Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.925
Cevap
180
Favori
2.548.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler yanlız şikayet varda şikayetler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arçelikten hangi modeli tavsiye edersiniz?

• okirgil O kullanıcısına yanıt
    5 ve uzeri programlı olan modellerini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.https://www.arcelik.com.tr/bulasik-makinesi/6555-x-bulasik-makinesi

neyle ilgili şikayetler var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arçelik düşük model için. Bulaşıkları koyma yerleri pas yapıyormuş. Tam yıkamıyormuş. Paslı çıkıyormuş. Tam temizlemiyormuş.

Detaylarına şikayetvarda balabilirsiniz.

• Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Arçeliğin 6263 hit 6 indirimli üretimden kalkmış modeli var. Sıfır. Ne düşünüyorsunuz. Alınır mı?

Yeni seriler daha iyi 3 yildir kullaniyorum 8 program pas vs olmadi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    sen gözün kapalı a101 gelecek seg 4 programlıyı al derim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantastik66

Altus AL 413 c bulasik makinesi aldım yaklaşık 2 ay gayet güzel yıkıyor çok memnunuz gereksiz paralar verip cebinize uzmeyin derim. arçelik garantisi altında
    Makineniz hayırlı olsun. Altus'un, düşük bütçeler için iyi bir seçim olduğunu düşünenlerdenim. Ben de yazlıktaki çamaşır ve bulaşık makinesini yenilerken Altus seçmiştim. Ayrıca "Gereksiz paralar vermeyin" tespitinize de bir açıdan katılıyorum. Lakin bu tespitinize bir yorum eklemek istiyorum (sizi eleştirmek için değil, konuya bakanlara farklı bir bakış açısı verebilmek için).

Düşük bütçeler için Altus iyi bir tercih gibi dursa da bütçe elveriyorsa biraz daha kaliteli markalara yönelmek, uzun vadede daha doğru olacaktır; zira Altus, Arçelik'in yan markası olarak daha uygun fiyatla satabilmek için malzeme kalitesi düşürülmüş modeller yapmaktadır (fiyatı düşürmek için bir yerlerden kısmak gerekiyor haliyle). Tabii bu öneri "Bütçenizi zorlayın ve alabildiğiniz en pahalısı modeli alın" anlamında değildir. Misal ben, yazlığa Altus alırken "Yılda birkaç ay kullanılacak" olmasını hesaba katıp bütçeyi fazla zorlamamak için bu tercihi yapmıştım ama kışlıkta beyaz eşya yenilerken bütçenin de elvermesi sayesinde Altus almadım; bana danışan ve bütçesi müsait olan tanıdıklarıma da aldırmadım (parası kısıtlı olan bir tanıdığımıza gönül rahatlığıyla aldırmıştım).

Sözün özü, bütçeniz sınırlıysa Altus iyi bir seçimdir fakat bütçenizi biraz zorlayabiliyorsanız, hem daha kaliteli hem de daha özellikli (dijital ekranlı, fazladan programlı vs.) bir marka alarak daha fonksiyonlu ve daha uzun ömürlü (muhtemelen) bir makine kullanmış olursunuz.

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşim arçelik bulaşık makinesi ustası varsa burda yorum yaparsa güzel olur aslında madem örnekleme veriyoruz bu arada kimsenin işine karismak değil kardeşim öz eleştiri yapıyorum. geçenlerde evlenen arkadasin Samsung bulasik makinesi aldı kurutmuyormus mesela malzeme olarak kalitelimı dersen belki haklı olabilirsin ama bana göre fark yok bişey diyemecegim. Amaç burda önemli olan dikkat çekmek istediğim üründen çok o markanın reklamına kendisine para verilmesi ben kazandım bu parayı yiyemecegin al sen ye demek veya tvye vs reklam ver demek o yüzden Altus tercih ettim. alanlar ise marka model farketmez makinenin şahsi bakımlarıni kontrol altında tutun bence ne bilim filtre kireç vs. daha uzun kullanım sağlar. bilinçli tüketici olmak lazım ki herzaman kaliteyi en uyguna alalım

• Fenman kullanıcısına yanıt
    altus ürünleri düşük kalite diye birşey yok efendim plastik kalitesi kullanılan motor elektronik kart vs. aynı.ucuz olması marka algısından dolayı altus un reklam pazarlama gibi maliyetleri arçelik beko gibi ana markalara göre daha düşük hatta hiç yok desek yeridir.

