Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meeb

yucuklusumurtam selamlar nasılsın görüşmeyeli?,,😁

biz tek bardaklarda yaşıyoruz bu sorunu tuzda koyduk parlatıcıda . neyden kaynaklı sence?

Makineden durulama ile alakalı sorun olabilir. Son durulama esnasında kapıyı açarak hiç kontrol ettiniz mi?

Böyle bir durum var ise detejanınızı makine içine veya çatal kaşık sepetine atarak deneyin bir de.

Parlatıcı kademesini ise su lekeleri kalmayacak şekilde kademe kademe düşürerek deneyin. Ya da direkt 3 yapın, bulaşıklar ıslaksa veya kurumuş su damlası izleri varsa 4'e alırsınız tekrar.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    ilginize teşekkürler hocam.durulama hakkında şüphem var su beyaz görünüyor bazı zamanlarda.Üstelil.1.40 dk lık 2 durulama yapan dual wash ve süper 50 program larında bile bu şekilde gördüm.

Detarjan olarak quantum aldık şok un mintax toz detarjanını aldık yine aynı.

Hatta detarjansız yıkamada bile bu beyaz leke ile karşılaştık.

parlatıcı şuan 5. kademe de

tuz ayarıda 4. seviyede.

tuz ve parlatıcısız da aynı durum var.

makine zaten bittikten hemen sonra açtığımda bardakların tek bir ağız noktasında beyazımsı su kalıntısı görüyorum oda bu lekelere sebep oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar migrosda indirim var hangi marka tableti önerirsiniz fiyat kalite olarak.
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Eğer parlatıcı dozajı ya da kalitesi ile ilgili olmadığına eminseniz, makinenizin durulama sıcaklığını bir kontrol edin derim. Deterjanların tam anlamıyla çözünmesinin doğrudan sıcaklıkla ilgisi vardır.

Durulama ısısı genelde 65 derecedir. Su dolu bir kaseyi üst sepete koyup makineyi normal bir programda (65 derece ve üstü durulamanın olduğu) boş çalıştırın. Durulamaya geçince 10 dakika civarı bekleyin ve kapağı açıp kasedeki suyu bir ölçün. Isının 60 civarında olması lazım. Değilse rezistans ve epg kartındaki rölenin sorunlu olduğu düşünülür.

Eğer burada bir sorun yoksa su seviyesini ölçün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 29 Ocak 2019; 22:36:1 >
  • Cirrus- kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ediyorum.

son aldığımız finish quantum dan sonra gözle görülür şekilde arttı bu sorun.Sanırsam parlatıcıda büyük şişe heralde 1.5 yıllık vardır onun da tazesini alıp denemek lazım.

Makine içini merak edip arada açıyorum içinden resmen dumanlar çıkıp mutfağı sarıyor hatta eşim bu yüzden kızıyorda.😃

rezistans sorunlu olduğunu sanmıyorum da epg üzerindeki röle nedir bilgim yok?

Detarjansız yıkamada aynı sorun olduğundan n11 den su sertlik ölçüm kiti aldım 27 liraya.Suyun sertliğini ölçüp tuz ayarını ona göre emin olduktan sonra artık servisi çağıracağız.

Geçen senede olmuştu ilk quantuma geçtikten sonra sözde quantum ile tuz kullanımından tuz kabı özelliğini kaybetmiş tuz kabı değişti düzelmişti.

Sonra hiç kullanmadık ne zaman yeni finish aldık yine başgösterince tuz koydum.Hatta ilk geçen ay şoktan aldım 6. kademeye aldım rejine kendini yenilesin diye.20 günde tuz ışığı yandı tuz bitti.

Ayda 1 temizleyici ara da eşim çamaşır suyuda atıyor sorun aynı.

Ben ciddi anlamda çift durulamalı programlarda bile düzgün durulanmadığını düşünüyorum.

Gerçi anakarttan olsa servis tanıdık diye her ihtimale karşı display ile anakartıda değiştirmişti.

•  bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz  bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz

yıkama süreleri otomatik kapak açma özelliğini açınca hepsi 30 dk küsür uzuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 29 Ocak 2019; 22:41:54 >

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Bugün Rossmann'a gittim 40'lı Domol 36 küsür TL olmuş, almadan çıktım. Enflasyon %20 yersen.
  • Bulaşık makinasi ve elde yikama deterjanı olarak fairy kullanıyorduk ve gayette memmunduk. Dolar artışında fairy kat kat zam yaptı. Dolar düştü fairy zamma devam etti. Binde 33 luk platinum paket 22 TL civarindan 39.90'a çıktı. Son 10 TL zam dolar 5. 20 civarı iken yapıldı. Fairy'in bu futursuzca zam yapmasında guantum ve finişh'te sıkıntı olmasının payı büyük. Durum böyle olunca ithal temizlik maddelerine antipati duymaya başladım. Çoğu zaman daha kullanmadan önyargi ile davranarak burun kıvırdığımız yerli ürünlere yönelmeye başladım.

