Şimdi Ara

cam değişti hgs nolacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
47
Cevap
0
Favori
71.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar geçenlerde ön camı kırmışlar kaskodan değiştirdik ama hgs etiketi hem solmuş hem yırtılmıştı.bende cüzdanıma koydum.iki hafta sonra aydın-izmir otobanına girerken gişeden yeniletebiliyor muyum,eskisini göstermek mi gerekiyor,başınıza böyle bir şey geldi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Oyle gelismis bir sistem ki, bu gibi durumlarda eskiyi iptal etmekten baska çareleri yok..

Ceza kesmeye yaptiklari ar-ge yi, otomasyonlarina yapsalar, vatandas rahat rahat kullanacak..
    Etiket varmış ama alıcı okumamış gibi işlem yaparlar. Yani kaçak geçiş uyarısı verir, sonrasında hgs bakiyenizden düşer, ceza uygulanmaz. Nadir kullanıyorsanız etiket almanıza bile gerek yok, sık kullanıyorsanız aldığınız yerden (kurum anlamında, ptt den ise yine ptt gibi) yeni etiket alıp bakiyenizi aktarabilirsiniz.
  • Bu hgs ler plaka okuyor diye biliyorum ama siz yine de araştırın
  • yeni hgs alacaksınız eski hgs nizdeki para 15 gün içerisinde hesaba geri yatırılıyor
  • etiketsiz kullanın
    zaten hgs okuma özürlü bir sistem
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

etiketsiz kullanın
    zaten hgs okuma özürlü bir sistem
    Ben de öncam değişicem acaba kasko küçük de olsa para işler mi yada tramer hasar olarak işler mi
    axa mavi poliçe
  • hgs etıketı okumuyor plakayı okuyor . yapıştırma işi hikaye. 5 liralık vurgun
  • Oyle gelismis bir sistem ki, bu gibi durumlarda eskiyi iptal etmekten baska çareleri yok..

Ceza kesmeye yaptiklari ar-ge yi, otomasyonlarina yapsalar, vatandas rahat rahat kullanacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Oyle gelismis bir sistem ki, bu gibi durumlarda eskiyi iptal etmekten baska çareleri yok..

Etiket varmış ama alıcı okumamış gibi işlem yaparlar. Yani kaçak geçiş uyarısı verir, sonrasında hgs bakiyenizden düşer, ceza uygulanmaz. Nadir kullanıyorsanız etiket almanıza bile gerek yok, sık kullanıyorsanız aldığınız yerden (kurum anlamında, ptt den ise yine ptt gibi) yeni etiket alıp bakiyenizi aktarabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorsaD

Ben de öncam değişicem acaba kasko küçük de olsa para işler mi yada tramer hasar olarak işler mi
    axa mavi poliçe

Poliçenin kapsamına bakmak lazım, "muhafiyet" var ise(genelde %20 olur) ödeme çıkar(orjinal cam).
    Kasko ödeme yapıyor(yılda 1 kere hasarsızlığı bozmuyor), tramer de gözükür. Hasara konu olan miktar belli, bunları kafaya takmaya değmez.

Millet de tramer fobisi oluşturdu. Cam değişimi/tampon boyama/el kadar lokal boya vs. için arabayı almayacak var ise, selametle...
  • geçen ay bende değiştirdim axa mavi poliçe ile, önemli olan nokta yetkili servis veya cam servislerine gitmeden önce arayıp teyit etmek, orjinal cam mı kullanıyolar ve ne kadar muafiyet alıyolar diye, ben yetkili servisten orjinal cam ve sıfır muafiyet ile değiştirdim, mavi kaskonun kapsamı geniş, ücret ödeyeceğinizi zannetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

hgs etıketı okumuyor plakayı okuyor . yapıştırma işi hikaye. 5 liralık vurgun

Ulan camdada çok kötü duruyordu hemen sokucem .. daha neler ogrenicez bakalım ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: linqs

quote:

Ulan camdada çok kötü duruyordu hemen sokucem .. daha neler ogrenicez bakalım ..

