Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (680. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678679680681682
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben vestel in zıpladığı herkese söylüyorum da siz niçin bosch çamaşır makinelerinin çamaşır yırtma şikayetlerinin oldukça fazla olduğunu , bozulursa ki (ihtimal her zaman var ) parçalarının oldukça pahalı olduğunu , servisinin en azından yerli markalar kadar ilgisiz olduğunu , bosch bulaşık makinelerinin 1 yıl şansıyla 4 yıl sonunda elbet ama elbet rezistans sorunu yaşayağını motorla tümleşik olduğu için yeni makine yarı parası masraf çıkacağını üstelik aynı sorunu yine yaşama ihtimalinin olduğunu , miele tarafında 5000 lira verip olduda arızalandığında servis bulamayıp rezil olunacağını niye yazmıyorsunuz?

işiniz gücünüz bosch fanboyluğu.Üstüne basa basa söylüyorum en pahalı mal en kalitelisi en iyisi demek değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi diyeceksiniz benim ağzımdan bosch adı çıktımı diye burada herkes hangi markayı övdüğünüzü biliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

ben vestel in zıpladığı herkese söylüyorum da siz niçin bosch çamaşır makinelerinin çamaşır yırtma şikayetlerinin oldukça fazla olduğunu , bozulursa ki (ihtimal her zaman var ) parçalarının oldukça pahalı olduğunu , servisinin en azından yerli markalar kadar ilgisiz olduğunu , bosch bulaşık makinelerinin 1 yıl şansıyla 4 yıl sonunda elbet ama elbet rezistans sorunu yaşayağını motorla tümleşik olduğu için yeni makine yarı parası masraf çıkacağını üstelik aynı sorunu yine yaşama ihtimalinin olduğunu , miele tarafında 5000 lira verip olduda arızalandığında servis bulamayıp rezil olunacağını niye yazmıyorsunuz?

işiniz gücünüz bosch fanboyluğu.Üstüne basa basa söylüyorum en pahalı mal en kalitelisi en iyisi demek değildir.

Benim ağzımdan Bosch çıkıyor da ben her zaman demiyor muyum makineler çok güzel ana kronik arızaları var o yüzden ek garanti yaptırın diye

Kaç kere Bosch servisini burada yerden yere vurmadım mı ?

İşine geldiği gibi neyi hatırlarsan onu söylüyorsun ya. Delikanlı davran biraz.

ben burada en pahalısı en iyisi demiyorum. Ancak senin dediğin gibi en ucuzu da en mantıklısı değil.

İnsanlar güçleri yettiğince kaliteli ürün almak isteyecektir ve bu forumda Emin'im ki kimse Altus seg almak zorunda kalacak kadar fakir değil. Ha köye öğrenci evine alıyordur o başka durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 21 Ocak 2019; 15:41:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    işte hocam yazık değil mi insanlar makineler güzel diye dünya para verip sonra arızalancak üstelik bu arızaların garantiye girip girmeyeceğide meçhul.

Neyse ben artık yazmam isteyen istediğini alsın.Sessizlik güzel görüntü ekstra özellik bol program isteyen diyelim bosch alsın istediği markayı alsın.

Ana işveli bana yeter zaten 2 program kullanıyoruz , 7 yıl garantiden sonra da arızası ucuz olursa yaptırır gittiği yere kadar kullanırız diyen seg , altus alsın diyelim tatlıya bağlayım hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

işte hocam yazık değil mi insanlar makineler güzel diye dünya para verip sonra arızalancak üstelik bu arızaların garantiye girip girmeyeceğide meçhul.

Neyse ben artık yazmam isteyen istediğini alsın.Sessizlik güzel görüntü ekstra özellik bol program isteyen diyelim bosch alsın istediği markayı alsın.

Ana işveli bana yeter zaten 2 program kullanıyoruz , 7 yıl garantiden sonra da arızası ucuz olursa yaptırır gittiği yere kadar kullanırız diyen seg , altus alsın diyelim tatlıya bağlayım hocam.

Dostum sen şunu anlamıyorsun. Ne bulaşık makinesinde ne çamaşır makinesinde ne de diğer beyaz eşyalarda sağlam fiziksel kalite alt az donanımlı modellerde Yok

Sorunsuz olsun diye insanlara yağ tenekesi gibi modelleri öneremem ben.
    Ki ben her sorana homeprofessional miele önermiyorum.

Ekonomik bütçeyle söylediğim tek model var o da cmg140. Biraz okusan bunu gayet net görürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 21 Ocak 2019; 15:58:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

altus ürünleri düşük kalite diye birşey yok efendim plastik kalitesi kullanılan motor elektronik kart vs. aynı.ucuz olması marka algısından dolayı altus un reklam pazarlama gibi maliyetleri arçelik beko gibi ana markalara göre daha düşük hatta hiç yok desek yeridir.

