Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (262. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
514.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vites geçişini nasıl hissediyorsun cvt de vites geçişi Yok zaten vites Yok... yorumlarınız o kadar saçma ki yorum yapmak bile içimden gelmedi. Gidin test sürüşü yapın boya ustasıyla beraber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

Vites geçişini nasıl hissediyorsun cvt de vites geçişi Yok zaten vites Yok... yorumlarınız o kadar saçma ki yorum yapmak bile içimden gelmedi. Gidin test sürüşü yapın boya ustasıyla beraber
    Yanlış kişiyi (beni) etiketlemişsiniz hocam. Vites geçişleri ile ilgili bir yorumum olmadı. Yalnız 2 kelam edeyim. Tasarımında ve teknolojisinde geçmeli dişli (vites) yok, bunu herkes biliyor. Ama CVT de ki oluşturulan sanal vites geçişleri 3000 devire doğru çok anlık olarak gayet net hissediliyor ve bu çok normal. Ayrıca CVT'li MultiDrive S modellerin kullanıcı kitabının bazı bölümlerinde de vites ifadesi kullanılıyor zaten ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 14 Ağustos 2018; 20:0:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• CHR'da performanslı kullanımda bile çok dikkat etmezseniz vites geçişlerini hissetmezsiniz. Normal kullanımda hemen hemen hiç hissedilmiyor ayrıca. Aslına bakarsanız hibrit modelinde aslında bir şanzımanda yok. CVT'yi taklit etmeye çalışıyor.
  • Navigasyon güncellemesini kendim yapayım dedim. Araç ve navigasyon modelini seçtim. Nasıl yapılacağı şekillerle anlatılmış. Son aşamada anlatılanları uygulamam için bağlantı verilmiş. Tıkladığımda aşağıdaki pencere ile karşılaştım Aracın Türkiye'de üretildiğine eminiz değil mi ?

C-HR Toyota Ana Konu
  • Arkadaşlar merhaba şu an tatil dolayısı ile şehir dışındayım 1 haftadır başıma ilginç birşey geliyor daha önce başına gelen olduysa yardımcı olabilir mi tatil dönüşü servise uğrayacağım ama kusa vadede ne yapabiliriz onu öğrenmek istiyorum. Arabayı park etmek istediğimde geri manevra yaparken ekran kapanıp kamera görüntüsü güdiyor ekranda cihazı kapattığımızdaki gibi ses kapalı yazıyor vites değiştirip tekrar geri vitese takmamda problemi çözmüyor hatta geri vites yerine nötr viteste 1 2 saniyeliğine geri görüş kamerası görüntüsü gelip tekrar ekran kapandı en sonunda klasik bilgisayar mantığı ile motoru kapatıp açınca normal fonksiyonunu yapmaya başladı. Son olarak ara ara motor ilk çalışmada takılı usb yide görmeme yapıyor usb yi söküp takınca düzeliyor fikri olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: semihefe

Ben 10 gün önce hurda indirimi ile 122.000 e aldım. Bu rakamın daha altına alınabileceğini sanmıyorum. Alınabilse kesin alırdım. Çünkü araya çok hatırlı kişi soktum ancak bu kadara düştüler.
    Hocam merhaba.sormak istedigim şey hurda indirimi meselesi nasil oluyor guvenlimi.sizin adiniza alinip satilan hurdadan sorun cikma ihtimali yokmu.piyasada o araçlar tespit edildimi siz ceza yiyormuşsunuz.yani bu işlem guvenle yapılıyormu.birde advance modeline otimatik katlanir dikiz aynalari yaptirabiloyirmuyuz.cevaplariniz için çok teşekkür ederim

• Hocam merhaba.sormak istedigim şey hurda indirimi meselesi nasil oluyor guvenlimi.sizin adiniza alinip satilan hurdadan sorun cikma ihtimali yokmu.piyasada o araçlar tespit edildimi siz ceza yiyormuşsunuz.yani bu işlem guvenle yapılıyormu.birde advance modeline otimatik katlanir dikiz aynalari yaptirabiloyirmuyuz.cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

• kartel1 K kullanıcısına yanıt
    Serviste sistemi yeniden yuklerlerse buyuk ihtimalle duzelir sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavimavi35

Hocam merhaba.sormak istedigim şey hurda indirimi meselesi nasil oluyor guvenlimi.sizin adiniza alinip satilan hurdadan sorun cikma ihtimali yokmu.piyasada o araçlar tespit edildimi siz ceza yiyormuşsunuz.yani bu işlem guvenle yapılıyormu.birde advance modeline otimatik katlanir dikiz aynalari yaptirabiloyirmuyuz.cevaplariniz icin simdiden tesekkurler
    Elektrikli bagaj kapagi bile yapmaya baslamis servisler ancak 3000 tl civari. Ayna islemi genelde araclarda bir modul ile cozuluyor, fakat servis yapmazsa elektrik aksami garanti disi kalabilir.

• mavimavi35 M kullanıcısına yanıt
    Hurda indirimi tanamen bürokratik bir olay.

Genelde yetkili satıcılar bu kanun çıkmak üzere iken veya çıktıktan sonra piyasada ne kadar ucuz araç varsa satın alıyorlar. Mesela şu an Türkiyenin en büyük ikinci el satış sitelerinde en ucuz araç 4-5 bin TL.

