Şimdi Ara

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
16
Favori
105.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu kombiyi ilk aldığımda 2012 Eylülünde İphone telefonumdan Apple Store'ye girdiğimde Buderus Easy Control adında bir mobil uygulaması vardı.
    ne varki sadece 1 hafta sonra türkiye üzerinde kaldırılmıştı bu uygulama.
    aslında ufak bir aparat ile oda kumandasına cep telefonu ile bağlanıp kombiyi ev dışından kontrol etmemize yarayan bir programdı.
    6 euro gibi bir fiyatı vardı o zaman.
    ancak apple store cep telefonunuzu almanya üzerinde tanıtıp telefonun dilini almanca yaparsanız apple storeda program hala çıkıyor.
    yani almanyadaki buderus ve iphone kullanıcıları bu özellikten yararlanırken bizler mahrum bırakıldık.

şimdi ise türkiye üzerinden fena olmayan bir yedek parça bulma ve montaj kılavuzu programı eklenmiş.
    indirip incelemenizi tavsiye ederim.
    google storeda mevcut olduğunu düşünüyorum.

apple store için, buderus yazıp taratmanız yeterli.(ücretsiz)
     BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ? BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ? BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 14 Şubat 2015; 15:58:11 >

• Gb072 modelinin farklı isimleri var mı? Bazı yerler logamax plus derken bazı yerler neo plus diye satıyor. Aralarında farklılık var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.500 TL'ye gb072 modelini gittigidiyor'dan yüzde 10 hediye çekiyle satın aldım, 1.800 TL'ye bosch condens 2500 alabiliyordum,

aradaki farklara bakacak olursak,

genleşme tankı 12 litre diğerinde 8 litre. Tank büyük olunca daha az bakım gerektiriyormuş ve kombi daha uzun ömürlü oluyormuş
    gb072 minimum ısıl gücü daha düşük ve modülasyon aralığı biraz daha geniş,
    gb072 sıcak su kapasitesi daha yüksek.
    gb072'de hata analiz sistemi varmış.
    ön panel daha fonknsiyonel.
    gb072'nin ölçüleri daha büyük ve daha ağır bir kombi.
    ses birinde 36 db, diğerinde 38 db.
    Buderus Almanya üretimi, bosch condens Manisa üretimi.

Sizinn yazdıklarınızı ve forumda yazılanları okuduğum kadarıyla göze çarpan farklar bunlar. Bu iki kombi arasında 700 TL edecek bir fark var mıdır? Siparişimi iptal edip bosch condens'e dönebilirim, çok kararsız kaldım.

ev net 148 m2, kuzey cephe, yalıtım yok, ama duvarlarda mantolama gerektirmeyen bims kullanılmış. Katlar arası yalıtım yok, bu yalıtımı alt ve üst kattaki parkenin altına panetti adı verilen ürün kullanarak sağlamak düşüncesindeyim. Kış ayı ılıman bir yer.

• melih06 M kullanıcısına yanıt
    ben her zaman öncelikle fiyat/performans premix yoğ kombileri öneririm. bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı tercih edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

ben her zaman öncelikle fiyat/performans premix yoğ kombileri öneririm. bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı tercih edebilirsiniz

Teşekkür ederim, ürünün faturası kesilmiş, iptalle uğraşmak istemedim, bu tavsiyenizi daha önce alsaydım bosch alırdım. Satın aldığım firma bosch condens 2500 de satıyordu, bütçen yetiyorsa gb072 al kafan rahat etsin tavsiyesinde bulundu. Aslında ben de fiyat/performans ürünleri tercih ediyorum, bu seçimim oldukça pahalı oldu. Ürünün yanına tavsiyeniz olan buderus rc 10 oda termostatını da alacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendede gb 022 modeli var çok memnunum ama uzun süre sonra su damlatmaya başladı servis yolu gözüktü galiba , gb 072 de genleşme tankı daha büyük sanırım
  • Selamlar,
    Yeni evimiz için kombi arayışı içerisindeyim. 140 m2 net, yerden ısıtma, ısıtılan toplam alanı bilmiyorum, toplam boru uzunluğu 720 m (9x80 m). Biraz araştırdıktan sonra Buderus GB072 içime sindi gibi. Ancak bayi ve internet mağazaları arasında fiyat farkı oldukça fazla. İnternet mağazalarından (n11, gittigidiyor gibi) aldığımızda ne gibi dezavantajları olabilir.
    Kombi ile birlikte kumanda seti ve baca seti de alamam gerekirmi.
    İyi günler...
  • jasigov J kullanıcısına yanıt
    İnternet'ten alırsanız sadece montaj ve proje sıkıntısı yaşarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Ev yeni olduğu için yoğuşmalı kombi için proje hazır durumda. Proje sıkıntısı yok. O zaman sadece uygun bir usta bulup montajı düzün yaptırmam gerekiyor. Montaj için nelere dikkat etmem gerekiyor acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasigov

quote:

Ev yeni olduğu için yoğuşmalı kombi için proje hazır durumda. Proje sıkıntısı yok. O zaman sadece uygun bir usta bulup montajı düzün yaptırmam gerekiyor. Montaj için nelere dikkat etmem gerekiyor acaba...

Bir de internetten aldığımda garanti konusunda bir sıkıntı çıkar mı acaba...
    Kombi bağlantı seti tam geçişli metal, komple set bulamıyorsanız en azından vana ve filtreler tam geçişli (iç çapı geniş) metal olsun, ayrıca baca 2-3 derece yukarı meyilli olmalı.

Garanti konusunda sıkıntı olmaz, servis gelip ilk çalıştırma ile beraber garantiyi başlatır.
  • quote:

Kombi bağlantı seti tam geçişli metal, komple set bulamıyorsanız en azından vana ve filtreler tam geçişli (iç çapı geniş) metal olsun, ayrıca baca 2-3 derece yukarı meyilli olmalı.

