Şimdi Ara

c9aa0f62bc536b6f8bdecf92694ecc0f

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
13.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skymarc -- 8 Şubat 2012; 7:40:54 >

• Bu amfinin markası yok mu?.
    Jbl'lerin sanırım gt-5 2 tane.

Cevaplarıma geçeyim. Araba aküsü alabilirsin onun haricinde adaptör alabilirsin veya psu kullanabilirsin ama en zahmetsiz olanı kesinlikle adaptör. Biraz pahalıdır ama çok iyi iş görür. Amfinin marka modelini söylesen daha iyi yardımcı olurdum...
  • c9aa0f62bc536b6f8bdecf92694ecc0f

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skymarc -- 8 Şubat 2012; 7:41:03 >
  •  c9aa0f62bc536b6f8bdecf92694ecc0f

psular satılıktır..

• DC 12V Beslemesi olarak kaliteli psulardan besleme yapabilirsiniz.
    Adaptörlere göre daha ucuz,daha verimli,daha güvenilir olduklarını belirtmek gerek.

Ayrıca @Audiocu hocam,resimdeki 4 psu için 46A demişsiniz de,bunlar o akımı ancak "anlık" olarak verebilir.
    O 4 cihazın arıza vermeden sürekli verebileceği akım ancak 30A civarında olur bilginize...
  • motorsiklert aküsü olmazmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ARDA--

motorsiklert aküsü olmazmı

O da olur ama bi şarj cihazı şart tabii ki.Yalnız motorsiklet aküleri çok da fazla akım veremezler.Baslarda voltaj düşüklüğü yaşarsınız.
  • motosiklet aküleri genelde 10-20 amper arası oluyor ki bunla 2 tane jbl gt-5 besleyemezsin ya direk 60 amper bir araba aküsü birde şarj cihazı yada psu al paralelle yada oda olmadı işin en kolayı adaptör al bi 40-50 amper adaptör çatır çatır kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2_Fun

motosiklet aküleri genelde 10-20 amper arası oluyor ki bunla 2 tane jbl gt-5 besleyemezsin ya direk 60 amper bir araba aküsü birde şarj cihazı yada psu al paralelle yada oda olmadı işin en kolayı adaptör al bi 40-50 amper adaptör çatır çatır kullan

Bakın burda yanlış bilinen bi olayı çözmek isterim.
    motorsiklet aküleri 10-20 amper olmaz,10Ah-20Ah olur.Yani AmperSaat değeridir bunlar kapasite belirtir.

20Ah olan bi akü 20A akımı 1saat verebilir demektir.40A çekerseniz yarım saat gider,10A çekerseniz 2 saat gider yani...
    Akülerde teorik akım sınırı yok diyebilirim,tabii iyi akülerde.Sağlam bi oto amplisi çok rahatlıkla 300A gibi bir akımı kısa devre anında verebilir.İyi bi oto aküsü kalın güç kablolarını bile kısa devre anında çatır çatır yakar.

• quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

quote:

motosiklet aküleri genelde 10-20 amper arası oluyor ki bunla 2 tane jbl gt-5 besleyemezsin ya direk 60 amper bir araba aküsü birde şarj cihazı yada psu al paralelle yada oda olmadı işin en kolayı adaptör al bi 40-50 amper adaptör çatır çatır kullan

motorsiklet aküleri 10-20 amper olmaz,10Ah-20Ah olur.Yani AmperSaat değeridir bunlar kapasite belirtir.

20Ah olan bi akü 20A akımı 1saat verebilir demektir.40A çekerseniz yarım saat gider,10A çekerseniz 2 saat gider yani...
    Akülerde teorik akım sınırı yok diyebilirim,tabii iyi akülerde.Sağlam bi oto amplisi çok rahatlıkla 300A gibi bir akımı kısa devre anında verebilir.İyi bi oto aküsü kalın güç kablolarını bile kısa devre anında çatır çatır yakar.

bende 20 amper akımı 1 saat verebiliyor sanıyordum bunu öğrendiğin iyi oldu ozaman 15 amper bir kuru akü yle bile bir sistem çalıştırılabilir

• quote:

quote:

quote:

bende 20 amper akımı 1 saat verebiliyor sanıyordum bunu öğrendiğin iyi oldu ozaman 15 amper bir kuru akü yle bile bir sistem çalıştırılabilir

Denemek gerek,kaliteli bi akü olduktan sonra 15Ah da olsa yeterli akımı sağlayabilir.