Yetkili satıcılar bu araçları size satış yapıyorlar. Bu satış tamamen kağıt üzerinde oluyor. Siz aracı görmüyorsunuz bile. Zaten 2-3 saat sonra araç hurdaya ayrılıp kayıtlardan düşülüyor ve devletin yetki verdiği hurda merkezlerine teslim ediliyor. Size de 10.000 TL ye kadar ÖTV indirim belgesi verildiği için sıfır araçta o belge kadar indirim alıyorsunuz. Yani araç zaten genelde yürüyemez durumda ve sizin üzerinizde 2-3 saat kalıyor. Aldığınız tarih/saat ve hurdaya ayrıldığı tarih/saat belli olduğu için cezalardan sorumlu tutulma imkanı yok. Zaten geçmiş cezası olan bir aracın satışı da hurdaya ayrılması da mümkün değil.

Tabii ki hayatta herşey mümkün. Araç hurdaya götürülürken birinin kafasına düşebilir. Ama bu durumda bile sorumluluk taşıyanın üzerindedir. Çünkü sizin araçla bağınız kalmamıştır.

• Aslinda, CHR'in arka kapilari yeniden normal (QQ,KUGA yada RAV4 vb) sekillendirseler ve normal acilsa,segmentinde aileler tarafindan da tercih edilebilir hale gelebilir.Hem arkadaki klosrofobik ortam da ortadan kalkar.Piyasaya CHR family diye sur misal,qq vb araclara ciddi rakip olir.Satis hacmi artar benc3🤔🙂

• Arkadaşlar tamamen zevk meselesi fakat CHR yerine biraz daha bütçe sıkıştırılıp Rav4 tercihi mantıklı olur mu? ÖTV indirimli alacağım da Rav4 şu sıralarda 200 bin tl üzerine çıktı. Nissan quashqai den başka bir seçenek de kalmıyor CHR dışında. Nissan da istemiyorum. Kafam biraz karışık.

• hannibal kullanıcısına yanıt
    Aslinda anlatmak istedigim tam da bu; RAV4 pahali ve 2.0 motor var,QQ ise guzel ama servis vb sorunlar nedeniyle tercih etmek istemiyor,mecburen CHR'a yoneliyoruz ama bir QQ gibi yada Rav4 gibi aileye uygun degil,arka taraf cok basik ve karanlik.O nedenle aileler cok tercih etmiyor,halbuki kucuk kapi modifikasyonu ile (normal acma kapama ve normal camli) arac coupe goruntusunden cikip aileler icin daha uygun bir hale gelebilir.Boylece QQ,KUGA ,3008 ,ATECA ,Kadjar gibi araclara aileler icin daha iyi alternatif olabilir.

• PNOUMA kullanıcısına yanıt
    Alternatif olarak Kuga ve Rav4 iyi bir seçenek fakat ötv indirimi nedeniyle 200 bin tl bantı üst sınır. Bu nedenle Seat alternatif olabilir ama nedense içime sinmiyor. Chr ilk çıktığından beri ilgi odağım fakat Yeni bir araba, bir corolla efsanesi gibi olur mu bilinmez. Yani 1-2 Yeni kasa çıkarıp hyundai ix35 gibi piyasadan silinecekse diye çekincelerim var. QQ hakkında yorum bile yapmayacağım. Citroen C5 suv tarzı çıkacakmış yıl sonuna ama o da 200 bin tl üzeri olur gibi geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ürün gamında RAV4 varken niye böyle birşey yapsın ki? Sonuçta bu saçma vergi olayı bize mahsus.Dünyada aile SUV'u olarak satış rekorları kırıyor Rav4.

CHR'nin açılımı Coupe Hide Ride yani yerden yüksek kupe araç. O yüzden tasarımın değiştirmezler, kupe araçların tasarımı hep böyle olmuştur,arka camlar dardır ve arkası az basıktır. 2+2 konseptinde araç olur bunlar.

CHR tasarım ve tarz olarak şu anda piyasa da tekel. Üretimin ve serinin devam edeceğini düşünüyorum. Aracın bence tek ihtiyacı 150-180 HP civarında canlı bir motor seçeneği ve cam tavanın olmayışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 28 Ağustos 2018; 22:33:3 >
  • hannibal kullanıcısına yanıt
    İx35 piyasadan silinmedi. Önceden tucson du ix35 oldu sonra tekrar tucson oldu. Piyasada bunun örnekleri çok. corolla hatcback-auris, bora- jetta vb. Örnekler bolca mevcut.

• mavimavi35 M kullanıcısına yanıt
    Katlanır ayna olmuyor advance ye maalesef

• kartel1 K kullanıcısına yanıt
    Servise gidilecek muhtemelen ekran değişecek

• quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

Servise gidilecek muhtemelen ekran değişecek
    Hocam ekran nerden çıktı ? Geri vitesteyken hariç ekran görüntüsü gitmiyor onuda her zaman yapmıyor servisteki elemana ne demem lazım yada bu arızaya ekranın sebep olduğunu size düşündüren ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 7 Eylül 2018; 11:14:57 >
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.