Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (678. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.883
Cevap
182
Favori
2.545.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meeb

su kaçırma olayını bende duymadım da bu rezistans olayı harbiden kronik demekli.Birde kombi yakın değilse ilk ısınan su makine içersine girinceye kadar soğuk su girişi olur makine içersine .Bulaşıklar ne kadar temiz hijyenik yıkanır bilmiyorum.
    rezistans olayı kronik değil ..........her markada aynı sürede eskiyebilir rezistans ....10 seneden sonra normaldir....
    sorun rezistansın sökülememesi.....
    soğuk su olayına gelince
    normalde de soğuk su giriyor zaten her makinaya.... makina ısıtıyor....Bunda fazla ısıtmasına gerek kalmıyor ,elektrikten tasarruf oluyor aynı zamanda.
  • Ya hiç bilen yok mu siemens sn 53500ıt serisini?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenxoca -- 2 Ocak 2019; 20:47:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • siyah yarı ankastre önerir misiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Yahu ne alaka siemens cihazım var 13 yıl kullandım
    rezistansı bozuldu kombi sıcak suyuna bağladım çalışıyor işimizi görüyor hala
    arıza nerden diye kendim bakarken epeyce hırpaladım kapağını nerdeyse kırdım
    açayım derken öndeki plastiğini de oynattım yerinden çıkardım buna rağmen su kaçırmıyor.
    Yiğidi öldür hakkını yeme demişler

Alıntıları Göster
    13 yıllık makineniz adamakıllı son makinelerdendir zaten. Kalitesine laf söylenemez.

Maalesef yeni makineler su kaçırıyor. Kısa bir araştırmada bol bol E15 hatasını alan kullanıcıları görebilirsiniz. Bu hata alt tablada su olduğunu gösteriyor. Güvenlik için makine suyu ve elektriği keser. Alt tablada tüm elektronik ve mekanik aksamın bulunduğunu belirteyim. Rezistanslı pompa tabanla aynı hizada olduğu için ilk sızıntıda dıştan su teması oluyor. Zamanla da bozuluyor. Benim pompa pas içindeydi.

Karterle tabanın birleşim noktasındaki conta zamanla işlevini yitiriyor. Bir de çelik tabanla plastik alt tablanın birleşim noktalarından yine aynı sebeple su kaçırıyor. Komşumuzunki garanti dahilinde pompasını değiştirmişti. Servis söylemişti ona. Hatta yapsak bile yine bozuluyor falan demiş. Sorunun kaynağı çözülmezse normal tabi.
  • Bu konudaki yorumlari okuyarak arcelik 6343 modelini aldim kullaniyorum. Eski arcelik 4460 modeli bosa cikti. 2. Elci 100 lira veririm dedi. Bir de buraya yazayim, calisir durumda bulasik makinesi , 100 tl ye birakiyorum alanin isi gorulsun. Sesli calisiyor , yenileri kadar iyi yikamiyor ama sorunsuz calisti bunca yil. Lokasyon istanbul avrupa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58cemo

Merhaba,
    Arçelik 6355 I
    Bosch SMS45J100T

Bu makineler hakkında görüş / tavsiye varmı,

Teşekkürler..
    Merhaba Bosch SMS45JI00T almayı düşünüyorum. Kullananlardan yorum yapabilecek olan var mı?
  • Emre9110 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

6SMS45JI00T mi aldınız? Memnun musunuz?
  • Almadım henüz üstad. Rezistans konusundan dolayı arçelik 6366 alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

Almadım henüz üstad. Rezistans konusundan dolayı arçelik 6366 alacağım.
    2 arçelik parası bir boschu geçer gibi sanki....Bosch u 10 sene kullanırsınız arçeliği 5
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresinbabasi

Merhaba Bosch SMS45JI00T almayı düşünüyorum. Kullananlardan yorum yapabilecek olan var mı?

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Ben aldım bu makinayı, 3 yıkama falan yapıldı şimdiye kadar, şu an sorun yok, yıkama güzel, leke kalmıyor, servis elemanı kireç ölçümü yaptı normal çıkınca tuz kullanmanıza gerek yok dedi, bende almadan önce çok araştırdım fakat baktımki sonu yok bu işin gittim aldım makinayı, 2.150.-ye aldım, şu an zam gelmiş indirimli fiyat 2.370.- olmuş, fakat peşin alınacaksa bayide pazarlık yapınca indirim alınabiliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58cemo

Merhaba,
    Ben aldım bu makinayı, 3 yıkama falan yapıldı şimdiye kadar, şu an sorun yok, yıkama güzel, leke kalmıyor, servis elemanı kireç ölçümü yaptı normal çıkınca tuz kullanmanıza gerek yok dedi, bende almadan önce çok araştırdım fakat baktımki sonu yok bu işin gittim aldım makinayı, 2.150.-ye aldım, şu an zam gelmiş indirimli fiyat 2.370.- olmuş, fakat peşin alınacaksa bayide pazarlık yapınca indirim alınabiliyor..