Çamaşırda ariel yerine bingo deniyorum. Ariele göre daha az köpürüyor ama çıkarmadığı leke veya kirli kalan çamaşır olmadı. Şimdilik sorun yok.

Bulaşık makinasi deterjanında BiM de satılan bind aktivit tablet kullandım. 50 tanesi 14 TL. Diğerlerinin yanında bedava. Bulaşık makinam simens. Kısa, ekonomik, otomatik,.... bir çok programda denedik. Fairy'den gözle görülen bir fark göremedim. Özellikle bardakları kontrol ediyorum. Çizilme, matlaşma, beyaz lekeler olmadı.Bazı bardaklarda çok hafif su izi oluyor ama bu fairy'den de oluyordu. Kısaca fairy tüm ürünleriyle benim için bitmiştir.
    BiM bind aktivit tablete devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• su izi derken nasıl hocam bizde ne yaptıysak geçmedi.rewim koyna şansınız vr mı rica etsem?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Şu anda resim yok ama ilk yıkamada resim koyarım. Öyle beyaz leke değil. Su damla halinde kururken kalan iz. Çok az ve her bardakta da yok.Rahatsız edici değil. Eşim bind ve fairy'i birbirinden ayiramadi. Söylemesem hepsini fairy ile yıkandı sanıyor.

• ŞOK' taki Mintax 7 in 1 nasıl hocam deneme şansınız oldumu ? Birde Bingonun hangi deterjanını tavsiye edersiniz ? Beyaz ve renkliler için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 12 Şubat 2019; 18:7:5 >
  • Ben de bu zamlardan sonra farklı markalar denedim. Bind ve Mintax (ki üreticileri aynı) için temizlikte pek bir fark görmedim ancak, makinenin filtresi çok pis kalıyor bunlarla. Pis ve yağlı oluyor bir kaç yıkama sonra.
    Hatta bir süre 1 yıkama Mintax, 1 yıkama Quantum kullandım
    Pril gold da aldım ama daha denemedim. Şu an Quantum kullanıyorum, memnunum şahsen.

• bizde de var.nedense bardağın sepete temas eden kısmı ıslak kalıyor kuruyunca iz oluyor.

resim koyarsanız sevinirim hocam teşekkürler..

• Rossmann'daki bulaşık makinesi deterjanları iyi yıkıyor mu? Köpürme durumu nasıl? Uygun bulursam onlardan alayım diyordum. Fairy ve Finish epey pahalandı. Marketteki Finish promosyon elemanı fiyat daha da artabilir dedi.
  • Yokmu yaw sorduğum soruya cevap verecek ?
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Şok ve A101'in (yanılmıyorsam BİM'inkilerin de) tabletlerini Eurotab isimli bir firma yapıyor. Yani aynı fabrikadan çıkan aynı kalitede ürünler. Performanslarına gelirsek, fiyatlarına göre güzel ürünler ama olağanüstü bir performans beklememek lazım. Eğer bulaşıklarınız çok kirli ve makine tıklım tıkış dolu değilse iyi sayılabilirler ama diğer durumlarda üst düzey markalar ile aralarındaki fark belli oluyor (tabii kullandığınız program ve makinenin genel performansı da sonucu etkileyecektir). Bütün bu gerekçelerle, alıp deneyerek sizdeki sonuçlarını görmenizi öneririm. Neticede, çok ucuz olmalarına ve performanslarının şartlara göre değişmesine rağmen iş gören F/P ürünler. O yüzden yoğun kirli bulaşıkta beğenmezseniz kenarda durur ve az kirli bulaşıkları yıkarken kullanabilirsiniz.
    Buyrun bardak resimleri. BiM bind aktivit tablet ile yıkandı. Makine simens. Auto programda, doluluk orta seviyede. Bardaklarda herhangi bir leke yok. Çizilme de yok.
     bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimlerinizTabaklarda aynı şekilde. Daha dolu seviyede de yıkadık, benzer sonuçlar elde ettık. Eşim bind aktivitı beğendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kallus -- 14 Şubat 2019; 16:27:15 >
  • Pril sıvı makine deterjani ile tuz ve parlatıcı da kullandım ama çok kötü sonuçlar aldık. Pril Henkel ürünü, ve güvendiğim bir markaydi. Başka deneyen var mı?

• Hocam tencere-tava gibi metallerdeki performansı nasıl? Finish quantum kullanıyorum ve metallerde pas lekesi gibi bir leke bırakıyor.
  • cenkbora kullanıcısına yanıt
    Hocam tencere tava veya metal herhangi bir üründe gözle görülür bir sorun göremedim. Yani fairy kullanıyorduk eşim fark göremediğini söylüyor.

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.