Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (261. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tavan citasi bende bakmistim, thulenin uyan modeli var, hem hafif hem aerodinamik. O nedenle biraz pahali. Ayrica toyota kendi barlarini da satiyor, ama aksesuar katalogunda gormedim. Sahibinden sitesinde full yazan bazi araclarda var, onlarda gordum.

Portbagaj icin ise ADAC nin carpisma testlerine bakarak karar vermenizi oneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar toyotanın diğer modellerinde indirim yokken niye chr da bu kadar yüksek bir indirim yapıldı bilgisi olan var mı?

• kartel1 K kullanıcısına yanıt
    Indirimle bir alt vergi dilimine giren araclarda ekstra indirim varmis gibi oluyor. Bu durum baska markalarin modellerinde de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

Indirimle bir alt vergi dilimine giren araclarda ekstra indirim varmis gibi oluyor. Bu durum baska markalarin modellerinde de var.
    Biraz daha açıklama şansın var mı hocam tam anlayamadım.

Mesela soyle olabiliyor, %2 veya %3 gibi bir indirim yapiyorlar, OTV vergi dilimi %60tan %50ye dusuyor. O zaman aracin fiyati ciddi indirime girmis gibi oluyor. Halbuki vergi diliminden kaynaklaniyor esas indirim. Bazi modellerde bu kadar indirim yaptiginda firma, vergi dilimini etkilemiyor, o nedenle dusuk bir indirim varmis gibi oluyor.

Oranlari ornek olmasi acisindan verdim.

• quote:

Mesela soyle olabiliyor, %2 veya %3 gibi bir indirim yapiyorlar, OTV vergi dilimi %60tan %50ye dusuyor. O zaman aracin fiyati ciddi indirime girmis gibi oluyor. Halbuki vergi diliminden kaynaklaniyor esas indirim. Bazi modellerde bu kadar indirim yaptiginda firma, vergi dilimini etkilemiyor, o nedenle dusuk bir indirim varmis gibi oluyor.

Oranlari ornek olmasi acisindan verdim.
    Cevap için teşekkür ederim ama bu durum piyasada chr tutmadı o yüzden eldeki stokları bitirmeye çalışıyorlar diye algılanıyor. Hem marka değeri hem ikinci el piyasası sıfır fiyat yüzünden sıkışıp kalıyor ek olarak bu indirimden 1 hafta önce chr alan kişilerin yerinde olmak istemem.

Gurcistandan ingiltereye kadar bircok ulkede chr satiliyor. Belki bizdeki sedan beklentisi oldugundan yeterince hitap etmemis olabilir. Ama genel olarak ben memnunum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gurcistandan ingiltereye kadar bircok ulkede chr satiliyor. Belki bizdeki sedan beklentisi oldugundan yeterince hitap etmemis olabilir. Ama genel olarak ben memnunum.
    Bende memnunum o konuda sıkıntı yok ama bu indirimler model üzerinde sürekli bir fiyat baskısı ve talebi oluşturacaktır.(Özellikle sıfır araç satışlarında)

Dun reklamlarda da gordum tv de. 23 bin tl indirimle sinirli sayida diyordu.

• quote:

Dun reklamlarda da gordum tv de. 23 bin tl indirimle sinirli sayida diyordu.
    Ben bayiye telefon açıp sordum hemen verebiliriz buyrun gelin görüşelim dediler.

• 19.07.2018 itibariyle;

1.2 Advance Otomatik + TTS ile aranıza katıldım.

Merak edenlere metalik boya ilaveli modeli hurda indirimi ile 122.000 TL ye aldım. Rengi elmas gri. 720 TL ilave ile +2 yıl garanti ve 1150 TL ilave ile boya koruma aldım.

Şimdilik herşey yolunda. 4 camın kumandadan açılıp kapanma özelliğini aktif hale getirmek için işçilik istediler. Vermem deyince ücretsiz yaptılar.

