Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

Pril sıvı makine deterjani ile tuz ve parlatıcı da kullandım ama çok kötü sonuçlar aldık. Pril Henkel ürünü, ve güvendiğim bir markaydi. Başka deneyen var mı?
    Koku, parlatma harika ama sudan dolayı mı bilemiyorum çay va kahve içerikli bulaşıklarda etkisiz, hatta lekeleri koyulaştırıp yapıştırıyor...

Kaliteli ve narin bulaşıklar için düşük ısılarda ve hemen, makine içinde bulaşıklar beklemeden kullanılmalı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tubytube kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şok un deterjanını yaklaşık bir aydır kullanıyoruz. Son zamanlarda bardaklar ve cam ürünlerde su lekeleri farkettim. Çatal kaşıkları da tek tek kontrol ettim hepsinde su lekesi vardı. Ayrıca çatal kaşıkları iyi temizlemiyor her şeyde leke var. Huylandım açıkcası bu deterjandan. Kurutması fena değildi aslında ama yıkamasının kötü olduğunu kullandıkça anladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar evdeki stok bitmek üzere. Enson 180' li Fairy Platinium almıştım. Ama fiyatlar malum uçtu gitti. MIGROS, BIM, A101, ŞOK kendi ürün kategorisinde hangisini tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Arkadaşlar evdeki stok bitmek üzere. Enson 180' li Fairy Platinium almıştım. Ama fiyatlar malum uçtu gitti. MIGROS, BIM, A101, ŞOK kendi ürün kategorisinde hangisini tavsiye edersiniz ?
    Migroslarda ve internette Fairy Platinum Plus diye bir deterjan gördüm. Matlığa karşı iddialı görünüyor. Onu merak ediyorum. Deneyen varsa yorum bekleriz. Ben Fairy'i plastiklerde ve yapışmaz tavalarda koku bıraktığı, aşırı derecede köpürdüğü ve iyi durulanmadığı için tercih etmiyordum.

Ben en son Frosch almıştım, hiç memnun kalmadım. Kurutmaya etkisi sıfır, parlatıcı dozunu 4. kademeye kadar artırmak zorunda kaldım, bu sefer de plastik eşyalar parlatıcı kokmaya başladı. Parlatıcı koymasam tüm eşyalar su lekesi içinde çıkıyor. Çelik tencereleri güzel yıkamıyor. Tek avantajı çok iyi çözünmesi ve iyi durulanması, hatta bu yüzden makinemdeki ekstra durulama özelliğini kapatmıştım.

Frosch varken aynı zamanda Finish Quantum Oxi etkili almıştım. Frosch'tan son bir tane kaldı, Quantum Oxi ile devam edeceğim.

Ucuz deterjanlar için de şunu söyleyebilirim. Arkadaşıma Letgo'dan AEG F35302 bulaşık makinesi almıştım. Ona o an acil diye A101'den tablet ve parlatıcı almıştım. Performansı beklediğimden çok daha iyi çıktı, hem güzel yıkıyor hem de bulaşıklar yeterince kuru çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Şok un deterjanını yaklaşık bir aydır kullanıyoruz. Son zamanlarda bardaklar ve cam ürünlerde su lekeleri farkettim. Çatal kaşıkları da tek tek kontrol ettim hepsinde su lekesi vardı. Ayrıca çatal kaşıkları iyi temizlemiyor her şeyde leke var. Huylandım açıkcası bu deterjandan. Kurutması fena değildi aslında ama yıkamasının kötü olduğunu kullandıkça anladım.
    Mintax'tan bahsediyorsun sanırım, üreticisi kim olarak görünüyor?
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Evet mintax, üreticisi eurotab ve cam eşyalar çok kötü durumda. Gerçi cam eşyalardaki durumun tek sorumlusu bu mintax olamaz diye düşünüyorum muhtemelen biminkini de kullanırken hasar gördüler çünkü uzun zamandır hiç ışığa tutup bakmamıştım bardakları, ama ışığa tutup kontrol ettiğimde büyük hayal kırıklığı oldu.

