmb almam gerekirmi? yani lmb ve splitter aynı şey mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.