Birde bir ürün özellikle yıkayıcı grubundan hareketli mekanik bir makine olan çamaşır makinesinde lcd ekran elektronik devreler ne kadar gelişmiş ise o kadar handikaplı oluyor.Tecrübe ile sabittir.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

altus ürünleri düşük kalite diye birşey yok efendim plastik kalitesi kullanılan motor elektronik kart vs. aynı.ucuz olması marka algısından dolayı altus un reklam pazarlama gibi maliyetleri arçelik beko gibi ana markalara göre daha düşük hatta hiç yok desek yeridir.

Birde bir ürün özellikle yıkayıcı grubundan hareketli mekanik bir makine olan çamaşır makinesinde lcd ekran elektronik devreler ne kadar gelişmiş ise o kadar handikaplı oluyor.Tecrübe ile sabittir.
    Hocam ana parçalar aynı olabilir ama plastik kalitesi donanım gibi farklarda bariz kalite farkı var bunu biraz dikkatli 2 ürünü yan yana inceleyen herkes farkedebilir. Ki mesela Altus un 5 kg çamaşır makinesi ile Arçelik in 5 kg çamaşır makinesinin tambur hacimleri aynı değil, Altus Rusya da satılan 3.5 kg çamaşır makinelerinde olan slim tambur kullanmış Arçelik ise normal ebatlarda tambur kullanmış. Arçelik Beko nun üst segment ürünleri olup da üst gelirli insan grubuna hitap ederken Altus da böyle durum yok. Aradaki fiyat farkı da az değil 100-200₺ olsa pazarlama stratejisi denilebilir ama denk ürünler arasında 500-600₺ fiyat farkı var hal böyle olunca bence kalite farkı imkansız.

• quote:

Vestel'le yaşadığınız tecrübeler bütün markaları aynı kalıba sokmanızı gerektirmez öyle değil mi ?

Bakınız miele w487, gorenje wa65205 ve daha bunlar gibi bir çok makine var; canavar gibi elektronik aksam içeren ve 15-20 yıl saat gibi çalışan makineler bunlar.

Yani "elektronik Aksam eşittir arıza" değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 21 Ocak 2019; 13:08:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    youtube da açın bakın hocam vestelden kötü tankur tunkur çalışan miele ler var.Bu bir istatiksliktir arabadan çamaşır makinesine tv cep telefonu hepsinde elektronik aksam arttıkça arıza olasılığı yükselir siz istediğinizi söyleyin.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    aradaki fark için birebir aynı kategoride olan ürünleri kıyaslayın lütfen arkadaş köye altus aldı siemens den daha oturaklı kalıplı makine dedi kendisi.Altua un r32 li klimasını alıp beko dan arçelikten daha memnuniyetle kullanan birçok kişi var forumda .Bırakın artık pahalı mal daha iyidir kafasını.En iyisi dediğiniz şey 3 sene sonra en eskisi olacaktır.

• quote:

youtube da açın bakın hocam vestelden kötü tankur tunkur çalışan miele ler var.Bu bir istatiksliktir arabadan çamaşır makinesine tv cep telefonu hepsinde elektronik aksam arttıkça arıza olasılığı yükselir siz istediğinizi söyleyin.

Ben mieleye Vestel'den sessiz dedim mi kardeş?

Mielenin o kadar ses çıkarması kendine güveninden her türlü dengesiz yükü sıkmasından kaynaklanır ve bu sıkmalarda yerinden oynayan bir tane bile miele yoktur.

Lakin 5 parça çamaşırla yerinden zıplayan Vestel çok.

Ayrıca ben Youtube da senin izlediğin videoları çoktan unuttum beni o konuda vurmaya kalkma

Senin mantığınla yola çıkarsak abs li araba da kötü o zaman. Arıza riski var ne de olsa

City safety li v40 ta cliodan kötü. Ya bozulursa ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 21 Ocak 2019; 13:17:18 >

vestellerin zıpladığı doğru ancak yerinden oynama yok.

Bozuluyorda zaten.Dsg şanzıman da sorun yaşayan bir dünya insan , arabaların beyninden yana arıza olup 4000 lira bayılan bir dünya insan var.Araba da abs olmazsa olmaz ancak çamaşır makinesinde lcd ekran olmasa da olur.Daha geçen forum da 20 yıllık miele ile 1 yıllık miele nin karşılaştırması vardı yeni miele tasarruf ayağına 4 saat çamaşır yıkayordu eskisi ise 1 saat küsür yıkıyordu netice eski makine leke çıkarmada 1 tık daha iyiydi.

