Şimdi Ara

Bütçeye göre Mouse - Mousepad - Klavye Tavsiyesi (Güncel) (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.979
Cevap
51
Favori
71.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaand12@

Cherry MX brown Yada onun ayarında kaleye arıyorum. Fiyatı 100 tl ye kadar. Fiyat biraz düşük olduğundan mekanik olmasını çok ümit etmiyorum ama belki bilen vardır. Türkçe Q olması lazım.

O fiyata ikinci el mekanik klavye de bulamazsınız. Logitech g105 - bloody b120 tarzı klavyelere yönelin derim.
  • The Loner kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Ozaman daha ucuz bir şey bakacağım. 50-60 tl ye kadar fikrinizi alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • logitech çok kolay bozuluyor. özellikle orta tuşu. garantisi de rezalet. artık 50 liradan fazla vermem bi mouse'a.
  • Zowie EC2-A almayı planlıyorum.Şuan indirimde 229TL Rival 300 kullanıyorum elim büyük fakat benim tutuş tipime göre değil.EC2-A kullanıpta sıkıntı çeken var mı ?
  • Benim acikcasi kafam karisti.

Cok inceledim ettim tuttum. Gerek video bazinda gerekse urunleri teker teker gozlemledim. Gorunume de onem verdigim icin bircogu beni tatmin etmedi.

Ancak, her acidan cekici denebilecek Razer Taipan'la da cok ciddi bir sorun yasadim. Synapse'tan midir nedir bilmiyorum DotA 2 oynarken farenin duyarliligi kontrol disi kaliyor. Fare kafasina gore her yone gidiyor oyun icinde. Bunun yaninda, fareyi suruklerken cok zorlaniyorum. Koluma agi giriyor bir noktadan bir noktaya tasirken. ilk 1 hafta boyle bir sorunum yoktu. Yag gibi akiyordu ilk hafta. Acaba DotA 2'de mi bir cinslik var dedim yeniden kurdum ama ondan degilmis. Farede var bir sorun. Synapse'te duyarlilik ayarlarinda bir sikinti soz konusu.Synapse'i de sildim yeniden yukledim. Baska portlar denedim olmuyor. Razer Support ile iletisime gectim 2-3 hafta. Bircok yontem onerdiler. Denedim ama olmuyor. Keza baska bilgisayarda denedim fareyi ama yine ayni davraniyor. Bana, fareyi yenilememi onerdi Razer Support. Ancak amerikaya kargo masrafi olacak sonra aylarca bekleyecegim ohooooo!
    O nedenle kafam fena karisti.

Taipan almadan once gorunumunu cirkin buldugum icin eledigim Steelseries'i yeniden dusunur oldum. RoG Gladius da olabilir. Artik bilemiyorum bu Taipan'in kendisinden mi yoksa Synapse'tan mi kaynakli ama sorunu cozemedim.

Bu arada Steelseries farelerini tipki deathadder gibi buyuk ve kaba buldum tasarim olarak. ASUS RoG Gladius fena degil bu acidan ama onun da pek dayanikli olmadigini soyleyenler var.

Sonra kesilikle parlak bir sey dusunmuyorum. Tasarim yonunden ergonomi yonunden buyukluk yonunden hatta farenin tutulan yerlerinin
    siyah ve terletmeyen olmasi yonunden Taipan her seyi sunuyordu. Ozellikleri de oyle. Ama olmadi.

Ne yapacagim?

• Logitech g403 le zowie ec2 a arasında kaldım hangisini önerirsiniz sebebini de yazarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: 1158furkan

Logitech g403 le zowie ec2 a arasında kaldım hangisini önerirsiniz sebebini de yazarsanız sevinirim

Logitech g403. Çünkü led sistemi daha iyi + yazılımı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LivingDeads69

Benim acikcasi kafam karisti.

Cok inceledim ettim tuttum. Gerek video bazinda gerekse urunleri teker teker gozlemledim. Gorunume de onem verdigim icin bircogu beni tatmin etmedi.

