Şimdi Ara

Çakma Türk Dizilerinin Orjinalleri Ss'li (Şimdilik 162 adet) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
19
Favori
27.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş senin bu konu uçmuştu galiba ayar olmuştum o birilerine. (her kim uçurduysa ve şikayet ettiyse artık.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

kardeş senin bu konu uçmuştu galiba ayar olmuştum o birilerine. (her kim uçurduysa ve şikayet ettiyse artık.)

Evet bir saat bile dayanamadı ikincisinde, yöneticiler sudan bahaneler ile kaldırdılar, aksi halde bir yerlere ulaşacaktı bu çabamız, çünkü büyük bir kesim bilmiyor, bilmeyecek, milletimiz sömürülmeye devam edilecek 3-4 saatlik içi boş dizilerle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

kardeş senin bu konu uçmuştu galiba ayar olmuştum o birilerine. (her kim uçurduysa ve şikayet ettiyse artık.)

Evet bir saat bile dayanamadı ikincisinde, yöneticiler sudan bahaneler ile kaldırdılar, aksi halde bir yerlere ulaşacaktı bu çabamız, çünkü büyük bir kesim bilmiyor, bilmeyecek, milletimiz sömürülmeye devam edilecek 3-4 saatlik içi boş dizilerle.

walkind dead 4. sezon 1. bölüm çıkmış bu arada.
  • bir kaç şey daha yazmak istiyorum ben fazla dizi manyağı değilim (spastik engelli ve bol bol vaktim olmasına rağmen)

ancak en iyi dizileri seçer ve severek izlerim bana dizi beğendirtmek kolay değildir hatta bu yüzden amerikan kanallarına bile kızdığım olmuştur (konusu güzel olan dizileri sırf reyting yüzünden yarıda bıraktıkları için)

çok çok özel bir dizi olmadıkça da izlemem türk dizilerini mesela örnek vereyim o kadar diziden şuan sadece 2diziyi takip ediyorum türk dizisi olarak
    1 karadayı (onu da kattıkları aşk meşk yüzünden tam zevkle izleyemiyorum )
    2.zengin kız fakir oğlan (hastasıyım bu dizinin bir dizi ancak bu kadar içten samimi yürekten yapılır vallahi inanır mısın 120 dk nasıl geçti anlamıyorum) (ve yabancıların bu dizi kadar içten bir komedi dizisi yapacaklarına da inanmıyorum )

güzel bir örnek daha vereyim ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ dizisini takip ediyordum bitti ve gerçekten iyi dizi idi 3 sezon da bozmadan aynı kalite ile verdiler bu dizide geçmişte yapılan hatalara çok güzel vurgu yapılmıştı (1980-ler o dönemdeki bozuk düzen)
    demek ki istendiğinde birşeyler yapılıyormuş (mesela dizide 1 sahneyi uzun zaman unutamam metenin tuğrula annesine özür dilettiği sahne)

ben şuan 3-4 tane yabancı dizi takip ediyorum ve hiç sıkılmadan izliyorum çünkü adamlar hakkını veriyor (arrow-person of interest-revenge)

arrow mesela şuan dünyada belki de devam eden en iyi dizi ama oda çakma oda batman in çakması daha ilk bölümünü izlediğimde batman çakması demiştim ancak dizi de öyle bir aksiyon senaryo konu işleyiş varki dizi kendisini izlettiriyor resmen..

bana prison break-fringe-24-visitors-arrow gibi olağanüstü dizilerin çakmasını veya en azından benzerini adan gibi yapsınlar ben seve seve izlerim

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ama ben yabancı dizi de izleyemiyorum o kadar zaman yok, person of interest'i izledim sadece hem 3 gün vaktim vardı hem de Saf ingilizce olup faydası daha çok olsun diye izledim, tabi arkadaşın tavsiyesi çok etkili oldu azıcık olsun PİŞMAN OLMADIM, fırsat bulursam tavsiye ettiğin dizi izleyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: İnception77

bir kaç şey daha yazmak istiyorum ben fazla dizi manyağı değilim (spastik engelli ve bol bol vaktim olmasına rağmen)

ancak en iyi dizileri seçer ve severek izlerim bana dizi beğendirtmek kolay değildir hatta bu yüzden amerikan kanallarına bile kızdığım olmuştur (konusu güzel olan dizileri sırf reyting yüzünden yarıda bıraktıkları için)

çok çok özel bir dizi olmadıkça da izlemem türk dizilerini mesela örnek vereyim o kadar diziden şuan sadece 2diziyi takip ediyorum türk dizisi olarak
    2.zengin kız fakir oğlan (hastasıyım bu dizinin bir dizi ancak bu kadar içten samimi yürekten yapılır vallahi inanır mısın 120 dk nasıl geçti anlamıyorum) (ve yabancıların bu dizi kadar içten bir komedi dizisi yapacaklarına da inanmıyorum )

güzel bir örnek daha vereyim ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ dizisini takip ediyordum bitti ve gerçekten iyi dizi idi 3 sezon da bozmadan aynı kalite ile verdiler bu dizide geçmişte yapılan hatalara çok güzel vurgu yapılmıştı (1980-ler o dönemdeki bozuk düzen)
    demek ki istendiğinde birşeyler yapılıyormuş (mesela dizide 1 sahneyi uzun zaman unutamam metenin tuğrula annesine özür dilettiği sahne)

ben şuan 3-4 tane yabancı dizi takip ediyorum ve hiç sıkılmadan izliyorum çünkü adamlar hakkını veriyor (arrow-person of interest-revenge)

arrow mesela şuan dünyada belki de devam eden en iyi dizi ama oda çakma oda batman in çakması daha ilk bölümünü izlediğimde batman çakması demiştim ancak dizi de öyle bir aksiyon senaryo konu işleyiş varki dizi kendisini izlettiriyor resmen..

