Şimdi Ara

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
16
Favori
105.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jasigov

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Buderus GB072 yerli üretim olduğunu ilk defa sizden duyuyorum, İnternet mağazasına pek güvenmeyin yanlış bilgi verebiliyorlar siz yetkili ana bayisine sorun.

Aşağıdaki firmaya'da sorun 1993 yılından beri Buderus bayisi olduklarını yazmışlar.
    https://www.isimarketiniz.com/index.php?do=dynamic/view&pid=10

Hocam teşekkürler...
    Linkteki firma ile görüştüm. Onlar da Manisa üretimi olduğunu söylediler. Daha önceleri Almanya'dan geliyormuş ürünler fakat artık piyasada bulunan ürünler Manisa üretimiymiş.
    Manisa üretimli Buderus GB072 ile Bosch 2500W yi karşılaştırırsak; aradaki fiyat farkını da hesaba katarak kalite, konfor, ekonomiklik, uzun ömürlülük kriterlerini göz önüne aldığımızda uzun vadede oturmayı düşündüğüm kendi evimiz için hangi ürünü seçmek mantıklı olur sizce???

Bu durumda Bosch 2500W tercih ederim.

• jasigov J kullanıcısına yanıt
    Bosch Condens 2500W + Bosch FR 100 modülasyonlu programlanabilir oda termostatını alın.
    buderus ve bosch kombiler
    bosch'un manisadaki fabrikasında üretiliyor,buderus gb72 hollandalı kombi üreticisi NEFİT'e ait bir kombidir hollanda kökenlidir parçaları manisaya getirilip bosch fabrikasında monte ediliyor
    buderus ve bosch kombilerin E-BUS özelliği gelişmiştir yani yanında mutlaka kendi modülasyonlu oda termostatlarını kullanmanız gerekir
    buderus gb72 alırsanız yanında mutlaka buderus rc10 modülasyonlu oda termostatı alın

fiyat/performans bir seçenek arıyorsanız bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı öneririm

bosch termoteknik ısıtma ve klima sanayi ticaret a.ş MANİSA

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ?

ben bir önceki serisi olan gb022 kullanıyorum ve gb072 yi kesinlikle öneririm ama bana kalırsa oda termostatı ile kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

buderus ve bosch kombiler
    bosch'un manisadaki fabrikasında üretiliyor,buderus gb72 hollandalı kombi üreticisi NEFİT'e ait bir kombidir hollanda kökenlidir parçaları manisaya getirilip bosch fabrikasında monte ediliyor
    buderus ve bosch kombilerin E-BUS özelliği gelişmiştir yani yanında mutlaka kendi modülasyonlu oda termostatlarını kullanmanız gerekir
    buderus gb72 alırsanız yanında mutlaka buderus rc10 modülasyonlu oda termostatı alın

fiyat/performans bir seçenek arıyorsanız bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı öneririm

bosch termoteknik ısıtma ve klima sanayi ticaret a.ş MANİSA

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ?

Disintegration hocam sizinde fikirlerinizi guveniyorum dun baymaktan muhendis geldi novadens extra icin fiyat verdi ve petek ler baymak yapalim dedi bende ddokum plus olsun dedim servisinde sikinti olur dedi ustkatimiz bosch condens2500 taktirdi ve petekler ddokum plus ve bu durumda ben napmaliyim ust katima yapan firma buderus ddokum ve bosch bayisi simdi eger bu firmayi taktirirsam benim icin tasarrufu onemli novedens extra yakit 2.29m/h elektrik 160w/h buderus gb72 yakit 2.29m/h elektrik 120w/h ddokum nitromix yakit 2.40m/h elektrik 130w/h bosch condens2500 yakit 2.80m/h elektrik 125w/h muhendis verdigi fiyat novadens extra icin 2500 tl internet enuygunkombi sitede 1900 filan buderus gb72 bu site de 2 600 tl napsam derin bilgilerinizle bana yon verin bu saatte kombi dusunur oldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tirem T kullanıcısına yanıt
    tasarruflu ısınmada kombi en son sıradadır
    en önemli maddeler
    yalıtım
    tesisat kalitesi
    petek metrajı
    işçilik
    sıcaklık kontrol aksesuarları kullanmak (termo vana,oda term)

bu yazdığım 6 maddeden sonra kombi önem kazanır,binanızda yalıtım yoksa ve ısı kayıplarınız fazla ise (kuzey cephe,çatı katı..vs) kombiden fazla birşey beklemeyin

