Şimdi Ara

Çakma Türk Dizilerinin Orjinalleri Ss'li (Şimdilik 162 adet) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
19
Favori
27.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • onu bunu bilmem behzat ç. baştan sona 2 kere izlemişliğim vardır leyla ile mecnunu 1 kere izledim

süreler uzun bence de kısaltılmalı bu arada yabancı dizide izliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Haftada 3-4 saat iyidir, tabi bu sadece bir dizi anlamına geliyor ama Türk halkı haftalık 72 saatini dizilerde harcıyor araştırma sonucuna göre, dikkat çekmek istedim Her sezon en az 100 dizi yayınlanıyor. Tv Dizilerden geçilmiyor, ortalama 12 saat dizi yayınlanıyor 5 saat dedikodu 1 saat magazin tarzı haber gerisi reklam, belki zaman kalırsa bir hollywood filmi yayınlıyorlar

haftalık 72 saat gerçekten çok mantıksız bir süre ve malesef bu süreye yakın dizi hastası olan insanları da görüyorum..

ancak bence 4-5-6 haftalık gayet makul bir süre ve ben bu sürede tam 5 dizi izliyorum..

nasıl derseniz
    zaten arrow-person of interest-revenge- en fazla 3 saat sürüyor
    karadayıyı internetten indirip izliyorum onu da atlatarak izliyorum en fazla 1 saatte bitiyor..
    zengin kız fakir oğlan ise tam full izliyorum 2 saatte o alıyor

ki ben spastik engelli olmama ve işimin olmamasına rağmen bu hataları görüyorum ama bizim halkımız bunu göremiyor

• İlk mesajda belirtilen dizilerden bi Suskunlar'ı adam akıllı izledim onada çakma demek çok ağır olur.

Hikaye çakma ona lafım yok ama demek istediğim önce The Sleepers'ı izleyin sonra Suskunlar'ı izleyin özellikle ilk sezonu sanırsın ki The Sleepers Suskunların akasya durağı kıvamında çakması.
  • Güncellenenlere baktım güzel konu olmuş işte bu yüzden Türk dizileri izlenmez
  • Dizi mi ? O da ne yahu.

Ben sadece NatGeo wild/Animal planet vb ile benim akrabaları izlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melikulupinar -- 15 Ekim 2013; 1:17:18 >
  • Kopyalanmış olsalarda türk usülü türk kültürü ile karıştırıp da sunuluyor birçoğu. Ama yaratıcılık varmı, olması gerekmezmi dersen haklısın. Elle tutulur bu tamamen bizimdir dediğimiz birşey yok, varsa da çok az. Yani sen telif haklarını ödeyip hepbirşeyleri alıyorsundur ama birileride sana telif hakkı ödeyip senin eserini satın alsın durumu yok, o kalitede adam yok çünkü.

Arkadaş yazmış sanatçılar eylem yapmış dizi yapımcılarıda süre azalırsa aldığınız ücret de azalır demiş. Para odaklı adamlar. Şimdi hürriyet gaztesinin bir haberi geldi aklıma keşke bulabilsem, ABD dizi oyucuları 50dk dizide oynuyor ama aldıkları para dudak uçuklatıyor. 100-150 den aşşa alan yoktu. Hatta 300-400 alanlar var.

Kaliteli elde edilebilir şeyler sunucaz mutlaka ama bu mantık ve kafayla değil. Sayı çok az. Daha farklı bir yol izlenmeli.

Senaryo yazarlarıda çok kötüler, yabancının 3 bölümde yazdığı senaryoyu bizimkiler 3 sezonda oynatıyor, o derece kıtlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: T.Blackeye.

Tespitlerin çok doğru fazla dizi olmasını geçtim çokta uzun diziler var ülkemizde. Ben Türk dizilerinden sadece yazdıklarımı izliyordum onlar da bitti zaten şimdi bazı yabancı dizileri takip ediyorum. Neyse konudan sapmayalım dediğin gibi dizilere,programlara çok vakit ayıran insanlar var ve bu hiç iyi değil.