Ancak, her acidan cekici denebilecek Razer Taipan'la da cok ciddi bir sorun yasadim. Synapse'tan midir nedir bilmiyorum DotA 2 oynarken farenin duyarliligi kontrol disi kaliyor. Fare kafasina gore her yone gidiyor oyun icinde. Bunun yaninda, fareyi suruklerken cok zorlaniyorum. Koluma agi giriyor bir noktadan bir noktaya tasirken. ilk 1 hafta boyle bir sorunum yoktu. Yag gibi akiyordu ilk hafta. Acaba DotA 2'de mi bir cinslik var dedim yeniden kurdum ama ondan degilmis. Farede var bir sorun. Synapse'te duyarlilik ayarlarinda bir sikinti soz konusu.Synapse'i de sildim yeniden yukledim. Baska portlar denedim olmuyor. Razer Support ile iletisime gectim 2-3 hafta. Bircok yontem onerdiler. Denedim ama olmuyor. Keza baska bilgisayarda denedim fareyi ama yine ayni davraniyor. Bana, fareyi yenilememi onerdi Razer Support. Ancak amerikaya kargo masrafi olacak sonra aylarca bekleyecegim ohooooo!
    O nedenle kafam fena karisti.

Taipan almadan once gorunumunu cirkin buldugum icin eledigim Steelseries'i yeniden dusunur oldum. RoG Gladius da olabilir. Artik bilemiyorum bu Taipan'in kendisinden mi yoksa Synapse'tan mi kaynakli ama sorunu cozemedim.

Bu arada Steelseries farelerini tipki deathadder gibi buyuk ve kaba buldum tasarim olarak. ASUS RoG Gladius fena degil bu acidan ama onun da pek dayanikli olmadigini soyleyenler var.

Sonra kesilikle parlak bir sey dusunmuyorum. Tasarim yonunden ergonomi yonunden buyukluk yonunden hatta farenin tutulan yerlerinin
    siyah ve terletmeyen olmasi yonunden Taipan her seyi sunuyordu. Ozellikleri de oyle. Ama olmadi.

Ne yapacagim?

Logitech g403 , g pro , g502 gibi modellere de bir bakın derim.

• 1158furkan 1 kullanıcısına yanıt
    Tabi farede ışıklar daha önemli.
  • Nasıl yani? Cidden arasında kaldım ve deneyeceğim bi yerde yok maalesef ikisini

Ben şaka olarak yazdımda lede bakıp fare alınmaz. Tutuş tipin ve oynadığın oyuna göre seç hocam.Elinin boyutu bile bazen önemli olmuyor.Logitech'in fareleri baya küçüktür yalnız.Ben olsam Zowie alırdım.
    Ek olarak ışık vs. sevmiyorsan ki bence bir işlevi yok.Ya da makro yapmayacaksan programa da gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sipihrz -- 7 Haziran 2017; 5:15:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1158furkan

Nasıl yani? Cidden arasında kaldım ve deneyeceğim bi yerde yok maalesef ikisini

G403 , zowie ec2-a'ya göre daha iyi.
    G403 sensörü 3366
    ec2-a ise 3310
    Sensör bakımından g403 daha iyi. Fps oyunları oynuyorsan işine gelir.
    İki farenin boyutu da birbirine yakın.
    İki farede her tutuş tipine uygun sayılır.
    g403'ün yazılımı var. Ama zowie'nin yok. Yazılım önemlidir. Amacın makro olmasa bile yazılım bazen lazım oluyor. Yıl 2017 olmuş , yazılımı olmayan bir mouse tercih etmem ben.
    Bunun dışında ''IŞIKLAR DAHA ÖNEMLİ'' diyen arkadaş ; evet led sistemi de bir artıdır. Sonuçta iki fareyi karşılaştırıyoruz. Birinde düzgün bir led sistemi yok. Birinde ise rgb led sistemi var. Bu da görsellik bakımından daha tercih edilesi bir ürün olduğunu gösteriyor g403'ün.
    Sonuç olarak ; ec2-a sadelik seven fps oyuncularının tercih ettiği bir fare. g403 ise daha güncel ve daha çok işlev sunan ve de fps oyuncularına yönelik bir fare. Karar senin.

• The Loner kullanıcısına yanıt
    Her tarafta rgb görmekten sıkıldım gerçekten. Millet evine mouse almıyor da pavyona mouse bakıyor sanki neymiş ışıklar önemliymiş neymiş rgbmiş.