Ben diyorum ki amacına uygun alsın herkes amaç sadece güzel çamaşır yıkamaksa bunu a101 de satılan 1000 liralık makine de yapıyor üzerine 150 lira ile +4 yıl garanti ile 7 yıl kullanır çöpe atarsınız.

• quote:

vestellerin zıpladığı doğru ancak yerinden oynama yok.

Bozuluyorda zaten.Dsg şanzıman da sorun yaşayan bir dünya insan , arabaların beyninden yana arıza olup 4000 lira bayılan bir dünya insan var.Araba da abs olmazsa olmaz ancak çamaşır makinesinde lcd ekran olmasa da olur.Daha geçen forum da 20 yıllık miele ile 1 yıllık miele nin karşılaştırması vardı yeni miele tasarruf ayağına 4 saat çamaşır yıkayordu eskisi ise 1 saat küsür yıkıyordu netice eski makine leke çıkarmada 1 tık daha iyiydi.

Ben diyorum ki amacına uygun alsın herkes amaç sadece güzel çamaşır yıkamaksa bunu a101 de satılan 1000 liralık makine de yapıyor üzerine 150 lira ile +4 yıl garanti ile 7 yıl kullanır çöpe atarsınız.

Evet öyledir. Bu dsg bozan vw ler bi bana denk gelmiyor niyeyse. Sen tork konvertörlü gibi kullan sonra kavrama yanınca markaya suç at.

O karşılaştırmaya ben cevap verdim kardeşim açıp okusaydın keşke. Sapla samanı karıştırıyorsun ya sanki 1 yıllık miele sadece 4 saatlik programa sahip. Power60 yok onda dimi

İnsan gibi kullandığınızda "kaliteli" Yen'i makineler de katalog ömürlerini rahat rahat karşılayacaklardır.

Makinede lcd ekran olmaması o makineyi "elektronik değil" yapmıyor. Makinenin kontrol sistemleri motor sürücüler yine bilgisayar derecesinde elektronik içeriyor. Ki ben hiç bir makine görmedim ara yüz elektroniği bozulan.

Kısacası teziniz yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 21 Ocak 2019; 13:38:52 >

yahu ben demiyorum ki hiç elektronik yok.Mekanik programlı makineler 90 larda kaldı.

Bakınız diyorum ki tekrar ediyorum ne kadar çok özellik özellikle kullanılmayacak özellikler okadar fazla elektronik aksam okadar da arıza olasığı.

Marketten basit altus seg alıp memnuniyetle yıllarca kullanan kişiler var.Üstelik bu makineler 3000 4000 5000 liralık makinelerle aynı işi yapıyor aynı yıkama performansına sahip.

pahalı makinelerde bozuluyor üstelik parçası daha pahalı hatta çoğunun tamiri bile mümkün olmuyor.

Neyse konuyu bulandırmayalım gönlünüz olacaksa varsın ben haksız çıkayım.Bunu sokakta kime sorsanız aynı cevabı verecektir.

• quote:

yahu ben demiyorum ki hiç elektronik yok.Mekanik programlı makineler 90 larda kaldı.

Bakınız diyorum ki tekrar ediyorum ne kadar çok özellik özellikle kullanılmayacak özellikler okadar fazla elektronik aksam okadar da arıza olasığı.

Marketten basit altus seg alıp memnuniyetle yıllarca kullanan kişiler var.Üstelik bu makineler 3000 4000 5000 liralık makinelerle aynı işi yapıyor aynı yıkama performansına sahip.

pahalı makinelerde bozuluyor üstelik parçası daha pahalı hatta çoğunun tamiri bile mümkün olmuyor.

Neyse konuyu bulandırmayalım gönlünüz olacaksa varsın ben haksız çıkayım.Bunu sokakta kime sorsanız aynı cevabı verecektir.

E kardeş ne o zaman burada makinem zıplıyor diye ağlıyorsun ?

Bütün makineler zıplıyor senin mantığınla. Sen bulandırıyorsun ortalığı insanların kafasını. Bırak insanlar paraları yettiğince kaliteli donanımlı makineler alsın seg Altus nedir allah aşkına?

• 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.