bana prison break-fringe-24-visitors-arrow gibi olağanüstü dizilerin çakmasını veya en azından benzerini adan gibi yapsınlar ben seve seve izlerim

asıl kaliteli dizileri izlemediğini düşünüyorum, arrow bir kere aşırı soyut bir dizi, hiç olmayacak haller ve hareketler var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İnception77

bir kaç şey daha yazmak istiyorum ben fazla dizi manyağı değilim (spastik engelli ve bol bol vaktim olmasına rağmen)

asıl kaliteli dizileri izlemediğini düşünüyorum, arrow bir kere aşırı soyut bir dizi, hiç olmayacak haller ve hareketler var.

önerilerini seve seve alırım

ama ben arrow dizisini beğendim açıkçası

bu arada herkesin kurban bayramı hayırlı olsun sevdikleri ile mutlu bir bayram dileri...

gerçekten önerilerini yaz lütfen

• İnception77 İ kullanıcısına yanıt
    Örnek veriyorum izlediğin öyle bir geçer zaman ki dizisinden aldığın sonucu çok rahat Mehmet Ali Birandın 12 Eylül belgeselinden alırdın ve daha fazlasını sadece 2 saat ama o ders için 240 saat fazla değil mi? Bence çok fazla, 120 bölümmüş tabi internetten izlediyseniz yoksa 320 saatinizi almıştır.

120 bölüm 320 Saat dilek olay, bu sürede Sıfırdan dil öğrenilir.
    http://www.gencgelisim.com/v2/kategoriler/35-yabanci-dil-ogrenme/402-yabanci-dil-en-kolay-nasil-ogrenilir.html
    Benim görüşüme göre ne kadar iyi olursa olsun bu kadar süre israf olur gerçekten diziler için, hele dizi boş ise bir şey diyemiyorum artık.

• İnception77 İ kullanıcısına yanıt
    Örneğin Person of Interestin bölümlerinin toplam süresi 32 saat bizimki 320 saat artık kıyaslamayı siz yapın.

• Behzat Ç ve leyla mecnun gibisi var mı ? Çalıntı mı bilgim yok ama behzat ç gibisi gelmez.
    Şimdi med cezir ve güneşi beklerken izliyorum.Baya iyi sardı.
  • Sadece diziler değil oyuncular da çakma mesela:

Rocco Siffredi/Şahin K.
  • macsimust kullanıcısına yanıt
    Sorunumuz bahsettiğin mevzudan çok daha ciddi

• Behzat Ç. der ve köşeme çekilirim
  • İşte bu yüzden Behzat Ç ve Leyla ile Mecun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Face Of Melinda

Behzat Ç ve leyla mecnun gibisi var mı ? Çalıntı mı bilgim yok ama behzat ç gibisi gelmez.

Leyla Mecnun 103 Bölüm Toplam 226 Saat
    Behzat Ç 98 Bölüm Toplam 240 Saat

Bu sürede kaç defa dünya turu atılır? 80 saatte bir tur 466 saatte 5,8 yani ortalama 6 defa dünyayı turlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 15 Ekim 2013; 0:40:35 >
  • Banane kardeşim kaç tur atılır. Ben kıçımın üstüne oturup haftada 3-4 saatimi keyifli geçirmeyi tercih ederim. Birde öyle bi yazmışsınki sanki boş zamanı olan herkes dünya turuna çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T.Blackeye. kullanıcısına yanıt
    Haftada 3-4 saat iyidir, tabi bu sadece bir dizi anlamına geliyor ama Türk halkı haftalık 72 saatini dizilerde harcıyor araştırma sonucuna göre, dikkat çekmek istedim Her sezon en az 100 dizi yayınlanıyor. Tv Dizilerden geçilmiyor, ortalama 12 saat dizi yayınlanıyor 5 saat dedikodu 1 saat magazin tarzı haber gerisi reklam, belki zaman kalırsa bir hollywood filmi yayınlıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Face Of Melinda

Behzat Ç ve leyla mecnun gibisi var mı ? Çalıntı mı bilgim yok ama behzat ç gibisi gelmez.

Leyla Mecnun 103 Bölüm Toplam 226 Saat
    Behzat Ç 98 Bölüm Toplam 240 Saat

Bu sürede kaç defa dünya turu atılır? 80 saatte bir tur 466 saatte 5,8 yani ortalama 6 defa dünyayı turlarsınız.

Haklısınız süreler kısatıllmalı,daha özgün yapımlar olmalı ancak eğlence/hobi olarak yapılan bişey bu sonuçta

O zaman kimse dizi izlemesin filme gitmesin futbol oynamasın vs gitsin dünya turu atsın

• Demek istediğim bir dizi takip ediyoruz mesela 250-300 saat gidiyor ama bu yabancı dizilerde 32-48 saat alıyor, peki hangisi daha kaliteli, hangisi orjinal ve özgün, hangisi dünyada yankı yapıyor? vs. vs, Bütün konunun geneli bu büyük soruna dikkat çekmek

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Tespitlerin çok doğru fazla dizi olmasını geçtim çokta uzun diziler var ülkemizde. Ben Türk dizilerinden sadece yazdıklarımı izliyordum onlar da bitti zaten şimdi bazı yabancı dizileri takip ediyorum. Neyse konudan sapmayalım dediğin gibi dizilere,programlara çok vakit ayıran insanlar var ve bu hiç iyi değil.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.