Benim camda yok (:
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

quote:

Benim camda yok (:

O kadar çok eksiğim varki en azından 3.5 4 binlik masrafım var boya dir egzozdur falan derken bi yandan güzel olsun diye uğrasayim diyorum sonra hevesim kursağımda kalıyor 1.5 2 sene daha dişimi sikarsam sonra çok açık olacak inşallah hayırlısı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

arkadaşlar geçenlerde ön camı kırmışlar kaskodan değiştirdik ama hgs etiketi hem solmuş hem yırtılmıştı.bende cüzdanıma koydum.iki hafta sonra aydın-izmir otobanına girerken gişeden yeniletebiliyor muyum,eskisini göstermek mi gerekiyor,başınıza böyle bir şey geldi mi?

hgs etiketini aldığınız banka veya ptt şubesine başvurun. hgs etiketinizin kırılan camla birlikte çöpe gittiğini yeni etiket istediğinizi belirtin. plakanızı size verdikleri yeni hgs etiketi ile (seri no değişimi) değiştirirler. yada size eski hesabınızı iptal edip yeni bir hgs hesabı açarlar. eski bakiyenizi de yeni hgs hesabınıza aktarırlar. zor iş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felekman

quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

arkadaşlar geçenlerde ön camı kırmışlar kaskodan değiştirdik ama hgs etiketi hem solmuş hem yırtılmıştı.bende cüzdanıma koydum.iki hafta sonra aydın-izmir otobanına girerken gişeden yeniletebiliyor muyum,eskisini göstermek mi gerekiyor,başınıza böyle bir şey geldi mi?

hgs etiketini aldığınız banka veya ptt şubesine başvurun. hgs etiketinizin kırılan camla birlikte çöpe gittiğini yeni etiket istediğinizi belirtin. plakanızı size verdikleri yeni hgs etiketi ile (seri no değişimi) değiştirirler. yada size eski hesabınızı iptal edip yeni bir hgs hesabı açarlar. eski bakiyenizi de yeni hgs hesabınıza aktarırlar. zor iş değil.
    hgs plakayı okuyor gişeden yavaş geçerseniz sıkıntı olmaz yapıştırma işi hikaye

• Etiketsiz kullanıyorum sıkıntı yok. Hesabınızı kontrol edin yeterli.
  • Aynen hgs plakadan okuyor,bn yapistirmadim ruhsatin icinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedhann

Aynen hgs plakadan okuyor,bn yapistirmadim ruhsatin icinde.
    Aynı durum başıma geldi bu hafta. Ön cam değişti. HGS'yi bankadan almıştım. Şubeye gittim, eskisini iptal ettiler yeni etiket verdiler. Eski HGS'deki para hesabıma aktarıldı. Yenisi için 15 lira daha aldılar tabi. Ayrıca ilk yükleme en az 30 TL oluyor. Yani 45 lira verdim çıktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Aynı durum başıma geldi bu hafta. Ön cam değişti. HGS'yi bankadan almıştım. Şubeye gittim, eskisini iptal ettiler yeni etiket verdiler. Eski HGS'deki para hesabıma aktarıldı. Yenisi için 15 lira daha aldılar tabi. Ayrıca ilk yükleme en az 30 TL oluyor. Yani 45 lira verdim çıktım.

Sistem plaka okuduğu için etiket çıkarmadan kullanabilirdiniz boşuna 15 lira bayılmışsınız
  • Nirvana333 kullanıcısına yanıt
    Ama hocam o zaman her geçişte önce kaçak geçiş demeyecek miydi? Sonra sistem plakadan düzeltme yapıyor eğer kayıt varsa diye biliyorum. Öyleyse her geçişimde kaçak yazmasından iyi yine ya. Canları sağolsun.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.