Dikkat ederseniz son sayfa da sadece 2 dizinin adı geçiyor, Leyla Mecnun ve Behzat Ç. Peki diğer yüz dizi ne oluyor :) siz yine eğitimli kişilersiniz, dünyadan haberiniz var, bilinçlisiniz ama o diziler İzleniyor, O diziler aşk, ihanet, ve komediden başka bir şey vermiyor bunun karşılığı yüzlerce saat alıyor, Nasa bu sürede Ay'a gidip geliyor Yabancılar bu bizim bir diziye harcadığımız zamanı tüm dizilere verirler. Person of Interest 32 saat Öyle bir Geçer zamanki 320 saat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

Kopyalanmış olsalarda türk usülü türk kültürü ile karıştırıp da sunuluyor birçoğu. Ama yaratıcılık varmı, olması gerekmezmi dersen haklısın. Elle tutulur bu tamamen bizimdir dediğimiz birşey yok, varsa da çok az. Yani sen telif haklarını ödeyip hepbirşeyleri alıyorsundur ama birileride sana telif hakkı ödeyip senin eserini satın alsın durumu yok, o kalitede adam yok çünkü.

Arkadaş yazmış sanatçılar eylem yapmış dizi yapımcılarıda süre azalırsa aldığınız ücret de azalır demiş. Para odaklı adamlar. Şimdi hürriyet gaztesinin bir haberi geldi aklıma keşke bulabilsem, ABD dizi oyucuları 50dk dizide oynuyor ama aldıkları para dudak uçuklatıyor. 100-150 den aşşa alan yoktu. Hatta 300-400 alanlar var.

Kaliteli elde edilebilir şeyler sunucaz mutlaka ama bu mantık ve kafayla değil. Sayı çok az. Daha farklı bir yol izlenmeli.

Senaryo yazarlarıda çok kötüler, yabancının 3 bölümde yazdığı senaryoyu bizimkiler 3 sezonda oynatıyor, o derece kıtlar.

Mükemmel yorum Tespit de sağlam, ama bizim halkın itiraz edeceği yok, ne verilirse izlenir, yeter ki içinde dedikodu yapılacak malzeme olsun, son zamanlarda o uzun uzun cümle kurup her cümlenin ardına alakası olmadığı halde gülme efekti koyulmuyor mu? Kendimi aptal olarak hissediyorum gerçekten.

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaston Ramirez

Güncellenenlere baktım güzel konu olmuş işte bu yüzden Türk dizileri izlenmez

Teşekkürler, herkesin rahatsız olduğu, sessiz çığlıklar attığı bir gerçeği ortaya koymak istedim, yoksa bizi insan yerine koymayacak bu medya ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: T.Blackeye.

Tespitlerin çok doğru fazla dizi olmasını geçtim çokta uzun diziler var ülkemizde. Ben Türk dizilerinden sadece yazdıklarımı izliyordum onlar da bitti zaten şimdi bazı yabancı dizileri takip ediyorum. Neyse konudan sapmayalım dediğin gibi dizilere,programlara çok vakit ayıran insanlar var ve bu hiç iyi değil.

Dikkat ederseniz son sayfa da sadece 2 dizinin adı geçiyor, Leyla Mecnun ve Behzat Ç. Peki diğer yüz dizi ne oluyor :) siz yine eğitimli kişilersiniz, dünyadan haberiniz var, bilinçlisiniz ama o diziler İzleniyor, O diziler aşk, ihanet, ve komediden başka bir şey vermiyor bunun karşılığı yüzlerce saat alıyor, Nasa bu sürede Ay'a gidip geliyor Yabancılar bu bizim bir diziye harcadığımız zamanı tüm dizilere verirler. Person of Interest 32 saat Öyle bir Geçer zamanki 320 saat.

