Şimdi Ara

C200d - 320i ed arasında fikirleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • C200 d ile 320i ed arasında kaldık. Fikirleriniz nelerdir. İkiside 2016 olacak. Fiyatlar kafa kafaya. Yorumlarınızı bekliyorum. Mobil olduğum için tam açıklayıcı yazamamış olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amaç yakıt ekonomisiyse C200d,amaç performans ve sportif sürüşse 320i.

320i sahibiyim,şehiriçinde sanıldığı kadar ekonomik değil ama uzun yolda gayet ekonomik.Performans olarak 320i fersah fersah üstündür.

İç mekan kalitesi olarak C200d,sürüş karakteri olarak 320i önde.

C200d AMG paketle,320i M paketle şahane duruyor.

320i ile ilgili sorunuz olursa seve seve cevaplarım.

• Fake konu. Profilden anlarsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Fake konu. Profilden anlarsınız.

Al işte.

Üşenmeden de yazdım o kadar.Neyse artık sağlık olsun,başkaları faydalanır belki

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Fake konu. Profilden anlarsınız.

Ağzımı bozmak istemiyorum da bu foruma üye tarihime falan bak açtığım konulara bak ne zaman fake konu açmışım bi gör. Profille arabanın ne alakası var . Ya da herneyse sen haklısın

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Amaç yakıt ekonomisiyse C200d,amaç performans ve sportif sürüşse 320i.

320i sahibiyim,şehiriçinde sanıldığı kadar ekonomik değil ama uzun yolda gayet ekonomik.Performans olarak 320i fersah fersah üstündür.

Valla fanatiklik yapmadan gayet güzel açıklamışsınız
  • quote:

hocam şehir içi ortalamanız nedir acaba 320 ile?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brifing

quote:

Hocam dipgaz kullanırsanız,9-10 LT görmeniz mümkün ama gaz pedalının altında yumurta varmış gibi basarsanız 7-8 LT arası tüketim mümkün.

Uzun yolda gayet ekonomik.Kocaeli-Bodrum ve Kocaeli-Kapadokya arasını 5-6.5 LT arası tamamladığımız oldu kaç kez.C veya D sınıfı 1.6 dizellerde rampalarda bayıldığınız yerlerde 320i'de Sport moda takın cayır cayır çıkarsınız her yeri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mcuk

quote:

Valla fanatiklik yapmadan gayet güzel açıklamışsınız

Teşekkür ederim hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brifing

quote:

Hocam dipgaz kullanırsanız,9-10 LT görmeniz mümkün ama gaz pedalının altında yumurta varmış gibi basarsanız 7-8 LT arası tüketim mümkün.

Uzun yolda gayet ekonomik.Kocaeli-Bodrum ve Kocaeli-Kapadokya arasını 5-6.5 LT arası tamamladığımız oldu kaç kez.C veya D sınıfı 1.6 dizellerde rampalarda bayıldığınız yerlerde 320i'de Sport moda takın cayır cayır çıkarsınız her yeri.

dip gaz 9-10 litre istanbul içi flnsa bence 170bg lik benzinli bir araç için hiç fena bi deger degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brifing -- 19 Ocak 2016; 23:38:35 >

• Sirf o direksiyon hissi icin 320i ed alirim :)

Gecen ikame arac olarak verdiler, 1 gun beraberdik.

Ozellikle belirteyim; lci f30 dan bahsediyorum.

Makyajsizlar da fena degildi ama bu bambaska olmus. Yaptiklari iyilestirme kendini hemen hissettiriyor. Dusuk hizlarda farki pek anlayamiyorsunuz ama 90-100 kmh uzerindeki tepkileri tek kelime ile muhtesem. Dolu dolu. Yeni nesil direksiyonlarda daha iyisi muhtemelen yoktur.

Onun harici performans beklentiniz yoksa, c serisi elegantligiyla one cikiyor. Tableti gormezden gelirsek, ic dizayni ve isciligi sinifinin uzerinde. Sonucta mercedes kalitesi. Ama benim tercihim 320i ed olurdu.

• c200d genel olarak üstün fakat ben kendime alıcak olsaydım M paket+ M jantlı bir beyaz F30 alırdım
  • M paket birax bütçeyi aşıyor ve birazda aile arabası olacak şekilde düşünüyoruz. Ayrıca yakıt tüketimi c200 ü işaret ediyor ama c serisi sanki çakma mercedes gibi ben mi yanlış düşünüyorum

• bu aralar c180 imi satıp yerine araç almayı düşünüyorum, 4 gün önce mengerler ve teknik oto bursa ya gidip 150 bin civarındaki araçları inceledim, en beğendiğim araç 320i ed idi.Sebep olarak yeni c'ye göre içi daha ferah geldi bana , neredeyse 520i kadardı iç hacim.Siz ne dersiniz o an içinmi öyle hissettim acaba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oRLaNDo -- 20 Ocak 2016; 0:27:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aile aracı olarak alınacaksa C200d daha iyi olur tabi ki. Yakıt tüketimi olsun, ağırlığı olsun, iç mekan kalitesi olsun C serisi daha iyi, bir 320i kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Ama araçtan zevk almak istiyorsanız, sportif bir sürüş tarzınız varsa, iç mekan kalitesi sizin için o kadar da önemli değilse kesinlikle 320i öneririm. Özellikle ayağınızı gazdan çekince gelen blow-off sesi sizi inanılmaz bir şekilde tahrik ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EkmekArasıEtiPuf

M paket birax bütçeyi aşıyor ve birazda aile arabası olacak şekilde düşünüyoruz. Ayrıca yakıt tüketimi c200 ü işaret ediyor ama c serisi sanki çakma mercedes gibi ben mi yanlış düşünüyorum

Aile arabası olacaksa ekonomi ve konfor ön planda olmalı, o yüzden c200d diyorum.
  • Ortalama 11-12 Litre ile gezmeyi göze alıyorsanız şehir içinde (İstanbul), şehir dışında da gazlamazsanız çok rahat 6-7 litrelerde yolculuk yapabilirsiniz 320i tercih edin derim.

C200d ile yakıt tükeminde avantajlı olmak dışında bence artısı yok.

Perfomans, iç hacim, teknoloji, şanzıman, motor kalitesi, sürüş keyfi, dış görünüş gibi konularda 320i derim.

Yakıt tüketimi konusunda da yoğun olarak şehir için ise c200d avantajlı.

Test edin tekrar tekrar. Mümkünse ailenizle birlikte test edin.
  • C180 Amg de düşünebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oRLaNDo

bu aralar c180 imi satıp yerine araç almayı düşünüyorum, 4 gün önce mengerler ve teknik oto bursa ya gidip 150 bin civarındaki araçları inceledim, en beğendiğim araç 320i ed idi.Sebep olarak yeni c'ye göre içi daha ferah geldi bana , neredeyse 520i kadardı iç hacim.Siz ne dersiniz o an içinmi öyle hissettim acaba :)

c180 ne yakıyor hocam
  • darkcald kullanıcısına yanıt
    yoğun dur kalk 11-12 lt, akıcı şehiriçi trafikte 9-10 lara kadar düşüyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.