Şimdi Ara

Buzdolabının yanları çok ısınıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a beyler.Buzdolaplarının yanları ısınırmış buna normal diyorlar ama el vuramayacak kadar ısınıyor.En az 40 derece vardır.Bu normal mi ?

• No-frost buzdolablarında hem de yaz aylarında bu normal ama siz yinede kompresör yanmasın diye önlem alabilirsiniz. Mesela dolabın yan taraflarında en az 20 cm boşluk bırakmak gerekiyor. Buzluk kısmını -18 soğutucu kısmını ise 4 veya 6 ya getirmeniz. Bir de dolabın arkasında motorun (kompresör) üzerinde plastik buharlaştırma kabı vardır. Onun içine 3-4 tane buz parçası atın ya da 2 su bardağı soğuk su ekleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hikmetim

No-frost buzdolablarında hem de yaz aylarında bu normal ama siz yinede kompresör yanmasın diye önlem alabilirsiniz. Mesela dolabın yan taraflarında en az 20 cm boşluk bırakmak gerekiyor. Buzluk kısmını -18 soğutucu kısmını ise 4 veya 6 ya getirmeniz. Bir de dolabın arkasında motorun (kompresör) üzerinde plastik buharlaştırma kabı vardır. Onun içine 3-4 tane buz parçası atın ya da 2 su bardağı soğuk su ekleyin.

Yanlarında baya boşluk var arkasında ise 10 cm lik boşluk mevcut.Dondurucu -18 soğutucu 3 dereceye ayarlı.Fan çalışmıyorsa çok ısınır demişler.Arka kısma baktım ama dıştan gözükmüyor.Plastik bir koruma ızgarası var.Zaten içi de baya bir toz olmuş.Söküp bakacam artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 20 Temmuz 2021; 23:15:31 >
  • Cerade kullanıcısına yanıt
    O kapağı 2 vida tutuyor zaten söküp temizlemen gerekiyor. Linkini bıraktığım videoda nasıl temizleneceğini gösteriyor. Kolay gelsin iyi bayramlar.

https://www.youtube.com/watch?v=MgTsstfce5M&feature=youtu.be
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikmetim

O kapağı 2 vida tutuyor zaten söküp temizlemen gerekiyor. Linkini bıraktığım videoda nasıl temizleneceğini gösteriyor. Kolay gelsin iyi bayramlar.

https://www.youtube.com/watch?v=MgTsstfce5M&feature=youtu.be

Tşk ederim yardımınız için.Size de iyi bayramlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.