Şimdi Ara

Çamaşır makinesinin lcd ekran arka aydınlatma ışığı yanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
11.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çamaşır makinemin normal koşullarda sıkma , derece, süre, program değerlerini gösteren lcd ekrnı vardı. şuan lcd ekranın arka aydınlatması bozuldu yazıları göremiyorum . sizce sorun neyden kaynaklı . çözüm öneriniz nedir

• Teknik gurubu ne olursa olsun LCD ekranların arka aydınlatma sistemine ihtiyaçları vardır. Tablet-telefon-televizyon-navigasyon aklınıza ne gelirse. sizin makinenin lcd ekranı da bu sistemin aynısıdır ve %99 olasılık ile ledli bir aydınlatma sistemi vardır arkasında. Bu durumda 2 olasılık çıkar ortaya

1- Ledlerin kendisi arızalı
    2- Ledlerin beslemesi arızalı

Her iki durumda da söküp tespit ve voltaj kontrolü yapılması gerekir.
  • Anakart uzerindeki zener diyotlardan supheleniyordum bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birseyadam -- 4 Haziran 2017; 15:22:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük ihtimal ya vestel ya samsung makinedir :XD Servis komple kartı değiştirecek
  • Beko marka . Servis olayina girmek istemiyorum oyuzden

• Aslında, otomotiv sektörü de dahil olmak üzere yetkili servisler konponent onarım yoluna gitmezler ki bunun da prosedürel sebepleri var.
  • Birseyadam kullanıcısına yanıt

Hocam sorunu nasıl çözdünüz ? Bizim de çamaşır makinası lcd ekran arka ışığı yanmıyor. Kendim halledebilir miyim diye bakınıyorum.

• kasolet kullanıcısına yanıt

Daha önce birşeyleri açıp kurcalamisliginiz varsa Kendiniz halledebilirsiniz. Lcd panelin backlight yani arka aydınlatmasına giden ledlerde sorun vardi değiştirdim düzeldi. Sizinkinde de aynı sorun olabilir veya kablo köpüğü olabilir bakip anlarsınız zaten. Çok aman aman birşey değilmiş

• konu eskimiş ama kusura bakmayın benim makinem yeni bozuldu. ekran ışığı yanmıyor kuvvetli ışık tutunca rakamlar seçiliyor. açıp kurcaladım ama ekrana giden ledleri ben göremedim. acaba swichlerimi kastettiniz.

• Çamaşır makinesinin lcd ekran arka aydınlatma ışığı yanmıyor

yanlış yere mi bakıyorum acaba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.