Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (702. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 700701702703704
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler. Siemens yetkilisi bir arkadaş Profilo'nun İspanya dışında Avrupa'da fabrikası olmadığını söyledi, o yüzden.
  • Öte yandan sorumu yineliyeyim: Sert su için hangi ayar ve ürünleri kullanalım? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

Ben çok bahsettim. Bu modeli alacaktım ama son anda vazgeçerek elektroluxun pahalı bir modelini aldım. İspanya üretimi olduğunu bilmiyordum. Deneyimizlerinizi bekliyoruz. Güle güle kullanın.

Alıntıları Göster
    Benim de ilk hedefim bir Electrolux'tü ama ülkenin durumu bende endişe yaratıyor. İsveç menşei bir firmanın piyasadan çekilmesi için yeterince sebep var, yer yarılsa Almanya piyasadan çekilmez, servis konusunda sıkıntıya girmeyiz düşüncesiyle BSH grubuna döndüm ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeftEyeNine -- 12 Eylül 2019; 9:7:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Makineniz hayırlı olsun. Bu model İspanya üretimi değil Almanya üretimi

Alıntıları Göster
    İspanya ve Almanya konusundan emin misiniz? Ben bu cihazı Türkiye üretimi diye biliyorum.

Profilo'nun bugüne kadar Almanya üretimi bulaşık makinesi olmadı hiç, ithal olanlar hep İspanya fabrikasından geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

bsh ın yerel markaları şu şekilde profilo yurtdışında yokki nasıl ispanya üretimi oluyormuş?

Bölgesel Markalar:
    Profilo (Türkiye)
    Thermador (ABD)
    Balay (İspanya)
    Coldex (Peru)
    Constructa (Almanya)
    Pitsos (Yunanistan)
    Ufesa (Portekiz)
    Zelmer (Polonya)
    Balay, Constructa, Pitsos ve Profilo BSH grubunun yerel markaları olup hespinin tasarımları aynıdır.

Buradaki Bosch ile Yunanistan'daki Bosch nasıl çok benzer ise Profilo ile Pitsos da öyledir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir3232

Merhabalar Candoğan Bey,
    Ben de evime bulaşık makinesi araştırmaya başladım. Bütçem 1500-2000 aralığında. Tezgahaltı bir makine seçmem gerekiyor. Mediamarkt da profilonun bma ile başlayan bir modelini dizayn olarak begendik. Bu civarlarda hangi bulaşık makinelerini önerirsiniz?
    Merhaba, ilgili modeli düşünebilirsiniz. BMA6252EG modelinden bahsediyorsunuz sanırım.

Alternatif olarak Bosch SMI46MS00T öneririm, bu modelde ekstra durulama var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 12 Eylül 2019; 10:9:13 >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    evet bir zamanlar bosch siemens ve profilonun da bireber aynı ürünleri vardı ancak aynı olmak başka , üretim menşei başka birşey.ilk kez duydum o yüzden garipsedim .profilo tamamıyla türkiye üretim sanıyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

İspanya ve Almanya konusundan emin misiniz? Ben bu cihazı Türkiye üretimi diye biliyorum.

Profilo'nun bugüne kadar Almanya üretimi bulaşık makinesi olmadı hiç, ithal olanlar hep İspanya fabrikasından geldi.

Alıntıları Göster
    Bir kaç ay önce araştırma yaparken içinin çelik kısmının yerli üretimlerden farklı olması üzerine müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almak istemiştim. Temsilci üretim yeri DE olarak görünüyor demişti. Şimdi siz böyle diyince tekrar bilgi aldım Almanya fabrikasında üretilmiş bir model olduğunu tekrar teyit ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

evet bir zamanlar bosch siemens ve profilonun da bireber aynı ürünleri vardı ancak aynı olmak başka , üretim menşei başka birşey.ilk kez duydum o yüzden garipsedim .profilo tamamıyla türkiye üretim sanıyordum.
    Profilo'nun Almanya, İspanya, Polonya gibi ülkelerde üretilmiş birçok ürünü oldu, halen de var.

BSH'ın ana markaları Bosch ve Siemens. Bir de yerel markaları var dediğim gibi. Bu yerel markaların tasarımları aynı, sadece satıldığı ülkelere özel teknik detayları farklı.

