Şimdi Ara

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
301.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elinizde bulunan parça o şekilde, onun artık sökülecek herhangi bir yeri yok. Yani değiştireceğiniz parça komple o elinizde tuttuğunuz parça. Alacağınız parçayla soketlerini mutlaka karşılaştırın. O parçanın içindeki mezal bilezik rezistansın dış tarafına bakarsanız bozulan deforme olan kısmınıda görebilirsiniz. Bu parçanın ikinci elini bulmaya çalışın.
  • Arkadaşlar sorunlu olan makinemi tamir ettirmedim, riske girmek istemedim açıkçası. Komple motoru değiştirsem seneye bi ariza daha verebilir siye düşündüm. Gidip vestel aldim. Ustune bir de ek garanti yaptırdım 7 yıllık. Simdi makinemin parcalarini satiyorum. Rezistans hariç butun parcalari sağlamdır. Sepet, filtre, dugme, pompa motoru, anakarti vs.. Neye ihtiyaciniz varsa satiyorum, piyasada ne kadarsa yari fiyatına. Makine Bosch SMS58M82TR. ilgilenenler olursa buradan ulasabilir bana..bu arada yeni aldigim makineyi kurmaya gelen servise rezistans değişse ne kadar diye sordum. 120 tl. dedi. Ithal ürünün parçası da pahalı. Ona gore karar verin urun alırken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung DMS300TR Kullanılıyorum Ortalama 3 Yıllık Bir Makine.

Makine Başlıyor Su Alıp Boşaltıyor 2 Kere Klasik Rutin Bir Durum. Sonrasında Takılıyor Pervaneler Dönmüyor ve Ve Birşey Başlamaya Çalışıyorda Çalışamıyor Gibi Bir Ses Geliyor.

Ekranda hiç bir hata kodu yok.

Servis geldi motor değişecek dedi ama çok bilgili gelmediler bana.Kendi araştırmam ve samsung danışma hattıyla görüşmem sonucu motor arızası olması halinde kesinlikle ekrana hata Kodu gelecegini söylediler.

Durumu tecrübe etmiş birisi varsa yardımını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_trabzon

Samsung DMS300TR Kullanılıyorum Ortalama 3 Yıllık Bir Makine.

Makine Başlıyor Su Alıp Boşaltıyor 2 Kere Klasik Rutin Bir Durum. Sonrasında Takılıyor Pervaneler Dönmüyor ve Ve Birşey Başlamaya Çalışıyorda Çalışamıyor Gibi Bir Ses Geliyor.

Ekranda hiç bir hata kodu yok.

Servis geldi motor değişecek dedi ama çok bilgili gelmediler bana.Kendi araştırmam ve samsung danışma hattıyla görüşmem sonucu motor arızası olması halinde kesinlikle ekrana hata Kodu gelecegini söylediler.

Durumu tecrübe etmiş birisi varsa yardımını bekliyorum.

merhaba,
    motor arızalı olabilir fakat ondan önce motorun sıkışıp sıkışmadığını kontrol ediniz.motordada sıkışma yoksa o zaman da motor kondansatörü arızalı olabilir

• bakımcıı B kullanıcısına yanıt
    450 tl masraf cikardi servis normal midir yoksa normal bir tamirciyla daha uyguna cozulurmu. 450 tamire vermek yerine makineyi degismeyi dusunurum

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir_trabzon

450 tl masraf cikardi servis normal midir yoksa normal bir tamirciyla daha uyguna cozulurmu. 450 tamire vermek yerine makineyi degismeyi dusunurum

bence mahalleden bi tamirciye baktırın dediğim gibi ya motorda bardak kırığı vs. den dolayı sıkışma yada motor kondansatörü arızalıdır.
  • Merhaba,

AEG favorit marka F55000W0 model bulaşık makinesi birkaç gündür suyu ısıtmadan yıkıyor, program bittiğinde kapağını açtığımızda sıcak çıkan havadan eser yok. 30dk lık programı denedim, onda da ısıtma yapmadı. Ekranda herhangi bir hata kodu veya yanıp sönen ışık vb de göstermiyor

Bulunduğumuz yerde AEG servisi yok telefonla görüştüğümüz özel servis ustası gelip bakmak lazım, basit bir şeyse yerinde yaparız olmazsa atölyeye alırız. Servis ücreti 50 TL dedi.

Önceki sayfaları izlediğimde muhtemel arızalar için sensör, rezistans, termostat ve kart alternatifleri verilmiş. Söz konusu parçaların cihazın neresinde olduğunu ve neresini sökmem gerektiğini anlamak için internette bu modelin veya benzeriinin Servise Manuel'ini aradım ama bulamadım.
    Yardımcı olabilrseniz sevinirim

Teşekürler,

Sms58m82tr 4.yilinda E09 hatası verdi, muhtemelen isi pompasi, parça elinizde var mı?
    Avcilarda yeriniz nerede.