Touch ekranda gelen telefonun kime ait olduğunu göstermiyor ama bu konu sanırım 2-3 sayfa önce soruldu. Birazdan okuyacağım.

• semihefe kullanıcısına yanıt
    Hayirlisi olsun gule gule kullanin. Normalde ucretsiz yapiyorlar kumanda isini, para istemelerine sasirdim.

• Ben denedim bizim araçlar motorin ile çalışmıyor ;-) 5 gün boyunca burnumdan geldi tatilim zehir oldu. Emin olmadan sakın aracınızın başından ayrılmayın. Her ne kadar pompalar uymasada azimli gençlik bu işi başarıyor. Hatta serviste aracımın peşinden koştururken chr hibrit bir aracında aynı akıbete maruz kaldığına şahit oldum. En azından Konya civarından geçerken dikkat edin....

• mustul M kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: semihefe

19.07.2018 itibariyle;

1.2 Advance Otomatik + TTS ile aranıza katıldım.

Merak edenlere metalik boya ilaveli modeli hurda indirimi ile 122.000 TL ye aldım. Rengi elmas gri. 720 TL ilave ile +2 yıl garanti ve 1150 TL ilave ile boya koruma aldım.

Şimdilik herşey yolunda. 4 camın kumandadan açılıp kapanma özelliğini aktif hale getirmek için işçilik istediler. Vermem deyince ücretsiz yaptılar.

Touch ekranda gelen telefonun kime ait olduğunu göstermiyor ama bu konu sanırım 2-3 sayfa önce soruldu. Birazdan okuyacağım.

Toyota Chr 1.2 Turbo 4x2 Advance Multidrive S*
    127,050 liste fiyatı bu. Fakat gerçek anlamda fiyat alan varmı veya son olarak ne olabilir?

• sabrifidan kullanıcısına yanıt
    Ben 10 gün önce hurda indirimi ile 122.000 e aldım. Bu rakamın daha altına alınabileceğini sanmıyorum. Alınabilse kesin alırdım. Çünkü araya çok hatırlı kişi soktum ancak bu kadara düştüler.

• cam tavan gelsin kac lira olursa olsun alacagim. 2019 da gelecek diyorlar, insallah dogrudur

• mario gomeeeeeez kullanıcısına yanıt
    Malesef cam tavan gelmeyecek, sunroof ve moonroof makyaj da olmayacak..

• C-HR 1.2lt indirimli araçların stokları sınırlı, advance olan bitti gibi birşey bayilerde. Düşünen varsa tavsiye ederim f/p açısında şu anda rakibi yok.

Firma indirim yapar tutmadı olur, zam yapar şımardılar derler kısacası bu işin sonu yok, araçlarda sorun yok, çıktığından beri saçma sapan bir konudan servise hiç girmediler,özellikle şanzıman motor uyumu üst düzeyde.

Ayrıca internette ikinci el ilanların hemen hemen hepsi TSS olmayan versiyonu. Zamanında da uygun fiyata aldı çoğunluk,hem eldeki değerlendirmek hem de makul fiyata satıp TSS versiyonuna geçmek isteyen çok kişi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esb06

Merhabalar,

Arkadaşlar Ankara toyan da araca baktım, niyetim var ama 1.2 multidrive olduğu için ve bu vites eskiden berbat olduğu , vites geçişlerini aşırı hissettirdiği ve yığıldığı için 1.8 ' e yoneldim.

Onunla ilgili de aşırı hantal yorumlarını okuyunca araçtan biraz uzaklaştim.

Tavsiyeniz nedir ?
    Hocam bence Toyan'dan uzak durun. Kapı komşumuz dahil birçok kişi aldığı sıfır aracın aylar ve yıllar sonra sonradan ölçüm ile boyalı olduğunu öğrendiler. Ya da boya ustası alıp gidin. Adamlar biraz sahtekar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.