petek markasında dd plus tercih edin, baymak novadens extra da kumanda paneli var bu paneli de herkes kullanamıyor,bu yüzden öneremiyorum yoksa çok iyi cihazdır
    bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı, bosch fr 10'u evin ortasına referans noktası olabilecek bir yere taktırın,nitromix donanımsız özelliksiz bir kombidir önermem,kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa danfoss ra 2000 termostatik vanalar öneririm.ilave tasarruf yaptırır çünkü kombiye yakın iyi ısınan petekleri kontrol altına almış olursunuz gereksiz çalışmanın önüne geçmiş olursunuz

• Yorumlarınız için teşekkürler...
    Evim yerden ısıtma olduğu için yoğuşmalı kombi tercih etmem gerektiğini öğrendim...
    Fakat termostat konusunda tereddütlerimin oluşmasının nedeni: yerden ısıtmada ısının kombiden oda içerisine yayılma hızı petekli sisteme göre daha yavaş olacağından, termostat kombiyi kontrol etse bile geç kalacağını veya gereksiz yere kontrol yapacağını düşünüyorum. Yani termostatı 22 C ye ayarladığımızı varsayalım, oda içi sıcaklığı 22 ye ulaştığında kombi duracak ama durduktan sonra belki kombinin o zamana kadar üretmiş olduğu ısı odaya yayılmaya devam edecek ve sıcaklık gereksiz yere artacak.
    Evimdeki sistem petekli olsa hiç düşünmeden oda termostatı alırım. Yerden ısıtmada kombinin sıcak su ayarı ile ısı kontrolünü yapabileceğimi düşünüyorum. Bu konuda değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.
    Termostatlarda yerden ısıtma veya petekli sistemler için ayrı ısı kontrol ayarları mevcut mudur acaba???

Endişeleriniz yersiz, ister yerden ısıtma ister petekli sistem olsun 40-50°C bandında ısı yayılımı bir birine yakın olur, modülasyonlu oda termostatı alırsanız kombi kapanma yerine alev kısarak veya açarak çalışacağı için aşırı bir ısınma zaten söz konusu olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Endişeleriniz yersiz, ister yerden ısıtma ister petekli sistem olsun 40-50°C bandında ısı yayılımı bir birine yakın olur, modülasyonlu oda termostatı alırsanız kombi kapanma yerine alev kısarak veya açarak çalışacağı için aşırı bir ısınma zaten söz konusu olmaz.

Cevap için teşekkürler...
    O zaman modülasyonlu oda termostatı da almak farz oldu artık.
    Buderus ve Bosch oda termostatlarının kullanım kılavuzlarını inceledim biraz. RC10 ve FR10 birbirinin muadili ürünler gibi, fiyatları da yakın 200 TL. RC25 ve FR100 modellerini de karşılaştırdım, bunların fiyatları da birbirine yakın 450 TL gibi. Araştırmalarımdan anladığım kadarıyla Bosch oda termostatlarının parametre ayarları daha fazla ve kullanışlı gibi geldi bana (mesela Adaptasyon Faktörü ve Kuvvetlendirme Faktörünün % değerler ile ayarlanabilmesi, maksimum çıkış suyu sıcaklığının ayarlanması gibi). Buderus modellerinde ise parametre ayarları çok dar gibi. Sizin görüşleriniz nedir bu konuda?
    Bir de cihazların hassasiyeti çok önemli ama bununla ilgili bilgi bulamadım kullanma kılavuzlarında. Hangi cihazların hassasiyeti daha iyidir?
    Son bir nokta da, Bosch'un kataloğunda yerden ısıtma sistemleri için iç ve dış hava sıcaklığı ile kontrol yapabilen modulasyonlu bir oda termostatı kullanılmasını gerektiği yazıyor. Buna göre dış sıcaklığı da kontrol eden modellere mi bakmam lazım?

