Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (263. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
514.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgisayar olsa kamera gitmiş, kabloyu sök tak düzelir derdim

Bu hibrit araç ile uzun kullanım yakıt ortalamasını merak ediyorum, paylaşabilecek var mı arkadaşlar?

5-10 bin km veya üstünde kullanıp toplam ortalamayı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartel1 K kullanıcısına yanıt

Bu hibrit araç ile uzun kullanım yakıt ortalamasını merak ediyorum, paylaşabilecek var mı arkadaşlar?

5-10 bin km veya üstünde kullanıp toplam ortalamayı... Geçenlerde bir arkadaş 5.2 litre dedi de yüksek mi ne dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

5-10 bin km veya üstünde kullanıp toplam ortalamayı...
    Problemin donanımsal olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Bu probleme ilave olarak geçen gün radyo dinlerken gösterge paneline baktım (direksiyonun altındaki bilgi ekranından bahsediyorum) radyo kanallarının ismini yazması gerekirken ekran boş kanalı değiştiriyorum ama isimler ekranda görünmüyor motoru kapa aç yapınca düzeldi. Muhtemelen yazılımda bir bug var müsait olunca servise gidip bakacağım.

Başka benzer problemleri varsa dediğiniz daha mantıklı hocam.

Bu arada aracınız kaç km de ve toplamda ortalama tüketim ne durumda acaba, kontrol ediyor musunuz?

• quote:

Başka benzer problemleri varsa dediğiniz daha mantıklı hocam.

Bu arada aracınız kaç km de ve toplamda ortalama tüketim ne durumda acaba, kontrol ediyor musunuz?
    Başka bir problemim yok araç 13000 de ortalama yakıt 6,5 gösteriyor ama benim kullanımıma bağlı olabilir
    Başka bir arkadaş da 5.2 demişti ama bu ve 6.4 değeri 3.5 litre iddia eden bir araç için çok yüksek değerler bunlar. Benzinli Civic kullanıyorum Lpg yok 5 bin km ortalaması 7.2 litre falan.

Yüz bin civarına 2017 Chr hibrit ikinci el ve sıfır Civic düşünmüştüm ve Civic almıştım. Aklım kaldı Chr da, acaba alsam ne olurdu diye. Şu anki durumda Lpg li Civic daha ekonomik oluyor o zaman. İleride Lpg ekleme ihtimalini de düşünerek aldım Civici zaten.

Nerde kaldı hibrit ekonomisi o zaman

Yanlış anlamayın amacım taş atmak değil, beğendiğim güzel bir araç Chr ama hibrit için iddia ettiği gibi ekonomik olmaması kötü olmuş.

• quote:

Başka bir arkadaş da 5.2 demişti ama bu ve 6.4 değeri 3.5 litre iddia eden bir araç için çok yüksek değerler bunlar. Benzinli Civic kullanıyorum Lpg yok 5 bin km ortalaması 7.2 litre falan.

Yüz bin civarına 2017 Chr hibrit ikinci el ve sıfır Civic düşünmüştüm ve Civic almıştım. Aklım kaldı Chr da, acaba alsam ne olurdu diye. Şu anki durumda Lpg li Civic daha ekonomik oluyor o zaman. İleride Lpg ekleme ihtimalini de düşünerek aldım Civici zaten.

Nerde kaldı hibrit ekonomisi o zaman

Yanlış anlamayın amacım taş atmak değil, beğendiğim güzel bir araç Chr ama hibrit için iddia ettiği gibi ekonomik olmaması kötü olmuş.
    Hocam benim araç hibrit değil yanlış anlaşılma var herhalde siz bana yakıt ortalamasını sordunuz diye benimkini yazdım hibritin ortalaması ne kadar bilmiyorum benim için hibritin tek dezavantajı var oda yıllık mtv si. Ben 750 tl civarı öderken hibrit yanılmıyorsam 2700 ödüyor yani yakıt ekonomisinin bir anlamı kalmıyor. Devlet senin yapmayı planladığın tasarrufu tek kalemde kendi kasasına atıyor. Yanılıyorsam diğer arkadaşlar düzeltsinler lütfen. İyi günler

Pardon hocam. Ben konuyu Chr hibrit konusu olarak düşünüyorum, dikkat etmemişim.

Benzinli ise yakıt tüketimi iyi o zaman.

Vergisi 750 lira, 1.6 motor için 1500 civarı, 1.8 hibrit için 2300 liraymış.