• parçanın 4 tipi var elinizdeki hangi tip parça fiyatı 140-160 tl arasında değişmektedir.ispartakuledeyim
     Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor
    Parca modeli bu fotogran anlasiliyormu.
  •  Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor
    Burasinin bu kadar kirli olmasinin bir sakincasi varmı
    Nasil temizleyebilirim, temiz kalmasi icin ne kullanmaliyim. Fikri yada bilgisi olan var mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yldrm35

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor
    Parca modeli bu fotogran anlasiliyormu.

elimde var 140tl ara adresini ver göndereyim
  • Güzel konu olmuş

• Beyaz Eşya Servisi kullanıcısına yanıt
    handsomeprince Kardes senın su ıstma problemının aynısını yasıyorum yardımcı olurmusun

Merhaba. Bosch silent plus bulaşık makinesi soğuk suyla yıkama yapıyor ve yıkama bitince E:09 hatası veriyor. Makine 4 yillik olduğu için garantisi bitti. Bosch yetkili servis çağırdık. Yan tarafını açıp bir ölçüm cihazı ile ölçüm yaptı ve ısıtma pompası arızalı dedi. Fiyat olarak da 330 tl çıkardı.
    Bir de pompa ellerinde yokmuş sipariş verecek neticede bayramdan sonraya kalacak iş. Ayrıca o parçayı takınca başka bir arıza daha varsa o da ek masraf çıkarır dedi. Size sorum fiyat normal mi? Normal bir tamirci cagirsak tahmini ne kadara yapar ?

• Elinde cikma parca olan Normal tamirci bulmak zor, orjinal parcayi oda servisten 330tl ye aliyor iscilik koyup yapiyor, servis hersey dahil 330 istiyor. Bendende 330 istedi. Sokebiliyorsan parcayi 0212 626 06 42 yedekparca aksesuar.com bu arkadaslar bize gonderin uzerini yeni rezistans kaplatalim 1 haftada, fiyatta parcaya gore uygun soyledi. Parcayı cikarmayi beceremedim.

• Arkadaslar merhaba, bizim bosch camasir makinesi suyu isitmiyor, rezistansi cikarip temizledim tekrar taktim ama yine su isinmadi. Bende kablolari söküp oyle calistirdim ve kontrol kalemi ile aciktaki kablolara baktim calisirken ama elektrik gelmedigini farkettim.

Şuan makinanin ön kismi acikta beni bekliyor, acil bir cevap verebilirseniz cok sevinirim.

Rezistansa elektrik gelmeme sebebi nedir ve nasil çözülür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mihl

Makineniz dediğim gibi çok iyi durumda. Sorun ne olursa olsun yeni bir makine almaktansu bunu tamir ederek kullanmayı tercih edin. Tamir edilmeyecek problem yoktur. Benim makinenin probleminden tamircinin bile gözü korktu biz parçasını bulamayız vs dedi çıkarmak çok zor vs dedi bende işe giriştim makinenin halini görenler kesinlikle birdaha çalışacağına inanmıyordu ama şuan eskisinden daha iyi çalışıyor ve en ufak problemi yok.

6 ay sonra gene aynı sorunla karşılaştım. hatta kontrol kalemi ile kısa devre yaptırdım karta. su ısınmaya başaldı 2-3 hafta sonra gene soğuk çıkarmaya başladı. e2 hatasaı verip duruyordu. özel bir servis çağırayım dedim 30 tl alırız dediler. geldiler baktılar tam anlayamadık teste sokmamız lazım dediler ve servise götüreceğiz ama getir götür parası 20 tl alacaklarmış. arızayı yaparsak 200-220 tl olur değişim gerektirirse 350-400 tl masraf çıkar ve 50 tl servis ücreti almayız tamiri kabul edersen dediler. ben de kabul ettim. bir hafta sonra aradılar 720 tl masrafı var hocam kart da değişmesi lazım dediler. ben de size makineyi bırakayım dedim 100 tl verirz dediler alttan üsten bir türlü 150 tl ye ikna edemedim. 100 tl ye verdim 50 tl de servis parası vermekten kurtuldum. 150 tl kar gibi oldu. bir adet de hurda makine bırakın değişim kampanyası ile beko bulaşık makinesi alacağım dedim getirdiler bıraktılar. şimdi 669 tl beko 3003 bulaşık makinesini sipariş geçtim. gitti gül gibi makine çuvalla da para verdiydim. artık bu şekilde ucuz makine alacağım. garantiyi de +4 eklettirip 7 yıl sonra tekrar makine alacağım. sizin dediğiniz gibi yapamadım tamir ettiremedim makineyi temiz ama işimizi görmüyordu. nasip kısmat 7 yıl kullanmakmış. bozulan ürünlerinizi en kısa zamanda tamir ettir umarım forumdaşlar. bu konu da benim için noktalandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem93

Merhabalar arcelik 6230 bulasik makinem var ve suyu isitmiyor soguk suyla yikiyor buda yetmezmis gibi kurutmada yapmiyor makine hep soguk kopukler icinde kaliyor 2 kez ust uste calistirmak zorunda kaliyorum. Sizce maliyeti ne kadar olur fazla olursa yeni makine alicam?

Hocam merhaba. Aynı sorun bende var. Siz nasıl çözdünuz acaba?

• bakımcı1 B kullanıcısına yanıt
    Benim bosch sms58m82 cihazda cortladı. E90 hatası verip duruyor. Ne yapacak bilmiyorum. Bosch ürünlerinin kalitesi artık yerlerde. Bundan sonra kore mallarına yöneleceğim.

Bu arızayı minimum 330tl ye hallediyor servis ben yanlış mı anladım?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.