Garanti konusunda sıkıntı olmaz, servis gelip ilk çalıştırma ile beraber garantiyi başlatır.

Cevap için teşekkürler. Kombi bağlantı setini montaj için ayrı mı temin etmem gerekiyor, yoksa montaj için gelen ekip mi temin edecek. Bu konularda araştırmaya yeni başladığımdan bilgim kısıtlı.
    Bir de Buderus GB072 modelinin üretim yeri neresidir? Bu model ile Bosh Condens 2500W arasında komfor, ekonomiklik, bakım masrafları, sorunsuzluk, malzeme kalitesi gibi konularda ne farklar vardır? Bu farklar aradaki fiyat farkına değer mi sizce???
    Normalde montaj için gelen usta temin etmesi gerekiyor fakat işin kolayına kaçmak adına bulamadık deyip plastik takmaya çalışıyorlar, daha evvel dediğim gibi belki boruları bulamayabilirler fakat vana ve filtreleri bulunuyor onları muhakkak metal taktırın. Buderus GB072 üretim yeri Almanyadır kullanılan malzeme kalitesi üst seviyededir. Bütçe sıkıntınız yoksa aradaki farka değer.
  • quote:

Normalde montaj için gelen usta temin etmesi gerekiyor fakat işin kolayına kaçmak adına bulamadık deyip plastik takmaya çalışıyorlar, daha evvel dediğim gibi belki boruları bulamayabilirler fakat vana ve filtreleri bulunuyor onları muhakkak metal taktırın. Buderus GB072 üretim yeri Almanyadır kullanılan malzeme kalitesi üst seviyededir. Bütçe sıkıntınız yoksa aradaki farka değer.

Sayın Zebra,
    İnternet mağazalarından birine Buderus GB072 nin menşeini sordum. Manisa üretimi olduğunu belirtti. GB072 ürünlerinin bazıları yerli mi acaba? Kafam karıştı şimdi...
  • quote:

Sayın Zebza,
    Bir önceki mesajımdaki yanlış nick için kusura bakmayın.
    Bosch Condense 2500W yi eledim gibi, sanırım Buderus alacağım.
    İnternet mağazalarından birine Buderus GB072 nin menşeini sordum. Manisa üretimi olduğunu belirtti. GB072 ürünlerinin bazıları yerli mi acaba? Kafam karıştı şimdi...
    İyi günler...
    Buderus GB072 yerli üretim olduğunu ilk defa sizden duyuyorum, İnternet mağazasına pek güvenmeyin yanlış bilgi verebiliyorlar siz yetkili ana bayisine sorun.

Aşağıdaki firmaya'da sorun 1993 yılından beri Buderus bayisi olduklarını yazmışlar.
    https://www.isimarketiniz.com/index.php?do=dynamic/view&pid=10
  • quote:

Buderus GB072 yerli üretim olduğunu ilk defa sizden duyuyorum, İnternet mağazasına pek güvenmeyin yanlış bilgi verebiliyorlar siz yetkili ana bayisine sorun.

Aşağıdaki firmaya'da sorun 1993 yılından beri Buderus bayisi olduklarını yazmışlar.

Hocam teşekkürler...
    Linkteki firma ile görüştüm. Onlar da Manisa üretimi olduğunu söylediler. Daha önceleri Almanya'dan geliyormuş ürünler fakat artık piyasada bulunan ürünler Manisa üretimiymiş.
    Manisa üretimli Buderus GB072 ile Bosch 2500W yi karşılaştırırsak; aradaki fiyat farkını da hesaba katarak kalite, konfor, ekonomiklik, uzun ömürlülük kriterlerini göz önüne aldığımızda uzun vadede oturmayı düşündüğüm kendi evimiz için hangi ürünü seçmek mantıklı olur sizce???

• quote:

bende ilk duyduğumda şaşırmıştım fakat önceki seriler belki almanyadan geliyor olabilir fakat artık parçalar yurt dışından geliyor manisada toplanıyor gb072

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

bende ilk duyduğumda şaşırmıştım fakat önceki seriler belki almanyadan geliyor olabilir fakat artık parçalar yurt dışından geliyor manisada toplanıyor gb072

Evet tüm Buderus modelleri Manisada üretiliyormuş. Yetkili bayilerin bir kısmı Almanya üretimi dedi fakat tecrübeli bir satıcıya da sordum, müşteri hizmetleriyle de görüştüm, ikisi de Manisa dediler. Sanırım sizinde dediğiniz gibi parçalar Almanya'dan gelip burada sadece montaj yapılıyor.
    Peki GB072 modelini mutlaka oda termostatı ile mi kullanmak gerekir, oda termostatsız bu cihazı almak mantıksız mıdır.
    140 m2 yerden ısıtmalı yeni dairede kullanılacak. Mesai saatlerinde ev boş olacak, sadece evde olduğumuz zamanlarda kombiyi açık tutmayı düşünüyorum. Evdeyken de konfor tercihimize göre kombiyi manuel kontrol edebileceğimi düşünüyorum. Tabi gece çalışma durumları da var. Kombinin Modülasyon özelliği oda termostatı olmadan kullanılamayacak sanırım. Oda termostatı almazsam gaz sarfiyatım önemli düzeyde artarmı acaba. Ustalardan yardım bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tüm Buderus modellerinin orjinal kitapçığının içinde türkiye üretimi olduğu yazar.
    RC10 size yeter, kablosuz almayın. Evden çıkarken 17 dereceye sabitlersiniz, geldikten sonrada düğmeyi iki tık çevirip 20 - 21 yaparsınız size kafi gelir.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.