Benzinli modelin 6.5 tüketimi varken hibrit 5.2 yine yüksek sayılır o zaman. Dediğiniz gibi farkı vergi alıyor zaten. 10 bin km de 700 lira tasarruf edecek ama yılda 1500 lira fazla vergi ödeyecek. Garip

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Dostum hybrit ekonomisi özellikle büyük şehirlerde dur kalk için inanılmaz değerler buluyor civik ile şehir içi yoğun kullandığınızda ortalama 9-10 lara çıkar hybrit ise 4-4.5 düşer bu sizin kullanım aalışkanlığınıza da bağlı ben Edirne-İst otobandan yaklaşık 20.000 km yaptım 2 yılda cruise kontrol ile 100-110km ile 5-5.5 lt ortalama birde bu yönden bakmak lazım
  • drdonanım D kullanıcısına yanıt
    Hocam benzinli için alternatif olabilir hibrit ancak Civic Lpg şansı varken alternatifi olamıyor maalesef, bence... ya da benim için en azından.

Yılda 15-20 bin km kullanacak ki o da büyük kısmı şehir içi kullanım yapacak da ancak avantajlı oluyor. O da bize gelmiyor.

• Navigasyon olmayan araca daha sonra navigasyon uygulaması yüklenebilir mi ?
  • Evet 5bin gayme cik. onun yerine aypon yapıştır ön konsola daha uyguna gelir.
  • arkadaşlar son günlerde sahibindende arka arkaya 2018 chr ilanları açılıyor ve ilanı açanlar genellikle toyota bayileri oluyor bunun hikmeti nedir? daha önce de bayiden satılık ilanları yoğunlaşmıştı ama onlar 2016 model test sürüş araçlarıydı test araçları 2018 model ile değiştirilince bu arabaları aynı anda satışa çıkarmışlardı ama bu olay farklı bunların hemen hepsi 2018 ve düşük km.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 18 Eylül 2018; 15:25:28 >
  • Nakite çevirmek için bazı test araçları satılıyorlar, kredi çekmek zor, faizleri de malum. Bu araçlar sıfır gibi birşey daha yeni alındı çoğu, düşünen varsa alsın derim.

• 2018 modele bagaj açma kiti uygulaması hakkında bilgisi, fikri ve önerisi olan var mı?

Fiyat ?

Kumandadan açma fonksiyonu?

Bilgi verene şimdiden teşekkürler.

• 4 bin TL civarında, kumandaya 4 defa ( daha az da belki programlanabilir sormak lazım ) basarak açılabiliyor ayrıca yine kumandadan kapanabiliyor. Bagajdaki veya içeride düğmeye basarak da açılabiliyor. Bagaj altı ayak sensörü yok, ayağı sallayarak açılmıyor. Gerekli mi, bütçesi olan için tabi işlevsel bir aksesuar sonuçta ama olmazsa olmazda değil tabi.
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.
    4.000 TL ciddi rakam.
    Kumandadan açılıp kapanması güzel bir özellik. Eğer kumanda işlevi olmasaydı sadece AVM girişlerinde bagajı kontrol eden arkadaşa hizmet eden bir özellik olurdu o kadar.
    Ama yine de maliyet düşünmeyi gerektirecek kadar çok.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Hybrid yakıt tüketimini ben de merak ediyorum ama neden 1.8 cc bu araç MTV si fazla olmaz mı 1.5 cc falan olsaydı keşke.
  • Civic dediğiniz araç 1300 kg , C-HR 1500 kg civarında. Arada 150-200 kg civarında fark var. CHR'de 3-4 lt tüketimde hatta az sabırlı ise 3.5 lt tüketimde değerlerini yapabiliyorsun şehir içinde.

Dikkat edilmeden yapılan karışık tüketim verileri de 5-6 lt aralığında ortalama. Civic ile yaklaşık aynı ağırlıkta olan Auris'te bu 4-5 lt.

LPG'ye karşı avantajı LPG fiyatlarının kaç olacağı ile alakalı bir durum.Sonuçta LPG'da araç aslında litre olarak daha fazla tüketiyor.Şu anda güney bölgelerinde Aygaz 3,8 TL'ye fiyata dayandı. Benzin ise 7 TL.

Yok ben ekonominin dibine vuracağım dersen Hibrit araç alır üstüne bir de LPG' takarsın ne diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 6 Ekim 2018; 9:38:20 >
  • Selam,

Bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Bir yazılım ile ekranı android ekrana dönüştürdüğünü ve bir tablet gibi kullanabieceğimizi iddia eden site var. Hem de Türkiyede.

http://www.corvin.com.tr/1592-toyota-chr-interface-android-multimedya-navigasyon

Fiyat mantıklı duruyor. Deneyen var mı? Garantiyi bozar mı?

• 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.