+1 bu ulkeden hicbirsey beklenmez klasik iliski dizileri hala asiri izleniyor dusunun yani adamlar person of interest cikariyo sherlock cikariyor her bolumu film gibi dolu diziler yapiyolar ama bizimkiler tiss dizi suresini uzatirim bir tanede yakisikli adam koyariz diziye yeter kafasindalar ve tutuyoda cidden...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• +99999999 Bizim diziler akla çıkmamış daha, çoğu aşk, aldatma, ve komedi. Konu bulamayınca romanlara yöneldiler o da olmayınca eski yeşilçam filmleri, iffet, tatar ramazan vs. Sadece adı değişiyor hepsinin yoksa her şey aynı, aşk, ihtiras vs. Akla dayalı, zeka gerektiren dizi yapılmaz mı? Bizi düşünen insan yerine koymuyorlar mı? Ya duygu ya komedi başka bir şey bilmiyorum, bir kaç adam vurma dizisi var polisiye adı altında, onlarında çapı belli.

• Çakma diyorsun da bunların çoğunun sonunda veya başında yaratıcısı yazıyor telifli çoğu. Yarışmaların zaten tamamına yakını telifli ve bunlar sadece bizim ülkede yayınlanmıyor. Bir yarışma tutunca Avrupa'nın bir çok ülkesinde yapılıyor.

Birde bilmiyorum Sleepers'ı izleyen var mı ama Suskunlar'ın ilk sezonu Sleepers'ı 5'e katlar. Sleepers'ta çok sıkılmıştım ben ama Suskunlar senaryo açısından baya zekiydi.

The Jefferson izleyenler de Tatlı Hayat daha komik diyorlardı.

Bu konuda bahsedildiği gibi çalma , çakma çok durum var da konudakilerin bir çoğu da alakasız. Sırf 2 sevgili var , biri kızıl diye İncir Reçeli nasıl o Jim Carry'li filme benziyor yahu? Ezel'i yaratırken Monte Kristo'dan ilham aldıklarını söylüyorlardı da , dizinin Monte Kristo'yla alakası ortada bir intikam meselesi olduğuydu.
  • Başında sonunda uyarlandığı dizi geçen çok az dizi var hatta sayılabilir bile, umutsuz ev kadınları veya galip derviş gibi, ama neredeyse çoğunda bu yok,
    Ayrıca bu listeyi eleştirmenlerin yorumları sonucu ile bir araya getirmeye çalıştım, hiç birini izlemiş değilim, evde TV bile yok.
    Yarışmalar konusunda haklısın ama hiç mi kendi yarışmamız olmayacak bir kez olsun biz yapalım başkası kullansın, bu kadar tembellik fazla değil mi?
    İncir Reçeline bakmışsınız da o filmin kaynağını bu linkten aldım mesela, ve hemen tümünün de kaynağı var, çünkü benim herhangi bir ilgim yok Türk Dizileri ile, yabancılar için de böyle ama toplumun genel sorunu haftalık 72 saat ortalama ile dizi izlenmesi ve sadece aşk, ihtiras vs gibi faydasız sonuçlar elde edilmesi. Orjinallerini alıp boşaltıp öyle sunmamız vs,
    http://www.beyazperde.com/filmler/film-189658/elestiriler-beyazperde/

• Kimse de dememiş ki Kurtlar Vadisi gelmiş geçmiş en özgün Türk dizisidir. İsteyen istediği kadar bıdı bıdı yapsın, gerçek bu.

• Oha be amma çok çakma varmış.
    İnşallah Sherlock'un falan çakmasını yapmazlar
  • Güzel konu.
  • bir eksik var.

Tadımız Kaçmasın - Everybody Loves Raymond

@Theologist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qontak0 -- 15 Ekim 2013; 4:04:35 >
  • Avrupa Yakası

• Bir tane de benden listede göremedim, yeni başlayan KAYIP dizisi FOX un meşhur MISSING idir.

Ayrıca Dawson's Creek yanlış yazılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrBlack -- 15 Ekim 2013; 9:19:11 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.