• Marketlerin tüm private label ürünlerini şu an Fransız Eurotab üretiyor. Şok, migros vs ayrı ayrı denemenize gerek yok. Renkler dışında hepsi aynı. Bunları kullanmaya başladıktan 2-3 ay sonra Tencerelerde kirecimsi garip kalıntılar(kireç değil kesinlikle), bardaklarda çizme filan olur. Ben önermiyorum. Almanya'da pahalı markaların üçte biri fiyatına stiftung onaylı bir çok güzel deterjan var ama Türkiye'de ucuza kaliteli deterjan yok maalesef. Hatta bu pahalı markaların klasik toz deterjanları bile yetersiz kalıyor. Parlatıcı, tuz filan istediğiniz kadar oynayın. Memnun kalmazsınız.

Yeterli temizlik ve parlaklık için finish, pril,Fairy gibi markaların hepsi bir arada tabletleri,daha iyi temizlik ve parlaklık için ise Finish Quantum, Pril Gold, Fairy Platinum Plus gibi deterjanlar tek seçenek.

Biz finish quantum kullanıyoruz. BSH makinelerde çok iyi çalıştığını söyleyebilirim.

• Hocam Fairyplatinium kullaniyoruz. Oda bitmek uzere. Peki Pril Gold guzelmidir ? Pril ve Finiste hangilerini tavsiye edersiniz ? Gorsel link verebilirmisiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Hocam Fairyplatinium kullaniyoruz. Oda bitmek uzere. Peki Pril Gold guzelmidir ? Pril ve Finiste hangilerini tavsiye edersiniz ? Gorsel link verebilirmisiniz ?
    Fairy platinumu uzun süre önce kullanmıştık. Yıkama sonrası ağır parfüm kokusu bıraktığından ve cam eşyaları iyi parlatamadığından bir daha almamıştık. Formülü değişmemişse hala da almam ben bunu. Ancak temizlik etkisi oldukça iyiydi. Pril Gold güzel deterjan. Parlatma ve kurutma etkisi çok iyi. Cam eşyaları iyi koruyor. Bardakları ışığa tuttuğumda bile leke göremiyorum. Finish'in parlatma performansı da gayet iyi, bazen bardaklarda su lekeleri ile karşılaşıyorum sadece.

Pril Gold'un tek zayıf yanı tencerelerdeki nişasta artıklarını pek iyi temizleyemiyor oluşu. Dibinde yapışmış makarna artıkları olan, yağlı ve salçalı tencereyi koyduğum zaman yağ ve kirler tamamen temizleniyor fakat az miktarda yapışmış makarna kalıntıları oluyor. Finish quantum ise aynı bulaşığı ayna gibi yapıyor. Tabi burda kullanım tarzı önemli. Ben kaba temizlik filan yapmıyorum. Olduğu gibi atıyorum makineye.

Pril Gold ve Finish Quantum arasındaki farklar makineye ve yıkama programına göre değişebilir belki. Ben bosch makine ve 70c yoğun programını tercih ediyorum. Eco ve otomatik programları asla kullanmıyorum.

• HB de kampanya var. Pril 54x2 64 TL ye geliyor. Quantum da var. Ikicin urun % 50 indirimde. Pril uygunmu sizce arkadaslar ?

https://www.hepsiburada.com/pril-gold-bulasik-makinesi-deterjani-54-tablet-p-HBV00000C74DK?magaza=Hepsiburada

• Bimin toz deterjanını aldım tam birr fp ürün bazı markalar ürün satmıyor marka satıyor. 750gr 6.5tl ortalama bir tablet 14g 750gr 50 tablete denk geliyor. 50 tablet 6.5tl benim aldığımı viking üretiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC@DC -- 16 Mart 2019; 21:36:17 >
  • Cirrus- kullanıcısına yanıt
    Ben de pril gold kullanıyorum çok memnunum. Ama yapışmış makarna artıklarını deterjanın onu eritmesini beklemek saçma olur.

