Şimdi Ara

Beko bulaşık makinesi üst pervane dönmeme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
18.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a beko 3503 eski bulaşık makinemin üst pervanesi dönmüyor su geliyor ama basınç yeterli değil muhtemelen alt pervanede bi sıkıntı yok gayet tazyikli geliyor su hortumunun filtresini temizledim ama yine aynı üst pervane dönmüyor üst pervaneyle üst su pompasının arasında 6-7 cm boşluk var Beko bulaşık makinesi üst pervane dönmeme sorunu

• Pervane boşken elinizle rahat döndürülebiliyor mu? Boru aksamı tamamen temiz mi, kontrol etmeniz gerekebilir.
  • Boru temiz söktüm temizledim elimle dönüyor
  • ya sepetin konumunda bir yanlışlık vardır, pervanenin su alma ağzına doğru şekilde yanaşmıyordur
    ya su ve filtre hatlarında tıkanıklığa sebep olacak bir şeyler tıkalıdır,
    ya da üst pervaneye su ulaştıran hatta başka bir yerden tahliye ediyordur. (en üstte, mini fıskıye olan modellerde bu fıskıye ucu sepete yüklenen yüksek bir şey çarpınca çıkarıyor yerinden.. ancak sizin makinenizde bu fıskıye yok)

Çok düşük ihtimal ama, Ana sirkülasyon motoru rulmanları bozulmuş ve enerji kaybı burada olup ısıya dönüşüyor, motor rulmanlarını değirmen çalışıyor gibi kendini ısıtıyor şu basma basıncını düşürüyor olabilir.

Siz tıkanıklık ve birbirini karşılamayan pervane şu verme alma ağzı konusuna yoğunlaşın derim, fotoğrafta üstten şu çıkış ağzında bir deformasyon, kırık parça kalıntıları var gibi. Sepeti içeri iterken oraya takılıp sert itince kırmış sökmüş tarzı bir vukuat olmuş olabilir

• nerede, ne bant vb.
    deneme uygulama var ise çıkart hocam.

Pervanedeki deliklerin yönü,
    dönme etkisini sağlıyor, bunları temizleyecem, tıkanıklığını açacam diye şeklini açısını genişliğini bozup dönmesini iptal eden ev hanımları duydum.

üst pervanenin, alta bakanlar dahil, tüm deliklerinin açık olduğuna emin ol.
  • Pervanede sorun yok servise götürdüm herhangi bi sıkıntısı yok sirkülasyon pompasında sıkıntı olabilirmi
  • üst pervaneyi çıkarın. Elinizin yardımı ile çeşmenin ağzına yapıştırarak içine su basın. pervane içinde küçük parçalar varsa delikten çıkmak isteyecek ama çıkamayacak. Dönmeme sorunu çoğu zaman bundan kaynaklı olur. Eğer sorun bu ise; pervaneye su doldurun ters çevirip orta kısımdan dökülmesini sağlayın.
  • Sağolun sıkıntı başka bir yerde bunları uyguladım sirkülasyon motorunda heralde
  • silkülasyon motoru pervanesi kırık Arçelik-beko klasik problemidir.motoru sökün pervanenin içine bakın göreceksiniz.elimde sıfır yada çıkma motor mevcut bana ulaşın yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinguldogus -- 22 Mayıs 2019; 8:23:0 >
  • Merhaba hocam, acaba sorunu çözebildiniz mi? Benim makinede de su tazyikli aksa da alt pervane dönüyor üst pervane dönmüyor.

Düzenleme:

Ben ortada bir tıkanma vb. görmememe rağmen makine içine temizleyici atıp yüksek sıcaklıkta çalıştırdım, sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein -- 5 Şubat 2021; 11:22:49 >
  • Motorun gücü düşmüş
    (faz farkı kapasitörü (ilk kalkış kapasitörü de denir)) verimden düşmüş,
    İletim borularında, kısmı darboğaz, tıkanan plastik şu bu cisimler var
    veya, motor salyangozu pervaneleri hasarlanmış olabilir.

Pervanenin kendisinde su kaçağı
    veya, pervane üzerinde su deliklerinde tıkanıklık veya yönünde deformasyon,
    pervane kelepçesinde gevşeklik veya bloke olabilir
    Bir de üst sepet seviye ayarlı modellerde, su besleme yolu üzerindeki conta veya diğer seviye bloke topu, seviye ayar bozukluğu nedeniyle su kaçırıyor olabilir

Olası nedenler bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyigun -- 22 Mayıs 2020; 23:41:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.