Şimdi Ara

Büyüyünce Boyum Kaç Olur ? (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
187
Cevap
1
Favori
7.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, 12 yaş 9 aylığım. Boyumu sabah kalkar kalkmaz ölçünce 172, gün içinde 170 çıkıyorum (Sabah kalkınca kaslar gevşek oluyor ve olduğumuzdan 1-2 cm yüksek çıkabiliyoruz.) ve boyumu iinşaat metresiyle ölçüyorum. Eczanede hiç ölçtürmedim, fakat duyduğuma göre 1-2 cm az ölçebiliyormuş inşaat metresi. Acaba erişkin dönemimde 190-195 boya ulaşabilir miyim, çünkü çevremdekiler boyumun yaşıma göre uzun olduğunu söylüyorlar. Aynı zamanda yaş olarak da olduğumdan biraz daha büyük gözüküyorum. Babam 176 ve Annem 161.

Annem ve babam kısa ama bir dayım 185, diğeri 180, dedemin kardeşi 196 ve daha 4-5 akrabamız 190 üstü. Ergenliğe 11 yaşımın sonlarında girdim yani geç değil. (Doktora gittik, ergenlik yaşımın normal olduğunu söyledi.)

**Konuyu 2 ay sonra tekrardan düzenliyorum, şu anda boyum 174 ve çocuk gelişim uzmanı bir doktora da gittik. Boy konusunda özellikle konuştuk, ergenliğe girme yaşımı hiç sormadan persentil değerlere baktı ve boyun 190 olacak dedi. Bilmiyorum biraz yetersiz ve eksik bir yorumdu bence. Bu alandan anlayan abilerim, ergenliğe 11-12 yaş civarında girdim sizce ne olur cevaplarsanız çok sevinirim.**

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaann7 -- 25 Şubat 2021; 23:46:57 >

• Olum 20 yasindayim benden büyük duruyorsun teke tek ciksak alırsın shsnshsj

Erken gelismek iyi mi kotu mu bilmiom ben gerci gec gelistim lise sonda bile boy attim hatta liseden sonra da attim :D

Ve evet *yaşına göre uzunsun gelişmişsin bence 185 olursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 6 Ağustos 2020; 22:38:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaş 12 ama 16 gösteriyorsun. ergenliğe erken girmiş gibi duruyorsun. eğer öyleyse 1.80'i bile geçemeyebilirsin. kamışa su geliyor mu onu söyle ona göre cevap vereyim.

• Bu ne ya

• quote:

Orijinalden alıntı: baltalimanı seks ofisi

yaş 12 ama 16 gösteriyorsun. ergenliğe erken girmiş gibi duruyorsun. eğer öyleyse 1.80'i bile geçemeyebilirsin. kamışa su geliyor mu onu söyle ona göre cevap vereyim.

Heh hocam siz bunu biliyonuz mu

Ergenlige erken girmek mi avantaj geç girmek mi

Konu dağılıyor ama cevap aldikran sonra silerim

• Abi, ergenliğe 6.sınıfın sonlarına doğru girdim. Boyum yaşıtlarıma göre hep uzundu biraz kilo da var büyük gösteriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaann7 -- 6 Ağustos 2020; 22:44:4 >
  • kaann7 K kullanıcısına yanıt

erken girmişsin ama boyun hep uzun olduğu için kurtarırsın belki. 1.90 olman zor ama onu söyleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1593E8EC2

Heh hocam siz bunu biliyonuz mu

Ergenlige erken girmek mi avantaj geç girmek mi

Konu dağılıyor ama cevap aldikran sonra silerim

Alıntıları Göster

ne kadar geç o kadar iyi hocam. atıyorum biri 12 yaşında girdiyse 18 yaşına kadar uzar. 12 yıllık büyüme + 6 yıllık ergenlik oldu. ama başkası 14 yaşında girdiyse 20'ye kadar uzar. 14 yıllık büyüme + 6 yıllık ergenlik. geç giren kişi geç girdiği zaman kadar kar etmiş oluyor çünkü ergenlik bitince uzama durur.

• Çevremdekiler hep 190 falan diyordu da ondan sordum. Moralim bozulmadı değil tabii :) Cevabınız için teşekkür ederim iyi günler !

• Yolda gorsem abi cekerim

• kaann7 K kullanıcısına yanıt

süt içersen yararı olabilir. hala çok gençsin.

• 2019 civarında ergenliğe girdim. Sesim de baya kalın şu an, oyunlarda vs. 12 deyince inanmıyorlar.

• 180 i geçersin gerisi sana kalmış kesinlikle futbol oynama basket oyna sürekli yüz kalsiyum ve protein ağırlıklı beslen
    Uyku düzenin olsun birde oda önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanks55 -- 6 Ağustos 2020; 22:58:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 yaşındayım senden daha küçük duruyorum :) bu nasıl 12 olm

• Bacakları ağdayla mı alıyon

• Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt

Yok abi daha çok çıkmadı kıl 12 yaşındayım daha :D

• quote:

Orijinalden alıntı: kaann7

Yok abi daha çok çıkmadı kıl 12 yaşındayım daha :D

Senin yaşında benim bacaklarda erişkin erkek gibi kıl vardı ama ergenliğe 15te girdim. Şimdi 173'üm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbergin asistanı

Senin yaşında benim bacaklarda erişkin erkek gibi kıl vardı ama ergenliğe 15te girdim. Şimdi 173'üm.

Alıntıları Göster

Kaç yaşındasın abi ?

• Benim ailemde senin gibi kısa. 7.siniftan beri maximum 3 cm uzamisimdir. Suan 173 falanım. Yas 20.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Against Me -- 6 Ağustos 2020; 23:19:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.