Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tampon olayi çok zor Allah yardım etsin. Bizim burda bi doktor artık tamponsuz yapıyormuş. Tampon olmasa rahat bir ameliyat aslında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tampon olayı artık öyle zor değil hocam bende 4 hafta önce oldum doktor çat diye hemen çıkardı acısız sizisiz , tamponun varlığı çıkarken ki durumdan kat kat daha fazla rahatsız ediyor

• beylerde ben 17 yaşımdayım. 18 gırcem eylül 9 da. doktor gel dedi ağustosta yaparız dedi. ama ayrıntıyı konuşmadık.

şimdi benim burnum sol doğru yamuk sağdan bakınca ve ortadan bakıcna bariz belli olduğu. ve ette var burnumda. nefes zor oluyor sol delikten alınması.

görüntüsünü düzeltebilir mi doktor devlet hasntesi? ve ücretli mi bu? bilen var mı yardım olun lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: boşlukta

beylerde ben 17 yaşımdayım. 18 gırcem eylül 9 da. doktor gel dedi ağustosta yaparız dedi. ama ayrıntıyı konuşmadık.

şimdi benim burnum sol doğru yamuk sağdan bakınca ve ortadan bakıcna bariz belli olduğu. ve ette var burnumda. nefes zor oluyor sol delikten alınması.

görüntüsünü düzeltebilir mi doktor devlet hasntesi? ve ücretli mi bu? bilen var mı yardım olun lütfen...

Hocam eğer dediğiniz kemikte eğrilikse düzeltilir.Fakat deliklerin orantısızlığıysa bendede vardı aynı problem.Doktor herkesin yüz simetrisinin tam olmadığını belirtti.
    Benim fotoğrafımı yakından inceletti ve dikkatli bakıldığında iki gözümün eşit hizada olmadığı, dudaklarımın paralel olmadığını farkettim.Ve birçok hasta gösterdi.
    Tabi günlük yaşantıda bunu farketmek mümkün değil,dikkatli inceleyince farkediliyor dediklerim. Canavar filan değilim belirtiyim herkeste görülebilen şeyler

Burun delikleri eşit hizada değilse açık rinoplasti ile yani deliklerin olduğu kanatları keserek eğriliğe göre aşağı yada yukarı dikiyorlar.Tabi bildiğim kadarıyla
    kesi izi azda olsa kalıyor.

Not:Bu arada doktor bana yapmamıştı.Absurt duracağından çünkü senin suratının simetrisi bu, buna aykırı demişti.Eğer probleminiz kırık ise zaten diyecek birşey yok.Hallolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: danger5441

2 gün önce ameliyat oldum yüzüme kafama enseme buz tedavisi yapıyorum yatmaktan kafamın her yeri ağırmış durumda pazartesi günü tamponlarım alınacak bi sonraki pazartesi de dikişlerim alınacak ama nasıl sabredicem bilmiyorum

Hiç korkmayın.Ameliyatımın 1.ayını dolduruyorum.Ve herkesin bir fikir sahibi olduğu tampon mevzusu mazide kaldı.Sadece 3-5sn süren bir an.
    Çok çok çooook basit bir olay.Eskiden ameliyat olanların korkması çok doğal sistem çok farklıymış okuduğum kadarıyla.Şimdi ise burundan çıkarılan tamponlar hem silikon
    hemde acısız.
    Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi
  • beyler her sayfada burnum eğri kırık var nefes alamıyorum bunu hem düzeltsem hem nefes sorunu halletmek için devlette ne kadar tutar para verir miyim gibi sorular soruluyor

tekrar hatırlatayım nefes sorunu devlette çözülebilir okey ama estetik olacaksanız yani şekil de sorun var ise 3-4 bini gözden çıkarıp iyi bir doktor bulun kendinize estetik kolay değil herkesin eli düzgün olmaz,genelde bol ameliyata giren resimleri olan doktor bulun,sonra pişman olursunuz ve ikinci bir ameliyat için en az 6 beklemeniz gerekir ve revizyon fiyatları da çok yüksektir
  • Merhaba beyler ameliyat olali 4 ay olacak burnumun sag tarafi diger tarafa gore fazla sis ve sis kisim sertce ama cok degil. bastirarak masaj yapmami tembihledi doktor, zamanla duzelecegini soyledi ama kaygilaniyorum uykum kaciyor ayni sorunu yasayip duzelen var mi acaba?

• beyler ben gittim geçen hastaneye devlete plastik cerrahine sordum. 1600 tl dedi. estetikle beraber pahalı degil mi ? neden böyle
  • boşlukta B kullanıcısına yanıt
    Bence iyi fiyat ortalama 4-5 bin oluyor hatta bazıları 15 bin üstüne ameliyat ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 11Omeer

Bence iyi fiyat ortalama 4-5 bin oluyor hatta bazıları 15 bin üstüne ameliyat ediyor

sence devletteki doktor düzeltebilir mi burnu?
  • boşlukta B kullanıcısına yanıt
    Devlette iyi doktorda vardır kötü doktorda ama özelde genel olarak doktorlar iyidir çünkü özel hastanede kötü doktor tutunamaz birde gittiğin doktor önemli bu adamın geçmişini görmelisin resimlerini internetten doktoru araştırıp yorumları okumalısın doktorla konuşup anlaşmalısın nasıl olacağına karar vermelisin sonuçta yüzünün tam ortası hafife alınacak bir olay değil bence

