Şimdi Ara

Çamaşır makinasi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
9
Favori
42.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8 yıllık vestel çamaşır makinamız çok ses çıkardığı için yeni makina almayı düşünüyoruz marka ve model olarak 9 kg ve üstü uygun fiyatli tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuuby -- 6 Ekim 2020; 2:56:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bosch dan 4D wash serisi harici makine alınmaz. Kalite düşüşüne rağmen hala en kaliteli dayanıklı makineler arasındadır ancak yıkama performansları o kadar da iyi değildir. Bosch un 5 senedir Serie 8 serisini kullanıyorum ilk yıllarda farketmedim ancak salça iç çamaşırı yemek lekesi gibi lekeleri asla çıkarmıyor ön müdahale istiyor. Şu anki fiyatıyla 7000₺ verip de lekeli çamaşırlar almak gerçekten sinir bozucu. O yüzden Bosch grubu alacak insanlar yıkama performansı beklentisini 4D wash serisi harici yüksek tutmasın ön müdahale yapsın küçümsenen Arçelik bile daha iyi yıkıyor. Ve Bosch grubu ile ilgili şikayet sitelerinde bir sürü iyi yıkamama şikayetleri mevcut.

Gene de buna rağmen Home Professional 4D wash serisi almayı düşünüyorum yakın zamanda. Ön yıkama ara sıkma sonrasında köpük yaparsa ana yıkama işlemini iptal etmesi Durulamada su jetini açmaması büyük dezavantaj eksikleri. Ancak program süresinin normal Bosch modelleri ile alakası dahi yok su jetini açıp 200 devir yapması 15 dk lık programa bile Durulama eklenebilmesi 15 dk lık programda bile su jetini açıp 150 devir yapması çok kirli çamaşırlar için ekstra yoğun fonksiyonunun konulması Pamuklu programının sürelerinin uzatılıp daha yoğun hareketler ile yıkaması Mix programının 60 dereceye izin vermesi Allergy programında hijyen standartlarını tutturmak için Speed Perfect e basılsa bile kayda değer süre düşüşünün olmaması uzaktan kontrol edilmesi gibi de kullanışlı güzel özellikleri yönleri var.

İnceleme yapmak isterdim ancak eski Forum ortamı kalmadı maalesef yardımlaşma dayanışma anlayış insanlara karşı saygı kalmadı yönetimdeki adaletsizlikler. Forum ortamı git gide ölüyor.

• Profilo uygun fiyatiyla daha öne çıkıyor ama yorumlarini yok internette sessizmidir nasıldır acaba kafami kurcaliyor

• Hepsi sessiz motor kullanıyor. Yıkamada ses duymazsınız çamaşırların tokatlanma sesi gelir sadece sıkmada ise düşük seviyede bir ses vardır rahatsız etmez.

• Profilonun kalitesi bir tık daha düşük bosch ve siemens'e göre.

• Vestelin fiyatlari çok uygun duruyor ama kalitesi icin yorum yapicak varmi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fuuby kullanıcısına yanıt

Youtubeda ses şikayeti videolarını izleyebilirisiniz. Memnun kalmanız çokta mümkün değil.

7 kg üzeri makineleri tavsiye edilmiyor bir türlü sıkmaya geçememe sıkarken zıplama gezme panelin sürekli bozulmasi gibi kronikleri mevcut.

• storm170 S kullanıcısına yanıt

Bosch dan 4D wash serisi harici makine alınmaz. Kalite düşüşüne rağmen hala en kaliteli dayanıklı makineler arasındadır ancak yıkama performansları o kadar da iyi değildir. Bosch un 5 senedir Serie 8 serisini kullanıyorum ilk yıllarda farketmedim ancak salça iç çamaşırı yemek lekesi gibi lekeleri asla çıkarmıyor ön müdahale istiyor. Şu anki fiyatıyla 7000₺ verip de lekeli çamaşırlar almak gerçekten sinir bozucu. O yüzden Bosch grubu alacak insanlar yıkama performansı beklentisini 4D wash serisi harici yüksek tutmasın ön müdahale yapsın küçümsenen Arçelik bile daha iyi yıkıyor. Ve Bosch grubu ile ilgili şikayet sitelerinde bir sürü iyi yıkamama şikayetleri mevcut.