Birde bir ürün özellikle yıkayıcı grubundan hareketli mekanik bir makine olan çamaşır makinesinde lcd ekran elektronik devreler ne kadar gelişmiş ise o kadar handikaplı oluyor.Tecrübe ile sabittir.
    Reklam, pazarlama, sponsorluk gibi giderlerin ürün fiyatına yansıdığını ben de biliyorum hocam. Altus'ta bunların olmaması fiyatı düşüren unsurlar ama ucuz fiyatın tek sebebi bunlar değil ve kalite farkı kesinlikle var. Mekanik aksam ve iç donanım açısından aynı özelliklerdeki Arçelik modeliyle arasında kalite farkı var mıdır bilemiyorum ama dışındaki fark açıkça görülüyor. Misal, benim yazlığa aldığım 4 programlı Altus bulaşık makinesinin kapağı, neredeyse kalın karton gibi duran plastikten yapılmış. Hatırı sayılır derecede hafif ve narin duruyor. Dikkatli kullanımda belki de hiç sorun çıkarmaz fakat malzeme kalitesinin düşük olduğu aşikar. Ha keza yine yazlığa aldığım 7 programlı çamaşır makinesinin kapağı da biraz zorlanarak kapatmayı gerektiriyor ve işçilik kalitesi noktasında iyi görünmüyor. Bunları yazarken Altus'u gömmüyorum; bilakis önceki mesajımda belirttiğim gibi seçerek kendime de iki ürününü aldım ve düşük bütçeler için en iyi seçimlerden birisi olduğunu söylüyorum. Buna rağmen, gerekçelerini de sunarak "Altus ile Arçelik arasında kalite farkı vardır" iddiamı vurguluyorum.

İkinci iddianız olan "Çamaşır makinesinde lcd ekran elektronik devreler ne kadar gelişmiş ise o kadar handikaplı oluyor. Tecrübe ile sabittir." söyleminize mutlak bir antitez öne süremem ama bunun mutlak bir yorum olmasına muhalif dururum. Zira artık LCD ekranı olsun olmasın bütün makinelerin içinde elektronik devre var (çalışırken "tıkır tıkır" ses çıkaran mekanik kontrollü makineler yıllar önce piyasadan kalktı) ve LCD ekran, çok program vs. gibi yüksek özellik içeren elektronik donanım, daha fazla sorun çıkması ihtimalini büyük oranda arttıran bir durum olamaz (dikkat: "Hiç arttırmaz" demiyorum; "Büyük oranda arttırmaz" diyorum). Buradaki en önemli nokta, mekanik aksamın kalitesi kadar elektronik sistemin de (hem donanım, hem yazılım açısından) ne kadar kaliteli yapıldığıdır. Bu çağda elektronik donanım içeren cihazlardan kaçamadığımıza göre "Ne kadar az elektronik, o kadar az sorun" demek yerine "Ne kadar kaliteli elektronik, o kadar az sorun" diye düşünmek çok daha doğru.

• vestel örneğinden anlatayım biliyorsunuz çeşit çeşit yan modeli var hi level seg regal vs. bunların hangi sınıf modelini alırsanız alın anakartı atıyorum mb130 ise ötekinde de mb130 dur kasası plastiği yazılımı aynıdır.Fiyat farkını oluşturan etmenler ise opsiyon özellikler kumandası tasarımı vs. gibi etmenlerdir.

Fabrikada bu tarz yan ürünler aynı bant üzerinden çıkıyor yani fabrika şu yan malın çelik kalınlığını ince tutayım şuna dandik plastik dandik anakart kullanayım ince boya atayım gibi olasılığı maddi anlamda zor olduğunu bizzat mühendisler anlattı.

Elbet tasarımı tabiri cayiz ise çirkin elde kalacak gibi olacaktır.

Hatta bazı parçaların tutamak gibi mesala 5 yıl sonunda planlı olarak kırılacak şekilde üretilmesi bile misaldir.Ancak bu tarz oyunlar eskide kaldı dediğim gibi.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Neyle neyi kıyaslamışım. Aston Martin ile Tofaş ı mi? O sizin arkadaşınızın fikridir düşüncesidir saygı duyarım ama bunu foruma empolize etmeye çalışıp onu yapın öyle falan demeyin lütfen. Burası bir forum ortamı herkes kurallar ve saygı çerçevesinde bildiklerini fikirlerini paylaşabilir. O yüzden zıt düşüncelerde olunca insanlarla tartışmayı bırakın. Peki o kişiler Arçelik Beko nun hangi klima modelini kullanmış Altus un hangi modelini kullanmış? Eğer bunları da belirtseydiniz gerçekten tarafsız hakkaniyetli bir yorum görüşü belirtmiş olurdunuz.

