Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pril gold aldım bugün, yıkama yaptıktan sonra gözlemlerimi yazarım. Mintax ile parlatıcı ayarını 4. Kademeye almak zorunda kalmıştım buna rağmen az da olsa camlarda lekeler kalıyordu. Parlatıcı da deterjanla beraber bitti. Pril gold ile parlatıcı kullanmayı düşünmüyorum. Eğer bu deterjanla da su lekeleri kalırsa yanına bir de pril parlatıcı alıp denerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bizde var hep fnish parlatıcı kullanıyoruz bardak ağızlarında beyaz süt lekesi benzeri izler kalıyor.finish quantum tek denedik aynı sonra finish tuz ve parlatıcı koyup ikiside 1. kademeye aldık azaldı ancak azda olsa olması can sıkıyor.üstelik 17 lt su kullanılan 2 durulama yapan programda yıkıyor eşim.sanırsam 70 derecede yıkıyor elinizi değdiremezsiniz kapağı açıyoruz duman çıkıyor makine nin kurutmada fanlı aktif kurutma ama yine leke var .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Pril gold aldım bugün, yıkama yaptıktan sonra gözlemlerimi yazarım. Mintax ile parlatıcı ayarını 4. Kademeye almak zorunda kalmıştım buna rağmen az da olsa camlarda lekeler kalıyordu. Parlatıcı da deterjanla beraber bitti. Pril gold ile parlatıcı kullanmayı düşünmüyorum. Eğer bu deterjanla da su lekeleri kalırsa yanına bir de pril parlatıcı alıp denerim.
    Hocam Pril Gold deneyimlerinizi yazarsaniz bende ona göre sipariş vereceğim. Ben genelde 55 derecede yıkıyorum. Patlatici olarak sirke kullaniyorum.

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    Son bir tane mintax kalmış en son yıkamayı da onla yaptığımız için kullanamadık daha. Sabah ki yıkama pril ile olucak gözlemlerimi aktarırım.

• Pril ile büyük ihtimalle parlatıcı ihtiyacı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

aynı sorun bizde var hep fnish parlatıcı kullanıyoruz bardak ağızlarında beyaz süt lekesi benzeri izler kalıyor.finish quantum tek denedik aynı sonra finish tuz ve parlatıcı koyup ikiside 1. kademeye aldık azaldı ancak azda olsa olması can sıkıyor.üstelik 17 lt su kullanılan 2 durulama yapan programda yıkıyor eşim.sanırsam 70 derecede yıkıyor elinizi değdiremezsiniz kapağı açıyoruz duman çıkıyor makine nin kurutmada fanlı aktif kurutma ama yine leke var .
    Pril gold ile bu sorunun düzelmesini umuyorum yorumlara baktığımda beklentimi yükselten şeyler okudum. Bakalım nasıl sonuçlar alıcaz. Biz de ekonomi 50 derece programını kullanıyoruz, ön yıkama-ana yıkama-soğuk durulama-sıcak durulama-kurutma aşamalarından oluyor program ve 13 litre su tüketiyor. Bittiğinde kapağı hemen açsam da statik kurutma olduğu halde buhar çıkmıyor 40-45 dk kurutma aşamasında kaldığından olabilir. Sizin makinede fanlı kurutma varken program sonunda buhar çıkışının olması normal değil gibi. Dedemlerdeki fanlı kurutma olan makinede program bittiğinde buhar adına hiçbir şey olmuyor.

bittiğinde değil hocam yıkarken açtığımda çıkıyor bittiktenn sonra çıkmıyor.

• İlk yıkama sonucu bu şekilde. Işığa tuttuğumda bardağın ağız kısmında çok belirgin olmayan su lekesi dışında pırıl pırıl yıkamış. Yalnız parlatıcı ışığı yaklaşık bir haftadır yandığı için ayarlardan kapatmamıştım o yüzden az da olsa bölmede kalan parlatıcıyı kullanmış olabilir çünkü her şey kupkuruydu. Deterjanın bu kadar iyi kurutma performansı olacağını düşünmüyorum.

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz

aslında bizimde sorun bardak ağzında kalan 1 cm den küçük iz.tek noktada kalıyor çoğu zaman.bazen de çizgi şeklinde yanda kalıyor.

bu resim çok önceden parlatıcı tuz kullanmıyorken çektim.Şimdi çok daha az çıkıyor ancak yinede can sıkıyor.

Bu arada sizin makine markadı neydi kaç yıllık ?

şu sıralar eşimde az kaldı detarjan diyor.En son migrostan 50 li 10 liraya almıştım.Birde hediye finish hepsibirara vardı.Karışık kullanıyor eşim performans a göre en iyisi finish quantum > migros detarjan > finish hepsi bir arada diyor eşim.

Açıkcası migros ile quantum arasında çok fark olmadığını söylüyor eşim.