Gene de buna rağmen Home Professional 4D wash serisi almayı düşünüyorum yakın zamanda. Ön yıkama ara sıkma sonrasında köpük yaparsa ana yıkama işlemini iptal etmesi Durulamada su jetini açmaması büyük dezavantaj eksikleri. Ancak program süresinin normal Bosch modelleri ile alakası dahi yok su jetini açıp 200 devir yapması 15 dk lık programa bile Durulama eklenebilmesi 15 dk lık programda bile su jetini açıp 150 devir yapması çok kirli çamaşırlar için ekstra yoğun fonksiyonunun konulması Pamuklu programının sürelerinin uzatılıp daha yoğun hareketler ile yıkaması Mix programının 60 dereceye izin vermesi Allergy programında hijyen standartlarını tutturmak için Speed Perfect e basılsa bile kayda değer süre düşüşünün olmaması uzaktan kontrol edilmesi gibi de kullanışlı güzel özellikleri yönleri var.

İnceleme yapmak isterdim ancak eski Forum ortamı kalmadı maalesef yardımlaşma dayanışma anlayış insanlara karşı saygı kalmadı yönetimdeki adaletsizlikler. Forum ortamı git gide ölüyor.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt

lekelerin çıkmamasına üzüldüm. Benim makinede toz deterjanla beyazları yıkıyorum leke çıkartıcıya gerek kalmadan hepsi gitmiş oluyor. Tabiki lekeye göre seçim yaptığım taktirde yoksa standart yıkama yaparsam bende de kalıyor. 4d modelleri çok iyi görünüyor ama köpürünce yıkamayı iptal etmesi saçma olmuş yinede doğru dozajlama yapılırsa alınmayacak makina değil.

Her leke çıkmıyor değil elbet çay kan ter kahve ketçap bunlar çıkıyor ancak bazı ağır lekelerde asprin ile ön işlem istiyor. Sizden ricam sizin Bosch da da salça lekesi testi yapar mısınız acaba özel mesaj yoluyla fotoğrafları atarsınız belki sizin makine çıkarır.

Ancak çözümü var. En kötü ihtimalle yarım saatlik programı ön yıkama niyetine kullanıp sonra da normal programda yıkatılırsa gene iyi sonuç alınacaktır.

Gerçekten Bosch atağa geçti 4D wash serisi ile iyi makineler yaptı ancak en üst modeli 10.000₺  . İçim acıyacak o parayı verirken. Gerçi kalitesiyle dayanıklılığıyla fiyatının hakkını vereceğini gene de düşünüyorum.

Lekeli kıyafetleri allergy plus 60° ön yıkama, hassas durulama ve şarap lekesi açık şekilde deneyin birde belki işe yarar. Salça lekesi denememi yıkadığım zaman özelden atarım.

3 saatlik pamuklu programında şarap lekesi ön yıkama hassas durulama 70 derecede yıkandılar. Gene çıkmayan lekeler vardı. Öneriniz için çok teşekkür ederim gene de.

Rahatsızlık verdiğim için kusura bakmayın iyi geceler.

• Mediamarkt ta Altus Al 9101 MD modeli 1999 liraya düşmüş 50 lira indirim kodunu çek satıştan 4-5 liraya alabilirsin ayrıca varsa paraf kartınız 1500 üzeri elektronik alışverişine de 100 puan veriyor
    Makine 1850'ye gelir size

Tüh serie 8 bile böyleyse diğerleri nasıldır kim bilir

Rahatsızlık ne demek her zaman

• 19sng19 kullanıcısına yanıt
    Baya takiptesiniz sanırım böyle konulari ama Altus nasıldır tam bilmiyorum kullanıyorsanız yada cevrenizde kullanan varsa bilgilendirirseniz sevinirim. Fiyat gercekten cok uygun ve baktığım tum modellerin dış tasarimlari dahi ayni sanki ayni banttan çıkmış gibiler anlam veremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

En temel nedeni düşük ve orta seviye modellerinin az su alması ve çamaşırların tam ıslanamadan yıkanması en tepe modeline ilave su fonksiyonu koymuşlar alt gruplarda yok arçelik beko 7kg'lık makinelerine bile koyuyordu bu özelliği firmaya maliyeti ne olabilir ki ?

Ayrıca bana göre variosoft tambur leke çıkarma konusunda daha başarılıydı bence pedal yapısı olsun tambur yapısı olsun wawedrum tamburu pek sevemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 9 Ekim 2020; 10:36:1 >

Altus bildiğiniz arçelik bir kaç fonksiyonu kırpılmış yalıtımı daha zayıf sacı daha ince ekonomik ürün gamında yer alan bir marka.

• katılıyorum variosoft her türlu wawedrumdan daha iyi 😊

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.