Alıntıları Göster
    Bende bosch aldım
    bugun gelip kurulacak iyi birşeye benziyor :)
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    iyi olduğu bilinen markalar, her alım gücündeki müşteri için ucuz seri ürün çıkarıyorlar,
    bunu Vestel ve Arçelik yapıyor.
    ama Bosch ve Siemens yapmıyor.
    Arçelik ve Vestel in alt markaları var altus grundig seg vestfrost vb.. Deniyor ki profilo bosch Siemens in alt markası. Ama profilo nun ürünleri üst segment pahalı modeller olarak da var, yani demek ki profilo ucuz seri markası değil, üçüncü bir marka.

Alt kalite ve dayanıklılıkta, ses izolasyonu kalitesiz ürünleri farklı marka altında pazarlama olayını bosch ve siemens uygulamıyorlar. Ancak böyle kalitesiz sesli, kronik sorunlu ürünleri var.

Her bosch ve Siemens üst kalite olmuyor. Kaliteli olanlar ucuz olanlar şeklinde bir genelleme yapmak da pek mümkün değil, çünkü pahalı serileri de aynı kronik rezistans gümlemesi gibi hataları oluyor. alım için araştıran bir piyasa kullanıcısı fiyatı benzer farklı marka ürünler arasında kaliteli bosch Siemens modellerini anlaması pek mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyigun -- 8 Ocak 2019; 13:59:40 >
  • merhaba arkadaşlar. en fazla 2000 tl bütçe ile alabileceğim, kullandığınız ve memnun kaldığınız bir bulaşık makinesi var mıdır acaba? son 20-25 sayfayı inceledim de, kafam allak bullak oldu. yorumlara göre arçelik 6355 bana uygun gibi görünüyor uygun fiyata getirebilirsem ama yine de bu bütçeye beni üzmeyecek bir marka model tavsiyeniz olursa sevinirim. teşekkürler.
  • merhabalar bende alıcam aklımdaki modelleri sırayla yazıyorum kullananlar ve tavsiyleri alayım lütfen genellikle fiyat 2000 civarı A+ yada A++ düşünüyorum 10 Lt civarı su tüketimi

Beko BM 8008 I Bulaşık Makinesi P8 Gri (A++) en uygun 1850 ye buldum

Beko BM 9009 I Bulaşık Makinesi (A+++) en uygun 1950 ye buldum

Vestel BM-802 X A++ 1800TL
  • Altus AL 413 c bulasik makinesi aldım yaklaşık 2 ay gayet güzel yıkıyor çok memnunuz gereksiz paralar verip cebinize uzmeyin derim. arçelik garantisi altında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emindirek E kullanıcısına yanıt
    Araştırmalar sonucu bu ürünü almaya karar verdim. İnceleyin isterseniz.

Bosch SMS45JW00T
  • ogzsrt O kullanıcısına yanıt
    öneriniz için teşekkür ederim hocam. ben de listeme ekledim, fiyat takibi yapayım bakalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: self.uskuc

Bu konudaki yorumlari okuyarak arcelik 6343 modelini aldim kullaniyorum. Eski arcelik 4460 modeli bosa cikti. 2. Elci 100 lira veririm dedi. Bir de buraya yazayim, calisir durumda bulasik makinesi , 100 tl ye birakiyorum alanin isi gorulsun. Sesli calisiyor , yenileri kadar iyi yikamiyor ama sorunsuz calisti bunca yil. Lokasyon istanbul avrupa
    Anneme 20 gün önce 6343 aldım. Kafası karışmaya başladı makinenin şimdiden. Bazen başlata basıyorsun başlamıyor bazen yıkama bittikten sonra makinenin bütün ışıkları

sönüyor bazen program bitince bitti ışığı yanmayıp yıkama ve kurulama ışığı yanık kalıyor. Kafasına göre takılıyor gibi. İade edeceğim gibi.

Bu arada aynı makineden kullanıyorsunuz. Sizin üst sepette de tabakları tutan katlanır tel sayısı 1 adet mi acaba?
  • bizimde bosch vardı. 2014 te almıştık. makinenin rezistansı arızalanmış. bir tanıdıktan 705 liraya sıfr arçelik bulaşık makinesi alıym dedim onda da bir sürü problem varmış.6263 modeli
    fiyatı uygun olduğum için direk atladım tabiki. fakat şikayet vara bakınca
    https://www.sikayetvar.com/arcelik/arcelik-6263-ht-bulasik-makinesi-raflari-paslandi
    hepsinde pas sorunu var gözüküyor. yahu bizim bozulan makinede bu sorun yok. bozulan makinenin kodu sms30E02TR
    arızayı gidermek için servis 439 parça+100 takma bedeli istiyor. Sizce ne yapayım? yaptırınca ya bozulursa yeniden?
  • okirgil O kullanıcısına yanıt
    bsh grubu yani profilo siemens bosch ta rezistans sorunu kronik hangi modelini alırsanız alın zaman belirsiz bozulacağı söyleniyor.Hangi foruma şikayet sitesine baksam böyle bir genelleme gerçeğini görüyorum bende .Yaptırsanız bile yine bozulma ihtimali var.Tavsiyem a101 e gelecek seg 4 programlı makineyi kaçırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 19 Ocak 2019; 22:4:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.