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    Fiyat mükemmel kesinlikle alınır. Fairy nin 1 yıkaması 1₺ nin altında değilken Pril de 1 tablet 59 kuruşa geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 17 Mart 2019; 13:25:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Migroslarda ve internette Fairy Platinum Plus diye bir deterjan gördüm. Matlığa karşı iddialı görünüyor. Onu merak ediyorum. Deneyen varsa yorum bekleriz. Ben Fairy'i plastiklerde ve yapışmaz tavalarda koku bıraktığı, aşırı derecede köpürdüğü ve iyi durulanmadığı için tercih etmiyordum.

Ben en son Frosch almıştım, hiç memnun kalmadım. Kurutmaya etkisi sıfır, parlatıcı dozunu 4. kademeye kadar artırmak zorunda kaldım, bu sefer de plastik eşyalar parlatıcı kokmaya başladı. Parlatıcı koymasam tüm eşyalar su lekesi içinde çıkıyor. Çelik tencereleri güzel yıkamıyor. Tek avantajı çok iyi çözünmesi ve iyi durulanması, hatta bu yüzden makinemdeki ekstra durulama özelliğini kapatmıştım.

Frosch varken aynı zamanda Finish Quantum Oxi etkili almıştım. Frosch'tan son bir tane kaldı, Quantum Oxi ile devam edeceğim.

Ucuz deterjanlar için de şunu söyleyebilirim. Arkadaşıma Letgo'dan AEG F35302 bulaşık makinesi almıştım. Ona o an acil diye A101'den tablet ve parlatıcı almıştım. Performansı beklediğimden çok daha iyi çıktı, hem güzel yıkıyor hem de bulaşıklar yeterince kuru çıkıyor.

Alıntıları Göster
    Denemediğim deterjan kalmadı kullandım faydasını görmedim (bendeki makineden kaynaklanıyor)

Makine Bosch veya siemense yine kirli kireçli ıslak çıkıyor (bosch SMS67MI01T)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 18 Mart 2019; 22:49:25 >

• Bugün makine makine tıkabasa doldu her şey de çok kirliydi ben de iki tablet koydum. Birini tabana birini de deterjan gözüne. Süper 70 de ön yıkamayı 50 derecede yaptığı için ön yıkama sonunda kontrol ettiğimde tablet ermişti tamamen. Son durulamada da parlatıcıyı almadan önce kontrol ettim suda hiç köpük yoktu ama program sonunda filtre kısmı köpük içindeydi ve her şey çok temiz yıkanmasına rağmen cam ile çeliklerde yine damla su lekeleri kaldığını gördüm. Nasıl bir ayar yapsam çözemedim finish parlatıcının sonunu doldurdum bugün, bir dahaki sefere pril marka parlatıcı denemek istiyorum. Kullananlar varsa yorum almak isterim pril in parlatıcısı hakkında. Özellikle su lekesi ve program sonunda köpük bırakmaması çok önemli.

• Ben 2 sene evvel Finish'in performans artırıcı ürününü almıştım. 2-3 tane alıp kenara atmıştım. Daha 1 şişesi bitti. Performansından memnunum, öneririm. A101'de 5 liraydı. Satamayınca oraya dökmüşler herhalde :) Normalde 15 lira civarında idi diğer marketlerde.

Merak edip baktım burada fiyatı fena değil.
    https://www.hepsiburada.com/finish-performans-guclendirici-250-ml-80-yikama-pm-zybenc8121349
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Hangi deterjanı kullanıyorsunuz bir de Pril Gold u deneyin isterseniz ben çok memnunum. Fiyatı da nispeten uygun filtrede köpük olması önemli değil filtreler suyu süzüyor sonuçta.

• Arkadaşın tavsiyesi üzerine BIM' den toz bulaşık deterjanı aldım. 750 Gr 6.25 TL. 2 Yemek kaşığı kullanıyorum. Tek sorun bardaklarda dikkatli bakılınca beyazımsı leke görüyorum. Bu neyden kaynaklanıyor ? Yoksa genel anlamda gayet memnunum güzel yıkıyor ama cam ürünlerde beyaz bulutumsu lekeler var.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Hocam şuandaki A101' deki güncel fiyatımıdır ? Bunu parlatıcı gözünemi koyuyoruz ?
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.