Konuya gelecek olursak g403 daha iyi.
    Her hangi bir siteden profesyonel oyuncular hangi fareleri kullanıyor oradan bak bence.Logitech kullanan sayısı azınlıktır nedendir bilemiyorum.Daha çok Zowie kullanılır hatta EC2-A modeli tüm fareler arasında en çok kullanılandır.Ondan sonra Razer Deathadder gelir.Zowienin yapı kalitesi şahane Logitech'in öyle mi bilmiyorum.

Sensöre gelecek olursak sensörün model olarak yüksek olması iyi olduğu anlamına gelmez.Bazı sensörler yüksek dpi destekliyor bazıları düşük dpi eğer oyun oynuyorsan zaten yüksek dpi kullanmayacaksın.Şu sensör daha hızlı diyenler var ise video linki atsınlar izleyelim aradaki fark oyuna hiç etki etmeyecektir.

Şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.Sensörleri karşılaştırmış.https://www.youtube.com/watch?v=pUDfge5J8KQ (Linkteki yorumlarıda oku güzel tespitler yapmışlar )

Ek olarak Rival 300 kullanıyorum farenin ışıkları kapatıyorum aşırı gereksiz bence şu faredeki ışık olayı.Programını dahi indirmedim 800 ve 400 dpi olarak kayıtlı fare üzerinden geçiş yapıyorum rahat bir şekilde.

Her şeyden önemlisi senin fareyi eline alıp denemen ağırlık olarakta birbirlerine yakınlar hangisi eline uygun geliyorsa onu al bence.Ben olsam Zowie tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sipihrz -- 7 Haziran 2017; 17:6:55 >

• DARK_WORM kullanıcısına yanıt
    Ne bakımdan daha iyi ? Karşılaştırma var mı ? Yoksa Logitech'in belirttiği istatistiklere bakarak kağıt üzerinden mi söylüyorsunuz.
  • Ninja'dan örnek vereceksek
    https://www.youtube.com/watch?v=-J14fyar5ns

1. mouse hangisi bakabilirsin
  • DARK_WORM kullanıcısına yanıt
    Dostum ondan örnek veriyorsan adam kendine göre fare seçiyor iyi dinle ve iyi izle :) onun el boyutları farklı onun tutuş tipi farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sipihrz -- 7 Haziran 2017; 17:52:40 >
  • Daha once tavsiyenizle strafe rgb almistim. Cok memnunum klavyemden tekrar tesekkur ederim :D.

Şimdi asıl konumuza gelecek olursak. Ben suanda ss sensei raw kullaniyorum. Aslında teknik olarak mousedan memnunum fakat elimi cok terletiyor ve bu da beni senir ediyor. Daha guzel sensorlu rlimi terletmeyecek mouse arayisina girdim. Aklimda bi kac urun var sizdende yardim istiyorum.

1- razer deathadder elite

2- zowie fk1 ya da ec2-a

3- logitech g502

4- corsair scmitar ( digerlerine oranla bunu daha az dusunuyorum. Moba oynarken iyide fps oynarken sıkıntili olabilir yan tuslar.)

Ben bunlari dusunuyorum. Dedigim gibi onceligim ergonomik olmasi elimi terletmemesi. Genel olarak fps ve moba turu oyunlari oynuyorum. Palm grip tutuyorum. Maksimum 350tlye kadar da sizin onerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Candance -- 7 Haziran 2017; 18:50:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TigTheBand

Her hangi bir siteden profesyonel oyuncular hangi fareleri kullanıyor oradan bak bence.Logitech kullanan sayısı azınlıktır nedendir bilemiyorum.Daha çok Zowie kullanılır hatta EC2-A modeli tüm fareler arasında en çok kullanılandır.Ondan sonra Razer Deathadder gelir.Zowienin yapı kalitesi şahane Logitech'in öyle mi bilmiyorum.

Sensöre gelecek olursak sensörün model olarak yüksek olması iyi olduğu anlamına gelmez.Bazı sensörler yüksek dpi destekliyor bazıları düşük dpi eğer oyun oynuyorsan zaten yüksek dpi kullanmayacaksın.Şu sensör daha hızlı diyenler var ise video linki atsınlar izleyelim aradaki fark oyuna hiç etki etmeyecektir.

Şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.Sensörleri karşılaştırmış.https://www.youtube.com/watch?v=pUDfge5J8KQ (Linkteki yorumlarıda oku güzel tespitler yapmışlar )

Ek olarak Rival 300 kullanıyorum farenin ışıkları kapatıyorum aşırı gereksiz bence şu faredeki ışık olayı.Programını dahi indirmedim 800 ve 400 dpi olarak kayıtlı fare üzerinden geçiş yapıyorum rahat bir şekilde.

Her şeyden önemlisi senin fareyi eline alıp denemen ağırlık olarakta birbirlerine yakınlar hangisi eline uygun geliyorsa onu al bence.Ben olsam Zowie tercih ederdim.

Profesyonel oyuncuların hangi fareyi kullanması beni alakadar etmiyor. Ben hangi mouse'un daha iyi olduğuna bakarım. Onu kimin kullandığına değil. Dpi zaten başlı başına bi satış stratejisi. Sensörden kastım dpi değildi. Bahsettiğim sensör kalitesi olayı tamamen aim'in en iyi hangi sensörde daha iyi sonuç vermesi ile alakalı. Ki şuan aim konusunda en başarılı sensör 3366. ocn forumundan araştırabilirsin. Rocket Jump Ninja kanalını ilk açıldığı zamanlardan beri takip ediyordum. Verdiğin linkteki yorumlarda da zaten ninja 3366'nın en iyi sensör (god tier) olduğunu söylüyor. Ki şuana kadar 20'den fazla gaming mouse kullandım. Kullandığım ve ele aldığım tecrübelere göre söylüyorum 3366 piyasadaki en iyi sensördür.

Işık olayına gelirsek ; bu kişiden kişiye değişir. Ama rgb led bulunması bir artıdır sonuçta. Kullanım esnasında ışıkların görselliğinden zevk alan kişiler olabilir. Bende bu kişilerden biriyim. Ledi sevmeyen birisi de rahatça ışıkları kapatabilir.

Burda g403 ve ec2-a'yı karşılaştırıyoruz. Kağıt üstünde veya gerçek anlamda da daha iyi olanı g403. Bu apaçık ortada. ec2-a kötü mü ? Değil tabiki. İkiside oldukça iyi farelerdir. Ama ikisinden birini alacak insan g403 alırsa daha mantıklı bir karar vermiş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Candance

Daha once tavsiyenizle strafe rgb almistim. Cok memnunum klavyemden tekrar tesekkur ederim :D.

Şimdi asıl konumuza gelecek olursak. Ben suanda ss sensei raw kullaniyorum. Aslında teknik olarak mousedan memnunum fakat elimi cok terletiyor ve bu da beni senir ediyor. Daha guzel sensorlu rlimi terletmeyecek mouse arayisina girdim. Aklimda bi kac urun var sizdende yardim istiyorum.

1- razer deathadder elite

2- zowie fk1 ya da ec2-a

3- logitech g502

4- corsair scmitar ( digerlerine oranla bunu daha az dusunuyorum. Moba oynarken iyide fps oynarken sıkıntili olabilir yan tuslar.)

Ben bunlari dusunuyorum. Dedigim gibi onceligim ergonomik olmasi elimi terletmemesi. Genel olarak fps ve moba turu oyunlari oynuyorum. Palm grip tutuyorum. Maksimum 350tlye kadar da sizin onerilerinizi bekliyorum.

Deathaddder Elite sensörü iyidir fakat malzeme kalitesi yeterince iyi değil.
    Zowie alırsanız led ve yazılım olayı sıkıntılı. Bunlar sizin için sorun değilse ec veya fk serisi düşünülebilir.
    g502 kullanıyorum. Malzeme kalitesi ve sensöründen oldukça memnunum fakat eline alıp deneyip almanı tavsiye ederim. Ağırlık veya yüzeyi konusunda alışma sıkıntın olabilir bir nebze.
    Corsair scimitar ise fps oyunları esnasında sıkıntı olabilecek bir mouse. Bence ele.

Ben olsam g502 veya g403 ikilisinden birini seçerdim.

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.