Siz açık konuşur musunuz? O zaman Mercedes Benz boşuna pahalı herkes Fiat Egea alsın ne de olsa aradaki fiyat farkı boşuna.

Burada bu forumda hep pahalı ürünler önerilmiyor. Öyle olsa insanlar fikir danışmaz. Farklı farklı yorumlar görüşler yazılmaz. Kimseye de zorla Miele alın demedik. Biz burada bilgili ilgili forum kişileri olarak tavsiyelerimizi sunarız karar kullanıcınındır ister Miele ister Regal alsın.

En iyisi dediğimiz şey hangi açıdan 3 sene sonra eski olabilir? Güncellik açısından evet ama en iyisi denilen modelleri insanlar alıp 10-15 sene hiç yokluğunu hissetmeden kullanan insanlar var. Çamaşır makinelerinde sizin deyişinizle yük sensörü yeni bir şey değil. 20 seneyi aşkın süreden beri var. Siz de bir yorumunuzla itiraf ettiniz eski Miele modelinin leke çıkarması daha başarılıydı diye.

Ve beyaz eşyalar eskisi gibi değil. Günümüzde eski Arçelik 2100 makineler gibi sadece özellik fonksiyon farkı yok kalite farkı da var. Her markanın en alt modelleri sırf bol satışlar için insanlara cazip gelmesi için sürülen modellerdir. Takdir edersiniz ki her insanın ailenin maddi durumu aynı değil.

Artık genelleme yapmaktan vazgeçin yorumları iyice okuyun lütfen!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 21 Ocak 2019; 18:07:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    bende diyordum yucuklusumurta nerede diye

illa model mi belirteyim lg arçelik ve beko klima aynı fabrikada üretiliyor şimdi uğraştırma beni n11 den bak r32 li klima hepsinde aynı.Tek fark altus 200 küsür lira daha ucuz.

çamaşır makinesi siz kendiniz dediniz eskisi daha iyi yıkıyormuş bak demekki şimdi cicili bicili özelliklere verilen paraya gerek yokmuş.

Yani yazmak istemiyorum artık hangi konuya girip tavsiyede bulunsam gelip buluyorsunuz.

İsteyen istediğini alır arkadaş sormuş a101 den seg alın dedim siz bosch alın dersiniz arkadaş istediğini alır.Aldığı seg 2. günde bozulur bana küfür eder aldığı bosch veya adı başka bir marka 3. günde bz

bozulur onu tavsiye edene küfür eder.Ben seg regal vestel in aynı kalitede fiyat performans ürünü olduğu için bunu önerdim.Dayım arkadaşlar kimler aldı memnunlar.Bu iş ne kadar ekmek o kadar köfte olayı tek bir gerçek varsa pahalısıda ucuzuda bozuluyor ben bunun derdindeyim.Siz tutturmuşsunuz kaliteli kaliteli pahalı pahalı.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle ki aynı model bir ürünün seri üretimlerinde değişen malzemeler yazılımlar oluyor.

Sadece yıkamak için evet ama ben olaya bu kadar düz bakamıyorum bu da benim bakış açım merakım. Bir çamaşır makinesinde benim için tambur hacmi körük lastiği tasarımı yazılım algoritması programları sıkma düzeni tambur hareketleri sessizliği darbe emiciliği kullanılan parçaları önemli mesela. Ama bu da herkesin Altus Arçelik alacağı anlamına gelmez ki. Bu arzu beklenti talep meselesi. Her markanın belli bir ürün seviyesi ve kalite çıtası var. En üst modelleri gereksiz bazı donanımlarla dolu olup fiyatının da fahiş olduğu gibi en alt modellerinin de çok basit ve kalite çıtasının pek iyi olmadığı gerçeği var.

Evet her yerde birbirimizi buluyoruz .

Hocam beni tanımıyor gibi konuşuyorsunuz. Ben size Baymak klima konunuzda neler yazdım hatırlayın. Ve kullandığım herkesin tavsiye ettiği Midea üretimi klimamı nasıl eleştirdiğimi hatırlayın. Bir insan Murat 124 alır memnun kalır diğer insan Audi alır memnun kalmaz bu beklenti arz talep meselesi.

Seg Vestel Regal aynı ürün grubu doğru söylüyorsunuz.

Ve bu konu başlığında Bosch bulaşık makinelerinin kronik sorununu sizinle beraber eleştiren benim. Elektronik işi şans olsa da kalite kesinlikle tesadüf Değil.

