Şimdi Ara

bugun sabahın köründe işe gitme olayını sorguladım ilk defa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eskiden bu konuyu hiç kapsamlı düşünmemiştim fakat bugun 6 gibi yanlıslıkla uyandım, ama okul iş falan olmadıgı için geri yattım köpek leşi gibi

ama sonra aklıma şu düşünce geldi : "eğer şu an bi işin olsaydı kafayı böyle koyup tekrar yatamayacaktım, seve seve kalkıp gidecektim işe, bu uyanma işkencesini çekecektim"

ve işte burda sorgulamaya başladım beyler.

neden insan gibi işe 10-11 gibi daha makul saatlerde gidemiyoruz? niye 6-7 de kalkmak zorundayız ? hadi maaşları falan geçtim, hayat şartlarına bir şekilde uyum sağlıyorsun alışıyorsun, ama ben hiçbir insanın sabah 6da kalkmaya alışacağına inanmıyorum. bir insna varmıdır ki saat 6da neşeyle uyanan? herkes küfrede ede uyanıyor

gerçekten bu durum niye böyle beyler? çözümü nedir bunun ? eziyetten başka bişey değil yemin ederim

• daha makul saatlerde yatarsaniz sabahin 6sinin cok daha makul bir saat oldugunu kolayca anlarsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

daha makul saatlerde yatarsaniz sabahin 6sinin cok daha makul bir saat oldugunu kolayca anlarsiniz
    hocam valla 10da bile yatsam sabah 6da kalkınca küfrediyorum
  • bu kişiden kişiye değişir mesela ben gece 3 te yatsam bile sabah 7 de kalkarım bünye genetik felan çok etken var ben fazla uyuyunca tam tersi daha yorgun oluyorum.
  • Epsilon kullanıcısına yanıt
    bugun sabahın köründe işe gitme olayını sorguladım ilk defa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz Disziplin le alakalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fazla uyuyunca ele bir şey geçmiyorki başım ağrıyor ben mesala 3-4 gibide yatsam kendimi ayarlarsam sabah 7 gibi sorunsuz kalkabiliyorum Kalkalım eyvallahta 8-12 saatte çalışılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Fazla uyuyunca ele bir şey geçmiyorki başım ağrıyor ben mesala 3-4 gibide yatsam kendimi ayarlarsam sabah 7 gibi sorunsuz kalkabiliyorum Kalkalım eyvallahta 8-12 saatte çalışılmaz.
    hocam sen yabancı dizicimisin
  • 11’de gitseydik çıkış saati de akşam 11 olurdu. Yat kalk çalış, yat kalk çalış...

Bu düzeni hangi insan başlattı? :)

• Finansal özgürlüğünü sağlarsan ıstediğin saatte kalkarsın

• Bu dünyanın bir düzeni var dostum. Sabah 6 Akşam 5. Ardından yemek ve televizyon. En sonda uyku. Hiç-bir kapitalist senin keyfin için 10 da 11 de işlerini başlatmaz. Artık canice bir sistem kuruldu. Ayırca bunu güneşin vaktide etkiliyor.

• Sabah erken saatlerde hem zihnen hem bedenen daha zinde oluyosun çünkü. İşverende zinde adamı sever.

• quote:

Orijinalden alıntı: UlusBaker

Sabah erken saatlerde hem zihnen hem bedenen daha zinde oluyosun çünkü. İşverende zinde adamı sever.
    hocam bu davids topa çok sert vuruyodu dimi
  • Epsilon kullanıcısına yanıt
    Uff hemde nasıl. Kör gözüyle it gibi top oynardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: UlusBaker

Uff hemde nasıl. Kör gözüyle it gibi top oynardı.

• İşe başlama saati 12 olsaydı bu sefer 12 çok erken diyecektin çünkü 12 de başlasan işe akşam 9 10 gibi çıkacaksın özel işler kendine zaman ayırmak derken sabaha doğru uyuyacaksın gene uykunu alamayacaksın. Şuanki sistemle en azında hem gün ışığından faydalanıyoruz hemde insan doğasına daha uygun şekilde gece uyuyoruz. Ha dersen gün neden 24 saat iş dışındaki vakti kendime ayırsam uykumu alamıyorum uyusam kendime vakit ayıramıyorum mantıklı. Ya da neden günümün nerdeyse yarısını işe ayırıyorum o da mantıklı. Ama sabah erken kalkamamanın birinci sebebi uykunu yeterli ve kaliteli alamaman ikincisi seni erken kaldıracak bir motive kaynağına sahip olmaman işini sevsen ya da deli para alsan alarm çalmadan uyanırsın.
  • Günde 8 saat iş, 8 saat özgür zaman 8 saat uyku olarak düşünün.
    10'da uyanıp 11'de işe giderseniz, akşam 7'de çıkmanız gerekir. 8 de evde olursunuz. Bu sefer gece 2-3'lere kadar takılıp yatarsınız, gene aynı saati uyumuş olursunuz.

Değişen bir şey olmaz. Ya da vardiyalı iş bulacaksınız.
  • Şu anki mevcut düzen en iyisi. Sen biyolojini bozduğun için sana kötü geliyor.
  • Sistem savunuculari varken 6da daha çok kalkarız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazartesi sendromuyla ayni mantik pazar pazartesi tatil olsa sali sendromu çikarcaklar 10da iş başı olsa niye 12 deil die hep şikayet eder insanogli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.