Buderus ve Bosch ürünleri genelde birbirine muadil oluyor, parametre konusunda fazla bilgim yok siz daha fazla araştırmışınız . Modülasyonlu oda termostatlarda aç-kapa tarzı oda termostatlardaki gibi hassasiyet kavramı yoktur sonuçta alev boyutu modülasyonu yaparak ısıyı hedeflenen oda sıcaklığında sabit tutmaya çalışıyorlar genelde 25°C oda sıcaklığında %1-%5 arası sapma oluyor bu da kabaca 0,1°C gibi bir hassasiyet demek. Yerden ısıtma yüzünden dış hava sensörü mecburi olması bana mantıksız geldi tercüme hatası olabilir, belki soğuk havalarda kazan sıcaklığı düşük kalır ve buna bağlı olarak modülasyonlu oda termostatı hedeflenen ısıda evi tutamaz diye tedbir olabilir.
  • quote:

tasarruflu ısınmada kombi en son sıradadır
    en önemli maddeler
    yalıtım
    tesisat kalitesi
    petek metrajı
    işçilik
    sıcaklık kontrol aksesuarları kullanmak (termo vana,oda term)

bu yazdığım 6 maddeden sonra kombi önem kazanır,binanızda yalıtım yoksa ve ısı kayıplarınız fazla ise (kuzey cephe,çatı katı..vs) kombiden fazla birşey beklemeyin

petek markasında dd plus tercih edin, baymak novadens extra da kumanda paneli var bu paneli de herkes kullanamıyor,bu yüzden öneremiyorum yoksa çok iyi cihazdır
    bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı, bosch fr 10'u evin ortasına referans noktası olabilecek bir yere taktırın,nitromix donanımsız özelliksiz bir kombidir önermem,kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa danfoss ra 2000 termostatik vanalar öneririm.ilave tasarruf yaptırır çünkü kombiye yakın iyi ısınan petekleri kontrol altına almış olursunuz gereksiz çalışmanın önüne geçmiş olursunuz

Ben alamadim daha kombiyi ustad sen bosch condens2500 onerdin yakit olarak tum sartlar ayni ise ddokum nitromix mi az yakar yoksa condens2500 mu az yakar burda bayi ikisinide takiyor ust komsum bosch condens2500 taktirdi alt komsum ddokum nitromix taktirdi bende aradayim ne taktirayim fatura az gelsin

• tirem T kullanıcısına yanıt
    daha önce yazdım

bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı
  • Selamlar,
    140 m2 yerden ısıtma sistemli, iyi yalıtımlı yeni ev için montaj dahil almış olduğum fiyatlar:

1- Buderus GB072 + RC10 termostat (3.120 TL)
    2- Buderus GB062 + RC10 termostat (2.550 TL)

Fiyat/performans, kalite, ekonomiklik, konfor, uzun ömürlülük, bakım ve arıza masrafları gibi etkenleri düşündüğümüzde hangisini seçmem mantıklı olur?
    Bosch Condens 2500W + FR10 termostat seçeneğini de düşündüm, GB062 ile yakın fiyatlara mal olacak gibi...
    hocam almışken uzun seneler kullanacaksınız ben olsam gb072 yi tercih ederdim
    sıcak su kapasitesi hariç bosch condense 2500w ve buderus gb62 zaten aynı kombi
    en f/p seçenek bosch condens 2500w+fr10, kombi ve modülasyonlu oda termostatını 2000liraya mal edersiniz
    bosch condense 2500w 1800lira
    bosch fr10 165lira
  • Selamlar,
    Buderus GB062 modelini aldım, Buderus bayisinden. Bosch bayilerinden Condens 2500W için fiyat aldım fakat hiç tatmin edici bir fiyat vermediler, zaten az olan bayilerin tutumu bana amatör ve ilgisiz gibi geldi. İnternet fiyatları da sadece cihaz için minimum 2000 olduğundan Buderusta karar kıldım. Yetkili bayi ve servisin yakında olması ve güven vermesi önemli bence. Neyse umarım hayırlısı olur, sorun yaşamam ileride...
    Herkese yorum ve görüşleri için teşekkürler...
    Hayırlı olsun.
    hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

sıcak su kapasitesi hariç bosch condense 2500w ve buderus gb62 zaten aynı kombi
    en f/p seçenek bosch condens 2500w+fr10, kombi ve modülasyonlu oda termostatını 2000liraya mal edersiniz
    bosch condense 2500w 1800lira
    bosch fr10 165lira

Ustad ikiside ayni kombi diyosun guzelde condens2500 2.80 m kup buderus gb062 de 2.29 m kup yakiti var yanlis mi

• Aydın da 136 m2 net alanı olan dıştan montalamalı , 8 ile 10 m petek uzunluğu olan 10 ad daireye kombi alacağız.En iyisinin buderus Gb 072 olduğunu düşünüyoruz.Daha iyisi varmı?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.