• Merhaba arkadaslar 10 agustosta ameliyati oldum ameliyathane soguk benimde ilk ameliyatim oldugu icin korkudan titredim allahim sen yardim et bana diyip durdum icimden.. Actilar baris mancoyu dinliyolar sonra anestezici geldi hop ben gittim zaten gozumu odam da actim cidden ilk gece uyuyamadim ben asiri nazli mi denir ne denir iste oyleyim baya korkum vardi halada var ya bi sey olursa diye.. Zar zor yemek yiyorum cuma 4.30da kontrol var sali tamponlar cikicak dendi. Rinoplasti oldum burnum hem egriydi hemde soldan nefes alamiyodum burnumun goruntusu laz burnu gibiydi ilkokulda olsun lisede olsun lafini edenler cikiyordu bende otobuslerde vs hep geriliyodum kasıntı kasıntı duruyorum seklinden dolayi ama suan diyorum ki lan baslarim ameliyatina keske olmasaydim... Herkes yazmis tamponlardan sonra rahatliyosun 1 2 haftaya iyi ki olmusum diyosun vs diye insallah oyle olur. Benim gibi olanlar varsa tavsiyeleri nelerdir yapmamam gerekenler vs. Sanirim sagda tampon var solum kapali olan yerdi ama orasi acik suan sag kapali kan falan kuruyo lanet ettim ya..

Not : ilac olarak bi okyanus spreyi var iste gunde 13 14 kez kullan dedi arnica jel var gozun oraya suruceksin dedi bi de arveles mi ne oyle bi agri kesici verdi bu kadar.

• Benimde burnumda et var iyice kemiklesmeye baslamis aldirmasam bisey oluyor mu aldiranlar var mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmirde burun ameliyatı olmayı düşünüyorum çok acil öneriler lazım ?

Bora Karaali ve Yiğit özer tiftikçioğlu hakkında önerileri olan var mı ? Çok acil yardım lazım Nerede olmalıyım
  • Geçen yıl ameliyat oldum 2. ameliyatı olacağım. İlk ameliyat bana göre başarılıydı. Sorun vardı kemiğimde büyük oranda düzeldi. Ama kemik yine bir yerden gitmiş gibi duruyor.

İlk ameliyat 3.5 saat falan sürdü. Zorluğunu anlamışsınızdır umarım. :) Tamponlar çıkarken acımadı ama tansiyonum anında düştüğü için aynı şey orada da oldu. Ameliyattan sonra 1-2 kilo zayıfladım yemek yiyemedim. 65 kiloydum şu an 70 kiloyum (bana yeterli 183 boyum fazlası zarar) .

Tamponlar varken nasıl bir durumda olduğumu anlatamam. Hatay'lıyım ameliyatı Adana'da oldum 2.5 saat yolda yoruluyordum.
  • Yaklaşık 6 ay önce burnumda başlayan dışarıdan fark edilen şekilsel değişiklikleri takip eden grip tarzı burun tıkanıklığı neticesinde gittiğim KBB doktoru mevsimsel allerjik rinit, Konka Hipertrofisi,Akut Sinüzit ve Nazal Septum Deviasyonu teşhisi koydu ve ameliyat önerdi. Deviasyona gençlik yıllarında burnuma aldığım darbenin sebep olduğunu tahmin ediyorum.İlk defa olacağım ameliyatın korkusu bir yandan doktor aramak dan bir yandan baya etkilendim. Septum Deviasyonu ameliyatı geçirenlerden bazılarının ikinci hatta üçüncü ameliyatı olmak zorunda kalmaları dr seçiminin önemini ortaya koyuyor. Tek vakit geçirdiğim yer donanım haber ve diğer sayfalardaki burun ameliyat konuları oldu.Bu arada Forumda görüşlerini ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Forumda benim gördüğüm genelde yüksek fiyatlara ameliyat yapan doktorların ismi geçiyor. Özel,devlet veya üniversite hastanelerinde ameliyat olan çoğu üye doktor ve hastane ismi paylaşmamış. Benim görüştüğüm SGK anlaşmalı özel hastanelerden 500-1500 arası bir fiyat çıktı. Hala araştırmaya devam emekte bir yandan da kendimi ameliyat olmaya şartlandırmaya çalışıyorum. Ameliyat olanlara geçmiş olsun benim gibi karar verme aşamasın da olanlara da kolaylıklar diliyorum.
    Bu arada Kastamonu'da ikamet ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyupsen -- 7 Eylül 2015; 16:08:21 >
  • Antocio kullanıcısına yanıt
    ameliyattan 1 hafta önce sigara içtim sıkıntı eder mi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Antocio

Geçen yıl ameliyat oldum 2. ameliyatı olacağım. İlk ameliyat bana göre başarılıydı. Sorun vardı kemiğimde büyük oranda düzeldi. Ama kemik yine bir yerden gitmiş gibi duruyor.

İlk ameliyat 3.5 saat falan sürdü. Zorluğunu anlamışsınızdır umarım. :) Tamponlar çıkarken acımadı ama tansiyonum anında düştüğü için aynı şey orada da oldu. Ameliyattan sonra 1-2 kilo zayıfladım yemek yiyemedim. 65 kiloydum şu an 70 kiloyum (bana yeterli 183 boyum fazlası zarar) .

Tamponlar varken nasıl bir durumda olduğumu anlatamam. Hatay'lıyım ameliyatı Adana'da oldum 2.5 saat yolda yoruluyordum.

hocam ilk ameliyat başarılı ise 2. ameliyatı neden oluyorsunuz? kemikte sonrada eğilme, düşme falan mı oldu.
  • FreddyLinas F kullanıcısına yanıt
    Sigara kullanmiyorum hocam. Doktorunuza sormaniz gerekir bu durumu.

• yunusesss kullanıcısına yanıt
    Düşme olmadi hocam. Burundaki kikirdak sadece sag taraftan oturdu. Solda cikik var biraz ama basit olacagimi soylesi doktor.

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.