Şimdi Ara

Çamaşır makinasi tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
9
Favori
42.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar merhaba bi sorum var cevaplarsanız çok mutlu yakında düğünüm var 5-6 ay önce Siemens ten beyaz eşyalarımı aldım fakat çamaşır makinesini 9 kilo almışım ama sonradan annelerimiz dedi çift kişilik yorgan atılır yada başka ağır şeyler yıkanır diye 10 kg ye çevir dediler
    Ben Siemens e gittim sordum 9 kg ile 10 kg nin kazan boyları aynı dediler ama 9 kg ye 10 kg çamaşır atarsan kazan çöker dediler değişim için de benim çamaşır makinesinin 10 kg modeli yokmuş üst modele 1550 lira fark istediler
    Sizce ne yapmalıyım kazan çökerse masrafi 1500 liradan fazlamı olur yoksa 1500 lira farkı ödeyip 10 kg mi alayım kazan boyları aynı zaten aldığı çamaşır miktarı da aynı
    Kazan boyları aynı belkide 9 ile 10 kg nin taşıma kapasitesi de aynı sadece satış stratejisi olarak 10 kg diyorlar
    Cevap verirseniz gerçekten çok sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt

Siemens alacak olursak en tavsiye edeceğiniz model bu ikisi midir?

sanırım alttaki 10 kg olan. aralarındaki tek fark o mudur?

yeni model, sessiz, kaliteli bir model arıyorum.

yoksa başka model de var mı tavsiye edeceğiniz? teşekkürler

• Merhaba,

Makinem ne yazıkki bozuldu ve yeni bir cihaz almak zorunda kaldım. Önerileriniz benim için çok değerli; 9 kg. 1200 devir bir makine bakıyorum.

Siemens WG42A1X1TR ve Bosch WGA142X1TR bakıyorum. Ama sizlerin de alternatif öneriniz varsa dikkate almak isterim.

Teşekkürler

• RUSHAK R kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Bu makinelere ilaveten Profilo CGA252X0TR modeline bakabilirsiniz. Hepsi BSH grubu ürünleri olduğu için ucuza bulduğunuzu tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Leke seçimi sizin için önemli değilse Profilo CMU12T91TR modeli ya da karşılığı Bosch, Siemens ürünleri de tercih edilebilir.

• Merhabalar, B ve C enerji sınıfındaki makineleri düşünürsek pratik kullanımda elektrik faturasını çok etkiler mi? Profilo CGA242X1TR ve Grundig GWM 91214 arasında kaldım. Profilo C sınıfı 100 kullanımda 66 kwh Grundig B sınıfı 57 kwh fabrika verisi veriyor. 1 kwh 1.5 lira desek 100 kullanımda 13.5 lira farkettirir gibi düz hesap yapabilir miyiz? Öyleyse A veya B sınıfı olsun diye kasmak pek mantıklı gelmiyor. Sizler ne dersiniz hangi ürünü tercih etmeliyim?

• Merhabalar, 8.5-9bin civarında belki biraz daha üstüne çıkılabilir bütçe olarak çamaşır makinesi arayışı içerisindeyim tavsiyelerinizi alabilir miyim lütfen.

teşekkürler.

• Arkadaşlar yedek parçası kolay bulunan servis ve garantide sorun yaşayamayacağım 8-9KG'luk bir makine arıyorum gerisi o kadar önemli değil. Maksimum 6000 TL verebilirim. AEG L75270fl almıştım 9 yıl önce Bosh vb gibi yedek parçası bulunmadığı için hurdaya çıktı. Teşekkürler.

• biostrike kullanıcısına yanıt

Bosch WGA142X1TR muadili nedir hocam ? n11 de baya güzel yorumlar var. Sessiz çalıştığını söylemişler.

Çamaşır makinasi tavsiyesi
    Çamaşır makinasi tavsiyesiwww.n11.com
    Bosch WGA142X1TR 1200 Devir 9 KG Çamaşır Makinesi Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/bosch-wga142x1tr-1200-devir-9-kg-camasir-makinesi-1797418?magaza=kapidakifirsat#unf-info
  • Ozbi kullanıcısına yanıt
    WGA252X0TR göz atabilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

fiyatı çok yüksek. WG41 ile WG2 arasında ne fark var acaba birde i-dos olan WM12US90TR varmış. Su elektrik ve deterjandan tasarruf ediyor diye reklam yapmışlar ne kadar doğru bilmiyorum.

Muadil denince güncel model sorduğunuzu düşündüm kusura bakmayın. Benzer modeller arasında ufak tefek program ya da fonksiyonellik farkı olabilir temelde bir farkları bulunmuyor. Makine için ayırdığınız bütçeyi ve istediğiniz özellikleri yazarsanız ona göre model bakalım. i-Dos, yük ve kirliliğin sensörler aracılığıyla algılanması sonucu gerekli miktarda deterjanın yıkamaya otomatik eklenmesini sağlıyor. Sıvı deterjanların gücüne inanıyorsanız değerlendirilebilir ancak şahsen mümkün olduğunca toz deterjandan vazgeçmeyecek biri olarak tercih sebebim olmaz. İhtiyaca göre değerlendirilmesi gerekir.

Sizde kusura bakmayın lütfen Şuanda bütçem 7500 civarı. Uzun ömürlü olsun mesela eski makinem basma kazan olduğu için tamir edilemedi. Tamir edilmeyecek birşey almak istemiyorum. Sıvı deterjan kullanıyorum. Siz hangi makineyi tavsiye edersiniz ya da hangi makineyi kullanıyorsunuz.

• RUSHAK R kullanıcısına yanıt

siz hangisini aldınız memnun musunuz?

• Arçelik 9123 NMG Aldım kullanıyorum acayip derece güzel ve memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 11 Haziran 2022; 12:5:7 >
  • Second sister kullanıcısına yanıt

diğerlerine göre tercih sebebiniz neydi acaba? teşekkürler

Fiyatının 11.500tl olması ve benim 5bine almam :)

9kg 1200 Devir Ve sıcaklık ayarında 20'li 20'li değil de 10 derece 10 derece kullanım imkanı. Yıkama sırasında sıcak buhar ile yıkama özelliği Yeni nesil Inverter Motor Sistemi. Aquafusion sistemi hoşuma gitti.

Not. Özür dilerim 5k değilmiş - 4224tl imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 11 Haziran 2022; 12:20:6 >
    Açıkçası kazan tiplerini maalesef bilmiyorum ama çoğu makinede pres kazan olduğunu tahmin ediyorum. Bütçeniz dolaylarında araştırma yapayım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Second sister kullanıcısına yanıt

çok iyi fiyatmış olsada bizde alsak

Bunu da 6800TL aldım bakalım 3 gün oldu kurulalı deneyimleyip görücem.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.