Örneğin yüksek ihtimalle Türkiye'de üretilip Avrupa'da satılan Pitsos ve Balay ürünleri de vardır.

Buradan Balay bulaşık makinelerine bakabilirsiniz. Kozmetiği Profilo'lar ile aynı.
    https://www.balay.es/catalogo-electrodomesticos/lavavajillas/60-cm/libre-instalacion

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Bir kaç ay önce araştırma yaparken içinin çelik kısmının yerli üretimlerden farklı olması üzerine müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almak istemiştim. Temsilci üretim yeri DE olarak görünüyor demişti. Şimdi siz böyle diyince tekrar bilgi aldım Almanya fabrikasında üretilmiş bir model olduğunu tekrar teyit ettim.

Alıntıları Göster
    Ben de şimdi daha dikkatli baktım, gövde çerçevesinde fark var. Türkiye üretimi değil sanırım. Benim incelediğim BM6481 idi demek ki.

Şimdi kontrol ettim, BM6481MA ile BM6482MA gövdeleri birbirlerinden farklı. Bu sefer de Almanya olayına şaşırdım, bugüne kadar hep İspanya'da üretilirdi Profilo'lar.

• Yarattığım tartışmalara bir son nokta koyalım.

Biraz önce getirdiler cihazı. Etikette altı çizili gördüğünüz yerde "Made in Germany" yazıyor. Imyeh ımyeh ımyeh

• quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

Yarattığım tartışmalara bir son nokta koyalım.

Biraz önce getirdiler cihazı. Etikette altı çizili gördüğünüz yerde "Made in Germany" yazıyor. Imyeh ımyeh ımyeh

Profilo'nun ilk Almanya üretimi makinesini de görmüş olduk böylece :) Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ekstra durulama fonksiyonu da olsa iyi olacakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Profilo'nun ilk Almanya üretimi makinesini de görmüş olduk böylece :) Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ekstra durulama fonksiyonu da olsa iyi olacakmış.

Alıntıları Göster
    JetPlus+
    (VarioSpeedPlus)

(VarioSpedPlus)”Zaman tasarrufu” fonksiyonu ile,
    seçilmiş yıkama programına bağlı
    olarak, çalışma süresi yaklaşık %20–
    %66 oranında kısaltılabilir. Kısaltılmış
    çalışma süresinde mümkün olan en iyi
    temizleme ve kurutma sonucunu elde
    edebilmek için, su ve enerji tüketimi
    yükseltilir.

JetPlus+ benzer bir *ekstra durulamayı da içeren* fonksiyon olabilir mi ki?

Teşekkürler, dev memnunum ya alman işi cihaz almış olmaktan.

• Bütçeniz nedir? Kaliteli mi istiyorsunuz yoksa orta halli bir makine mi?
  • quote:

Benim de ilk hedefim bir Electrolux'tü ama ülkenin durumu bende endişe yaratıyor. İsveç menşei bir firmanın piyasadan çekilmesi için yeterince sebep var, yer yarılsa Almanya piyasadan çekilmez, servis konusunda sıkıntıya girmeyiz düşüncesiyle BSH grubuna döndüm ben de.

Alıntıları Göster
    Aslında ben electrolux esf 7506rox bulaşık makinesini, sırf alt sepeti çekilerek üst sepet hizasına getirilebildiği için aldım. Bulaşık yerleştirirken ve makineden çıkartırken eğilmeye gerek kalmıyor. Profilo bm6482ma'nın kullanıcı yorumları daha iyi yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 15 Eylül 2019; 12:25:21 >

• nerede bulaşık makinesi yorumu okusam ya iyi temizlemiyor , yada iyi kurutmuyor.

evlenicem beyaz eşya bakıyorum sıkıldım iyice
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ben en son işin içinden çıkamadım aynı kaygılar ile arçelik 6355 aldım kısmet bakalım nasıl cihaz

• Bugün Arçelik 6588 in beyaz rengini sipariş verdim. Bakalım cuma günü gelecek sanırım.

• MERHABALAR ARKADAŞLAR. SİEMENS MODEL VE UYGUN FİYAT İÇİN YARDIMCI OLABİLİRİM. TÜM TÜRKİYE FABRİKADAN SİGORTALI GÖNDERİM MEVCUTTUR
    DETAYLI BİLGİ İÇİN
    SEFA ÖNAL
    0533 324 8004

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 700701702703704
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.