Şimdi Ara

Cam filmi yapışkanları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
35.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vardır hala ufak tefek de olsa.sabunlu su sıktıktan sonra elinizi gezdirin cama pürüz vs hissettiğiniz yerleri jiletle alırsınız
  • Bugün iki arkadaş hallettik. Maket bicakla ucunu tutacak kadar açtik. Sonra yavaş yavaş çekerek aşağı doğru indik. Cam filmi 4 yillikti. Hiç yapiskanla karsilasmadim, kolay kolay sokuldu. Arka cam biraz uğraştırdi. Onu da saç kurutma makinesi ile hallettik. Son söz; ilk önce bir camdan Sökmeye çalışın olmazsa gidip söktürün.
  • arkadaşlar cam filmi eskiden de yasaktı ama kimse söktürüyüm çabası içinde değildi
    şimdi noldu ceza miktarı falan mı arttı ? niye herkes söktürüyo
  • milleti nelerle uğraştırıyorlar yazıklar olsun...
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Maalesef.kapkara gezmiyorduk sonuçta.1 numara filmler vardı önlerde,kömür gibi gezenler var.keşke numara olarak bir ayarı olsaydı.
  • Az önce aracının 5 camına koyu (kaç numara bilmiyorum) cam filmi yaptıran bir abimiz daha önce konuşmamımıza rağmen kendi kendine cam filmlerini sökmek için arabaya girişmiş. Malesef bir şişe sentetik tiner ile aşağıdaki arkası yeşil yırtıklı mutfak süngeri ile dalmış:

Cam filmi yapışkanları

İlave olarak bir mutfak bezi kullanmış.

Sonuç: Filmler çıktı ama yapışkanlar yüzünden kullanılan tiner+yeşil bölümlü sünger nedeniyle camlar yığınla çizik içinde kalmış. 😦

Doğru kombinasyon tam olarak nedir, kendisine söyleyemeden iş işten geçti gerçi.

Dipnot: Haklı olarak iktidara etmediği küfür kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 6 Kasım 2017; 11:31:8 >

• Dün serin havada söktüm hepsini,gayet rahat çıktı, kaliteliymiş demek ki filmler...

Acele etmeyin, tek parça çıkartmaya çalışın...

Arka cam için dikkat edilmesi gereken husus, yukardan aşağı yada aşağıdan yukarı değil de, sağdan sola çalışın...

Yapışkan izi kalırsa “silikonlu yüzey temizleyici” kullanın...

Abartıldığı kadar zor bir iş değil...
  • leigh_hunt L kullanıcısına yanıt
    Arka camı sağdan sola tek parça mı şeritler halinde mi çıkarttınız?rezistans yüzünden hiç ellemedim arkayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolder24

Arka camı sağdan sola tek parça mı şeritler halinde mi çıkarttınız?rezistans yüzünden hiç ellemedim arkayı

Tek parça dostum, 2 cm de bir dirençle karşılaşmadan daha kolay çıktı, yukardan aşağı çekseydim zarar görürdü kuvvetle muhtemel, önce köşeden yarım cm açtım, aşağı kadar o açıklığı genişletip alt ve üst uçtan, az bir kuvvetle yavaş yavaş çektim geldi...

Dediğim gibi şansıma benden önceki kullanıcı kaliteli film yaptırmış.

Düşünün çıkan filmi tekrar yapıştırsam yapışırdı ki bir kaç yıl olmuş yapılalı...
  • dün ön camları söktüm çok fazla leke kalmadı bugunde arkaları sökeceğim ama rezistans elimde kalacak biliyorum
  • geçen hafta 4 kapı+2 kelebek cam ve arka camın filmlerini söktüm.söktükten sonra yapışkan izleri illaki kalıyor ve çaresi %100 etkili olan selülozik tiner.Cam filmi yapışkanları
  • şimdi de bunlar türedi

Cam filmi yapışkanları
  • Dün arka cam haric bütün filmleri hemen hemen tek seferde soktum 10 senelik filmler idi ne leke nede iz kaldı filmin kalitesinden mi idi bilemiyorum sıkıntı yapmayın yapa biliyor iseniz bu taraftan deneyin baktınız oluyor kendiniz sokun.
  • bende arka cam dısında soktum ama sıkıntı sokmede deıl yapıstırıcı kalıyor hep. Onları temızlemesı dert. Hala full temızleyemedım hergun 1 saat temızlemeyle ugrasıyorum. Aseton ya da alkol ıle cıkıyor ama zaman alıyor teker teker ugrastırdı. Jılet vurmayı gozum yemedı camı cızme ıhtımalı cok yuksek dıye. Daha kolay bır yontem varsa denerım cunku camların kenarlarında hala kaldı tam temızleyemedım yapıskanları
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Az önce aracının 5 camına koyu (kaç numara bilmiyorum) cam filmi yaptıran bir abimiz daha önce konuşmamımıza rağmen kendi kendine cam filmlerini sökmek için arabaya girişmiş. Malesef bir şişe sentetik tiner ile aşağıdaki arkası yeşil yırtıklı mutfak süngeri ile dalmış:

Cam filmi yapışkanları

Sonuç: Filmler çıktı ama yapışkanlar yüzünden kullanılan tiner+yeşil bölümlü sünger nedeniyle camlar yığınla çizik içinde kalmış. 😦

Doğru kombinasyon tam olarak nedir, kendisine söyleyemeden iş işten geçti gerçi.

Mutfak süngeri kullanmak çok büyük hata olmuş.

• Dün LLumar işi yapanlara, bir arkadaşın aracının filmlerini söktürdük. İşi bilen adamlar olunca 20-25 dakikada tertemiz yaptılar.

Dediklerine göre; Eğer tüm yapışkan madde camda kalıyor ise, o film kaliteli ürünler sınıfına giriyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pog

şimdi de bunlar türedi

Cam filmi yapışkanları

Bu işi meslek olarak yapmayanlara film söktürme işi yaptırmak hata olur. Sadece film takan yerler var, en güzeli bu iş üzerine yoğunlaşmış kişileri tercih etmek gerek.

• quote:

Az önce aracının 5 camına koyu (kaç numara bilmiyorum) cam filmi yaptıran bir abimiz daha önce konuşmamımıza rağmen kendi kendine cam filmlerini sökmek için arabaya girişmiş. Malesef bir şişe sentetik tiner ile aşağıdaki arkası yeşil yırtıklı mutfak süngeri ile dalmış:

Cam filmi yapışkanları

Çizikler için bir çözüm var mı? Bende aynı durumu yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerr02

quote:

Cam filmi yapışkanları

Çizikler için bir çözüm var mı? Bende aynı durumu yaşıyorum.

Hocam seryum oksit ile polisaj yapmak ve camı değiştirmek dışında çözümü yok malesef.

• arka cam hariç hepsini söktüm (yapışkanlar baş belası).ceza yazmayacaklarını tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jayus -- 8 Kasım 2017; 20:26:21 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.