Forumu genel olarak eleştiriyorsunuz haklısınız ama bunu 1-2 kişi üzerine söylemek yanlış anlaşılıyor. Sonuçta burası binlerce üyesi olan bir forum sitesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    bizim de iletişimimiz böyle sağlık olsun

zaten yukarıda yazdım sessizlik güzel görüntü ekstra özellik isteyen pahalı marka ürün alır diye.

bende yeri geldiğinde eleştiriyorum.misal ;

vestel venüsün 5580 e3 v4 gibi modellerle orta segment te fiyat başarılı modeller ürettiğini ancak kamera ekran tasarım anlamında günümüzde oldukça geri kaldığını z10 gibi modelin kronik tuş sorun lu piyasaya sürüldüğünü z20 nin ilk çıktığından beridir fiyatını haletmediğini defalarca söyledim.Daha dün v4 alma arefesinde olan arkadaşa xiaomi huawei nin modellerini önerdim.

kasım ayında çeyizlik full takım beyaz eşya alacak arkadaşa beraber baktık ekim ayında vestel de karar kılmışken enflasyonla mücadele kampanyasında yerli markayken bosh un bile gerisinde kalmış fiyat politikasından arkadaşa bosch al dedim.

mutfağa tv alacak arkadaşa vestel beko arçelikte abartı fiyat lar varken axen awox al dedim.Kendim bile vestele kızgınlıktan yatak odasına axen aldım.

ben sizler gibi düşünemiyorum fiyat performans adamıyım yani bir ürünün üzerinde janjanlı marka logosu yer alacak azıcık sessiz olacak geniş olacak diye abartı fiyatlar veremiyorum.Alacağım ürünlerde aynı kalite özellikte yerli markası ve uzun garanti sunan varsa onu tercih ediyorum ( misal king ürünleri 4 yıl garantili arzum vs dan farkı yok gözümde , aynı şekilde klimamı baymak aldım 5 yıl garantili fiyatı uygun sessiz performans lı diye )

kimseye kefil olamayacağım pahalı ürünleri öneremem yani.Konumuza gelirsek a101 de ki makinenin çelik kalitesi yıkama performans ının benim vestel ekomaks 10 programlıdan aşağı olmadığını bildiğim için tavsiye ettim.

annanemde 2 programlı vestel dayımda 5 programlı regal var enine boyuna çeliğine kapağına varınca inceledim aynı arkadaş aynı.Bu yüzden vestel i de eleştiririm hep tv sinden beyaz eşyasına en tepe ürününden en aşağı ürününe varınca hepsi aynı kalitede.Hatta servisle bile konuştuk adamlar her ürün için ayrı bant ayrı parça tedariği yapsalar maliyet artar dedi .

Ayrıca eksik anlattığım bir konu daha var ne kadar elektronik aksam o kadar arıza olasılığı derken anakart üzerindeki kompenentleri kastedmiştim.Basit bir seg makine ile gelişmiş bir bosch makinenin anakart üzerindeki bileşen sayısı parça sayısı farkı oldukça fazla.

• Arkadaşlar bu ürün nasıldır ? Tavsiye edermisiniz ?

Platinum Plus Bulaşık Makinesi Deterjanı Kapsülü 110

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Arkadaşlar bu ürün nasıldır ? Tavsiye edermisiniz ?

bunu değil mama beyaz normalini kullanıyorum hocam
    bence en iyi kapsul tablet fairy.
    eski 18 senelik bosch makinamda bariz farkettiriyordu kendini.
    çevremede tavsiye ediyorum. kötü diyen çıkmadı daha.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Beyaz derken hangisi hocam ?
  • quote:

Beyaz derken hangisi hocam ?
    bu hocam

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Bu en ucuzu hocam :)
  • quote:

Arkadaşlar bu ürün nasıldır ? Tavsiye edermisiniz ?

Hocam, bulaşık makinesi deterjanları konusundan haberdar olmadığınızı düşünüyorum. Buradaki konuyu dağıtmamak adına sizi şöyle alalım

https://forum.donanimhaber.com/bulasik-makinasi-deterjanlari-pril-calgon-vs-deneyimleriniz--23117030#88049368

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Yoktu mağlesef :) Teşekkür ederim.
  • quote:

Bu en ucuzu hocam :)
    ben aldığımda grisi yoktu piyasada hocam :)
  • https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bm4260eg-bulasik-makinesi-4-program-siyah-kata-teslim-tum-illere-389781875

Bu makine hakkında fikri olan var mı ?

100 chip para fırsatı varken bulaşık makinesini de almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 678679680681682
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.