• şimdi kuru aküyle denedim 7 ah sonuç gerçekten güzel ışık gitmesi çok az ama aküyü yiyor teyp resmen hem şarj hem teyibi bağladım daha büyük kapasitelerle şarj daha uzun gider ama kullanışlı olmaz oda insanın kafasını yorar müzik zevkinin içine eder akü şimdi bitcek sonra bitcek diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozi_

şimdi kuru aküyle denedim 7 ah sonuç gerçekten güzel ışık gitmesi çok az ama aküyü yiyor teyp resmen hem şarj hem teyibi bağladım daha büyük kapasitelerle şarj daha uzun gider ama kullanışlı olmaz oda insanın kafasını yorar müzik zevkinin içine eder akü şimdi bitcek sonra bitcek diye

Hehe iyiymiş :)
    ama o aküyü iyi bi ses sistemi 15dk da içer hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 21 Şubat 2008; 17:03:47 >
  • quote:

quote:

şimdi kuru aküyle denedim 7 ah sonuç gerçekten güzel ışık gitmesi çok az ama aküyü yiyor teyp resmen hem şarj hem teyibi bağladım daha büyük kapasitelerle şarj daha uzun gider ama kullanışlı olmaz oda insanın kafasını yorar müzik zevkinin içine eder akü şimdi bitcek sonra bitcek diye

benimkine 22amperx2 psu zor yetiyorörneğin benimki onu 30 sanıyedi içer

• quote:

quote:

quote:

Akü dahi kullanılsa anlık baslarda voltaj düşümü yaşanıyor maalesef.Bizim yaptığımız psulu besleme sistemleri ise eğer kaliteli ürünler kullanılırsa aküye göre daha stabil bir besleme sağlıyorlar diyebilirim.Voltaj düşümü fazla yapmıyorlar.Aküde ise ani akım çekmelerde,özellikle kısa baslarda voltaj düşümü hissediliyor.

• quote:

DC 12V Beslemesi olarak kaliteli psulardan besleme yapabilirsiniz.
    Adaptörlere göre daha ucuz,daha verimli,daha güvenilir olduklarını belirtmek gerek.

Ayrıca @Audiocu hocam,resimdeki 4 psu için 46A demişsiniz de,bunlar o akımı ancak "anlık" olarak verebilir.
    O 4 cihazın arıza vermeden sürekli verebileceği akım ancak 30A civarında olur bilginize...

diablo kardeş belirttiğin için teşekkürederim. benim 46 amperden kastım anlık 46 amperdi yazmayı unutmuşum sürekli olarakda 30 amper verir.
  • quote:

quote:

quote:

• ARKADAŞLAR EĞER İSTANBULDAYSANIZ VEDE KARAKÖYE YAKINSANIZ ORDA ELEKTRONİKÇİLERDEN TRAFO ALIP KENDİ ADAPTÖRÜNÜZÜ KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ...VE BUNA ARTI OLARAK HURDACILARDA UPS BULABİLİRSENİZ İÇİNDEKİ TRAFOYU ALIN+2 KÖPRÜ DİOT+2 KONDANSATÖR 10000Mh UÇARSIN IZ.UPSDEKİ TRAFOLAR DEHŞET OLUYOR.1000 LİK BENDE VAR ÜÇ ÇIKIŞLI CANAVAR GİBİ KULLANIYORUM VE ARTI KOLONLARADA LED BAĞLI MÜZİKTEKİ BAS ŞİDDETİNE GÖRE YANIYOR..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tempraclube

ARKADAŞLAR EĞER İSTANBULDAYSANIZ VEDE KARAKÖYE YAKINSANIZ ORDA ELEKTRONİKÇİLERDEN TRAFO ALIP KENDİ ADAPTÖRÜNÜZÜ KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ...VE BUNA ARTI OLARAK HURDACILARDA UPS BULABİLİRSENİZ İÇİNDEKİ TRAFOYU ALIN+2 KÖPRÜ DİOT+2 KONDANSATÖR 10000Mh UÇARSIN IZ.UPSDEKİ TRAFOLAR DEHŞET OLUYOR.1000 LİK BENDE VAR ÜÇ ÇIKIŞLI CANAVAR GİBİ KULLANIYORUM VE ARTI KOLONLARADA LED BAĞLI MÜZİKTEKİ BAS ŞİDDETİNE GÖRE YANIYOR..

senin adaptör boştayken kaç volt dc veriyor? öyle bi trafo ıkı dıyot bı kondansatörle olmaz bu işler düşüğnmek tasarlamak en önemlisi iyi bir regüle devresi yapmak gerek, şayet gerilim 17 volt ları görürür. Millet o kadar cihazını bağlıcak böle baştan sağma iş yapılmaz hele hele sistemin altyapısı gibi önemli bir kısımda !!!

• 1: NEXT&NEXSTAR(YUMATU) VCD/MP3 ÇALAR
    2: 2 TANE DUAL 2*500 WATT(MADE İN GERMANY)
    3: 2 TANE PIONNER 9650
    4: 2 TANE PIONNER TİZ
    5: 2 TANE MİD 10 CM
    6: 3*30 LUK LED ÇUBUKLARI BAĞLI(MAVİ)

PERT ARABADAN KALANLARIM..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.