Şimdi a101 den 101 li finish klasik 37 liraya onu alacağız sanırsam ilk clasic kullandık hiç böyle sorunlar yoktu.Tuz parlatıcı 3. kademedeydi.

birde şokta 100 lü mintax var kampanyalı 25 tl den satılıyor.Bu pahalılıkta artık quantum u geçtik finish fairy pril r tanesini 1 lira veremem artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 28 Mayıs 2019; 21:19:44 >

• Hocam Pril Gold hiç kullanmadik. Devamli Fairy Platinium kullanıyorduk. Onlar azalinca BIM in toz deterjanini aldim. Kötü degil ama bulaşıklar kuru çıkmıyor. Islak kaliyor. Oda bitmek üzere. 2x70 li Pril Gold u 75 tl civarina maal ederek alabilirim. Bazıları makinada erimemiş sorun yaratıyor, memnun kalmayanlarda var. Acaba Pril Gold mu alsam yoksa A101 deki Finish Classic mi ? Malum adet çok olunca memnun olmasakta bitirmek başlı başına bir çile. ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 28 Mayıs 2019; 22:14:14 >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Mintax kullanırken bardağın ve tüm cam eşyaların her yerinde su lekeleri kalıyordu. Daha önce de yazdığım gibi parlatıcı tamamen kapalıyken 4. Kademeye kadar yükseltmem gerekti ve bu halde bile su lekeleri tamamen gitmemişti. Pril gold bu konuda gerçekten çok başarılı yıkama yapmış. Fotoğraflardan belli oluyordur zaten ışıl ışıl parlıyordu bardaklar, çeliklerde de durum aynı tek bir su lekesine rastlamadım. Yakın zamanda deterjan alacaksanız pril gold alıp denemenizi öneririm. Ben bimden aldım. 36 adet 26,90 dı. Tanesi 75krş civarına geliyor.
    Klasik tableti biz de önceden kullanıyorduk daha önce de yazmıştım hatta performansı çok düşük bir deterjandı. Fairy nin de kampanyalı bir kutu 5 paket 135 yıkama olanını 2 yıl önce hepsiburadadan 54,91 e almıştım yaklaşık bir yıl kullandık camlarda tuz kullanıyormuşum gibi korozyona sebep olmasının yanında program sonundaki kokusu da bir daha tercih etmeme sebebimiz oldu tabi bir de fiyatlar dediğiniz gibi aşırı uçtu şuan baktım 125 adet olanı 134,90₺ resmen şaka gibi. Şuan için pril ile devam etmeyi düşünüyorum. Finish markasının da quantum dışındaki ürünlerinin yıkamasını beğenmiyorum. Quantum da tıpkı fairy gibi belli bir kullanımdan sonra korozyona sebep oldu bizde. Umarım pril ile korozyon sıkıntısı yaşamayız. Makine beko 12 yıllık.

• Teşekkür ederim hocam. O zaman kampanya ile 75 TL ye 2x70 Pril Gold alip deneyeyim. Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Hocam Pril Gold hiç kullanmadik. Devamli Fairy Platinium kullanıyorduk. Onlar azalinca BIM in toz deterjanini aldim. Kötü degil ama bulaşıklar kuru çıkmıyor. Islak kaliyor. Oda bitmek üzere. 2x70 li Pril Gold u 75 tl civarina maal ederek alabilirim. Bazıları makinada erimemiş sorun yaratıyor, memnun kalmayanlarda var. Acaba Pril Gold mu alsam yoksa A101 deki Finish Classic mi ? Malum adet çok olunca memnun olmasakta bitirmek başlı başına bir çile. ...
    Ben erime sıkıntısı yaşamadım zaten paketinin üstünde 40 derecede aktif yazıyor. Deterjan kutusunun önüne açılmasını engelleyen bir şey yerleştirilmediği sürece bir sorun olacağını sanmıyorum. Ben de ilk önce 54 liraya 70 adet olanını almayı düşündüm sonra bimde 33 adet olanı görünce direkt onu almak daha mantıklı geldi. Ama alacağınız fiyat da oldukça uygunmuş açıkcası. Finish classic yıkama performansı olarak çok yetersiz bir deterjan hocam ve parlatıcı etkisi de olmadığı için kurutmada yine sorun yaşamanız kaçınılmaz. Pril gold tabletin kurutma performansı hakkında ancak yarın ki yıkamadan sonra net bir şey söyleyebilirim bugün dediğim gibi parlatıcı kutusunda az da olsa kalan parlatıcıyı kullanmış olabilir makine çünkü her şey fazlasıyla kuruduydu ve bunun arkasında sadece deterjanın olacağını sanmıyorum :)

• Parlatıcı kullanımı kapalıyken program sonunda çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum. Bu kadar iyi kurutma performansı olacağını düşünmemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 29 Mayıs 2019; 16:52:46 >

• Teşekkür ederim hocam.
    başarılı görünüyor.Bizim makine de turbo kurutma olmasına rağmen program sonunda kapak ilk açıldığında bardakları elinimize aldığımızda uç kısımda damla şeklinde biraz su kalıyor.Haliyle oda kuruduğunda beyaz leke oluyor.

Tabi 30 dk kadar içerdeki nem tamamen boşalınca kurumuş olarak ele alıyoruz.Bilmiyorum bu durum normal mi?

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    Deterjan kutusu nemli ise tabletin hızlı çözünme özelliğinden dolayı suda eriyen aspirin gibi kapak açılmadan köpürüyor ve katılaşıyor, ya deterjan kutusunu bulaşıkları boşalttıktan sonra kapatmalı ya da tableti yerleştirmeden önce bir bezle veya peçeteyle kurutmalısınız...

Şu günlerde Pril ürünlerinden daha iyisi yok...

• Mandollph M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, dediklerinize dikkat edeceğim.
  • Mandollph M kullanıcısına yanıt
    finish 0 free ürünleri nasıl hocam?son zamanlarda mintax da bile fosfatsız detarjan çıkmış ?nedir bu fosfat detarjanda yada bizler için faydası yada zararı nedir?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Ben öyle bir şeye denk gelmedim hocam fanlı kurutmada.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.